Tarota Yeni Başlayanlar Burada Toplanalım,Destek Olalım.

Zaris

Kayıtlı Üye
İş
Web Tasarım
Arkadaşlar yeni bir sorunum var.

Tarot kartlarını aldım fakat klasik tarottan bir bay olmama rağmen aşırı derece ürküyorum ve elim gitmiyor bakmaya. Bu sebeple melek tarot kartları ile bakıyorum yapıyorum 1 haftadır.

Ama asıl ve adam gibi bu işi öğrenebileceğim deste klasik tarot destesi olduğundan aklımda sürekli klasik tarotta. Evdeki büfenin tepesine koydum görmeyim diye ama yatağa yattığımda aklıma geliyor, melek kartları ile açılı yapınca aklıma geliyor, gözüm sürekli o büfenin üzerine gidiyor.

Sanki kartlar beni buradan çıkar diyor ama çok da negatif enerji alıyorum klasik tarot kartlarından.

Ne dersiniz bunu nasıl yenebilirim?

Melek kartlarımla çok mutluyum çok iyi bakımla yapıyorum ama klasik tarot kartları beni çok strese sokmuş durumda. Örnek olarak klasik tarot kartlarım dışında 2 adet farklı melek kartlarım da var onlarlada bakım yapmıyorum ama onlarda bu tür bir şey hissetmiyorum.

Bir gün bu korkuyu kırıp klasik tarot kartlarını alıp onlarla vakit gerçimem mi lazım veya kartları birilerine hediye mi etmeliyim?

Kartları alır almaz sayısını kontrol edip kutusuna koyup kaldırdım. Hiç mi açmamalıydım içini?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Neden bu kadar ürkütüğüñü,sebebini çözmek gerek.Bende anlam veremedim bu korkuna.Kartları saymış olman sebep olamaz.Eğer içinize sinmediyse hediye etme fikri uygun olabilir.

Zaris

Kayıtlı Üye
İş
Web Tasarım
Neden bu kadar ürkütüğüñü,sebebini çözmek gerek.Bende anlam veremedim bu korkuna.Kartları saymış olman sebep olamaz.Eğer içinize sinmediyse hediye etme fikri uygun olabilir.

sanırım biraz okuduğum şeyler etkiledi bunu.

yok tarot kartının lanetidir, yok tarotu ateşte yakın külünü suya serpiştirin vesaire yok üç harfliler rahatsız ediyormuş ve dahası.

bunları okuya okuya içimde bir ürkek hal, negatif hava oluştu kartlara karşı. işin aslı o kartlarla bakım yapmak istiyorum çünkü asıl ve bakılması gereken kartların onlar olduğunu biliyorum ama bakmaya henüz hazırlayamadım kendimi..
psikolojik olarakda sürekli aklım o kartlara gidiyor.

bunu kırmamın bir yolu olabilirmi acaba birden bire kartları alıp evireyim çevireyim hiç birşey düşünmeden oyun oynayım vs?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Şimdi yazacaklarımdan bu düşünceni kırabilirsin.:)Bir sürü kart destesi var elimde.Profesyonel bir bakıcı olmadım hiç,kendime bakıyorum sadece.Değil lanet en ufak bir olumsuzluk duygusu almadım kartların hiçbirinden.Hepsini ayrı seviyorum.Mesela Katina'ya bir soru sorduğumda sanki her zerremi bilen bir dostuma danışır gibi hissediyorum.Tarot kartlarımıda,melek kartlarımıda hepsini gerçek anlamda seviyorum.Onlarla vakit geçirmeyide seviyorum.Kartları alırım elime ve kendimce sorar dururum,beni duyduklarını bilirim.Kartlarımda beni seviyorlar,bu bir enerji ve ben bunu hissediyorum.
Oyun oynamak değil ama kartlarına zaman ayır bence.Tıpkı bir arkadaşına ayıracağın zaman gibi onlarla iletişim kurabilmek adına zaman ayır.Kimi meditasyon yapar,kimi başka şey,benim içimden gelen ve hep yaptığım kartlarımı hayatımın bir parçası olarak algılamak oldu.Hepsini tuhaf şekilde hiç yadırgamadan kabullendim ,ben belki ruhen buna uygunum bilemiyorum.
Yalnız işin o lanet tarafı ve negatif yazıları tamamen sil aklından,inanki yok öyle birşey.:)

Zaris

Kayıtlı Üye
İş
Web Tasarım
Şimdi yazacaklarımdan bu düşünceni kırabilirsin.:)Bir sürü kart destesi var elimde.Profesyonel bir bakıcı olmadım hiç,kendime bakıyorum sadece.Değil lanet en ufak bir olumsuzluk duygusu almadım kartların hiçbirinden.Hepsini ayrı seviyorum.Mesela Katina'ya bir soru sorduğumda sanki her zerremi bilen bir dostuma danışır gibi hissediyorum.Tarot kartlarımıda,melek kartlarımıda hepsini gerçek anlamda seviyorum.Onlarla vakit geçirmeyide seviyorum.Kartları alırım elime ve kendimce sorar dururum,beni duyduklarını bilirim.Kartlarımda beni seviyorlar,bu bir enerji ve ben bunu hissediyorum.
Oyun oynamak değil ama kartlarına zaman ayır bence.Tıpkı bir arkadaşına ayıracağın zaman gibi onlarla iletişim kurabilmek adına zaman ayır.Kimi meditasyon yapar,kimi başka şey,benim içimden gelen ve hep yaptığım kartlarımı hayatımın bir parçası olarak algılamak oldu.Hepsini tuhaf şekilde hiç yadırgamadan kabullendim ,ben belki ruhen buna uygunum bilemiyorum.
Yalnız işin o lanet tarafı ve negatif yazıları tamamen sil aklından,inanki yok öyle birşey.:)

ben bugün sizin bu mesajınızı okuduktan sonra tekrar anladım ki ben bu klasik tarota bakamayacağım. gittim kartları büfenin üstünden aldım kutusundan çıkardım az oynadım ama yok ya gelmiyor içim kabul etmiyor.

en iyi yolu birilerine hediye etmek midir acaba sorunsuz kurtulabilmek için?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
ben bugün sizin bu mesajınızı okuduktan sonra tekrar anladım ki ben bu klasik tarota bakamayacağım. gittim kartları büfenin üstünden aldım kutusundan çıkardım az oynadım ama yok ya gelmiyor içim kabul etmiyor.

en iyi yolu birilerine hediye etmek midir acaba sorunsuz kurtulabilmek için?
Tabiki hediye etmek en doğru çözümdür kartlar adınada.Yalnız kullanabilecek ve tarota gerçekten ilgi duyan birine vermeni tavsiye ederim.En azından doğru kişiyi bulmuş olsun.Hiçbir sorun olmaz hediye edersen merak etme.:)

Zaris

Kayıtlı Üye
İş
Web Tasarım
-Kartları bakabileceğini güvendiğiniz birisine hediye edebilirsiniz. En iyi deste hediye edilen destedir.

-Çevrenizde hediye edebilecek kişi yoksa desteyi element ile buluşturmanız gerekiyor. Gömmek, suya bırakmak, yakmak gibi.

Sevgiyle Kalın.. :)

acaba forumda sizin aracılığınızla hediye edebileceğim birini bulmam konusunda izin çıkar mı forum yönetiminden? çevremde tarotla ilgilenen kimse yok :( en azından forumdan birisine hediye etsem ücret istemeden.

Brvcgl

Kayıtlı Üye
Yeni bir deste aldım 3 bakım yaptım uyudum rüyamda kartlarımın kenarları yanmıştı. Bu bir mesajmıdır

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
işle ilgili merak ettiğiniz bir şey olabilir ya da tarot okuyuculuğunu prosefyornel yapmak istiyor olabilirsiniz. Rüya haberci rüya ise anlamı o yönde zira.

Brvcgl

Kayıtlı Üye
Çok teşekkürler urum. Yani elementle buluşturmam falan gerekmez ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Element sizsiniz zaten. Tarota yeni başladı iseniz açılım yaparken Tarot altarı oluşturarak bakım yapmanız uygun olacaktır

Brvcgl

Kayıtlı Üye
Bınu Nasıl yapacağım nerden edineceğim?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Sorular içindeki ve cevaplarda çok cevap verdik linkleri tek tek bulamam. Cevap verilip kapatılmış konular ve gören ayna bölümünde ilgili konulara ve sorulara verilen cevapları okuyunuz çok zaman alacaktır ama tarot okuyucusu olmak istiyorsanız size büyük fayda sağlayacaktır.
Bir link veriyorum.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=12570

Simsiyail

Kayıtlı Üye
Yıllar önce bir arkadaşım tarot falına bakmıştı,Söylediklerinin %80 ı doğru çıkmıştı.Tarot falı her zaman ilgimi çekmiştir.Tam öğrenilirse ve tabiki bunun üstüne hislerde eklenirse daha iyi bir fal ortaya çıkabiliyor.Kartlar,şekiller,resimler birşeyler anlatıyor ama aslında fal çeşitleri birer araç konumundadır, bu,kahve falı olsun,tarot falı olsun,bakla olsun v.s. fala bakarken sonuç yine bizim hislerimizin ne söylediğidir.Ben bazen kahve falına bakarım ama gerçekten fincanda ki şekillerden çok içimden geçenler yani hislerimin söylediği daha ön planda olur.

Giadda

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar tarota yeni başlıyorum sadece sylvia abraham mona yayınlarını bulabildim ama yeterli gelmedi simgelerle ilgiili de bilgi almak istiyorum bu kitapta sadece açılım şekilleri var çok az kart yorumlamaları, hajo banzhaf ın kitabını hiçbiryerde bulamamaktayım izmir de bulabileceğim bir yer var mı ya da önereceğiniz başka bir alternatif pdf vb.. yardımcı olursanız gerçekten sevinirim