Tarota Yeni Başlayanlar Burada Toplanalım,Destek Olalım.

Atelia

Banlı Kullanıcı
Sayın Atelia; Öncelikle uzman değilim. Anlamları kitaptan okuyarak yorumladım, ezberlemedim. 1992 yılında tanıştım ve pek çok açılım yaptım. Açıkçası hiç bir danışanımdan böyle bir talep gelmemişti gelseydi ne yapardımdan yola çıkıyorum. Sadece kelt haçı yöntemini kullandım ve bu yönde yazacağım. Belirleyici kart olarak danışanın ki kendimiz bu ilişkiyi merak ettiğimizden kendi kartımızı seçerdik. Danışma sorusu olarak merak ettiğimiz noktayı veya net olarak " x ile y arasındaki ilişki bağ nedir " derdim. Kişilerden en az birisi ile bir yakınlığım, duygusal bağım olmasını tercih ederdim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Zaten uzmanlar destek amaçlı da olsa yardımcı olmuyorlar artık her şey maddiyat maalesef :(
Teşekkür ederim yorumunuz için. Ben kendimi fala katmayarak bakmıştım. Ne kadar doğru yaptım bilmiyorum.

tahita

Kayıtlı Üye
Hüsn-ü zan'da fayda vardır. Açıkçası her konu içinde fazla uzman yok olanlarda çok yoğun. Herkes benim gibi işsiz değil :( Tarot konusunda onun fal değil evrensel enerji kaynağında bilgi veren, bir rehber olduğu inancını kabul edenlerdenim. Bu sebeble doğru bilgiye ulaşmak bir enerji yoluna ihtiyaç olsa gerektir. Bundan sonraki uygulamalarınızda bu bağı kurunuz. Kendiz açıyorsanız kendi, başkası için siz yalnız açıyorsanız o kişinin kartını belirleyici olarak kullanın. Tabi bunlar kelt haçı yöntemi için. Kartlarla bağ kurma uygulamalarını yaptıysanız; İlk aldığınızda tek tek dokunma, uyuma, kartları beze sarma v.b. Eminim sonuç doğrudur. Ayrıca bu forumun moderatörü mally şu an offline görünüyor. İstersen onunla bağlantıya geç, online olduğunda tatmin edici cevaplar alacağına eminim.

Atelia

Banlı Kullanıcı
Hüsn-ü zan'da fayda vardır. Açıkçası her konu içinde fazla uzman yok olanlarda çok yoğun. Herkes benim gibi işsiz değil :( Tarot konusunda onun fal değil evrensel enerji kaynağında bilgi veren, bir rehber olduğu inancını kabul edenlerdenim. Bu sebeble doğru bilgiye ulaşmak bir enerji yoluna ihtiyaç olsa gerektir. Bundan sonraki uygulamalarınızda bu bağı kurunuz. Kendiz açıyorsanız kendi, başkası için siz yalnız açıyorsanız o kişinin kartını belirleyici olarak kullanın. Tabi bunlar kelt haçı yöntemi için. Kartlarla bağ kurma uygulamalarını yaptıysanız; İlk aldığınızda tek tek dokunma, uyuma, kartları beze sarma v.b. Eminim sonuç doğrudur. Ayrıca bu forumun moderatörü mally şu an offline görünüyor. İstersen onunla bağlantıya geç, online olduğunda tatmin edici cevaplar alacağına eminim.
Tamam sağolun :)

Azize

Kayıtlı Üye
Yorumlama yeteneğiniz olduğuna dair inancı bu kartlar sorgulatıyor size. :) Aynı soru için belli aralıklarla üç defa açılım yaptım. Zorluk çektim yorumlarken, fakat sonuç kartları -Kupa onlusu, Büyücü ve Kupa dokuzlusu çıktığından, kendimde sonuçlar çıkardım. Bu kartların aşağı yukarı açıklamalarını biliyorsunuz, olumlular; fakat büyücü kartı yorumlaması güç bir kart.

10 Haziran

1)Kılıç Kralı
2)Azize
3)Değnek Onlusu
4)Para altılısı
5)Yıkılan Kule
6)Adalet
7)Güç
8)Kupa altılısı
9)Büyücü
10)Kupa dokuzlusu

Kelt açılımına göre, 1. kart şunu; 2. kart şunu ifade eder'i baz aldığımızda pek tutturamıyorum ya da yorumlayamıyorum. Yine de belli bir sıra haricinde bütünüyle yorumlanacak olursa kartlar, aralarında yaşadıklarıma dair bağlantılar olduğu kesin. En basiti Azize ve Büyücü'nün bir arada çıkması, içimdeki yüksek enerjinin, yaratıcı güçlerin işareti olabilir, istediğime kavuşmak için yeterli donanıma sahip olduğumu söylüyor olabilir. Para altılısı ve yıkılan kule; beklediğim bir yardımın bana ulaşmadığını, bir anda tepetaplak düştüğümü ifade ediyor olabilir. (Doğru bir ifade; fakat çok mu subjektif yorumladım bilemem) Adalet ve güç; karmanın çarkının çalıştırmaya başlayıp ya da evrene dileğimle yolladığım enerjilerin bana olumlu bir şekilde geri döneceğini işaret eden kartlar olabilir. Bundan daha iyi bir döneme girebilirim. Ya da yıkılan kuleden sonra gelen adaletle birlikte karmanın benim için hiç de olmayacağı anlamını çıkarabilirim; ki takribi kart kupa altılısı, geçmişe bir anda özlem duyuyorum. Çektiğim acılar, "keşke çocukluğuma geri dönebilsem" dedirtebilir... Sonuç olarak kombinasyonları yapmak çok zor, karmaşık ve çok fazla şekli var gibi görünüyor. Ama kartların geneline bakacak olursak, dileğim gerçekleşiyor, benim için daha iyi olacak. (Umarım :) )

Eğer daha iyi yorumlayabilen arkadaşlar varsa, yorumlarını dinlemekten zevk alırım.

denizay

Kayıtlı Üye
slm bende yeni başladım şuan 3 kart seçtim 1benim için kupa onlusu (düz) 2. sevdiğim erkek için :imparator (düz) ikimiz adına çektiğim ve ortaya açtığım kart kılıç üçlüsü (ters) çıktı pek iç açıcı bir yorum olmayacak biliyorum ama bana bu kartların yorumunu ayrıntılı bir şekilde yazarmısınız

denizay

Kayıtlı Üye
slm bende yeni başladım şuan 3 kart seçtim 1benim için kupa onlusu (düz) 2. sevdiğim erkek için :imparator (düz) ikimiz adına çektiğim ve ortaya açtığım kart kılıç üçlüsü (ters) çıktı pek iç açıcı bir yorum olmayacak biliyorum ama bana bu kartların yorumunu ayrıntılı bir şekilde yazarmısınız

Pardon yanlış yazdım kendim için seçtiğim kart kupa kraliçesi idi. kupa onlusu niye aklımda kaldı yazdım bilmiyorum 1.kupa kraliçesi 2. imparator 3. ortak kart olarak çıkan kılıç üçlüsüydü buna göre bir yorum yaparmısınız

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Merhaba ben de tarota başlamaya karar verdim internetten sipariş vermeyi düşündüm ama bir türlü elim sepete ekle butonuna gidemedi bilemiyorum. Sonra tarot bakan falcı bir tanıdığım vardı ki sık giderdim ve gittiğimde oturup sohbet de ederiz yani kısmen yakınız. Kartlarını yenileyeceğini söyledi benimde ağzımda ' aaa ben de tarot destesi almayı düşünüyordum ama hediye edilirse daha iyi olurmuş' dedim. O da kartlarını bana verebileceğini söyledi. Bu cuma günü alacağım kartları. Bilemiyorum uygun bir şey mi yaptım?

Zaris

Kayıtlı Üye
İş
Web Tasarım
arkadaşlar merhaba bende tarota merak sardım bu sıralar. hobi ve pikolojik açıdan faydası olacağı kanaati ve bu tip gizemli şeylere olan ilgim bu kararı almama yol açtı.

benim sormak istediğim şey kartların nereden alındığı, fabrika çıkışlı matbaa kartları yerine kişiye özel kartlar daha mı faydalıdır. işin büyüsü gizemi bozulurmu d&r den gidip alırsam?

malzemesi kaliteli internetten sipariş verebileceğim bir link verebilirmisiniz burdan veya yasak ise özel mesajla?

son olarak internetten almayı önerirmisiniz yoksa d&r gibi yerlere gidip kendim seçip mi alayım bir farkı bir gizemi varmıdır seçerek almanın?
teşekkürler.

4

43887

Tarot da en makbulu hediye alma şeklindedir.Fakat öyle bir durum söz konusu değilse kendiniz d&r yada farklı satış yapan kitapçılardan temin edebilirsiniz.Birkaç deste çeşidi mevcut içinize sineni alın.Bulduğunuz sitelerden de getirtebilirsiniz; fakat bazen destede eksik kart çıkma sorunları,yıpranma durumları yaşanabiliyor.Özel kendiniz yaratmanız için bence erken bir karar olur,ilk önce semboller renkler vs.Tarotu özümseyin. Aldıktan sonra arındırma çalışması, tarot meditasyon çalışması yapın enerjiniz bütünleşmesi açısından...
Sitemizde özelden de olsa link vermek yasaktır.Araştırırsanız bulursunuz zaten.:)

Zaris

Kayıtlı Üye
İş
Web Tasarım
arkadaşlar merhaba bende tarota merak sardım bu sıralar. hobi ve pikolojik açıdan faydası olacağı kanaati ve bu tip gizemli şeylere olan ilgim bu kararı almama yol açtı.

benim sormak istediğim şey kartların nereden alındığı, fabrika çıkışlı matbaa kartları yerine kişiye özel kartlar daha mı faydalıdır. işin büyüsü gizemi bozulurmu d&r den gidip alırsam?

malzemesi kaliteli internetten sipariş verebileceğim bir link verebilirmisiniz burdan veya yasak ise özel mesajla?

son olarak internetten almayı önerirmisiniz yoksa d&r gibi yerlere gidip kendim seçip mi alayım bir farkı bir gizemi varmıdır seçerek almanın?
teşekkürler.

hızlı yanıtınız için çok teşekkürler.

hediye verilmesinin gizemi bize kartını hediye eden kişiden bir enerji geçebilmesinden ötürü müdür yoksa kartların önceden fal bakıldığı için daha etkili olacağı için mi?

örneğin bir arkadaşım söyledi dün ben sana bizim kartları vereyim biz almıştık hiç bakamadık zaten kenarda duruyor diye. ben ise red ettim dedim ki kendime ait olsun uğuru kaçmasın diye. işte cahillik böyle birşey demek ki :D

4

43887

hızlı yanıtınız için çok teşekkürler.

hediye verilmesinin gizemi bize kartını hediye eden kişiden bir enerji geçebilmesinden ötürü müdür yoksa kartların önceden fal bakıldığı için daha etkili olacağı için mi?

örneğin bir arkadaşım söyledi dün ben sana bizim kartları vereyim biz almıştık hiç bakamadık zaten kenarda duruyor diye. ben ise red ettim dedim ki kendime ait olsun uğuru kaçmasın diye. işte cahillik böyle birşey demek ki :D

Hediye kullanılmış manasında söylememiştim.:)Üstelik hediye veren kişinin enerjisiyle bağlantılı değildir. Dediğiniz üzere hiç bakılmamışsa kabul edebilirsiniz.Tabi iç sesinize kulak verin o desteyi istiyor musunuz.Alırsanız da arındırma işlemlerini unutmayın.İyi formlar.

Zaris

Kayıtlı Üye
İş
Web Tasarım
Hediye kullanılmış manasında söylememiştim.:)Üstelik hediye veren kişinin enerjisiyle bağlantılı değildir. Dediğiniz üzere hiç bakılmamışsa kabul edebilirsiniz.Tabi iç sesinize kulak verin o desteyi istiyor musunuz.Alırsanız da arındırma işlemlerini unutmayın.İyi formlar.

teşekkürler en güzeli yeni bir tarot meraklısı olarak sıfırdan başlamak dr ye gidip alayım herhangi birini. saygılar.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Herhangi birini almayın.Raider Waite Tarot destesi almanızı öneririm,klasik destedir ,daha kolay öğrenirsiniz.Bir sürü farklı tarot destesi var sonuçta,Melek tarotu,Zen tarot vs..almayın başlangıç için.

horlack

Kayıtlı Üye
İş
Dryw
Tarot yorumlamak istiyorsanız başlangıç olarak temel deste olarak görülen Rider Waite destesini tercih etmenizi öneririm.
Genel olarak kartların hediye edilmesi aslında kartların size gelmesini temsil eder. Yani kartlar ayağınıza gelmiştir bu da yorumlamaya başlamak için işarettir. Eski bir inanıştır ancak motive edici olduğu da ayrı bir gerçektir.

Kartları yorumlamaya yeni başlayacaklar için tavsiyem, zihninizi herhangi bir yorum kitabı veya açıklamayla karıştırmadan önce kartların üzerindeki görsellere bakıp sizde uyandırdığı hislere göre ilk yorumlarınızı yapmaya çalışmanızdır. Rider Waite destesinin en büyük özelliği yüzyıllardır görsellerinin değişmemesidir ki kartların üzerindeki resimlerin yine eski tarz (kargacık burgacık) çizimler olmasına dikkat edin. Yeni nesil kartlarda pek çok ufak detay maalesef kayboluyor ve görsellik ön plana çıkarılacak diye kartların ruhu yok ediliyor. Bu görseller sizin için önem teşkil etmelidir.

Kalıplara hapsolmayın ve onların dışına çıkın, "doğru yorum" diye bir şey yoktur, kartı yorumlayan kişi o kartların yorumcusudur ve bir başkası ile aynı şeyleri söylemek veya tutarlılık sağlamak zorunda değildir.

Ancak siz sadece kitabına uyacaksanız elbette işinizi görür ancak kartların size hazırladığı kompozisyonları ve yan yana geldikçe değişen durumları göremeyebilirsiniz.

Her kart bir harf gibidir ve farklı kelimeler, cümleler oluştururlar. Yapmanız gereken kartlar sizinle konuşurken onlara kalbinizi açmaktır.

4

43887

Melek Tarotu ve Zen Tarot normal tarot destesinden ayrıdır.Tarotla karşılaştırdığımızda farkları gözle görülür derecedir.Kartlar üzerinde daha çok olumlama yapılmıştır.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Melek Tarotu ve Zen Tarot normal tarot destesinden ayrıdır.Tarotla karşılaştırdığımızda farkları gözle görülür derecedir.Kartlar üzerinde daha çok olumlama yapılmıştır.
Tabiki öyle ,hiç bilmeyen biri belki aynı özellikte kartlar sanıp tüm tarot destelerini bir tutup alma hatasına düşmemesi icin belirttim."Herhangi birini alırım" diye yazınca yanlış desteyi alacak gibi düşündüm.:)

Zaris

Kayıtlı Üye
İş
Web Tasarım
arkadaşlar tarot kartlarımı aldım ama çevremde tarotuna bakabileceğim insan sayısı kısıtlı. tecrübe edinmek için internetteki bazı arkadaşlarıma fal bakma niyetindeyim.

aklıma takılan şey şu. yanımızda olmayan biri için kartlarla fal bakabilir miyiz?

bakabilirsek bunun yöntemi nedir? ismini mi anmalıyız, oturduğu yeri yaşını burcunu mu kartlara söylemeliyiz? kişinin resmi gerekli olurmu?

kısacası yanımızda olmayan uzaktaki biri için nasıl tarot kartları ile fal bakabilirim? arada bir soru yöneltiyorum kusura bakmayın.

4

43887

arkadaşlar tarot kartlarımı aldım ama çevremde tarotuna bakabileceğim insan sayısı kısıtlı. tecrübe edinmek için internetteki bazı arkadaşlarıma fal bakma niyetindeyim.

aklıma takılan şey şu. yanımızda olmayan biri için kartlarla fal bakabilir miyiz?

bakabilirsek bunun yöntemi nedir? ismini mi anmalıyız, oturduğu yeri yaşını burcunu mu kartlara söylemeliyiz? kişinin resmi gerekli olurmu?

kısacası yanımızda olmayan uzaktaki biri için nasıl tarot kartları ile fal bakabilirim? arada bir soru yöneltiyorum kusura bakmayın.

Sn Zaris anladığım kadar Tarot da yenisiniz.İlk önerim Tarotla olan bağınızı kuvvetlendirmeniz.Bunun için sevgili yule site içerisinde gerekli açıklamayı yapmıştır.Tarotun tarihini,ezoterizmle bağlantısını,mitolojisini,sembollerini,numaroloji,renk bağlantısını vs.özümseyin.Meditasyon yapın.Sonra bakıma yönelin. Tarotu doğru uygulamak, en doğru yapılan adımdır.

Sorularınıza gelince tabiki uzakta olduğunuz arkadaşlarınıza ,tanımadığınız kişilere bakabilirsiniz.İsmi ,anne ismi ,doğum tarihini öğrenip niyetlenip bakım yapabilirsiniz.Doğum tarihi karekter kart belirlemede zaten gereklidir.:) İyi formlar.

Zaris

Kayıtlı Üye
İş
Web Tasarım
Sn Zaris anladığım kadar Tarot da yenisiniz.İlk önerim Tarotla olan bağınızı kuvvetlendirmeniz.Bunun için sevgili yule site içerisinde gerekli açıklamayı yapmıştır.Tarotun tarihini,ezoterizmle bağlantısını,mitolojisini,sembollerini,numaroloji,renk bağlantısını vs.özümseyin.Meditasyon yapın.Sonra bakıma yönelin. Tarotu doğru uygulamak, en doğru yapılan adımdır.

Sorularınıza gelince tabiki uzakta olduğunuz arkadaşlarınıza ,tanımadığınız kişilere bakabilirsiniz.İsmi ,anne ismi ,doğum tarihini öğrenip niyetlenip bakım yapabilirsiniz.Doğum tarihi karekter kart belirlemede zaten gereklidir.:) İyi formlar.

çok teşekkürler tabiki sizlerin forumda paylaştığı bir çok döküman niteliğinde yazıyı okudum okumaya da devam ediyorum. bu mevzuda bir yazı bulamayınca veya belkide vardır ben denk gelememişimdir uzaktaki kişiler için tarot açılır mı diye sormak istedim ne var ki açılıyormuş.

çok sağolun yeniyim yani epey yeniyim dediğiniz gibi heyecan var birazda :)

4

43887

Cevabını bulamadığınız sorular için her zaman yardım ederiz.Görevimiz :) iyi forumlar.