Tarota Yeni Başlayanlar Burada Toplanalım,Destek Olalım.

matahari

Kayıtlı Üye
İş
halkla iliÅŸkiler
Ben de dün gece daha önce yaptığım gibi sadece bir tane tarot kartı seçerek bir soru yönelttim.ve büyücü kartı çıktı sizce sorumun cevabı nedir ?ben kendimce yorumladım ama sizde yorum getirirseniz memnun olurum.sorunun cevabı benim için hayati denecek kadar önemli

merakl-ı

Kayıtlı Üye
bende tarot kartı alıcam hangisini alayım.bende tarotu araştırıp almak istedim büyük arka küçük arka nedir söylermisiniz. nasıl ayırt ediliyor .

merakl-ı

Kayıtlı Üye
rkadaşlar bende şöyle bir şey deniyorum bakacağım kişiye kartları veriyorum ve sözler söyletiyorum sonra karıştırırken sorusunu kartlara sorduruyorum ve kartları alıp yere yayıyorum sonra 1 veya 2 tane kart seçtiriyorum sorusunun bana sölüyor bende çıkan karta göre yorum yapıyorum

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
Tarotta illa ki ters anlamları da kullanmak gerekir mi? Sadece düz anlamlarıyla açılım yapmak çok genel bir sonuç mu verir acaba?

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Hayır illa kullanmanız gerekldi değil. Kartlar sizin yaptığınız yoruma göre şekillenir zaten. Ters yorum yaparak daha iy ibakım yapacaksınız diye bir kaide yok.

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
Anladım çok teşekkürler..

schutze07

Kayıtlı Üye
Bir soru yöneltip kartı seçtim Yıldız'ı yorumlarmısınız benim için ben hiç negatif düşünmedim yorumlamadım ama sizin fikirlerinizde önemli:)

cilek1

Kayıtlı Üye
tarot kartlarını nerden almalıyım sizce?

AphraeL

Kayıtlı Üye
Nerden aldığınızın bir önemi yok aslında. Zaten her yerde bulmak mümkün olmuyor. Sadece internetten siparişle almamanız daha iyi olur. Çünkü gidip kendiniz hangi kartın enerjisi sizi çekiyorsa, hangisine yakın hissediyorsanız onu alabilirsiniz böylelikle.

herseygereksiz

Kayıtlı Üye
kafama takılan tek şey: kartlara baktığımda yanlış bir şey söylemekten korkuyorum.
ve bazısını hiç yorumlayamıyorum. ve bazen benim yorumumu onlarda yapabilir bana ne gerek var ki diye kendimi sorguluyorum.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Tarot kartlarım var çok oldu alalı ama bir tülü o küçük kitapçıktaki anlamları anlayamadım :( Nasıl anlayabilirim ve hangi açma yöntemini kullanmalıyım ? Ben onbeşli olanı kullanıyordum geçmiş-şuanki durum-gelecek.

Osiris

Kayıtlı Üye
kafama takılan tek şey: kartlara baktığımda yanlış bir şey söylemekten korkuyorum.
ve bazısını hiç yorumlayamıyorum. ve bazen benim yorumumu onlarda yapabilir bana ne gerek var ki diye kendimi sorguluyorum.

İçinizden geldiği gibi yorumlayın.Yoksa başarı elde edemezsiniz.

Atelia

Banlı Kullanıcı
Mesela bir ilişki için bakıldığında (kadın tarafından) 10. kart, kehanet kartı kılıç 7'lisi çıktığında bu nasıl yorumlanabilir? Bu ucu açık bir son mu oluyor? Genel hatlarıyla kart olumsuz gibi duruyor ama olumlu mu yoksa olumsuz mu karar veremedim.

lisi

Kayıtlı Üye
merhaba,
ben bu tür seylere cok inanan biriyim ama hic kendim bakmayi denememistim. yazilari okuyunca bende denemek istedigime karar verdim. ama hangi kartlari almam gerekir bilmiyorum ayrica ben yurtdisinda yasiyorum burdakilerle ordakiler arasinda fark varmi hic bir bilgim yok. beni aydinlatirsaniz sevinirim.

MoonLight490

Kayıtlı Üye
Mesela bir ilişki için bakıldığında (kadın tarafından) 10. kart, kehanet kartı kılıç 7'lisi çıktığında bu nasıl yorumlanabilir? Bu ucu açık bir son mu oluyor? Genel hatlarıyla kart olumsuz gibi duruyor ama olumlu mu yoksa olumsuz mu karar veremedim.

Merhaba, öncelikle kartların açılımdaki yorumlarının birbiriyle bağlantılı olduğuna, bireysel olarak incelemenin sağlıksız olacağı kanısındayım. Fakat, kılıç yedilisi kartı en iyi anlamıyla hayatınızda bir değişikliği temsil edebilecekken genel olarak olumsuz ve karışık bir karttır. İhaneti, sizi süistimal edebilecek bir şahsı bile temsil edebilme ihtimali mevcuttur. Bu yüzden bir sonuca varmadan önce açılımda karşınıza çıkan diğer kartlarla ilişkilendirip bir karar vermelisiniz :)

Atelia

Banlı Kullanıcı
Sormak istediğim şöyle bir soru var:
Amatör olarak tarot ile ilgileniyoruz, kendimiz dışında başka insanlar için bakım yapabilir miyiz? Yani şöyle mesela ben x kişisi için bir konuyle ilgili akım yapıyorum diyelim. Bu şekilde kendi kendimize başkası için yaptığımız bakım ne kadar isabetli olur? aşkası için bakım yaparken illa onun iznini ve rızasını almamız gerekir mi? İzin almadan bakarsak ne olur? Önemli olduğunu düşünüyorum bu konunun.

Atelia

Banlı Kullanıcı
Sormak istediğim şöyle bir soru var:
Amatör olarak tarot ile ilgileniyoruz, kendimiz dışında başka insanlar için bakım yapabilir miyiz? Yani şöyle mesela ben x kişisi için bir konu ile ilgili akım yapıyorum diyelim. Bu şekilde kendi kendimize başkası için yaptığımız bakım ne kadar isabetli olur? Başkası için bakım yaparken illa onun iznini ve rızasını almamız gerekir mi? İzin almadan bakarsak ne olur? Önemli olduğunu düşünüyorum bu konunun.
Bir de şunu sormak istiyorum.
Kelt haçı yöntemiyle biliyoruz son kart kehanet kartıdır. Diyelim ki son karta kadar gidişat kötü, son karta geldik; bu kartı açmaktan ve okumaktan vazgeçmemiz durumunda fal iptal olur mu? Yoksa açsak da açmasak da o kart gerçek hayatta yine de yaşanacak olan olay mıdır?
Yani aradaki fark; bir seçimimizde açıp olacağı görürüz veya açmayız olacakları görmeyiz ama olan yine kartta çıkan ama biz açmadığımız için görmediğimiz midir? Ya da açmadık ve olay gerçekleşmez fal hayata geçmez?!
Biraz karmaşık gibi görünüyor ama bilgi sahiplerinin ne kastettiğimi anlayacağından eminim.

tahita

Kayıtlı Üye
x kişi için yaptığınız açılım sizi ilgilendiren bir konuda ise izni gerekmez.
Son kart açılırsa kartların uygun gördüğü,açılmaz ise kaderde olan gerçekleşir.Ki aslında bu aynı zamanda muammadır,çünkü kartı görmediğimiz için hangisinin dediği/istediği oldu bilemeyiz.İptaal olmaz, o ana kadar Tora tavsiyesini vermiştir.

Atelia

Banlı Kullanıcı
Şöyle bir konu,
x kişisinin y kişisi ile olan ilişki durumu. Ben "z" kişisiyim ama konu doğrudan değil dolaylı olarak kısmen ilgilendiriyor.
x ile y nin ilişki açılımı. Bu durumda izin gerekli mi hadi izin almadık yaptık diyelim, böyle bir durumda sonuç ne olur?

tahita

Kayıtlı Üye
Sayın Atelia; Öncelikle uzman değilim. Anlamları kitaptan okuyarak yorumladım, ezberlemedim. 1992 yılında tanıştım ve pek çok açılım yaptım. Açıkçası hiç bir danışanımdan böyle bir talep gelmemişti gelseydi ne yapardımdan yola çıkıyorum. Sadece kelt haçı yöntemini kullandım ve bu yönde yazacağım. Belirleyici kart olarak danışanın ki kendimiz bu ilişkiyi merak ettiğimizden kendi kartımızı seçerdik. Danışma sorusu olarak merak ettiğimiz noktayı veya net olarak " x ile y arasındaki ilişki bağ nedir " derdim. Kişilerden en az birisi ile bir yakınlığım, duygusal bağım olmasını tercih ederdim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.