Geçmişde kim olduğumuzu nasıl anlarız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Salick

Kayıtlı Üye
Onceki hayati en iyi hatirlama donemi ilk 2-5 yas arasidir. Tecrubelerime dayanarak soyluyorum. Ailemde hatirlayan ve eski yakin zaman aileleriyle gorusenler de var. Eger hicbir ani yok ise hipnoz ( past life regression) u oneririm.

bayanpipo

Kayıtlı Üye
İş
Sağlık Sektörü
Reankarnasyon mantığımı kapsamıyor. Eğer insanoğlu çeşitli zaman ve şekillerde tekrar Dünyaya geliyorsa ahirette hangi kimliğinden sorgulanacak? Örneğin ben daha evvelki hayatımda seks işçisiydim ve şimdi mutaasıp bir ailede dinine ve gereklerine bağlı bir kadın olarak dünyaya geldim ve vazifemi tamamlayıp öldüm... Ahirette ne olacak... Hangi kadınlığımdan sorgulanacağım?

janet

Kayıtlı Üye
seks kölesinin de, dindar bir kadının da ruhu aynı ruh
ruh her aşamadan geçer..

Devres

Kayıtlı Üye
Ruh,bedenlenip dünyay doğması ceza mıdır yoksa mükafatmıdır?Bence cezadır...

Batıni ilimiyle ilgi arkadaşlar bilirler,dünyay doğan bir ruh için, öbür tarafta bir yas hali olduğunu çok iyi bilinir ve şöyle tellefuz edilir... "Bir yaprak daha düştü" tabiri kullanılır.

Dünaya gelip gitmemizde ki amaç,"insanı Kamil" olma macıdır...İnsan-ı Kamil olan, zaten Hakk katında istediği şekilde gelip gidecektir...

Aşk İle...

janet

Kayıtlı Üye
et parçası değil, ruh yargılanıyor. ve ruhun bedenlenme amacı bir önceki hayatında yarattığı karmik borçları ödemektir, geçemediği aşamaları geçmektir ki en yüksek mertebeye ulaşsın. Bazı ruhlar öncü olmak için de gönderilir, sadece sınanmak için değil. bunu biz bilemeyiz, kendileri bile genelde farkında olmaz.
biz farkında olmadan dünyada kendimize karmik borçları yüklüyoruz sürekli, bu da bizim daha yüksek mertebeye çıkmamızı uzatıyor. bugün birinden alıp vermediğiniz bir borç bile sizin bir sonraki hayatınızda o kişiye borcunuzu ödemek zorunda kalıyorsunuz.
kısaca, işlerinizi ne kadar çok bitirip yeni karmalar yaratmazsanız, o süreci o kadar hızlandırmış oluyorsunuz..

bayanpipo

Kayıtlı Üye
İş
Sağlık Sektörü
Sanırım anlamıyorum... Üzgünüm sevgili Janet. Bir ruh bir koca yaşamdan borç taşıyamaz diğerine. Algımda aksama var sanırım. Alamıyorum mantığıma.. Teşekkür ederim...

janet

Kayıtlı Üye
Sanırım anlamıyorum... Üzgünüm sevgili Janet. Bir ruh bir koca yaşamdan borç taşıyamaz diğerine. Algımda aksama var sanırım. Alamıyorum mantığıma.. Teşekkür ederim...

6226.gif
eğer hepimiz herşeyi biliyor ve anlıyor olsaydık, bir koli yumurtaya benzerdik, kimse kimseden farklı olmazdı ve konuşacak hiç birşeyimiz olmazdı
benim de anlayamadığım, algılayamadığım şeyler var, hepimizin var, farklı farklı alanlarda..

anyokaremi

Kayıtlı Üye
Eğer Reankarnasyon varsa.Bizler hangi bedenimize göre hesap vereceğiz.Ancak paralel evren olabilir.

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
bır ara çok takmıştım bu konuyu kafama Hatay Antakya Bölgesinde diğer hayatlarinı hatırlayanların röportajlarının derlendiği bir Kitap beni çok etkilemis çok inanmıştım. Ben kimdim acaba diye düşünmüştüm.. Hatta abartıp nasıl olsa pek çok Hayat var bu sefer yapamadıklarımı diğer hayatımda yaparım diye düşünmüştüm. :) Ama tabi ki durum bu değil. Evet reenkarnasyon olabilir belki de yoktur bilmiyorum. Daha doğrusu irdelemeyi bıraktım. Var diye düsünüyorsunuz acaba ben kimdim sorusu karsiniza çıkıyor, kim olduğunuzu varsayalim öğrendiniz, bu sefer daha daha önce kimdim , bu kaçıncı yasamim, daha kaç yasam olacak, hangısinde kıyamet günü hesap verilecek???
Sorular sorular sorular vs vs vs. Naçizane fikrim, belki sığlık olarak degerlendirilecek ama, kimdim, neydim, nerdeydimi sorgulayacagıma; an bu an, evet ben varım, evet ben sağlıklı yaşıyorum. Bu an neler yapılabilir, kendi hayrım iyiliğim ve evrenin adına. Zaman en ıyi nasıl kullanılabilir? Bunlar reenkarnasyona dair hasbel kader benim yaklasımım. Amaa farklı bedenlerde tekrar tekrar gelip yaşamak olgunlasmak ve yaşamdan onca seyi öğrenmek, cennete girmeyi hak edecek kadar saf arı duru berrak olmak için epeyce bir hayat gerekiyor galiba . Hepsini bir yasama sığdırmak... Bilmiyorum; diyorum. Herşeyin aslını sadece Allah bilir. Sevgilerimle...

janet

Kayıtlı Üye
bazen bazı şeyleri bilmemek daha mutlu ediyor insanı :D

bayanpipo

Kayıtlı Üye
İş
Sağlık Sektörü
Öğrenme isteği insanoğlunun yaradılışında olan bir özellik ise cehalet mutsuzluğa sürükler önermesinde bulunabilirim hiç çekinmeden sanırım.

Yaşadığım zamanda bazı hatırlamaların olmasını bazı kişiler önceki hayata bağlayabiliyor.. Ben ise bunu daha önce rüyamda görmüş olabileceğimi düşünüyorum.. Eğer insanların dediği gibiyse önceki hayatımda Hitler olabilirim... Şimdiki yaşadığım hayata baktığımda gördüğüm bu tezatlık ahirette ne olacağı konusunda aklımı yormaktan öte olmuyor.. Kesin bir yargı olamadığı için de tarafımca inandırıcılığı yok olarak kabul görüyor..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...