Çingene Tarotu

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

Çingene Tarotu

ImageŞu ana kadar ki desteler hemen herkesin rahatlıkla anlayıp, değerlendirme yapabileceği, çok da zor olmayan destelerdi. Bundan sonraki iki deste ise daha zor ve az biraz uzmanlaşma gerektiren desteler. Bu destelerden ilki de Alfa Yayınları’ndan yayınlanan “Çingene Tarotu”.

Deste babası da bir Çingene olan Raymond Buckland tarafından hazırlanmış ve Lissane Lake tarafından resimlenmiş. Kitapta kartların geleneksel anlamlarıyla birlikte özellikle bu desteye uygun yazılmış yorumları bulabiliyorsunuz. Ayrıca çingenelerin tarihi, Türkçe-Çingenece; Çingenece-Türkçe sözcük listesi, kartların nasıl korunması gerektiği ve çeşitli açılımlar da kitapta mevcut. Yazar desteyi hazırlama isteğini şöyle açıklıyor:

“Pazarda pek çok Tarot destesi satılır ama hiçbirince o Çingene rahiyası yoktur. Çingeneler gururlu, renkli insanlardır, çok bağımsız ve Çingene olmayanlar için çok gizemlidirler. İşte geleneksel Tarot kartlarından bir deste yapıp, bu Çingene rahiyasını koklamak istedim. Bunun Çingenelerden bir şeyler öğrenmek için eşsiz bir yöntem olduğunu düşündüm.”

Bu destenin çizimleri çok başarılı, kart kalitesi de oldukça güzel. Çingenelerin hayatına dair de çok şeyi öğrenebiliyorsunuz. Yalnız dediğim gibi üzerinde çalışmak gerekiyor. Herkese göre değil.

sefirot

Kayıtlı Üye
uzun süredir cingene tarotunu arıyorum ama bir türlü bulamadım.

nehir

Kayıtlı Üye
Kartları buldum paylaşıyorum :)

my.php

Bump:

Bump:
romani.gif

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
çingene tarotu ilişki acılımı bilen varmı

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
ilişki acılımı arıyorum çingene tarotunda acılım bilen varmı

maydonoz39

Kayıtlı Üye
ya arkadaşlar bende tarot kartları var ama ben bunlardan hiçbirşey anlamadım.bendekiler ne tarot kartı oluyo ?gerçi aldım ama daha öğrenemedim.biri beni bilgilendirsin lütfen...kafam iyice karıştı..:banghead:

Lux

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar kartlar bende var basımı çok kötü adi yani önermem yani imgeleri çok cansız ve gelişigüzel hazırlanmış

Ursula

Kayıtlı Üye
Kullanmaya başlayalı çok olmuyor ve ilk kez Peri Tarotundan başlamamın hata olduğunu öğretti bu deste bana. Kesinlikle öneririm,bakarken kendinizi kaybediyorsunuz.Sizi resmen kendi dünyasına götürüyor Çingene Tarotu.

frigya16

Kayıtlı Üye
bildiğim kadarıyla tarot kartın barındırdığı sembollerle hareket eder, bu şekilde değiştirilmesi yada belli etnik toplumu yansıtsın diye farklılaştırılması tarot gücünü kaybetmesine sebep olmuyormu?

Angel777

Kayıtlı Üye
Klassik tarot ile başlayın. Hiç bir deste diğerinden iyi değildir; sonuçta sebze meyve seçmiyoruz. :)
Fakat Rider Waite ile başlamanız size ayrı bir kolaylık sağlar.

cadaveria

Kayıtlı Üye
İş
Grafic Design
Çingene tarotu oldukça ağırdır arkadaşların da belirttiği gibi... Fakat diğer tarot kartlarından daha gizemli ve derin olduğunu düşünüyorum...Birçok tarot kartı denememe rağmen bütünleştiğim tek tarot kart destesi bu oldu...Eğer çoğunlukla ilişki tarotu açmak istiyorsanız size Katarina'nın Tarot Destesi 'ni öneririm...Ve öncelikle İzmir Büyücüleri adlı kitabı okumanızı... Bu deste de beni uzun süre etkisinde bırakmıştır. Karanlık ve efsunlu olduğunu düşünürüm.

Angel777

Kayıtlı Üye
Çingene tarotu oldukça ağırdır arkadaşların da belirttiği gibi... Fakat diğer tarot kartlarından daha gizemli ve derin olduğunu düşünüyorum...Birçok tarot kartı denememe rağmen bütünleştiğim tek tarot kart destesi bu oldu...Eğer çoğunlukla ilişki tarotu açmak istiyorsanız size Katarina'nın Tarot Destesi 'ni öneririm...Ve öncelikle İzmir Büyücüleri adlı kitabı okumanızı... Bu deste de beni uzun süre etkisinde bırakmıştır. Karanlık ve efsunlu olduğunu düşünürüm.

Ufak bir düzeltme yapmak isterim. Katarina (Katina) destesi tarot değildir, farklı bir destedir. Enerjisi tarotun enerjisinden çok farklıdır. Gizemli olduğu çok doğru...

nuray

Kayıtlı Üye
Arkaşlar bana yardım etcek kimse var mı? Bir türlü yapamadım ben.

limoncicklri

Kayıtlı Üye
Bende tarot bakmak istiyorum ama nasıl ve hangi türüyle başlamam gerektigini bilmiyorum. İçimden bir ses çingene tarotunu seç diyor ama peri tarotu da ilgimi çektik sizce yeni başlayan biri için hangisi uygun olur?

crysania

Kayıtlı Üye
4 senedir tarot bakıyorum..
Klasik rider waite ile başladım başlamak isteyenlere renkli olmasını öneririm.
Dünyada binlerce deste var ama tarot sembol okuma olduğu için eb evrensel sembollere sahip olan bu deste..
Çingene tarotu çok hoş ve sevdiğim bir deste ..
Aynı zamanda bir deste koleksiyoncusuyum hindistandan ve bir çok ülkeden kartlar getirttim ama en güzel deste rider waite,don kişot ve çingene tarotu

cilek1

Kayıtlı Üye
1 hafta önce çingene tarotu baktırdım.ama bakan kişi hiç olumsuz bişey söylemedi.çektiğim kartlardan birinde asılmış bir tavşan vardı.bu ne demek lütfen bilen biri yazabilir mi çok ama çok önemli...

ebune

Kayıtlı Üye
bende ilk önce davinci tarotunu kullandım ve hiç sevemedim 1 senedir peri tarotunnu kullanıyorum ama pek beni içine çekemedi diye düşünüyorum yorumluyorum ama yeterli gelmiyor bana şimdide çingene tarotunu düşünüyorum çünkü bende bir çingeneyim belkide özdeşleşirim diye düşünüyorum