Çingene Tarotu

janet

Kayıtlı Üye
bildiğim kadarıyla tarot kartın barındırdığı sembollerle hareket eder, bu şekilde değiştirilmesi yada belli etnik toplumu yansıtsın diye farklılaştırılması tarot gücünü kaybetmesine sebep olmuyormu?

Tarot kartları çingenelerin bilgi kitabıdir, klasik tarot kartları da onlardan esinlenip yapılmıştır. Yani insanoğlunun tanıdığı ilk tarot kartları çingenelerin kartları. Günümüzde asimile olan çingene toplumu kendi öğretilerini unutmuş ve yaşadığı ülke ve bölgenin dini inancını ve dilini almıştır.

Ben çingene tarot destesini kullanıyorum, çünki baktığım kişiye en güzel odaklanmamı sağlayan odur.

Tarot kartları ruhun ve evren enerjinin sonsuz döngüsünü anlatır. Tüm ezoterik bilgiler onlarda kodlanmıştır. Klasik bilinen kart yorumlarından çok daha derin anlam ve bilgiler içerir. Fakat bugüne kadar hiç kimse onları tam manada çözememiştir.

qülqüzeli

Kayıtlı Üye
canım tarotum :)
5 yıl önce tarot bakmaya karar verdiğimde sahaf'larda karşılaştık bu güzellikle :) çok iyi elektrik aldım ve hemen benim olsun istedim...o kadar sıcak kartları varki,artık bi süreden sonra kartlar sana anlatıyor neyin ne olduğunu(en azından bende öyle).onlar artık benim aşklarım oldu,raider waite gibi kartlar bana çok soğuk ve zor geliyor.bu bence en iyisi ;)

camel

Banlı Kullanıcı
İş
Oz Büyücü
Kartlarınızla bütünlesin cok sık pratik yapın kimseye bakmadiginiz zamanlar geceleri tütsü verin ve Mum ışında bırakın .bunu yaparken düz birmasada kartlarin hepsini acin kendi deneyimim

beyza_-_

Kayıtlı Üye
mrb,lar arkadaslar ben aranizda daha cok yeniyim bir gün oldu bendede cingene tarotu destesi var bir arkadasim hediye etti yaklasik iki ay önce ama
kitabida okusam hicbirsey anlamiyorum nasil basliycam ben bu ise bana yardimci olup yol gösterirseniz sevinirim simdiden tskler

özözöz

Kayıtlı Üye
Zen, klasik ve çingene tarotu sahibiyim şuanda uzun süredir zen bakıyorum. Çok büyük hevesle aldım çingene tarotumu sanırım henüz birbirimize hazır değiliz bu yüzden paketini açıp dokunup yerine koydum bakalım çingene destesi için ilham ne zaman gelecek.

qülqüzeli

Kayıtlı Üye
cilek ben asılmış tavşanı çöpe giden aşk olarak yorumluyorum..Çingene Tarotuna yaklaşık [/B]12 yıldır sahibim.Kitaba çok bağlı kalmaksızın yorumlar yapıyorum.Onu çok iyi muhafaza ediyorum ve bana pozitif enerji veriyor.Yani baş ağrısı falan yaptığı yok :)

qülqüzeli

Kayıtlı Üye
Bir yanlışlık oldu :)) Yaklaşık 6 yıldır benimdir bu tarot :)

musician

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba..bende de çingene tarotu mevcut.yaklaşık 2 senedir de tarot açıyorum.Çingene tarotunda çiçeklerin,renklerin,doğal taşların,mevsim ve hayvanlaın yorumlaması epey farklı normal tarot kartlarından.bide tabiki yorumlamakta önemli.sindirmeniz gerek öncelikle..tabii kartları da arındırmanız gerekmekte..sevgiyle :)

4

43887

Nesli tükenmedi yurtdışında bulabilirsiniz :) Türkiye de piyasada yok,temin edilemiyor.:)