Olumlama nasıl yapılır ve olumlamanın önemli noktaları

joseffb06

Kayıtlı Üye
Çoğu insan farkında olmadan klişeleşmiş bir takım sözcükler seçiyor. Söyledikleri bu cümleler gayri ciddi ve espri olsa bile bilinçaltları bunu bir emir olarak algılayıp realiteye dönüştürmek için çalışmaya başlıyor. Bilinçaltımızın bu mükemmel sadakatini maalesef olumsuz şeyleri hayatımıza çekmek için kullanıyoruz...

Yani sorunları olduğu için mi söz ettiklerini, yoksa sorunlardan söz ettikleri için mi sorunların içinde olduklarını bilmeden !

SÖZ, bir enerji paketçiği ve düşüncenin somutlaşmış şekli olarak hayatımızda çok dikkat çekici etkiler yapar. Çevremizi ve hayatımızı değiştirebiliriz.

Bunun en iyi yöntemi de BİLİNÇLİ OLUMLAMADIR

Olumlamalar, rast gele hazırlanamaz. Kelimesi kelimesine özenle seçilmelidir. "Olacak, yapacak", "istiyorum", "Her şeye rağmen" gibi kelimeler KULLANILMAMALIDIR

OLUMLAMA NASIL YAPILMAZ

SE-SA eki;
Eğer çok Param olursa Mutlu olurum

Bu kalıp sizin hiç bir zaman mutlu olma becerisine sahip olamadığınızın ifadesidir. Çünkü mutluluğun sonucu bir şarta bağlıdır.

MELİ-MALI
Güçlü Olmalıyım

Zorunluluk öğesidir. Şimdiki zamanda güçsüz olduğunuz gerçeğini bilinçaltınıza verirsiniz.

ECEK-ACAK
Her şey çok güzel Olacak

Bu kalıp sizin isteğinizi hep geleceğe erteleyecektir.

TERSİNE SÖYLEM
Korkmuyorum

"Güvendeyim" yerine "korkmuyorum" derseniz, korkuya odaklanırsınız ve bu çözüm değildir.

BELİRSİZLİK
İyi bir hayat istiyorum

Nasıl bir hayatın sizin için iyi olacağını belirtmediğiniz için belirsizlik ifadesi vardır.

OLUMLAMA NASIL YAPILIR

- Olumlama yapmak için ilk önce geçmiş düşüncelerimiz ele alınmalıdır. Bilmeliyiz ki; geçmişteki anılarımızın oluşturduğu çekirdek inançlarımızı kırmadan ileriye gitmemiz çok yavaş ve zor olacaktır. Geçmişimizde bizi üzen insanlar, kötü anılar, maddi zorluklar hep blokaj oluşturacaktır. BU YÜZDEN İLK OLARAK AFFETME OLUMLAMALARI YAPILMALIDIR. Hayatımız boyunca geçmişimizde bizi üzen ve küstüğümüz insanların hayatımızda blokaj oluşturduğunu biliyor musunuz ? Ne yaşarsanız yaşayın geçmişteki herkesi kalben affetmeniz gerekmektedir. Kabul bu çok zor olabilir. Ama 1 ay içinde Hayatınızdaki mucizelere hayret edeceksiniz

- Olumlamaların her ay 1 konu üzerinde ve aynı olumlama metni üzerinde yapılmalıdır. Çünkü bilinçli yaptığınız olumlamalar 21. gün sonunda bilinçaltınız tarafında kabul görür ve hayatınızda Gerçekleştirmek için çalışmalara başlar. Bir olumlamayı 3 gün yapıp bırakırsanız hiç bir fayda etmeyecektir. Ya da 2 farklı olumlama yaparsanız enerji kanalınızı dağıtırsınız.

- Olumlama sesli bir şekilde, yavaş tempoda, hissederek yapılmalıdır. Sabah ilk uyandığınızda ve gece yatmadan 2-3 er kere yapılan olumlamalar bilinçaltına daha fazla ulaşırlar. Kendinizle yaptığınız bu konuşmalar bir süre sonra içsel egonuzun size inandırdıklarını silecek ve yerine yenilerini koyacaktır. Bilinçaltına kodladığınız yeni söz ve düşünceler inançları yeniler ve çekim yasasını harekete geçirir.

- Olumlamaları Ses kaydı haline getirip gün içinde dinleyebilirsiniz. Yaptığınız ses kaydını uyurken, çalışırken, kitap okurken dinleyebilirsiniz. Ses rahatsız olmayacağınız seviyede normal düzeyde olabilir. Zaten dikkatiniz başka yerde olacağı için SUBLİMİNAL etkisi yapacak ve bilinç daha kolay kırılıp bilinçaltına ulaşacaktır. Sakın bilinçli olumlamaları bırakmayın. Sadece ses kaydı ve subliminal telkin dinlemek çekim yasasını dağınık çalıştıracaktır.

- Yine gün içinde belirli kalıpları tekrarlayabilirsiniz. Örneğin o ay içinde "Bolluk ve bereket" olumlaması yapmaktasınız. yaptığınız çalışmalarla beraber boş zamanlarınızda yada dışarıdayken sadece "bolluk, bereket, para" diyerek veya tekrar edilerek odaklanma sağlanabilir ve bu kesinlikle faydalıdır.

Bir süre sonra görmeye başlayacaksınız ki, çevrenizde size olumsuzluk veren kişiler gidecek, yerinde sizin düşüncelerinizi destekleyen insanlar gelecektir. Geçmişte istemeden yada isteyerek söylediğiniz olumsuz sözcükler yerini olumlu ve yapıcı sözcüklere bırakacaktır.

İnançlarınızı değiştirmek için bu 1 er aylık çalışmaları yapın. Sakın olumsuzluğa kapılmayın...

alıntı

sorunmu

Banlı Kullanıcı
Peki sevgilimin bana dönmesi ve beni araması için nasıl bir cümle seçerek olumlama yapmalıyım. Bu konular içinde etkilimidir?

joseffb06

Kayıtlı Üye
Öyle birşey olacağını hiç sanmıyorum bu olumlamalar kişisel gelişim konularında yer almaktadır.Sizin aradığınız konu büyüler içindedir oraya bakınız.

Voy

Kayıtlı Üye
İradesine müdahale etmek istemiyorsanız bir suçunuz varsa özürdileyip kabullenebilirsiniz.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Öyle birşey olacağını hiç sanmıyorum bu olumlamalar kişisel gelişim konularında yer almaktadır.Sizin aradığınız konu büyüler içindedir oraya bakınız.
Hayır. Söylediğiniz tamamen yanlıştır. İnsan ihtiyacı kısıtlanamaz ve tabii ki sevgi ve aşk da bu durumda kullanılabilir. Kişisel gelişim ile alakalı makalelerin hiç birinde kısıtlama yoktur lütfen yanlış yönlendirmeyin. Bilmiyorsanız susun.

joseffb06

Kayıtlı Üye
Ben sevgilimin bana tekrar dönmesi ile ilgili hiç olumlama görmedim.
Özür dilerim yanlış anlaşıldım."Benim bu yaptığım paylaşımda öyle birşey yok ancak büyü konularında var" deseydim daha doğru olurdu.
Dediğiniz gibi telepatide de zaman ve mekan sınırı yoktur imajine ederek de sevdiği insana enerji yollayabilir.Yanlış birşey söylediysem özdür dilerim.İlk yorumum için özellikle özür dilerim.

sorunmu

Banlı Kullanıcı
İradesine müdahale etmek istemiyorsanız ,pozitif düşünebilirsiniz ,sevgi gönderebilirsiniz,bir suçunuz varsa özürdileyip kabullenebilirsiniz.Eğer gerçekten dönmesi gerekiyorsa olumsuz enejilerinin gitmesinde payınız olur.

Teşekkür ederim.Aksine onun suçu var.Aldatılan ve kandırılan benim.üüüfff yaaa İradeye müdahale etme işini başaramıyorum.

Hayır. Söylediğiniz tamamen yanlıştır. İnsan ihtiyacı kısıtlanamaz ve tabii ki sevgi ve aşk da bu durumda kullanılabilir. Kişisel gelişim ile alakalı makalelerin hiç birinde kısıtlama yoktur lütfen yanlış yönlendirmeyin. Bilmiyorsanız susun.
Teşekkür ederim.

Ayrıca konuyu açan arkadaşada açtığı konu ile olumlu düşünmeme vesile olduğu için sağolsun.En azından ayakta durmamı biraz kendime gelmemi sağladı olumlu düşünce.İnşallah başarırım negatif enerjimi boşaltabilirim.

birde "istiyorum, -ecek ,-acak,-meli,-malı,-se,-sa" kullanmeyacaksam ne kullanılabilir.

Olumlama dediğiniz şey sağlık içinde ve kimi fiziksel değişimler için de yapılabilir mi ?

Bu konuda yabancıyım lakin bilidiğim şeyi söyleyim.Ümmin sistemin güçlü olabilmesi için önce kişinin kendinin inanması lazım hastalığı yenebilmek için.Vücud bilinçli olarak ne kadar direnirse beyin savunma mekanızmasını o kadar çalıştırır.Geçmiş olsun.
Fiziksel değişim için plastik cerrahi dışında bir bilgim yok.

joseffb06

Kayıtlı Üye
birde "istiyorum, -ecek ,-acak,-meli,-malı,-se,-sa" kullanmeyacaksam ne kullanılabilir.

Sizde yukardaki linkten daha önce yayınlamış olduğum olumlamalara bakarak nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini bulabilirsiniz.Yukardaki açıklamalara örnek olarak şunu söyleyebilirim:

"Sevgilim bana yeniden gelecek(dönecek) ve tekrar mutlu olacağız".İşte bu örnekteki yanlışlık geleceğe erteleme böyle olumlamalar yapmamanız lazım.Eğer olumlama yapamıyorsanız sitede üstadlar var onlardan yardım alınız.

vivalavida

Kayıtlı Üye
Olumlama bir çeşit bilinçaltını kandırmak değil midir sonuçta. Eski şartlanmalarını, onun eski inançlarını yeni inançlarla değiştirmek değil midir zaten? Amaç, adı üstünde olumlama, olumsuz düşünceyi olumlu ile yer değiştirmek. Gerçi beni aldatan ve terkeden biri için sadece affetme ile ilgili olumlama cümleleri kurardım herhalde. Sayın ironik sevgilinize karşı hala kırgınlığınız ya da kızgınlığınız varsa öncelikle bu duygulardan kurtulmalısınız ki bilinçaltınızı verimli bir şekilde programlayın. Bir örnek hazırlamak istedim:

Sevgilim benimle. Birbirimizi çok seviyoruz. Onu tüm hatalarıyla, olduğu gibi kabul ediyorum. Birbirimizle o kadar uyumluyuz ki her an birlikteyiz.

Daha da geliştirilebilir.
Saygılar.

sorunmu

Banlı Kullanıcı
Olumlama bir çeşit bilinçaltını kandırmak değil midir sonuçta. Eski şartlanmalarını, onun eski inançlarını yeni inançlarla değiştirmek değil midir zaten? Amaç, adı üstünde olumlama, olumsuz düşünceyi olumlu ile yer değiştirmek. Gerçi beni aldatan ve terkeden biri için sadece affetme ile ilgili olumlama cümleleri kurardım herhalde. Sayın ironik sevgilinize karşı hala kırgınlığınız ya da kızgınlığınız varsa öncelikle bu duygulardan kurtulmalısınız ki bilinçaltınızı verimli bir şekilde programlayın. Bir örnek hazırlamak istedim:

Sevgilim benimle. Birbirimizi çok seviyoruz. Onu tüm hatalarıyla, olduğu gibi kabul ediyorum. Birbirimizle o kadar uyumluyuz ki her an birlikteyiz.

Daha da geliştirilebilir.
Saygılar.

Örnek olumlamalar için sağol. :)
istediğim sanısam bu idi. Arkadaşın verdiği Kuantum olumlamasından örnekler okuyunca sizin verdiklerinizle daha iyi pekişti.
Pozitif düşüncenin çekim yasasınını çalıştırdığına inanmak için nasıl açıklama yaparsınız.Bunu bir şeyi yaparken ona inanmanın gücüne inandığım için soruyorum.

bugday

Kayıtlı Üye
ben de bu konuları çok merak ederim ve bu konuda birçok kitap okudum sonunda beynimizde muhteşem bir güç olduğuna kanaat getirdim, bunu kullanmak mesele sanırım, bunu kontrol edipte kullanabildikten sonra yapamayacağımız hiçbirşey yok, sadece şunu da belirtmek istiyorum, başka birinin iradesine hükmetmek işte burada biraz iş karışıyor!!!

vivalavida

Kayıtlı Üye
Örnek olumlamalar için sağol. :)
istediğim sanısam bu idi. Arkadaşın verdiği Kuantum olumlamasından örnekler okuyunca sizin verdiklerinizle daha iyi pekişti.
Pozitif düşüncenin çekim yasasınını çalıştırdığına inanmak için nasıl açıklama yaparsınız.Bunu bir şeyi yaparken ona inanmanın gücüne inandığım için soruyorum.
Ne düşünürseniz onu çekiyorsunuz. Düşüncenin pozitif ya da negatif olmasının çekim yasasının çalışıp çalışmamasını çok da etkilediğini sanmıyorum. Konuya yeterince hakim değilim, daha bilgili arkadaşlar mutlaka bilgi verecektir.

mavişpery

Kayıtlı Üye
aradığım şeydi bu teşekkür ederim fakat bir kaç sorum olacak. olumlama yapılırken kullanılmaması gereken zamanları söylemişsiniz de kullanılması gereken zaman geniş zaman oluyor sanırım. ve bana kısa bir olumlama paragrafı söyleyebilir misiniz. küçük bir örnek gibi. doğrusunu yapmayı isterim.

gerçekdua

Kayıtlı Üye
Merhabalar.Zayıflamak için nasıl bir olumlama yapılabilir acaba?Çünkü zayıflayamamanın kafamdaki birtürlü kıramadığım olumsuz yargılarla ilişkisi olduğunu düşünmeye başladım.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Elfangel

Kayıtlı Üye
Zayıflamanız için aşağıdaki olumlamalar size örnek oluşturabilir. Bunun yanında bilinçaltı mp3'ler bölümünde site sahibimiz Urum'un hazırladığı zayıflamak için bilinçaltı mp3'ü var, çok keyifli bir müzik, bundan da yararlanabilirsiniz.

İşte örnek olumlamalar
Sağlığıma önem veriyorum.
Dengelenmiş bir hayat tarzım var.
Spor yapmaktan hoşlanırım.
Sağlıklı yemekler yemekten hoşlanırım.
Vücuduma saygı duyuyorum.
Diğer insanlar bana saygı duyuyor.
Sağlıklı kiloma ulaşıyorum.
Enerjik bir insanım.
Ne yediğimin farkındayım.
Dengeli besleniyorum.
İnce görünüyorum.
İnce hissediyorum.
Kendimi ince hissettirecek yemekler yiyiyorum.
Kilo verme sürecinden keyif alıyorum.
Kilo vermek için iradem ve arzum var.
Sadece sağlıklı gıdalar yiyiyorum.

İyi forumlar dilerim.

migliore

Kayıtlı Üye
Sitede de yazılanlarlar sayesinde artık bir çok olumlama yapabiliyorum. Ancak benim de gözümden kaçmış olabilir tabii ki ama ne zaman sigara bırakmakla ilgili bir olumlama yapmak istesem, olumsuz cümlelerin ötesine geçemedim. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Sevgiler..

Zeyna

Kayıtlı Üye
İş
yönetici
Sitede de yazılanlarlar sayesinde artık bir çok olumlama yapabiliyorum. Ancak benim de gözümden kaçmış olabilir tabii ki ama ne zaman sigara bırakmakla ilgili bir olumlama yapmak istesem, olumsuz cümlelerin ötesine geçemedim. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Sevgiler..

Kuantum Düşünce Tekniği Sigarayı Bırakma Olumlaması

Sigarayı bırakmak isteyen bırakan yada bırakmak isteyipte bırakamayan herkeze tavsiye ediyorum bu yazıyı okumalarını hergün enaz bir defa okuyunki bilinç altınıza yerleşsin: )

Ben sigara kullanmam. Her nefes alışımda ciğerime dolan hava bütün hücrelerime güç ve ışık veriyor. Onları arıtıp güçlendiriyor. Her nefes alışımda ciğerlerime dolan hava bana sükunet ve huzur veriyor.

Huzur...ve sükunet....Huzur...Nefes alıyor ve rahatlıyorum.

Bütün organlarım bu şölenden nasibini alıyor. Özellikle ciğerlerim. Onların tertemiz oluşunu izliyor gibiyim.Yeşil görkemli bir ağaç gibi.

Sigara kullanmayan biri olarak kendimle gurur duyuyorum.

Hayatı seviyorum. Kendimi seviyorum.

Sigara kullanmıyor olmak benim kişiliğime, hayat amacıma çok uygun düşüyor.

Her geçen gün cildimin parlaklaştığını, dişlerimin beyazladığını ve gençleştiğimi görebiliyorum.

Tüm duyularım açık ve güçlü. Tat alma duygum, koku alma duygum olağanüstü artıyor. İşitme duygum ve hatta dokunma duyum bile açıldı.

Ben kendi koyduğum hedeflere kolaylıkla ulaşan biriyim. Hayatım bundan sonraki döneminde yeni hedefler, heyecanlar ve mutluluklar için sigarayı bırakmış olmak büyük bir işaret.

Bana zarar verdiğini bildiğim bir alışkanlıktan kurtulmak, bana büyük bir güven duygusu veriyor. Hayatımın kontrolünün elimde olduğunu bilmek çok güzel bir duygu.

Sigara kullanmayan birisi olmak benim için kolay. Herşeyden önce böyle doğmuşum ve bu benim doğal halim. Doğal halime dönmek benim için çok kolay.

Her gün gençleştiğimi hissediyorum. Aynaya baktığımda bunu açıkça görüyorum. Bakışlarım daha parlak ve canlı. Yürüyüşüm, hareketlerim dinamizm dolu. Şimdiden kendimi bu çaba için tebrik ediyorum.

Muntazam yoga yapan,iyi beslenen ve kendine dikkat eden biri olarak sigarayı da bırakmak kişiliğime çok uygun düşüyor.
Sağlam ve rahat nefesler aldıkça rahatlıyorum. Konsantrasyonum güçleniyor.

Bilinçaltım tüm detayları biriktirip topluyor. Bu yüzden hatırlamak istediğim herşey kolaylıkla aklıma gelir.

Huzur, sağlık ve mutluluk benim doğal halim.

Umarım en kısa zamanda istediğiniz gibi sigarayı bırakmış olursunuz. Sevgiler

darksense

Kayıtlı Üye
Zayıflamanız için aşağıdaki olumlamalar size örnek oluşturabilir. Bunun yanında bilinçaltı mp3'ler bölümünde site sahibimiz Urum'un hazırladığı zayıflamak için bilinçaltı mp3'ü var, çok keyifli bir müzik, bundan da yararlanabilirsiniz.

İşte örnek olumlamalar
Sağlığıma önem veriyorum.
Dengelenmiş bir hayat tarzım var.
Spor yapmaktan hoşlanırım.
Sağlıklı yemekler yemekten hoşlanırım.
Vücuduma saygı duyuyorum.
Diğer insanlar bana saygı duyuyor.
Sağlıklı kiloma ulaşıyorum.
Enerjik bir insanım.
Ne yediğimin farkındayım.
Dengeli besleniyorum.
İnce görünüyorum.
İnce hissediyorum.
Kendimi ince hissettirecek yemekler yiyiyorum.
Kilo verme sürecinden keyif alıyorum.
Kilo vermek için iradem ve arzum var.
Sadece sağlıklı gıdalar yiyiyorum.

İyi forumlar dilerim.

Bu yazıyı okumadan önce bu olumlamalarin hemen hepsini yapiyordum. İlk Başta kendimi kandirdiğimi düşünüyordum fakat basküle çıkınca işlerin değiştiğini ve söylediğiniz sözlerin önemini anlıyorsunuz.
Olumlu ve mutlu bir hayat yaşamanız dileği ile.