hayaletlerle sıcak temas

La-edri

Kayıtlı Üye
Ruh nurdur Allah'in nef ettigi bir varliktir, Allah'a ait yani öyle nefs gibi yada cin gibi iradesi olan bir varlik degil, Ruh her firsatta rabbine dönen bir varliktir, uyurken dahi,ölüm sonrasi zaten döner,Ruh öyle ugrasmaz insanlarla vsa...
Istediginiz kadar cagirin gelen asla bir ruh degildir, tabiyatina ters..
Ama cinler öyle degil, onlar insan gibi iradeleri var, kötüsü gelir size enteresan bilgiler verib kandirabilir, Ben senin cagirdigin Su kisiyim der onlarin isi yalan..
Kaldiki, gaybdan haber almak icin kimsenin ruh cagirmasina gerek yok, zira gaybi bir Allah bilir, ve diledigine bildirir...Bunlar evliya zatlar olabilir, onlarda size bilgi verme iznine sahib iseler yine ayinle rituelle gelmezler,ruya olur yakaza olur..
Siz istediginize inanmakda selbestsiniz tabiki...

daniel

Kayıtlı Üye
Ruh nurdur Allah'in nef ettigi bir varliktir, Allah'a ait yani öyle nefs gibi yada cin gibi iradesi olan bir varlik degil, Ruh her firsatta rabbine dönen bir varliktir, uyurken dahi,ölüm sonrasi zaten döner,Ruh öyle ugrasmaz insanlarla vsa...
Istediginiz kadar cagirin gelen asla bir ruh degildir, tabiyatina ters..

Sayin La-edri;

Eger dediginiz gibiyse sayet, Kabir Hayati, Munker , Nekir meleklerinin sorgulayisi gibi bir olayda yoktur.

Dogru mu anlamisim?

La-edri

Kayıtlı Üye
Sn,daniel, hesabi veren Nefs dir..
Ruh Allah'a ait olandir,kul ister iyi ister kötü olsun o herhalukarda Rabbine döner,Ruh Nur'dur,tertemiz verilir ve insan dünyaya tertemiz gelir, insani cirkinlestiren ise Nefsidir,zira nefs seytana yataklik edebilme kapasitesindedir.. Ne kadar yataklik eder uyar o dende kirlenir.. Ve hesabi o verir,Insani güzellige sevk eden ruhu,cirkinlige sevk eden ise nefsidir..
Ruh neyin hesabini versin? Neden bebekler icin melek kadar temiz denilir, yada Cennetlik denilir..Kendilerini kirletme firsati nefsine uyma firsati olmadiklari icin..
Insan denilen varlik bir yönü ile Nur diger yönü ile Camurdur..

daniel

Kayıtlı Üye
Ama diyorsunuz ki, ruh olumden sonra bedeni terkeder ve yaraticisina doner.??? Bu durumda kabir hayatinin olmamasi gerekir. Zira ruhumuzla hissederiz bircok seyi..

La-edri

Kayıtlı Üye
Anlatmaya calistigim gibi degerli arkadasim, Nefs o veriyor hesabi..
Her nefs ölümü tadacaktir ! Ruh degil ölümü tadan ,ruh özgürdür cünki geldigi yere döner.
Hani Evliyalar /Sehitler icin Allah ,onlara ölü demeyiniz, zira onlar ölü degildir diyor ya..
Iste Onlar nefslerini öldürmüs olanlardir, yani ölmeden evvel nefsinden gecer ve NUR kesilir,o neyin hesabini versin, hayatta iken vermis hesabi ve gecmis nefsinden..Geriye kalan ise ölümsüzlüktür,yani Evliya vsa...

Kadoramas

Kayıtlı Üye
Bence Bu Muhabbeti Burda Bitirelim Arkadaşlar
Çünkü Herkezin Görüşleri Ve Düşünceleri Aynı Değil
Bu Yüzden İnandıklarıda Aynı Değil :)

daniel

Kayıtlı Üye
Anlatmaya calistigim gibi degerli arkadasim, Nefs o veriyor hesabi..
Her nefs ölümü tadacaktir ! Ruh degil ölümü tadan ,ruh özgürdür cünki geldigi yere döner.
Hani Evliyalar /Sehitler icin Allah ,onlara ölü demeyiniz, zira onlar ölü degildir diyor ya..
Iste Onlar nefslerini öldürmüs olanlardir, yani ölmeden evvel nefsinden gecer ve NUR kesilir,o neyin hesabini versin, hayatta iken vermis hesabi ve gecmis nefsinden..Geriye kalan ise ölümsüzlüktür,yani Evliya vsa...

Yani oldukten sonra, topraga konduktan sonra nefs hala canlidir ve olmez diyorsunuz. Ilginc bir gorus tesekkurler.

La-edri

Kayıtlı Üye
Evet ben hesabi nefs verir diyorum, sonra durumuna göre cehenneme girer diyorum, ve bunu savunurken, Allah'in nef ettigi seyin (RUH) Nur'dan oldugunu ve Cennette yanma ihtimalinin sifir olduguna inandigimi hatta Allah'a döndügünü savunuyorum..

Ben tesekkür ederim, saygilar... :)