Düşünce Gücü ile istediğin mekana Işınlan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Hero dizisinin bir kaç bölümünü bende izledim.Yabancı dizilerde genelde mantık dışı ama olabilcek konular işlenir.Einstein zaten yıllardır aynı anda iki yerde olabilme konusunda yıllarca çalışmıştır.Sayın [SIZE=2,5]Chillout[/SIZE]'un dediği gibi atomlarla ilgili birşeydir.

Eğer böyle bir çalışmayı şimdiden deneyen nadir insanlar varsa çok şanslı olmalılar. Amerika'nın çok büyük sürprizlerimiz var dedikleri şey acaba bu mu?

daniel

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar belki bu konu size biraz saçma gelecek ama Hero adlı yabancı bir diziyi izliyorum bir kaç gündür dizide bir prf. düşünce gücü ile mexico amerika istediği ülkeye gidiyor sizce böyle birşey bilimsel olarak mümkünmü insan bedeninden ayrılmadan tamamen odaklandığında düşünce gücü ile uzaklaşabilirmi.

Gerek hatırı sayılır düşünce gücüne hükmetmek ile gerekse astral seyahat ile beden olduğu yerde(mekanda) kalmak şartıyla zaten yapılıyor.
Ancak ışınlanmak tabir ettiğimiz ve ya aynı dakikada iki alakasız ülkede fiziksel bedenle, kanlı canlı görünmek olayı değil bu bahsettiğiniz sanırım. Eğer böyleyse bu kısım tamamen teleportasyon mantığını çağrıştırdı bana..

joseffb06

Kayıtlı Üye
Kuantum fiziğini incelemenizi öneririm.Sıkılmadan incelemek lazım belkide aradığımız soruların cevabı oradadır.

Ghostcoder

Kayıtlı Üye
Senin söylediğin olay fiziksel bir olay, beyinse biraz metafizikseldir. Mesela teleportasyon kendini bir yerde yok edip, başka bi yerde var oldurma fiziksel bir olaydır. Beyinse daha çok enerjidir bir şeyi yok etmek yerine ona enerji odaklamaktır. Örnek hipnoz ve ya başka bir örnek bazen sadece bakışıınızla karşıdaki insana bazı şeyleri hissettirebilirsiniz mimik felan olmadan.. Ama beyin gücü ile bir yerden, başka bir yere ışınlanma, metafiziksel bir olay değildir, fiziksel bir olaydır...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...