Kristal Küre

ADoNaY

Kayıtlı Üye
Hepimiz kristal küreyi masallarda, filmlerde vb. yerlerde görmüş ya da duymuşuzdur. Kristal kürenin bilinen modeli, kehanette bulunurken kullanılan kürelerdir.

Kristal küre Güneş ya da başka bir ışık kaynağının ışınlarını yoğunlaştırır, bu özelliğiyle de ilahi ışık ve göksel güç sembolüdür. Falcı zihnini boşaltıp bakışlarını kristalin derinliklerine dikerek geçmiş ya da gelecek olaylardan sahneler olarak yorumlanan anlık içgörüler edinebilir.

daniel

Kayıtlı Üye
Kristal kurelere(pahali olmasi acisindan) alternatif, bir de kum onerilir genelde... Ayni ise yarar mi?

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Bu kristal küreler hakkında gerçekden çok Amerikan filmleri yapıldı. Hepsi safsatadan ibaret olamaz. Bazen gerçek yaşanmış olaydan yönetmen ve yapımcılar kaleme alır.

fox07

Kayıtlı Üye
Türkiye'de kristal küre satan bir yere denk gelemedim, online satışını yapan bir site var mıdır bildiğiniz?

fox07

Kayıtlı Üye
Paşabahçe'de var,Kütahya porselende de.:DKristal küreden öyle bi bahsediliyor ki tabak çanak gibi.

Flood gibi olacak ama gene yazma ihtiyacı hissettim. Yeni üyelerin sorularna bu alaycı yaklaşım nedendir? Kristal küre, kristal küredir. Ne diye bahsedelim? Hacerül esved taşı mı diyelim?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Flood gibi olacak ama gene yazma ihtiyacı hissettim. Yeni üyelerin sorularna bu alaycı yaklaşım nedendir? Kristal küre, kristal küredir. Ne diye bahsedelim? Hacerül esved taşı mı diyelim?
Öncelikle ;cevaplarken üyelik tarihlerini kontrol ederek ona uygun yanıt yazmak âdetim değildir.Kristal küre mevzusu ve arayışına gelince; daha önce de forumda konusu geçmişti.Çok alelâde birşeymiş gibi bu kadar çok kristal küre arayanın olmasını yadırgıyorum, sadece bu.Bu kadar düşüncemizide yazalım artık değil mi?
Bir de esprilere biraz ılımlı yaklaşalım lütfen!Bunlar küçük şeyler,saniyede onlarca insan ölürken hayat bu kadar ciddiye alınıpta herşeye tepki verilecek kadar uzun değil.Umarım küreye ulaşırsınız.

fox07

Kayıtlı Üye
Öncelikle ;cevaplarken üyelik tarihlerini kontrol ederek ona uygun yanıt yazmak âdetim değildir.Kristal küre mevzusu ve arayışına gelince; daha önce de forumda konusu geçmişti.Çok alelâde birşeymiş gibi bu kadar çok kristal küre arayanın olmasını yadırgıyorum, sadece bu.Bu kadar düşüncemizide yazalım artık değil mi?
Bir de esprilere biraz ılımlı yaklaşalım lütfen!Bunlar küçük şeyler,saniyede onlarca insan ölürken hayat bu kadar ciddiye alınıpta herşeye tepki verilecek kadar uzun değil.Umarım küreye ulaşırsınız.

ülkenin içinde bulunduğu durum hepimizi üzüyor, boş konulara da takılmamak lazım haklısınız.

Ama gene de belirtmeden geçmek istemiyorum.
İnsanlar bazı şeyleri deneyimlemek istiyordur ya da belki evine dekor olarak arıyordur. Olamaz mı? İlla kutsal küre, ulu küre diye yüceltip, çılgın ayinler düzenleyip ondan sonra mı küreyi
nereden bulabileceğimizi soralım? Dikkatli okursanız ilk mesajımı, küre konusunu alelâde diye kucumseyen de olmadi mesajda. Düşüncenizi elbette yazabilirsiniz, ama insanların düzgüce sorduğu bir soruya paşabahçe, kütahya porselen gibi cevaplar verirseniz
herkes hoş karşılamaz. İnsanları irrite edip, sonra da Ankara'da patlayan bombayı örnek göstermek ya da Holywood filmlerinden fırlamış zencilerin replikleri gibi "Hey eğleniyoruz şurada dostum ha neyin var?" diye cümleler kurmak da
de ayrı bir ruh hali.

Neyse dediğiniz gibi umarım küreye ulaşırım.