Başmelek Mesaj Kartları

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

Başmelek Mesaj Kartları:

Batı dünyasında almış başını gitmiş olan “Başmelek” çalışmalarının ürünlerinden olan bu kartlar, yazılarında ve workshoplarında, meleklerle çalışan kahin bir metafizikçi Doreen Virtue tarafından hazırlanmış. Yazarın, kartların kitapçığında şöyle bir açıklaması var:

“Her din ve ruhsal yol, başmelekleri içine alan kendilerine özgür bir doktrine sahiptir. Bu deste Museviliğin, Kabalanın, Hristiyanlığın ve İslam’ın kadim ruhsal pratiklerine, metinlerine ve inançlarına dayalı 15 meleğini kapsamaktadır.”

Kartlardaki başmelekler, her kültürde farklı isimlerle tanınsalar da, bu kartlarda çoğunlukla bilinen isimleri kullanılmış. (Raphael, Azrael, Uriel, Gabriel gibi.)

Kişisel görüşüm, bu kartların, başlı başına bir pozitif enerji takviyesi destesi olduğu yönünde. Birçok deste denedim ama içlerinde en motive edici, hatta gaza getirici, direk en olumlu anlamları veren kartlar bunlar. Tabii ki hayatta olumsuzluklar da var ve kartlar da zaten karşılaşılan bu durumlar için destekleyici öneriler ve telkinlerde bulunuyor. Yalnız belirmem lazım ki, bu kartlardaki melek adlarına, kimliklerine çok takarsanız kafayı, sonuç hiç de hoş olmaz bence. Siz verilen mesajı alın ve hayatınızda kullanın, yoksa “falanca melek, bana şunu demiş ay ay ay” yaklaşımıyla bakarsanız desteye, size de “ay ay ay yazık” diye bakabilirler, haberiniz ola.

Ayrıca kartların kalitesinden ötürü yayıncıyı, yani Fatoş Ayvaz ve FA Coach Academy’i tebrik ederim.

nehir

Kayıtlı Üye
Urumhamatahayil, kartlar bunlar mı ?

archangelcards.gif

masu

Kayıtlı Üye
Peri tarotuna göre bu kartlar daha mı iyi? Nereden bulabiliriz?

raine

Kayıtlı Üye
peri tarotuna göre bu kartlar daha mı iyi?nerden bulabilirz?

Bildiğim kadarıyla Başmelek Kartlarının basımı 2004'te durduruldu.Yeniden basılmasını temenni ediyorum.
Hangisi daha iyi bilmiyorum ancak Başmelek Kartlarını tercih ederdim.Tabii bu kişilerin destelerden enerjisel olarak hissettikleriyle de ilgilidir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.=)

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
Tepki çekmek istemem ama meleklerin yüzleri suretleri çizilmiş. Bunlar doğru söyler mi? Sonuçta peygamberler ve nebiler gördü o da Hz Cebrail'i. Ne diyebilirim, bu kartlar mı belirleyecek şansı, hayatı? Tövbe derim. Kaderi yazan Allah, yaşatan yine o bu kartlar biraz. Ne bileyim herkes istediğine inansın ama biraz da aydınlansın...

masu

Kayıtlı Üye
Raine, teşekkür ederim, yardımcı oldun:)) Meleklerin yüzü çizili. Kartlara da, bana da doğru gelmiyor, en iyisi peri tarotu bakmak. O daha iyi:) Cadı olmak isteyen arkadaşlar için de söylüyorum; peri tarot kartlarını cadılar da kullanıyormuş. Sitedeki bir arkadaşın yorumundan okudum, enerji veriyormuş.

raine

Kayıtlı Üye
Kartlarda bulunan melek yüzlerinin sembolik olduğuna inanıyorum ve melekleri görmek ya da meleklerin insanlara yardım etmesi konusunun abartıldığını düşünüyorum. Kaderi yazmıyor olabiliriz ama etki edebiliriz fikrindeyim.

Kartlar size geleceği göstermez sadece sizin yansıttığınız enerjiye yanıt verir. Siz de yorumlarsınız. Bunu da belirtmek istedim.=)

Atelia

Banlı Kullanıcı
Kartlar size geleceği göstermez sadece sizin yansıttığınız enerjiye yanıt verir. Siz de yorumlarsınız. Bunu da belirtmek istedim.=)
Bu da ne demek? Yani boşu boşuna mı bakıyoruz?
Mesela başkası için baktığımızda bizim enerjimizi mi gösteriyor?

raine

Kayıtlı Üye
Bu da ne demek? Yani boşu boşuna mı bakıyoruz?
Mesela başkası için baktığımızda bizim enerjimizi mi gösteriyor?

Tabii ki hayır, baktığınız kişi için de yansıttığınız bir enerji var.
Olay kartlarda değil, kartlara bakıp yorumlayan kişide.=)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Tepki çekmek istemem ama meleklerin yüzleri suretleri çizilmiş. Bunlar doğru söyler mi? Sonuçta peygamberler ve nebiler gördü o da Hz Cebrail'i. Ne diyebilirim, bu kartlar mı belirleyecek şansı, hayatı? Tövbe derim. Kaderi yazan Allah, yaşatan yine o bu kartlar biraz. Ne bileyim herkes istediğine inansın ama biraz da aydınlansın...

O/Huve alemlerden beri ve müstagnidir.
Alemlerde O/Huve adına işleri çekip çevirme görevi meleklere
verilmiştir.
Huve/O,alemlere karışmaz...müdahale etmez.
Melekler mi kim?
Hadi bir sır daha verelim...bu akşam cömertliğimiz üstümüzde..
Kuran melekleri şöyle tarif ediyor:

Enbiya suresi 26.ayet:

Okunuşu:
Ve kâlûttehazer rahmânu veleden subhâneh(subhânehu), bel ıbâdun mukremûn(mukremûne)

Arapçası:
وَقَالُوا اتَّخَذَ الرَّحْمَنُ وَلَدًا سُبْحَانَهُ بَلْ عِبَادٌ مُّكْرَمُونَ

Türkçe anlamı:

Rahman çocuk edindi" dediler. Hâşâ, bundan arınmıştır O! Onlar, lütuflandırılmış kullardır.
Daha açık nasıl söylenebilir değil mi?
Meleklerin Allah cc.ın kızları olduğunu müşrikler deyince Kitab cevap
vermiş onlara...verirken de sırrı açmış...görebilene.
Diyor ki...Melekler ikrama mahzar olmuş,mükafatlandırılmış kullardır.
E biz neyiz?
Biz de Allah cc.ın kullarıyız değil mi?

Tesheba' nın yazısından alıntıdır.

Kartlardaki resimler odaklanmayı daha da güçlendirmek için sadece semboldür.

*AnGeL*

Kayıtlı Üye
Cok motive edici kartlar oldugunu dusunuyorum...

meleki

Kayıtlı Üye
merhaba bu ara yaşam koçları birhayli çoğaldı ve meleklerle şifalandırma içimizdeki bir olgu oldugu belirtilirken bir seans 45 dk 300 lira meleklerlein ticaretle ne ilğisi var kadim bilğiler neden para karşılığında sunuluyor bu nasıl tanrı bilincidir

özz

Kayıtlı Üye
Evet haklısınız,ben aldım melek kartlarından ancak esmalarla calısılıyor.Bır ne vı esma calısması yapmaktasınız..Her esmanın melegı oldugunu ve o esmayı zıkrederek,onun ruhanisi olan meleği cagırıp size yardımda bulundugu düşünülmekte..Ben yararını gordum ancak,çalışmaları olusturan kısıyle dun bır gorusmem oldu..Bas melek uyumlaması calısmasdı ve esma calısması ıcın beraber grup calısmasına katılma ıle ılgılı.ben ısteklıydım 1 gun .surecek calısma dedıler ancak fıyatı 450tl ..Cok ıstemıstım aslında katılmak ama bunu duyunca bır gerı adım attım sebebı,bu kadar degerlı bılgılerın boyle tıcarı meblalara dokulmesı benı nedense itti..Esma cok degerlıdır..Hangı esmayı calısmanız gerektıgı durumunuza gore kendılıngınden ıc sesınızle hıssedersınız zaten..Bu konuya cıddı kızdım.Ben o kısının yerınde olsam,bu kadar guzel bır calısmayı herkes katılabılsın dıye..daha makul bır fıyatlandırma yda odeme kolaylıglı bır sekılde yada semıner seklınde duzenlerdım.Para onemlı degıl,onemlı olan iyi enerjılerın ınsanlara faydalarını ve yardımlarını ulastırebılmektır..Ben boyle dusunuyorum..

BaD_bOy

Kayıtlı Üye
Para önemli değilse neden paradan dert yanıyosunuz.Bu bil ilim ve emek harcamış ve bundan para kazanmak kişinin en doğal hakkı bence.

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Bence tamamıyla ticari kaygı ile yapılmış Doreen Virtue bana yapışmıştı bir zamanlar hiçbir dediği de çıkmadı

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef

Dikkatinizi cekerim arkadasim.meleklere inanmak müslümanlardada var,Yüce Rabbimize inanan,onun meleklerinede inanmalidir.Elbette kaderimizi yazan Rabbimizdir,meleklerde yol gösterici,sevgi ile kal:driving:

tahita

Kayıtlı Üye
"Yalnız belirmem lazım ki, bu kartlardaki melek adlarına, kimliklerine çok takarsanız kafayı, sonuç hiç de hoş olmaz bence. Siz verilen mesajı alın ve hayatınızda kullanın, yoksa “falanca melek, bana şunu demiş ay ay ay” yaklaşımıyla bakarsanız desteye, size de “ay ay ay yazık” diye bakabilirler, haberiniz ola."
Bence URUM gayet net anlatmış durumu.
"Kartlardaki resimler odaklanmayı daha da güçlendirmek için sadece semboldür." Bu da embriyo'dan.
Önemli olan içerik, görsellik farklı bir konu. Tabiki de farklı desteler de tercih edilebilir.
Ticaret konusunda; Unutmayalım, dünyanın en değerlisi bilgidir. Ve bazı bilgiler büyük riskler göze alınarak ve zorluklarla mücadele ederek elde edilir.
Hepimize kolaylıklar dilerim. Sevgi ve ışıkla.

incisu

Kayıtlı Üye
Melek kartlarinin veya bazi tarot kartlari yasaklanmasi dogrudur.Kaldi ki herkes melekler yardimiyla sifa dagitiyor,kitaplar yaziyor,desteler olusturuyor.Insanlar aliyor okuyor,bakiyor,cunku ihtiyaclari var,yonlendirilmeye,bilinmeyeni bilmeye,iyi hissetmemize,inanicak bir yoruma,karta.Melekler konusunda,bu tur uygulamalar,kartlarin ticari oldugunu biliyoruz.Yoksa,onlarla sifa dagitmak,kehanette bulunmak bu kadar kolaymiydi?ve ya bunu yapan ne cok kisi varmis?

tahita

Kayıtlı Üye
"Meleklerle Yaşamak" konusunu ilk duyduğumda, üzerinde espiriler yapmıştım. Bilgili olduğuna inandığım kişilerden duyunca ilgilendim. Bir bildikleri vardır diye almayı düşünüyorum, lakin uygulama için değil. Maksat yakından bakmak. TAROT varken başka kartlara ihtiyaç duymam.
Kehanet konusunda ise anladığım; Tarot kartları gibi rehber, yol gösterici temelli. Elbetteki çok kolay olmasa gerektir. Yapan kişilerin çokluğu tamamen kişilerle alakalı. Malum, mucidi D. Virtue. Sonrakilerde: Biraz bilgi, biraz erken davranma/şans, biraz da reklam/pazarlama. Sonuç; yeni uzman. Sitede Tarot uygulayıcı (Rehber) eğitimi var. Bu eğitimi alan ticari beceri sahibi birisi, bu konudaki pek çok kitaptan da (Bildiğim kadarı ile ülkemizde H. Banzhaf ile başladı) bilgi derleyip, farklı ve çekici arka kapak ve önsöz, üstüne sağlam bir reklam; Huzurlarınızda yeni bir uzman. Bu konuda haklısınız. Kaynak bilgi seçerken çok seçici olmalı öyle her yazılan kitabı kutsalmış gibi hemen kabullenmemeli.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
İster Tarot, ister melek kartları olsun önemli olan bakan kişinin enerjisini de katmasıdır. Kitaptan okuyarak herkes bakar ama nasıl bakar, sadece bakar ve öğrendiği, ezberlediği kartların karşılığını söyler. Zaten melek kartlarının hemen hepsinde pozitif şeyler yazılıdır. Ancak bakan kişi enerji beden titreşimini hafiflettiyse ( özel çalışmalarla veya doğuştan), özellikle durugörü- durusezi- duruişiti gibi yetileri geliştiyse, farkındalık yolcusuysa ve semboller hakkında bilgi sahibiyse gerçekten bakabilir. Eğitim alarak ve kitap okuyarak hemen uygulamaya geçmek faydasızdır, kişinin kendisini geliştirmesi şarttır.
Ayrıca gerçekten kendini geliştirmeye emek ve para harcamış bir kişinin de karşılığını almasından doğal bir şey olamaz. Eğer karşılığında cüzzi de olsa para almazsa, istemeden de olsa karşıdakinin enerjisinden alır. Yani küçükte olsa ücret alınması hem bakım yapan kişinin hem de bakım yaptıran kişinin enerjisel olarak yararınadır. Ancak kartlar ticari çıkarlar amaç edinilerek alınırsa zaten baştan yanlış olur.
En önemlisi de inanç olmadan hangi kart olursa olsun tam manasıyla kullanılamaz.