Reenkarnasyon (Ruh Göçü) Hikayeleri; Reenkarne Olan (!) İnsanların Yaşadıkları

damned

Kayıtlı Üye
Bilinç seviyesi yüksek bir kişi, en başta insanları dini inanç gibi hassas bir konudan vurmazdı.
Mabette' ki üyeliğiniz uzun süreli olursa bunu öğreneceğinizi umuyorum. Sevgiler.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Kime göre neye göre bilinçlik ve bilinçsizlik oluşur ?
Özellikle bizim toplumumuzda baktığımız zaman benim düşünceme uymayan insan bilinçsizdir anlayışı epeyce mevcuttur sizde biraz bu girdaba kapılmışsınız.
Benim yaptığım uyarı insanlara saygı göstermeniz doğrultusundaydı.Hepimiz karşımızdakine saygı göstermeyi öğrenmeliyiz benim gibi düşünmeyen bilinçsizdir algınızı değiştirebilmeniz ümidiyle.İyi forumlar dilerim :)

anlgzl97

Kayıtlı Üye
Bende o yörelerdenim o bölgedeki çoğu insanlar reenkarnasyon olayına karşı hassastırlar inançları vardır bir çoğunun o yüzden çocukları böyle bir konu açtığında oturup onu doğru düzgün dinlerler. Bu tür konularda çocuğu oturup dinlemek gerekir benim ailemde iki örnekte var daha önceki hayatını hatırlayıp eski ailesiyle görüşenlerde var tam tersine küçükken ailesine anlatıp şiddete maruz kalıp büyüyünce unutan da bu yüzden böyle konularda çocuklara daha ılımlı yaklaşmak gerekiyor. İnanılmayan bölgelerde de genelde böyle olaylar yaşandığı için çocuk küçük yaşta unutup hayatına devam ediyor.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
En fazla öğrenmek istediğim konulardan biridir.Dünyaya daha önce geldim mi?Ya da daha sonra gelecekmiyim?Kuran-ı Kerim'e göre her canlı yalnızca bir kez yaratılacaktır.İnancım gereği reenkarnasyona inanmamalıyım.Ancak bir taraftan acaba ben daha önce dünyaya geldim mi sorusu kafamda mevcut.Allah sevgisini yüreğinde taşıyan biriyim.İçımden geçen her zerreyi Yaradan'ın bildiğini bildiğimden aklımdan geçenleri saklama gereğide duymam.Böyle herşeyi dine göre yorumlamayıda sevmem.İnsan arada kalıyor bazen nasıl hareket etmeliyim diye..Regresyon da mesela geçmiş yaşamdan blokajları temizleniyor.Bizler bir kez dünyaya geldiysek o kalan miras yani bizi tıkayan blokaj neyin nesi?Bunu öğrenmenin tek yolu hipnoz mu?Kafamda deli sorular..

HeLga

Kayıtlı Üye
Bu konuya merakım masterım sayesin de başladı.
Usui reiki uyumlaması sonrasın da bir soru sormuşdum kendisine, Reenkarnasyon a inanıyordum fakat ince detaylarını bilmiyordum.
Bana geçmiş hayatım da oldukca kötü bir insan olduğumu illegal işler yapdığımı, şuan ki durumumun geçmiş hayatımda deneyimlediğim kötü olayların bir sonucu olduğunu.
Ve şuan iyiliği denediğimi bu yüzden çabaladığımı, sürekli ''yardım etmeliyim'' pozisyonun da olmamın nedenini de açıklamış oldu. :)
Bu konu hakkında Sayın Origanum un önerdiği kitap Bedri Ruhselmanın İlahi Nizam ve Kainat isimli kitabı olmuşdur, merak eden arkadaşlara yardımcı olucakdır.
Açıkcası bende hipnoz tekniği ile geçmiş hayatımı görmek istiyorum, O kadar kötü biri olamam :D

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bu konuya merakım masterım sayesin de başladı.
Usui reiki uyumlaması sonrasın da bir soru sormuşdum kendisine, Reenkarnasyon a inanıyordum fakat ince detaylarını bilmiyordum.
Bana geçmiş hayatım da oldukca kötü bir insan olduğumu illegal işler yapdığımı, şuan ki durumumun geçmiş hayatımda deneyimlediğim kötü olayların bir sonucu olduğunu.
Ve şuan iyiliği denediğimi bu yüzden çabaladığımı, sürekli ''yardım etmeliyim'' pozisyonun da olmamın nedenini de açıklamış oldu. :)
Bu konu hakkında Sayın Origanum un önerdiği kitap Bedri Ruhselmanın İlahi Nizam ve Kainat isimli kitabı olmuşdur, merak eden arkadaşlara yardımcı olucakdır.
Açıkcası bende hipnoz tekniği ile geçmiş hayatımı görmek istiyorum, O kadar kötü biri olamam :D
Hayatında kötü olayları deneyimlemeyen yoktur.O zaman bu dünyadaki her insan bir önceki hayatında kötü bir insanmıydı?Çok olabilitesi mümkün değil gibi.Yazdığın kitabı alırım,bende çok merak ediyorum kendi durumumu:).Bende görmek istiyorum ama hipnoz beni biraz tırstırıyor.:D
Tabikide kötü biri değilsindir Helga.O zaman herkes kötümüydü yani?Dediğim gibi, kim kötü olay yaşamıyor ki...Masterin çok tatlı dilliymiş ondan hepsi.:D

HeLga

Kayıtlı Üye
Hayatında kötü olayları deneyimlemeyen yoktur.O zaman bu dünyadaki her insan bir önceki hayatında kötü bir insanmıydı?Çok olabilitesi mümkün değil gibi.Yazdığın kitabı alırım,bende çok merak ediyorum kendi durumumu:).Bende görmek istiyorum ama hipnoz beni biraz tırstırıyor.:D
Tabikide kötü biri değilsindir Helga.O zaman herkes kötümüydü yani?Dediğim gibi, kim kötü olay yaşamıyor ki...Masterin çok tatlı dilliymiş ondan hepsi.:D

Çok iyisiniz Sevgili lviv :)
Kitabı okuyun anlıycaksınız, Bir de sözlük gerekebilir. Ben çoğu kelimeyi anlayamamışdım. :D
Hipnoza gelince, cesaret gerektiriyor. Bende biraz tedirginim o konu da ama merakım daha ağır basıyor.
Eğer olur da yapdırırsam deneyimimi paylaşırım korkunuz hafifler belki. :)

Ü

Üye silindi 62166

Allaha inancım var ama acızıkda olsa reankarnasyona inanıyorum... Örneğin ben yüksekten çok korkuyorum.. Yükseklik korkum var.
Askere giderken uçağa bindiğimde korkmuştum. Bir önceki reankarnemde yüksekten düşüpte ölmüş olabilirim...