Ruyalarinizin Psikolojik Analizleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sterne

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhabalar diliyorum herkese :). Ablamın rüyasının analizini istiyeceğim sizden.
Kendisini bir sınıfta görmüş ve yazı tahtasının üzerinde arapça dua, sure gibi (tam hatırlamadığını söylüyor) yazdığını görmüş.

Ve ablam kendisini bir akrabamızın evinde görmüş, akrabamızın ona "Senin annen çok iyidir, biliyormusun?" dediğini ve "la ilahe illallah"larını gittiğinde bizim eve bırakıyor demiş. Yani şöyle sanki akrabamız annemin onların evinde çektiği tesbihleri ve faziletlerini kendi evlerinde bıraktığını ve sevaplarını onlara hediye ettiğini söylüyor.

Biraz karışık oldu sanırım yorumlarsanız sevinirim. :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Öncelikle yıllardır merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum. Çocukluğumda çok sık kendimi derin karanlık bir kuyuya düşerken görür, korkarak uyanırdım. Anneme söylediğimde büyüme çağında olur, veya daha da saçma boyun uzuyor ondandır gibi şeyler söylerdi.

Bir de geçen hafta sabaha karşı oğlum seslendi, ancak ellerim ve ayaklarım toprağa gömülmüştü. Sesi duyduğum an uyandım ama rüyanın etkisiyle nasıl kalkacağım, çocuğun yanına gitmem lazım, vücudumu nasıl kaldıracağım diye düşündüm. Yarı uykulu-yarı uyanıktım. Bir anda vücudumu sanki büyük bir çabayla yataktan kaldırdım, kalkabilmiştim. Bir anlam veremedim. Oğlum gerçekten seslenmişti, hem sesi duydum hemde hala uyku halindeydim.

matahari

Kayıtlı Üye
İş
halkla iliÅŸkiler
Sevgili Pantea, dün gece rüyamda yemyeşil bir ovadaydım. Ancak ovanın nerdeyse tamamında ara ara baktığım yerlerde yılanlar gördüm. Canlı değildi hiçbiri. Hepsi, hani yılanlar kabuk atar bir kabuk bırakırlarya; sanki ovada yılanlar ortadan ikiye ayrılmış ölmüşler gibiydi. Yorumlarsanız çok sevinirim.

crnzngn

Kayıtlı Üye
2 hafta önce bir rüya gördüm. Rüyamda babaannemin kardeşi olan dayımın oğlu kendi isteğiyle kurban ediliyordu ve ben bilmediğim bir yerdeydim, ama genelde yanımda olan akrabalarımdı ama tanımadığım insanlar da vardı. Herkes kurban kesiyordu, genellikle keçiydi, büyükbaş hayvan yoktu. Dayımınoğlunu belden aşağısını görmedim ama belden yukarısı çıplaktı ve bilekliğinden kesiliyordu. Gözleri kapalıydı, ben ağlıyordum; "Niye böyle bir şey yapıyoruz? Bu mantıksız!" diyordum. Ancak bunun yanlış olmadığını ve kendi arzusuyla kurban edildiğini söylüyorlardı.

Yorum yaparsanız çok memnun olurum, çok gerçekçi bir rüyaydı. Her zaman böyle gerçek rüyalar görürüm, ancak bu rüya beni çok etkiledi.

Teşekkürler.

SEVGİM.

Kayıtlı Üye
Merhaba. Benim rüyamı yorumlamanızı rica ediyorum.

Rahmetli babamı görüyorum. Babam ölü ve 4 veya 5 yaşlarında bir çocuk gibi ufacık. Ben onu tabutun içine koyuyorum. Üzeri bir tülle örtülü. Birden canlandı, ayağa kalktı, korktum. Annemle ablamı çağırdım. Onlara bu babam demeye kalmadı ablamla sarıldılar.

Yorumlarsanız sevinirim. Etkisinde kaldım.

Karanfil

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Merhaba Pantea. Bu sabah rüyamda Kur'an ı Kerim'den Müddesir suresini gördüm. Bana okuyordu bir ses sonra Türkçe mealinin yazılı olduğu Kur'an ı gördüm, kitap olarak. Müddesir suresinini okuyordum ve sağ sayfanın sağ bölmesinin en üstünde şöyle yazıyordu:Buğra'ya hakkını helal et. (Buğra benim geçen yıl sevdiğim ama bir sorundan dolayı tanışamadığım çocuk, ki yine aynı sorundan dolayı uzun zamandır konuşmuyoruz) Ben de Allah tan gelen emirdir diyerekten hakkımı helal ettim ama asıl merak ettiğim şey şu, acaba Allah onun benim için hayırlı olduğunu mu söylüyor? Onu tekrar sevmemi mi istiyor? Kitabın aslındaki sayfada o ayete baktım bi alaka kuramadım. 24. ayet diyordu hatta ama o ayetle de bir alaka kuramadım..
Yorumlarsan çok mutlu olurum.. Teşekkürler..

aşk1

Banlı Kullanıcı
Rüyamda erkek arkadaşımlaymışım (dostum arkadaşım sevgilim değil kendisi)
Elimdede o an nerden geldi o an niçin elimdeydi bilmediğim kirli çamaşırlarım vardı.
Bu erkek arkadaşım benim çok olmayan az olan bi iki eşyamı aldı kendi yıkattığı çamaşırhanede yıkattırıp bana getirdi.Acaba bunun anlamı ne ?
Ve camasırlarım mis gibi kokuyordu rüyamda :oops:

kobratr41

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar rüyamda bir oyuncak almak istiyordum kardeşime, aldım da. Alırken eve gidiyordum bizim mahallenin aynısıydı. Eve giderken bir arıyla karşılaştm at sineği gibi yeşil büyük bir şeydi. Eşek arısından az daha büyüktü. Sonra arıyı öldürmeye çalıştım ama pantolonumdan içeri girdi. Tam uyandım (erken uyandm gece geç yatan birine göre) boynumda bir acı hissettim 2 sn kadar. Sonra kolumun üzerine yattğmı gördüm ve kolumu kaldırdım. Ardından 5 er sn aralıklarla boynum tekrar ağrıdı ve uyandıktan sonra yaklaşk 15-20 sn hareket edemeden durdum.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
merhabalar bu rüyayı uzun bir süre önce gördüm.
rüyamda kerpiçten bir duvarın üstünde oturuyorum.önümde arabistan çöllerine benzer geniş bir alan var.üzerimde ise arapların giydiği beyaz bir kıyafet.oturduğum duvarın biraz uzağında palmiye ağaçlarından oluşan bir ağaçlık var.sonra oturduğum yerin altına bakıyorum ve biranda yer bana uzak görünüyor ve bu beni korkutuyor.o sırada önümdeki ağaçlığın üstünden havada süzülerek 12seçilmişler geliyor,resimlerde gördüğümüz oturma düzeninde'ortada hz. ali,v şeklinde.sonrasında yanımda birisinin olduğunu hissediyorum fakat bu kişinin yüzünü görmüyorum.o kişi bana korkma duvardan düşmeyeceksin,onlar seni koruyacak diyor.yanımdaki kişinin hz ibrahim olduğunu hissediyorum.rüyam bu şekilde sonlanıyor.
diğer rüyamda ise yine geniş bir alanın ortasındayım.üzerimde koyu yeşil bir elbise var.hamileyim.yanımda uzun bir direk bulunuyor.önümde eski ahşaptan tek katlı birsürü ev var,çatıları kısacası heryer karla kaplı.sonrasında yine yanımda bir erkeğin olduğunu hissediyorum,yine yüzünü görmüyorum bu kişinin.benimle hiç konuşmuyor,fakat onun yanımda olması bana büyük bir huzur veriyor.bu sırada evlerin bulunduğu alandan 8-9yaşlarında bir erkek çocuğu yürüyerek yanıma geliyor.üstünde eski ve yıpranmış kıyafetler var,başında da kahverengi bir şapka.sonraysa doğum sancılarım başlıyor,yere düşüyüorum,çocuğuma birşey olacak diye korkuyorum.çocuk yanıma gelip elimi tutuyor ve yardım edeceğini,korkmamam gerektiğini söylüyor.rüyam bu şekilde sona eriyor.

vermud

Kayıtlı Üye
ben geçen gece rüyamda, büyük bahçeli bir evdeyim, neye dokunsam onun bedenine sahip olup onun özelliklerini kazanıyorum, hatta hiç ben ellemeden yanlışlıkla bana değidiklrinde bile onların bedenine sahip oluyorum, evden bahçeye çıktım savrularak bir kişinin vücuduna ordanda ona değen bir koyuna , en sonda koyunun geçen kartala geçiyordum uçuyordum, ama evimizin tepesinden çok yükseğe uçmadım, çatıya kondum annem geldi, annem görmesin beni bu halde diyee çatıda kutuda saklandım .

edward

Kayıtlı Üye
rüyamı yorumlarmısınız
Rüyamda, kazağımın içine bir sürü kurbağa girmiş. Ben telaşla üzerimden çıkarıyorum bu sırada kurbağalar içimden çıkıp sağa sola atlıyorlar.

Diğer rüyamda ise klozet taşıyor fakat koku yok. Pislikler çok büyük, ben onlar taşmasın diye geri itiyorum, bunlar bulaşık halde değil ve pisliklerin içinde soyulmuş bütün bütün beyaz bademler var. Hiç böyle bişey görmemiştim, yorumlayabilirmisiniz ? Umarım en kısa sürede yanıtlarsın sayın PANTEA! Teşekkürler

salemesed

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Merhaba Pantea.
1 hafta önce falan ilginç rüyalar gördüm onu yorumlamanı rica edicem.3 tane rüya gördüm ama 3 ü de ayrı ayrı yani ben alarm kurmuştum her alarm çaldığında kalktım ve geri yattığımda yine rüya gördüm,bu gördüğüm rüyaların hepsinde de köpek vardı.
Rüyaların sırasını tam hatırlamıyorum.Galiba ilk rüyamda metroda oluyodum.Ayakta duruyodum sonra bi oğlan geliyodu kocaman köpeği oluyodu ve köpek oğlandan uzundu,ayağa kalkmıştı ve benim önümde duruyolardı köpek bana havlıyodu.Gitmek istiyodum ama gidemiyodum.Sonra başka bi oğlan önüme geçti köpeği görmedim böylece.Ve metroda köpeğiyle duran oğlan da galiba sınıftan gıcık oldugum oğlanlardan biriydi.İşt alarm çaldı uyandım sonra geri yattım yine rüya gördüm.Bunda da mağazada oluyorum ve sınıfımdan 3 kızı görüyorum (O kızlarla kavgalıyız) sonrra o kızlara görünmeden dışarı çıkıyorum.Dışarı çıktığımda ise okulumun önünde oluyorum.Okulumun önünden de sürü halinde köpekler geçiyor.Siyah da vardı içlerinde.Normal bi köpekden kat kat büyüklerdi.Onlardan da korkmuştum..Alarm çaldı,uynadım.Yattım,yine rüya gördüm..Onda da yine okulun önünde oluyorum en sevdiğim arkadaşımla.Arkamızda da minik bi köpek oluyo bembeyaz.Sonra ben köpeği kucağıma alıyorum seviyorum..
Evet gördüğüm rüyalar bu kadar...
Yorumlarsanız sevinirim..:Angel_anim:

backwoods

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Ben de dün gece, yada bu sabah gördüğüm rüyamla ilgili analizinizi rica ediyorum.
Rüyamda; büyüdüğüm ve ailemin halen yaşadığı evin oturma odasındayım. Köşede kafes içinde bedeni kalın ve boyu ortalama bir yılan var. Kafesin yanında daha küçük bir kafeste ise bir kuş var. Bir anda yılan kendi kafesinden kuşun kafesine doğru geçip kuşu yakalıyor. Yılan kuşu yedikten sonra hareketsiz kalıyor, ölmüş gibi. Ben yılanı kuyruk kısmından yakalayıp sallıyorum. Ağzıdan bir sürü çöp dökülüyor. Sonra aynı evin banyosuna gidiyorum, küveti dolduruyorum ve yılanı içine koyuyorum. Biraz bekleyince yılan kendine geliyor, suyun içinde yüzmeye başlıyor. Yalnız önceki görüntüsünde ağzı büyüktü, yeniden kendine gelince ağzı küçüldü.
Sonra kurban bayramı olduğunu gördüm, teyzemin evinin önündeyim.(eskiden rahmetli anneannemin yaşadığı ev) Arabanın sol arka koltuğunda oturuyorum, yanımda ablam, ön koltukta annem var. Elimde ceviz kıracağı var ve kırıp kırıp ceviz yiyorum, onlara da veriyorum.
Sonra pek tanımadığım bir grup kadınla alışverişe çıktık, kuyumcular çarşısı gibi bir yerdeyiz. Bir dükkana giriyoruz, ben taş seçmek için tezgaha bakıyorum. Bir taş beğeniyorum, beyaz renkli piramit gibi şekillendirilmiş. Yanımdaki kadınlardan birine veriyorum, çok beğeniyor anahtarlık olarak oğluna alıyor. Benim ceplerimde 4 adet ziynet kutusu var, başka dükkandan almışım ama içlerinde ne olduğunu görmedim.

Yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim.

nicholaihel

Kayıtlı Üye
Merhaba Pantea,
Şu rüyamla ilgili analizinizi rica ediyorum:
Kız arkadaşımla birlikte bir yerde oturuyoruz. Etrafımızdan çeşitli sürüngenler çıkmaya başlıyor. Zehirli kertenkeleler vs. Ben bunları öldürmeye, savuşturmaya başlıyorum. Bir süre sonra yılanlar çıkmaya başlıyor. Kız arkadaşım bankın üzerinde korkmuş çığlık çığlığa. Ben yılanlardan da birkaçını öldürüyorum ancak bir tanesiyle göz göze geliyoruz. Bana doğru atılıyor ve rüyadan uyanıyorum.

Çok benzer bir rüyayı örümceklerle görmüştüm. Kız arkadaşımın üzerinde birdenbire büyük, dev bir örümcek belirip yavaş yavaş üzerine doğru inmeye başlıyordu. Ben, onun korkmamasını sağlayarak etkisiz hale getirmeye çalışıyordum.

Analiziniz için önceden çok teşekkürler.

Selamlar,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...