Ruyalarinizin Psikolojik Analizleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

oscars

Kayıtlı Üye
Ruyaniz icinde bulundugunuz psikolojiyi apacik ortaya sermis aslinda hicde karmasik ve anlasilmaz degil sizi bu denli etkilemis olmasinin nedeni ise aslinda aklinizin ve mantiginizin zaten farkinda oldugu bazi gercekleri uyku halinde hic bir bahane ve savunmaya siginamayacaginiz bi durumda size yansitmasindan kaynaklaniyor:)Ozetle tam bir savunmasizlik ve teslimiyet hali olan uyku zamaninda kendi gerceklerinizle yuzlesmissiniz .
Ruyada ustu kapali belirttiginiz sey sizin o konuda hissettiginiz bosluk ve ihtiyaci yansitiyor , ruya genelinde hakim olan sucluluk, pismanlik ve caresizlik duygunuz yasantiniz ve yitirdiginiz iliskiniz konusunda kendinizi sucladiginizin gostergesi , sizde acikca farkindasinizki bazi zaaflarinizi gidermelisiniz alkol en buyuk tahribati once beyin hucrelerinde ve karacigerde yaratir bu isin fizyolojik kismi tabi bir de alkol alimina bagli ortaya cikan psikolojik sorunlar ve onlarin etkileri yuzunden meydana gelen olumsuzluk ve kayiplarda eklenince kendinizi bir batakliga saplanmis hissetmeniz normal.Ruyanizda kucaginizda koprumaya calisdiginzi kucuk cocuk sizden baskasi degil ve kendinizde hala var oldugunu dusunup hissettiginiz olumlu , masum ve temiz yanlari yeniden yuzeye cikartmak ve onlari koruyabilmek isteginizi yansitiyor.Sevgilinizi korumaya calismaniz iliskinizin sona ermesinden oturu duydugunuz sucluluk hissini giderme yada kaybedileni geri kazanma arzusunu simgeliyor , dagda gorudugunuz patlama cinsel yasaminizda hissettiginiz eksiklik ve duzenli bi iliskiniz olmamasi nedeniyle yasadiginiz birikimden oturu hissettiginiz baski nedeniyle bilin altinizin size durumnuz hakkinda yaptigi bir uyari .
Sorunlarinizla bas etmeyi; herhangi bir maddeye bagimli olmadan, acilari ve her turlu duyguyu dolu dolu yasayarak ve zamanla hafiflemesini bekleyerek , olup biteni yasamin bir parcasi olarak degerlendirip oldugu gibi kabullenerek denerseniz ancak o zaman guclu ve saglikli bir psikolojiye sahip olabilirsiniz .Kendinizi bir sure nadasa alin gecmis ve olmus bitmis seyler icin dusunup hayiflanmayi birakin her seyi oldugu gibi kabullenin acisini yasayin ve yaralarin zamanla kapanmasini bekleyin ve en onemlisi zaten var olan zayifliklariniz nedeniyle sigindiginiz alkolun sizi daha da zayif kilacagini unutmayin lutfen.

Çok teşekkür ederim sevgili [SIZE=2,5]Pantea[/SIZE]. Tamamen hayatımdaki gerçekler bunlar. :) İşin kötüsü manevi ve fiziksel anlamda, vicdanımında etkisiyle yerini doldurmayı başaramadım tüm denemelerime rağmen. Allah yardımcımız olsun.. Sevgilerimle...

ikizler17

Kayıtlı Üye
Merhaba, uzun zamandır her gece olmasa da rüyamda timsah görüyorum, bazen tek bazen bir kaç tane, onlar zarar verecek şekilde durmuyorlar ben de korkmuyorum, bazen masanın altında, bazen gardrobumun içinde bazen iş yerimde oluyorlar, psikolojik açıklaması ne olabilir, yardımcı olursanız çok sevinirim..

N_efertiti

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Rüyamda tarot falı bakıyordum ve falda hep felaketler görüyordum. daha sonrasında da bu olaylar geröekleşiyordu rüyamda. örneğin; bir yerin yıkıldığını görüyordum falda ve o olay gerçekleşiyor insanlar acı çekiyordu. ama ölü insanlar görmedim. çok uzun ve karışık bir rüyaydı ama sadece rüyanın bu kısmını hatırlayabiliyorum. Yorumlarsanız çok sevinirim.
Şimdiden çok teşekkür ederim

BLACKCULLEY

Kayıtlı Üye
İş
tasarım
Merhaba,
Rüyalarımı çok nadiren hatırlıyorum, belki bu yüzden hatırladığım rüyaların etkisinde kalıyorum. Geçenlerde rüyamda tanıdığım bir kişi ile karşılaşıyorum.Yanına gidip uzun zamandır görüşmediğim için ona sarılıyorum ve o kişiyle beraber evine gidiyoruz tek katlı bakımsız bir ev o evde bu kişinin ablasını görüyorum ve onu da tanıyorum uzun zamandır gelmediğim bir evde, uzun zamandır görüşmediğim kişilerle karşılaşıyorum yani.Ablası dediğim kişinin bir hastalığı var ve bu yüzden saçları dökülmüş ona üzülüyorum sarılıp ağlıyorm(sarılıp ağladığımı derin hissediyorum) bana tepkili bir şekilde benim için üzülme diyor.O evde başka kişilerde var ama onlar çok silikler.Rüyanın ilginç kısmı bu rüyada uzun zamandır görmediğim kişileri yalnızca rüyada tanıyorum. Fiziksel Dünya'da tanıdığım kişiler değiller.Çok teşekkürler...

alperturkey

Kayıtlı Üye
Merhaba bende dun gece gordugum ve etkisinde kaldigim ruyamı anlatıp yorumlandırmak istiyorum insallah.
Ruyamda annem le beraber eski oturdugumuz sehirdeki evimizden bırlıkte dısarı cıkıyoruz.Bilmedigim bi evin onunden gecerken kucuk bı kız cocuguna gozumuz takılıyor o kucuk kızın pesınden eve gırıyoruz kız cocugu evde semazenler gıbı donerken bende ona eslık edıyorum annesı koltukta arkası bıze donuk bı sekılde yatıyor uykudan kalkıp bıze bakıyor bende ona mevlanaya mı baglısınız dıyorum sert bı sekılde hayır dıyor.Sonra yanıma gelıp elını basıma koyuyor ve sende bısey var dıyor burnunla da alakalı bu dıyor bende soyleyın dıyorum hayır annene soyleyebılırım dıyor ve ben evden ayrılıyorum.O gece ucakla hacca gıtcekmısım ama ondan once halı sahaya gıdıyorum ve benımle beraber gıdecek yaslı hacı adaylarıda benı izlemeye gelmısler sahanın ortasından topa vuruyorum top kalenın ust dıregıne carpıyor dırek kalenın arkasında oda var ve buyuk camları var kırılmazmı dıye dusunuyorum:)Ondan sonra ıcımden gecırıyorum bu sferde burdan atıp kale dıregını vurabılırmıyım dıye atıp dıregı yıne vuruyorum ve hacı adylarına seslenıyorum hadi Allah Haccımızı kabul etti cıkalım artık yola dıye kalkıyoruz.Eve gıdıp cantamı ve sozde Hacca borc parayla gıtcekmısım o parayı almaya vardıgımda teyzemle annem benı karsılıyorlar bana sadece 100 tl para oldugunu soyluyorlar bende nasıl o kadar az para kaldıgını sorarken ucak kacacak sıkıntısıyla uyanıyorum.Ruyamı yorumlarsanız cok sevınırım tesekkurler iyi calısmalar simdiden...

Pantea

Kayıtlı Üye
Merhaba, uzun zamandır her gece olmasa da rüyamda timsah görüyorum, bazen tek bazen bir kaç tane, onlar zarar verecek şekilde durmuyorlar ben de korkmuyorum, bazen masanın altında, bazen gardrobumun içinde bazen iş yerimde oluyorlar, psikolojik açıklaması ne olabilir, yardımcı olursanız çok sevinirim..
Bu ruyanizin surekli tekrarladigi anlasiliyor buda buyuk ihtimalle agirlikli olarak is yada kisisel cikarlarinizla ilgili bazi kisilerin sizden daha guclu ve ustun olmalarindan duydugunuz kaygiyi yansitiyor , yani bir tur gizli tehdit hissi yasiyorsunuz bilinc altinda yanisira genel olarkada bas edemediginiz sorunlariniz varsa yada degistirmeye gucunuzun yetmeyecegini hissedip kabullendiginiz durumlar soz konusuysa bu ruyayi goruyor olabilirsiniz zarar gormuyor olmaniz ve kokrku hissetmemeniz ise aslinda var olmalari sizde huzursuzluk duygusu yaratna bazi kisi ,durum , dusunce, inanis yada genel toplumsal vaziyetleri kabullenmeniz gerekdigini dusunuyor ve oyle yapiyor olmaniz .
Hosunuza gitmemekle birlikde soz konusu seyleri olduklari gibi kabul edip yasantinizi surduruyorsunuz belki ama bilinc altiniz ruyaniz yoluyla bunlarin varliginin farkinda oldugunuzu ama bana dokunmayan yilan bin yil yasasin benzeri bir tavir sergilediginizi size bildiriyor.
Surekli tedirginlik yasayan bir yapiniz varsa da bu ruyayi tekrar bicimde goruyor olmaniz mumkun bundan kurtulmak icin kendinize ve is hayatiniz, yakin cevreniz yada toplumda karsilasdiginiz durumlar karsisinda ne hissettiginizi tedirginlik yasiyorsaniz neden boyle hissettiginizi dusunup anahtar noktayi bulmaya calismalisiniz.

Pantea

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Rüyamda tarot falı bakıyordum ve falda hep felaketler görüyordum. daha sonrasında da bu olaylar geröekleşiyordu rüyamda. örneğin; bir yerin yıkıldığını görüyordum falda ve o olay gerçekleşiyor insanlar acı çekiyordu. ama ölü insanlar görmedim. çok uzun ve karışık bir rüyaydı ama sadece rüyanın bu kısmını hatırlayabiliyorum. Yorumlarsanız çok sevinirim.
Şimdiden çok teşekkür ederim
Belirsizlik ve merak duygusunu simgeleyen bir ruya , genel olarak garantici bir kisilik yapisini simgeliyor ruyaniz bana ve emin olamayacaginiz seyleri bilmek icin buyuk bir istek duyuyorsunuz merakli ve endiseli bir yapiniz var bir tur ozguven eksikligi yada hayata ve insanlara duyulan guvensizlik nedeniyle gordugunuz bir ruya olabilir .Karamsar bir bakis acisina sahip gibi gorunuyorsunuz etrafinizda gelisen olumsuz olaylar karsisinda sizle ilgili olmasa bile anlayamadiginiz bir tur sucluluk ve gunah hissine kapiliyor ve korku duyuyorsunuz.Cok girisken olmayan kimi zaman ozguvensizlik nedeniyle cekimser kalmayi secen biri oldugunuzu dusunuyorum.Kolay panikleyebilen bir yapinizda var .Ruyanizda size bu ruh halinizi ve kendinize karsi hissettiginiz olumsuzlugu yansitmis siz fala bakiyorsunuz ve sadece felaketler goruyorsunuz ardindan bunlar bire bir yasaniyor yani sebep sizsiniz suclu sizsiniz sizin gunahiniz . Bilinc altiniz gercek hayatta yasadiklariniz duyup gordukleriniz ve sahit olduklariniz karsisinda sizde kendinize karsi uyanan duygulari simgelemis.

Pantea

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Rüyalarımı çok nadiren hatırlıyorum, belki bu yüzden hatırladığım rüyaların etkisinde kalıyorum. Geçenlerde rüyamda tanıdığım bir kişi ile karşılaşıyorum.Yanına gidip uzun zamandır görüşmediğim için ona sarılıyorum ve o kişiyle beraber evine gidiyoruz tek katlı bakımsız bir ev o evde bu kişinin ablasını görüyorum ve onu da tanıyorum uzun zamandır gelmediğim bir evde, uzun zamandır görüşmediğim kişilerle karşılaşıyorum yani.Ablası dediğim kişinin bir hastalığı var ve bu yüzden saçları dökülmüş ona üzülüyorum sarılıp ağlıyorm(sarılıp ağladığımı derin hissediyorum) bana tepkili bir şekilde benim için üzülme diyor.O evde başka kişilerde var ama onlar çok silikler.Rüyanın ilginç kısmı bu rüyada uzun zamandır görmediğim kişileri yalnızca rüyada tanıyorum. Fiziksel Dünya'da tanıdığım kişiler değiller.Çok teşekkürler...
Kendinizden uzak kalmisliginizin belirtilerini yansitan bir ruya bu , kendinize karsi olumsuz duygular tasimakdasiniz , dis gorunusunuzu , kisiliginizi, dusunce ve tavirlarinizi sorguluyorsunuz, mutsuzluk hissiniz cok yogun bir cok seyin eksikligini hissediyorsunuz ve mutlu hissetmek icin onlarin gerceklesmesi gerekdigini dusunuyorsunuz beklentilerinizin bir kismi sizin imkanlariniz disinda yada ulasilmasi zor gorunen seyler ve bu nedenle mutlulukdan ve ic huzurundan umudunuzu kesmek uzeresiniz.Duygularinizi istek ve arzularinizi paylasabildiginiz kimseniz yok gibi gergin , sinirli ve bezgin bir ruh haline sahipoldugunuzu dusunuyorum.
Mutlu hissetmek icin bir cok insanin sahip olamadigi bedensel saglik gibi kaybettigimizde degerini ve onemini anladigimiz seylerin farkina varmakla iyi hissetmeye baslayabilirsiniz , mutlu olmak icin olmasi gerekdigini dusundugunuz seylerin hic biri olmayabilir yada beklemek yerine olmalari icin cabalamak imkansiz goruseler dahi elde etmek icin adim atmaya baslamak bile size ruhsal hareketlilik ve pozitif guc kazandiracakdir buda iyi hissetmeniz icin atacaginiz adimlarin en basinda gelir.Copk sik ruya gormemenizin nedeni duragan ve hareketsiz duygusal ve psikolojik durmunuz aslinda her gece ruya goruruz ama tek duze ve bunaltici bir yasantimiz oldugunda ozellikle karsi cinsle ruhsal ve fiziki anlamda saglikli bir iliskimiz olmadiginda ruyalarimizi animsamayiz.

Pantea

Kayıtlı Üye
Merhaba bende dun gece gordugum ve etkisinde kaldigim ruyamı anlatıp yorumlandırmak istiyorum insallah.
Ruyamda annem le beraber eski oturdugumuz sehirdeki evimizden bırlıkte dısarı cıkıyoruz.Bilmedigim bi evin onunden gecerken kucuk bı kız cocuguna gozumuz takılıyor o kucuk kızın pesınden eve gırıyoruz kız cocugu evde semazenler gıbı donerken bende ona eslık edıyorum annesı koltukta arkası bıze donuk bı sekılde yatıyor uykudan kalkıp bıze bakıyor bende ona mevlanaya mı baglısınız dıyorum sert bı sekılde hayır dıyor.Sonra yanıma gelıp elını basıma koyuyor ve sende bısey var dıyor burnunla da alakalı bu dıyor bende soyleyın dıyorum hayır annene soyleyebılırım dıyor ve ben evden ayrılıyorum.O gece ucakla hacca gıtcekmısım ama ondan once halı sahaya gıdıyorum ve benımle beraber gıdecek yaslı hacı adaylarıda benı izlemeye gelmısler sahanın ortasından topa vuruyorum top kalenın ust dıregıne carpıyor dırek kalenın arkasında oda var ve buyuk camları var kırılmazmı dıye dusunuyorum:)Ondan sonra ıcımden gecırıyorum bu sferde burdan atıp kale dıregını vurabılırmıyım dıye atıp dıregı yıne vuruyorum ve hacı adylarına seslenıyorum hadi Allah Haccımızı kabul etti cıkalım artık yola dıye kalkıyoruz.Eve gıdıp cantamı ve sozde Hacca borc parayla gıtcekmısım o parayı almaya vardıgımda teyzemle annem benı karsılıyorlar bana sadece 100 tl para oldugunu soyluyorlar bende nasıl o kadar az para kaldıgını sorarken ucak kacacak sıkıntısıyla uyanıyorum.Ruyamı yorumlarsanız cok sevınırım tesekkurler iyi calısmalar simdiden...
Manevi dusunceleriniz ve celiskilerinizin cok yogun oldugu bir donemdesiniz , sanirim dini inanclarin etkisinin yogun oldugu bir ortamda yasiyorsunuz , kafanizda celiskiler var inandiginiz seyler size ogretilmis olanlar gelisme ve kisiliginizin yapilanmasi sirasinda ornek aldiginiz insanlarin ianislarinin dusunce ve sizlerinin etkileri ile kafanizda bu bildikleriniz hakkinda olusan soru isarteleri arasinda bocaliyorsunuz.
Kimi zaman yakin cevrenizden kacip uzaklasmak daha ozgur daha ferah ve net bir yasantiya sahip olmak istiyorsunuz ama alacaginiz tepkiler sizi korkutuyor ve hatta bunlari dusunup istediginiz icin bile sucluluk duyuyorsunuz.
Baska insanlar tarafindan farkedilmek onemsenmek istiyorsunuz ama surekli "gunah" ,"ayip", "yasak" duygulari sizin kendinizi yeterince ifade etmenize saglikli bir sosyal hayata sahip olmaniza engel oluyor , dar goruslu inanclarina batil ve hurafi seyler yogun olarak karismis bir cevrede yasadiginizi dusunuyorum .Bu durumdan cikmanin ilk yolu kendinizi kimsye hesap vermeden bir sekilde dogru dini bilgilerle egitmeye baslamanizdan gecer korkuya bulanmis inanclar zamanla sadece zorunluluk , mecburiyet ve korkudan inanmayi surdurmeye donusur buda bir sekilde red etme gudusunu tetikler bunu asacak gucunuz olmadiginda da bunalim ve celiskilerle bogulursunuz.Size ogretilenlerle birlikde dinin merhamet sevgi huzur ve mutlulukdan olusan gercek yuzunu de ogrenmeye baslayin arastirin hakikati once kendi icinizde arayin sahip oldugunuz ruh Yuce Rabbimizin hepimizi yaratirken bizlere kendinden katarak armagan ettigi seydir ve en dogru inanclari once kendinize inanarak elde edebilirsiniz.Okuyun ogrenin arastirin gelisin ve etrafinizdakilerle paylasmak zorunda olmadiginizi onlari ikna etmeniz gerekmedigini bilin .Bagimsiz yasamak ve kendinize ait bir hayat kurmak icin kendinizi baska acilardanda gelistirmeniz dilediginiz bir hayati sekillendirmeniza icin cok faydali olacakdir.

umutmina

Kayıtlı Üye
Ben bi rüya Gördm AyLar Önce HaLa Unutamadım.

Rüyam biraz Uzundu ama AkLımda kaLAn şu. Bir Hastane Odasındayım Yatakta Yatıyorum. Üzerimde Bir Gelinlik BeLimde Kırmızı KurdeLem KoLLarımda Altın bilezikler üzerimde yine aLtından Takılar var. Eski Sevgilim Yanmda Oturmus Elimi Tutuyordu. Bu ne Demek oLuyor ?

Ve Ben Genel olarak Fazla Rüya Görmüyorum. GördükLerimdede GeneLde YıLanLar oLuyor..

Pantea

Kayıtlı Üye
Ben bi rüya Gördm AyLar Önce HaLa Unutamadım.

Rüyam biraz Uzundu ama AkLımda kaLAn şu. Bir Hastane Odasındayım Yatakta Yatıyorum. Üzerimde Bir Gelinlik BeLimde Kırmızı KurdeLem KoLLarımda Altın bilezikler üzerimde yine aLtından Takılar var. Eski Sevgilim Yanmda Oturmus Elimi Tutuyordu. Bu ne Demek oLuyor ?

Ve Ben Genel olarak Fazla Rüya Görmüyorum. GördükLerimdede GeneLde YıLanLar oLuyor..
Bu ruya bilinc altinizda yogun bicimde bir iliski yasama ihtiyaci duydugunuzu yansitmis altin'in psikolojik anlami erkegi simgelemsidir eski erkek arkadasinizin elinizi tutmasi ustunuzde gelinlik olmasi fiziksel olarakda karsi cinse duydugunuz ihtiyaci aciga vuruyor , kirmizi kurdele renginden oturu ve ruyanizdaki anlami itibariyle sehvet cinsellik belirtiyor .Bu ruyayi regl doneminize yakin bir zaman dilimi icinde de gormus olabilirsiniz buda hormonal degisimlerin sizde yarattigi psikolojik etkiden kaynaklaniyor olabilir.Yilan , kalem, bicak,cubuk v.b tarzi seyler ruyada erkeklik uzvunu simgeler tabi bu ruyanin geneli ve icerigine uygun olarak degisiklik gosterebilir ama surekli bunu goruyor olmaniz yogun bicimde cinsel baski yasadiginizi isaret ediyor .

ikizler17

Kayıtlı Üye
Sayın pantea, yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum, son zamanda yaşadıklarımla çok ilintili söyledikleriniz..

• Beğendim
Tepkiler: Ori

Pantea

Kayıtlı Üye
Sayın pantea, yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum, son zamanda yaşadıklarımla çok ilintili söyledikleriniz..
Rica ederim ruyalarin %98 i zaten yasadikalrimizin bizde yarattigi duygu ve dusuncelerin bilinc alti etkisiyle olusuyor yani ruyalar bilinc altimizda biriken ve biz farketmeden kisiligimizi duygu ve dusuncelerimizi yonlendiren seylerin bizi bildirilmesi icin aracidir .Ruyalarimiz bizi psikolojik durumumuz hakkinda uyaran bir alarm gorevi yaparlar.

• Beğendim
Tepkiler: Ori

Ori

Kayıtlı Üye
Merhaba herkese :)
Pantea rüyamı anlatmaya başlayayım. :) Yanıtlarsan çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Rüyamda eskiden oynadığım bir oyunun yaratıldığı harita gibi yerdeyim. Dolanıyorum kendi başıma ve birden neden bilmiyorum bi serçeye çok fena vuruyorum ve karşı kapının önünde can çekiştiğini görüyorum can çekiştiğini görünce o kadar çok ağlıyorum ki naptım ben diye sayıklıyorum kendime sonra biri beni çağırıyor koşarak gidiyorum çağırdığı yere sonra serçeye bakmak için dönüyorum bir bakıyorum ki serçe yok seviniyorum diyorum oh ölmemiş uçup gitmiş sonra bir kaya parçasından yukarı tırmanıyorum bi bakıyorum serçe orda ölmüş bir sürü serçe başında toplanmış çok üzülüyorum ve seçelerden bir tanesi kanadıyla beni işaret ediyor bir ses çıkarıyor ve o sesle birlikte bir sürü serçe beni kovalamaya başlıyor o kadar çoklar ki anlatamam sonra bir anlık kurtulmayı başarıyorum ve bir kaç tanıdıklarımı görüyorum diyorum kaçın kaçın herkesi kovalıyor serçeler bazı tanıdıklarımı öldürüyorlar amcamla birlikte bir kapalı alana giriyorunz tünel gibi arka çıkışına gitmek için merdivenler var amcam merdivenin orda bekliyor ben tam kurtulduk derken bir kuş beni izleyip oda giriyor tünele sonra amcama kaç diyorum ve ikimiz kaçıyoruz sonrasını hatırlamıyorum.

Pantea

Kayıtlı Üye
Merhaba herkese :)
Pantea rüyamı anlatmaya başlayayım. :) Yanıtlarsan çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
Rüyamda eskiden oynadığım bir oyunun yaratıldığı harita gibi yerdeyim. Dolanıyorum kendi başıma ve birden neden bilmiyorum bi serçeye çok fena vuruyorum ve karşı kapının önünde can çekiştiğini görüyorum can çekiştiğini görünce o kadar çok ağlıyorum ki naptım ben diye sayıklıyorum kendime sonra biri beni çağırıyor koşarak gidiyorum çağırdığı yere sonra serçeye bakmak için dönüyorum bir bakıyorum ki serçe yok seviniyorum diyorum oh ölmemiş uçup gitmiş sonra bir kaya parçasından yukarı tırmanıyorum bi bakıyorum serçe orda ölmüş bir sürü serçe başında toplanmış çok üzülüyorum ve seçelerden bir tanesi kanadıyla beni işaret ediyor bir ses çıkarıyor ve o sesle birlikte bir sürü serçe beni kovalamaya başlıyor o kadar çoklar ki anlatamam sonra bir anlık kurtulmayı başarıyorum ve bir kaç tanıdıklarımı görüyorum diyorum kaçın kaçın herkesi kovalıyor serçeler bazı tanıdıklarımı öldürüyorlar amcamla birlikte bir kapalı alana giriyorunz tünel gibi arka çıkışına gitmek için merdivenler var amcam merdivenin orda bekliyor ben tam kurtulduk derken bir kuş beni izleyip oda giriyor tünele sonra amcama kaç diyorum ve ikimiz kaçıyoruz sonrasını hatırlamıyorum.

Kendiniz ve psikolojik durumunuz hakkinda eskiye oranla daha cok dusunmeye basladiginiz bir donemdesiniz sanirim, bir takim psimanliklarinizi animsiyor yeniden gozden geciriyor gibisiniz .Kendiniz ve hatalarinizla yuzlesmeye baslamissiniz ve bu sizde iki farkli duyguyu ayni anda ortaya cikartiyor biri celiski ve huzursuzluk digeri kendiniz yeniden kesfetme duygusu.Bir yandan kendinizle yuzlesirken hatrilayip pismanlik gunah duygusu yasatan ve keske dedirten seylerden kacmak istiyorsunuz diger yandan kendinizi kesfetmek icin istek duyuyorsunuz.
Tum bunlarin yanisira cok fazla sorununuz oldugunu dusunuyorsunuz irili ufakli onemli onemsiz bir cok sey sizi bunaltmis gibi gorunuyor kimi zaman yasamla nasil bas edeceginizi nasil bir yol izlemeniz gerekdigini bilmez yada bunu dusunmekden yorgun dusmus bir hale gelebiliyorsunuz .
Genel olarak durust , sorumluluklardan kacmamaya calisan ve duygusal bir yapiniz var ama mantikli olmak icin de fazlasiyla caba gosteriyorsunuz.

meroca

Kayıtlı Üye
Merhaba Pantea;görüdüğümüz rüyaları yorumlama konusunda ki ilgin ve emeğin için teşekkür ederim.Ben de 1 senedir aralıklı olarak gördüğüm rüyamı paylaşmak istiyorum.
2-3 ay arayla rüyamda çiçek,ağaç vb. her türlü bitkinin fidelerini ve filizlerini görüyorum.Kimi zaman bu fideleri komşum,arkadaşım elime tutuşturuyor ''al dik,seversin'' diyor.Kimi zaman her türlü çiçeğin ağacın bulunduğu odalara giriyorum ve ''istediğini seç,dik,seveceksin'' deniyor.
Gördüğüm rüyaların birçoğunu-unutmadıklarımı-yazarım,düşünürüm onları.Bu rüyayı farklı şekillerde aralıklarla görüyor olmam birşeyleri kavrayamadığımı söylüyor bana sanırım..
Kavramama,anlamama yardımcı olabilecek fikirlerini merak ediyorum.
Şimdiden teşekkür :)

Pantea

Kayıtlı Üye
Merhaba Pantea;görüdüğümüz rüyaları yorumlama konusunda ki ilgin ve emeğin için teşekkür ederim.Ben de 1 senedir aralıklı olarak gördüğüm rüyamı paylaşmak istiyorum.
2-3 ay arayla rüyamda çiçek,ağaç vb. her türlü bitkinin fidelerini ve filizlerini görüyorum.Kimi zaman bu fideleri komşum,arkadaşım elime tutuşturuyor ''al dik,seversin'' diyor.Kimi zaman her türlü çiçeğin ağacın bulunduğu odalara giriyorum ve ''istediğini seç,dik,seveceksin'' deniyor.
Gördüğüm rüyaların birçoğunu-unutmadıklarımı-yazarım,düşünürüm onları.Bu rüyayı farklı şekillerde aralıklarla görüyor olmam birşeyleri kavrayamadığımı söylüyor bana sanırım..
Kavramama,anlamama yardımcı olabilecek fikirlerini merak ediyorum.
Şimdiden teşekkür :)
Bu ruya bana kisisel gelisiminize , yaraticiliginiza ve yenilenmeye olan ilginizin cok yogun oldugunu dusundurdu , bilinmeyene olan ilginiz ve yeni seylere imza atma yenilik yaratma arzunuz cok yogun gerek kendinizle ilgili gerek genel anlamda yeni seyler var etmeye karsi halisane ve yogun bir arzu duyuyorsunuz bu gune dek cok fazla ilerleyememis yada dilediginiz sekilde farkli bir yenilige imza atmamis olmaniz nedeniyle bu ruya sikca tekrarlaniyor olabilir , kendinizden baska insanlar icin de yararli olacak olumlu birseyler yapmak icin dusunen biriyseniz bu ruyayi o gelisime imza atana dek gormeye devam edeceksinzi demekdir :)

meroca

Kayıtlı Üye
Yorumunuz bana 3 dönemdir yazamadığım,yazmadığım okul tezimi hatırlattı bana nedense :)
Çok doğru bir yorumdu bu,çok teşekkür ederim :)
Benim de bilinçaltıma mesajım şu olacak:eskiler iyice eskimedikçe,güzellikler iyice çirkinleşmedikçe,kuyunun tam dibini görmedikçe..beklemeye devam edeceğim..sanırım bu rüyayı görmeyede :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...