O'nun gelmesi,Aşık olması, için sayıların önemi varmı ? veya...

birkapıdağ

Banlı Kullanıcı
İş
prefabrik evler ve endüstriyel tesisat
Örneğin; 3003 defa ya vedud 3003 defa ya mukaddim mealen; Vedud = sevgiye layık. Mukaddim = istediğini öne alan ileriye geçiren anlamında. Bu esmaları ye vedud ya mukaddim şeklinde okuyan sevdiği ile Allah'ın izniyle birleşir ve aralarında sevgi artarmış .
Şu halde burada yapılan uygulama'nın sırrı 3003 lerdemi saklı yoksa esmalarda'mı yani bunu bir anahtara benzetirsek anahtar üzerinde bulunan dişlerin adeti az yada çok olursa kapı açılmaz böylemi demeliyiz ? Şu halde alemleri yaratan Allah'ı sayı ile anılırmı ? Oysa kainatta herşey sayısız ve sınırsız bir biçimde Allah'ı zikretmiyormu ?
Aslında herşey samimiyette gizli sanırım belki bu'da yetmiyor samimiyetinde'de samimi olmak lazım. Olmadıktan sonra ister 3003 söyle ister 3000003 ne farkeder istersen 99 esmayı 10.000.000 çarp bakalım gök kubbenin kapıları açılıyormu bize oysa Süleyman Çelebi'nin dediği gibi;
" BİR'KEZ ALLAH DESE AŞK İLE LİSAN
DÖKÜLÜR CÜMLE GÜNAH MİSL-İ HAZAN ! "
Yoksa bu yolda bizim bilmediğimiz nice nice sırlarmı var ve biz bu sırlara vakıf olabilirmiyiz yada kendimizi'mi kandırıyoruz varıp biraz'da biz'mi oyalanıyoruz. En önemlisi bizim bir hesabımız var'da Allah cc nin bizim üzerimizde bir hesabı yokmu ve bu hesap bütün hesapların üstünde değilmi ? Bizim başımıza gelenlerden O'nun haberi yok'mu ? Bu zalimleri görmüyor'mu ? Velhasıl ne yapmalıyız ne etmeliyiz işin sırrını bilenler bizlere yardım ederlermi ? Bu dünya'da gerçek Aşk'ı ve mutluluğu nasıl buluruz yoksa hep birlikte elleri hava'ya kaldırıp teslim'mi olmalıyız (Arz'a hacet yok halim sana ayan'dır söze gerek yok sessizliğim sana beyan'dır) Benim durumum belli bakalım sizler ne diyeceksiniz

Meijerg

Kayıtlı Üye
Bu tur isleri pek tavsiye etmiyorum. Zamanina sevmedigim ve bir araya gelmek istemedigim bir bey bana yapmis ve pek cok sey denetmisti (Bilimum servet harciyarak buyuculere) . Ilk baslarda cok etkili oldu ancak muddeti dolunca gercekten kotu oldu onun icin. Ne hakla biri birini baglama icin havas okur anlamiyorum. Sevilmiyorsan sevilmiyorsundur. Nedir Fikriniz Bu Konuda ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu tur isleri pek tavsiye etmiyorum. Zamanina sevmedigim ve bir araya gelmek istemedigim bir bey bana yapmis ve pek cok sey denetmisti (Bilimum servet harciyarak buyuculere) . Ilk baslarda cok etkili oldu ancak muddeti dolunca gercekten kotu oldu onun icin. Ne hakla biri birini baglama icin havas okur anlamiyorum. Sevilmiyorsan sevilmiyorsundur. Nedir Fikriniz Bu Konuda ?
Demek ki pek etkili olmamış. :)
Katılıyorum size ve her fırsatta diyorum ki, hür iradeye hükmetmeyin.

sorunmu

Banlı Kullanıcı

Geldide kendi mi söyledi sana servet harcadım büyü yaptım diye pek inandırıcı gelmedi bana şahsen.

sorunmu

Banlı Kullanıcı
Demek ki pek etkili olmamış. :)
Katılıyorum size ve her fırsatta diyorum ki, hür iradeye hükmetmeyin.
Peki olya şu açıdan bakın somut olarak sizin hür iradenizi etkiliyor ses yok siz soyut olarak etkilemeye çalıştığınızdamı hür iradeye dokunulmaz oluyor.
Somut kavram ne kadar gerçekse ve yaptırımı diğer insan üzerinde varsa
Soyut kavram olarakta etkilemek yaptırım sağlamak o kadar gerçektir.

Cazibe meselesi, Şeytan tüyü var gibi dediğimizde bunların üzerinde taşıdıkları güçle yaptırdikları ve etkilediklerinin hür iradesi ne oluyor.
Açıktan cazibe kullanmıyoruzda kapalı kullanıyoruz
Onların etkilediği hür iradeyi kullanmak olmuyorda bizim yaptıklarımız mı hür iradeyi kullanmak oluyor anlamadım
Tavuk yumurta olayına döndü gibi gelyor bana yani duruma göre değişiklik göeterebilir yani bıçak gibi kesip atmak bana göre hakızlık

birkapıdağ

Banlı Kullanıcı
İş

Tabii'ki doğrudur silah zoruyla'mı sevilecez karşımdaki kişi hür iradesi ile ki genelde böyledir beni istemiyorsa " o'na ne olur iste bak ben seni çok seviyorum " diyerek sevgi dilenciliğimi yapıcam insan'ın bir onuru olmalı elbette. o istemiyorsa ben dönerim, Acımı içimde yaşarım ağlarım, sızlarım, uykularımdan olurum, yiyip içemem,pisikolojim bozulur, ve dahi belki intahar etmeyi bile düşünürüm ama bu benim sevgim o'na dair en ufak bir tasarrufu olamaz benim sevgimin yüceliğinden veya kalitesinden kime'ne hatta o'na ne bu durumu'da yani yaşadıklarımı o'na belli etmem. Çıkmaza girdiğimde belki arkadaşlarımla paylaşabilirim hepsi bu.
Ancak siz konuyu nerelere getirdiniz benim esas itibarı ile kastım bu değil'ki lütfen konu'yu tekrar okuyun

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Peki olya şu açıdan bakın somut olarak sizin hür iradenizi etkiliyor ses yok siz soyut olarak etkilemeye çalıştığınızdamı hür iradeye dokunulmaz oluyor.
Somut kavram ne kadar gerçekse ve yaptırımı diğer insan üzerinde varsa
Soyut kavram olarakta etkilemek yaptırım sağlamak o kadar gerçektir.

Cazibe meselesi, Şeytan tüyü var gibi dediğimizde bunların üzerinde taşıdıkları güçle yaptırdikları ve etkilediklerinin hür iradesi ne oluyor.
Açıktan cazibe kullanmıyoruzda kapalı kullanıyoruz
Onların etkilediği hür iradeyi kullanmak olmuyorda bizim yaptıklarımız mı hür iradeyi kullanmak oluyor anlamadım
Tavuk yumurta olayına döndü gibi gelyor bana yani duruma göre değişiklik göeterebilir yani bıçak gibi kesip atmak bana göre hakızlık
Bir bitkiyi sulayarak büyütmek var bir de hormonlayarak.Hormon kullanmayın yani hür iradeye hükmetmeyin. Tavuk yumurta olayına dönmedi fark ettiyseniz. Ne kastedildiği bariz ortada. ;)

verd

Banlı Kullanıcı
Bir olayın üzerinde oynama yapmaktan ziyade, o olaya karşı davranış şeklimizi değiştirmek bana daha iyi bir çözümmüş gibi geliyor..

vivalavida

Kayıtlı Üye
Sayın birkapıdağ; ben şöyle düşünüyorum. Sorduğunuz şekilde şu adette şu isimler tekrarlanırsa gerçekten istenilen şey elde edilir mi? Her şeyin bir kuralı var. O kurallar dahilinde ve samimi bir niyetle, zorlama olmadan içten inanarak yapıldığında hiçbir talebin karşılıksız kalmayacağını düşünüyorum. Bahsettiğiniz durum bir dua, isteğinize aracı koyduklarınız ise Allah'ın isimleri. Bunların anlamlarını gerçekten idrak ettiyseniz inancınız doğrultusunda gerçekleşmesi hakkında hiçbir şüphe duymadan uygun gördüklerinizi kullanmanızda neden sakınca olsun? O sayıları kim neye göre koymuş bilemem, mutlaka bir mantığı vardır. Suyun devamlı damlaması halinde taşı deldiği gibi düşünün. Ya da tam tersi, tek seferde tam yoğunlaşarak istemek. Arada çok da fark yok aslında. İkisinde de bir eşik şiddeti var. Biri zamanla ve tekrarla mümkün oluyor diğeri ise tamamen kendini ona vererek.

İkinci paragrafta yazdıklarınız için hiçbir şey diyemeyeceğim.

Sevgiyle kalın

birkapıdağ

Banlı Kullanıcı
İş
Benim asıl kastım zaten ikinci paragraf lütfen düşüncelerinizi bu yönde değerlendirin sevgili üyelerin görüşlerini merakla bekliyorum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Örneğin; 3003 defa ya vedud 3003 defa ya mukaddim mealen; Vedud = sevgiye layık. Mukaddim = istediğini öne alan ileriye geçiren anlamında. Bu esmaları ye vedud ya mukaddim şeklinde okuyan sevdiği ile Allah'ın izniyle birleşir ve aralarında sevgi artarmış .
Şu halde burada yapılan uygulama'nın sırrı 3003 lerdemi saklı yoksa esmalarda'mı yani bunu bir anahtara benzetirsek anahtar üzerinde bulunan dişlerin adeti az yada çok olursa kapı açılmaz böylemi demeliyiz ? Şu halde alemleri yaratan Allah'ı sayı ile anılırmı ? Oysa kainatta herşey sayısız ve sınırsız bir biçimde Allah'ı zikretmiyormu ?
Aslında herşey samimiyette gizli sanırım belki bu'da yetmiyor samimiyetinde'de samimi olmak lazım. Olmadıktan sonra ister 3003 söyle ister 3000003 ne farkeder istersen 99 esmayı 10.000.000 çarp bakalım gök kubbenin kapıları açılıyormu
Öncelikle sayılar önemlidir. İki sebeple önemlidir. Hem kendinizde hem de evrendeki özel olasılıkları harekete geçirirsiniz.
Evrendeki A konusu harekete geçmesi yetmez, sizin de beyin ve ruhunuz buna bağlı olduğundan sizin de paralel düzeye erişmeniz gerekir.
O halde A esması X kere okunduğunda önce evrendeki çarklar işler, sonra da sizin beyin kimyanızda değişim meydana gelir, sonra da enerji bedeninizin titreşimi A konusuna uygun hale gelir.
Peki herkeste aynı mıdır? Elbette değildir. Bazı konular ve okumalar aynı olabilir sadece. Yani mesela C,D,E konusu herkes için X kere okunduğunda aynı sonucu verir ama diğer konularda kişinin kendisine özel sayı değerini bulması şart olacaktır. Bu çoğu zaman unutulan çok önemli bir noktadır. Yani ''birkapğıdağ'' şifa almak için ''falan filan'' harfini 10 kere okur sonra hizmet meleğini ''falan filan'' usulle çağırır ve şifa bulur ama ''Chillout'' için bu sayı geçerli olmaz. Onun da söylemesi gereken belli bir sayı vardır ve bu ''Chillout'' un adı, anne adı, doğumu, yıldızı vs. vs. ile bulunabilecek bir şeydir.
Gelelim samimiyete. Bu da tamamen beyin dalgalarınızı ve ruhunuzun titreşim seviyesini ayarlamakla ilgilidir. Samimiyet budur zaten. :)
O kadar samimisinizdir ki, siz siz olmaktan çıkarsınız, sırf inancınız uğruna başkalaşım yaşarsınız. Bir maddenin hacmi, ağırlığı, rezonansı değiştiğinde o başkalaşmış olur bir şekilde. İşte siz yaptığınız şeye o kadar samimiyetle yaklaşırsınız ki o başkalaşım meydana gelir ve uygun anahtarları da kullanırsanız, evren el birliğiyle o anki isteğinizi yerine getirmek için çarkları çalıştırır. Siz zaten o çarkları başlatan ilk dişli olmuşsunuzdur.

birkapıdağ

Banlı Kullanıcı
İş
( Evren el birliğiyle o anki isteğinizi yerine getirmek için çarkları çalıştırır. )
Allah cc 'mi demek istediniz. Ben'mi yanlış anladım ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
( Evren el birliğiyle o anki isteğinizi yerine getirmek için çarkları çalıştırır. )
Allah cc 'mi demek istediniz. Ben'mi yanlış anladım ?
Allah bizzat oturup sizi dinlemez, size iş yapmaz, isteğinizi yerine getirmez. Allah dediğiniz tanıma sıfat yakıştıramazsınız. İster Müslüman olun ister olmayın. İlla Müslüman ön fikirli tepki verecekseniz açıklayayım. (Müslüman biçimli cevap olacak)
Allah tanımını iyi anlayın önce. Bilmeniz gereken tek şey her şeyin O'ndan geldiğidir. Buna ister mutlak güç, mutlak yaradan ister Allah, ister El İlah ister ne derseniz diyin. Bir sistem vardır ve kademe kademe bu sistem, sistemin diğer parçaları için çalışır. Allah kavramında bir bütünden ve bu bütünden de ayrı öz orijinal bilinç gelir. Öz orijinal bilinç ve olgu evet bildiğimiz her şeyi kapsar ama biz kendimize ait yapılabilecek ya da tanımlanabilecek bir şeyi söylerken O na bunu yükleyemeyiz yoksa kalıplaştırmış oluruz. Kalıplardan ayrı tutmalıyız. O'na yükelenebilecek tek aktivite asla başka bir tanımlanmış şeyin yapamayacağı şeylerdir. Nedir bu aktiviteler? Yoktan var olma, ezeli ve ebedi olma, her şeyi kendinden yansıtma. Bunlar dışında aklınıza gelebilecek her aktivite için sistem tanımı bu sebeple kullanılır. Dedim ya ister İslamiyet ister başka bir inanca sahip olun, öz mantık budur ve her inanca da uygundur. Bu mantığa uygun olmayan inançlar da var elbette ama o inançlar da bariz biçimde insanların ruh halleriyle uydurduklarıdır. Önüme Satanizm de getirseniz bu mantıkla buluştururum. Ne demek istediğim anlaşıldı sanırım.

birkapıdağ

Banlı Kullanıcı
İş
Sevgili " chillout " yani şu yada bu şekilde sizin'de tarif ettiğiniz gibi şartlar yerine getirildiğinde benim için şu dua veya harf X sayı adeti sizin için aynı dua veya harf XX sayı adeti olduğunda isteklerimiz yerine gelirmi bunumu demek istiyorsunuz insan bu kadar kudret'limi sizce yapabileceklerinin bir sınırı yokmu yada onu engelleyen bir şey ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sevgili " chillout " yani şu yada bu şekilde sizin'de tarif ettiğiniz gibi şartlar yerine getirildiğinde benim için şu dua veya harf X sayı adeti sizin için aynı dua veya harf XX sayı adeti olduğunda isteklerimiz yerine gelirmi bunumu demek istiyorsunuz insan bu kadar kudret'limi sizce yapabileceklerinin bir sınırı yokmu yada onu engelleyen bir şey ?
İnsanın kendi kudretinden bahsetmedik ki burada. İnsanın bir araç kullanarak yapabileceklerinden bahsettik. İnsan sadece kendini kullanarak çok üst düzey işler başarabilir. Kudreti kainatın önde gelen kudretlerindendir. Yapabileceklerinin elbet bir sınırı var siz neden sınırsızlık olarak algıladınız bilemiyorum. Onu engelleyen şeyler de var ama çok uzağa gitmeye gerek yok. İnsan kendi sınırını çizer ve yine en büyük engel kendisidir. Şöyle tanımlayayım, evrenin sırrını mı istiyorsunuz? Kendi sırrınızı bilmeden evrenin sırrını bilemezsiniz. Daha başka kudrete ihtiyaç var mı? Alın size evren sırrınının anahtarı.

birkapıdağ

Banlı Kullanıcı
İş
(Allah dediğimiz tanım)kelimesini anlamadım ama biz yakıştırmadan önce O kendine yakıştırmış zaten 99 adet sıfatı sizi dinlemez kısmına gelince "Bana dua edin kabul edeyim. Çünkü bana ibadeti bırakıp büyüklük taslayanlar, aşağılanarak cehenneme gireceklerdir.” (Mü’min sûresi: 60)

“Yalvarmanız olmasa Rabbin size ne diye değer versin?” (Furkan: 77)

"Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm Öyleyse, onlar da Benim çağrıma cevap versinler ve bana iman etsinler Umulur ki irşad (doğru yolu bulmuş) olurlar" (2/186)

Bu ve bunun benzeri bir çok ayet vardır kuran'ı kerimde ben elbette hiç kimsenin görüşünü yargılamıyorum dinde zorlama yoktur.

Ancak benim görüşüme göre Allah cc bizzat oturup beni dinler. Dualarıma icabet eder ama şimdi verir yada sonra verir çünki vaadinden dönmez. Burada irdelemek istediğim şey külli iradenin karşısında cüzzi irade ne kadar iş yapar asıl konu buydu yani dualar esmalar yada büyü bizler bunları bilmem ne kadar sayı'da yapsak işe yararmı şayet yarıyorsa hangi yolla bu düzen işliyor yada çalıştırılıyor bu durumda işe islam yada diğer dinlere göre bakın farketmez

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
(Allah dediğimiz tanım)kelimesini anlamadım ama biz yakıştırmadan önce O kendine yakıştırmış zaten 99 adet sıfatı sizi dinlemez kısmına gelince "Bana dua edin kabul edeyim. Çünkü bana ibadeti bırakıp büyüklük taslayanlar, aşağılanarak cehenneme gireceklerdir.” (Mü’min sûresi: 60)

“Yalvarmanız olmasa Rabbin size ne diye değer versin?” (Furkan: 77)

"Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm Öyleyse, onlar da Benim çağrıma cevap versinler ve bana iman etsinler Umulur ki irşad (doğru yolu bulmuş) olurlar" (2/186)

Bu ve bunun benzeri bir çok ayet vardır kuran'ı kerimde ben elbette hiç kimsenin görüşünü yargılamıyorum dinde zorlama yoktur.

Ancak benim görüşüme göre Allah cc bizzat oturup beni dinler. Dualarıma icabet eder ama şimdi verir yada sonra verir çünki vaadinden dönmez. Burada irdelemek istediğim şey külli iradenin karşısında cüzzi irade ne kadar iş yapar asıl konu buydu yani dualar esmalar yada büyü bizler bunları bilmem ne kadar sayı'da yapsak işe yararmı şayet yarıyorsa hangi yolla bu düzen işliyor yada çalıştırılıyor bu durumda işe islam yada diğer dinlere göre bakın farketmez
Allah senli benli olabilir mi? Mantıklı olun. Bazı yerlerde de biz diyor. O halde sizin mantıkla bakarsak Allah tek değil? Bazı şeyler insanın fazla zorlamaması adına anlaması gerektiği kadarını anlaması için verilmiştir. Ben anladım sizi, siz normal okuyucu olarak anlatıyorsunuz. Ben tasavvufi bir yaklaşımla satır aralarından yola çıkarak cevap verdim. Dedikleriniz doğrudur ve bildikleriniz doğrudur o halde. Bu konuda tartışmaya lüzum yok. :)
Ayrıca sorduğunuz soruya da benim kastettiğim yol dışında cevap veremem. Sağlıklı olmaz. O sebeple siz bildiğiniz gibi yapınız.

birkapıdağ

Banlı Kullanıcı
İş
21.yüzyılda şu andaki pozitif bilim anne rahmi'nin içerisinde spermanın nasıl tutunduğunu açıklayamıyor yani çocuğun oluşumu bile sır bunu bile açıklayamıyorsak varın siz hesap edin. Bence sır Allahı aramak gerisi çelik çomak Atomu çatlatan imkansızlıklar peşinde koştukta ne oldu benim bu dünyada inandığım iki değer var birincisi sevgi ikincisi korku bu iki duygunun çevresinde git'ler ve gel'ler yaşamıyormuyuz.

Afedersin tartışalım diye yazmadım bütün bunları paylaşmak ve öğrenmek için elbette karşı çıkacağınız ve çıkacağım şeyler olabilir ancak kimseyi burada incitmek aklımın ucundan geçmez.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
21.yüzyılda şu andaki pozitif bilim anne rahmi'nin içerisinde spermanın nasıl tutunduğunu açıklayamıyor yani çocuğun oluşumu bile sır bunu bile açıklayamıyorsak varın siz hesap edin. Bence sır Allahı aramak gerisi çelik çomak Atomu çatlatan imkansızlıklar peşinde koştukta ne oldu benim bu dünyada inandığım iki değer var birincisi sevgi ikincisi korku bu iki duygunun çevresinde git'ler ve gel'ler yaşamıyormuyuz.

Afedersin tartışalım diye yazmadım bütün bunları paylaşmak ve öğrenmek için elbette karşı çıkacağınız ve çıkacağım şeyler olabilir ancak kimseyi burada incitmek aklımın ucundan geçmez.
Konumuzla bilimin alakasını çözemedim. Ben yukarıdaki mesajda da belirttiğim gibi satır aralarından bahsediyorum, siz düz okunan şeylerden. Size katabilecek bir bilgim yok üzgünüm. Tartışmak faydalıdır ancak o şekilde öğreniriz ama elbette tartışmak demek incitmek değildir. Dediğim gibi bu konuları ancak farklı perspektiflerle irdelemek mümkündür. Siz de o perspektiflere karşısınız veya örtüşmüyorsunuz diye yanlış demek değilsiniz. Burada sadece dediğim, bu perspektif dışında anlatılabilecek şeyler bir avuç kumdan ibaret kalır.