şeytan ile anlaşma mümkün mü ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

suticenadam

Kayıtlı Üye
İş
TASAVVUF
arkadaşlar herkese merhaba ben şeytan ile anlaşmanın mümkün olup olmadığını merak ediyorum.Şeytana tapmıyorum ama evet anlaşma yapmayı istiyorum ruhum yada bir başka şey onunla nasıl iletişime geçebilirim ? kısacası tam olarak ne yapmam gerek sesimi duyurmam için bilgilerinize açığım.
öncelikle selam ;
senden büyük bir kötülük yapmanı ister ilk başlarda sonrasında sana söylediğimi yaptın diye.onun için ufak senin için değerli bir hediye verir . sonrasında sana değişik yöntemlerle aklının almayacağı fikrinin çok yargılayacağı türden uygulamar yaptırır. sonrasında allah korusun yoladan çıkarsın . Değmez be GÜzel insan.sen ondan daha üstünsün.

Enerji35

Kayıtlı Üye
arkadaşlar herkese merhaba ben şeytan ile anlaşmanın mümkün olup olmadığını merak ediyorum.Şeytana tapmıyorum ama evet anlaşma yapmayı istiyorum ruhum yada bir başka şey onunla nasıl iletişime geçebilirim ? kısacası tam olarak ne yapmam gerek sesimi duyurmam için bilgilerinize açığım.

Yapabilirsin nasıl yapılacağın ıda biliyorum ama burada paylaşılması uygun değil bana göre bence yaptığın iş baya bir tehlikeli.Bu bir oyun değil anlıyacağın.Sorununu başka türlerle aktar.

tolgam

Kayıtlı Üye
arkadaşım gerçekten yeni olabilirsin ama şeytanla anlaşmak.. ruh yaşam kaynağıdır ve sen onu dünyevi üstünlük için şeytanamı sunuyosun bence yapma şeytan anlaşma yapılacak en kötü varlıktır bedeli mutlaka sana çok zarar verir..

golgeler

Banlı Kullanıcı
buna nasıl karar verdin arkadaşım tehlikesi büyüktür bence

neden

Kayıtlı Üye

arkadaşlar ben yeni bir üyeyim ve eğer anlaşma yaparsam nolur diye merak ediyorum bana yardım eder misiniz ?

kurtyıldızı

Kayıtlı Üye
İblis sizinle niye anlaşsın?Size önerim öncelikle dışardan biri gibi kendinizi biraz gözlemleyip hayttaki başarı ve başarısızlıklarınızı,iyi ve hatalı bulduğunuz yönlerinizi biraz gözlemleyip bunları kaydetmeniz ve böylece ufkunuz,düşüncelerinizin boyutları ne kadar büyük,sınırları nerelerde bunu analiz edmeniz..İblis gibi bir profesyonel kurnazın,gezginin,alimin ve kötünün karşısında sizce nekadar mukavemet gösterirsiniz?Bence çok cılız kalırsınız gibi geliyor.Sizce o mu sizi yoksa siz mi onu kontrol altına alıp yönlendirirsiniz?Peki tüm bunları gözardı edip size başka bir soru sorayım,sizle anlaşma karşılığı hiç yapamayacağınız şeyler isterse ne yapacaksınız?Örneğin kendisiyle çok yakın birliktelik,yada primer kan bağınız olan bir yakınınızla yakınlık etmenizi yada yolda yürüyen masum bir çocuğun hayatını almanızı yada buna benzer başka korkunç talepleri olursa,yapmaya kısacası ruhunuzu satmaya hazır mısınız?Dilerim yardımcı olabilmişimdir.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bende merak ediyordum bu konuyu açıklayan arkadaşlara teşekkürler.

Cem

Kayıtlı Üye
Şeytan sana ne verebilirki vesveseden ve zarardan başka hiç duydunmu şeytanla anlaşan ve muaffak olan boş işlerle uğraşma araştırmaya devam et şu an belki bakıyorsun ama zamanı gelmediği için göremiyorsun bazı şeyleri zamanı geldiğinde anahtarı eline verirler kapıyı açarsın acele etme

bendekiben

Elit Üye
Şeytan sana ne verebilirki vesveseden ve zarardan başka hiç duydunmu şeytanla anlaşan ve muaffak olan boş işlerle uğraşma araştırmaya devam et şu an belki bakıyorsun ama zamanı gelmediği için göremiyorsun bazı şeyleri zamanı geldiğinde anahtarı eline verirler kapıyı açarsın acele etme

Anahtar uzak bir yerde değil her zaman yanında biraz araştırsan kuran_ı kerim de aradıklarını bulacaksın Allahım her şeyin çözümünü orda vermiş yaşama ölüme ruhaniyete herşeye dair bilgiyi bu hazinede bulabilirsin Kuranı okurken oluşan tınınıların yeryüzündeki enerji sisteminde çok büyük etkisi vardır her sesin her harfin bir anlamı bir işlevi vardır o yüzden aradığın yol bence ışık yolu

tunny

Kayıtlı Üye
Yanlış anlamayın arkadaşlar ama ben kendi inancıma göre açıklayacağım.Benim inancıma göre şeytan diye bir şey yok.Aynı karanlık gibi birşeyin olmaması gibi.Karanlık sadece ışığın bulunmadığı yerdir.Bu yüzden de asla ruhunu şeytan denilen varlığa satamazsın.Fakat ezoterik anlamda ruhunu başka bir varlığın kontrolüne verme imkanın var.Daha doğrusu başka bir varlık senin öz ismini(ruhunun) öğrenirse seni kontrol altına alabilir.Ama ozamanda varlığının hiçbir anlamı olmaz ve evrenin işleyişinin tersine hareket edeceğin içinde evrenden güzel bir cevap alırsın :) .Ayrıca şunu unutmaki bizler insan deneyimi yaşayan ruhlarız.Beden geçici bizim için ruh değil.Ruhun yok oldu mu sende yok olursun.

maiela

Banlı Kullanıcı
bende şunu merak ediyorum. anlaşma yapılınca artık sen istemesende sana birçok şey yaptırabilirmi?? artık anlaşmayı bozmak istesen şeytan ne yapar?? bence direk o kişiyi öldürür

.Demeter.

Kayıtlı Üye
İş
Dövmeci ve Ressam
Şeytanın kendisiyle antlaşma tarzı birşey yapılamaz. O bir melektir her ne olursa olsun. Ama şeytan gibi kötülük peşinde olan varlıklarla elbetteki iletişim kurup antlaşma yapabilirsiniz. Ama sayın Elit Üyeminizinde dediği gibi bir aileniz varsa sevdikleriniz saydıklarınız varsa onları yok sayın. Çünkü onlar sizin zayıf noktalarınız. Onlara zarar vererek herşeyi yaptırabilirler size. Kızma durumunda onları öldürebilirler bile. Ve antlaşma yaptığınız varlığın gücüne bağlı olarak antlaşmanın asla bozulmama ihtimali çok ama çok yüksek ki buda sizin deyim yerindeyse kulu haline çevirirecektir. Ki birde sizi buna değer görmesi gerekir. Fakar böyle birşey sayesinde başka insanlardan üstün falan olamazsınız. Amacınız güç ise sakın kalkışmayın. Size güç değil acı verecektir. Hemde kaldıramayacağınız kadar. Dini inancınız varsa hem bu hayatı hemde öteki hayatı kaybetmiş olursunuz. Dünyevi mutluluklarla ve en önemlisi doğru mutluluklarla yaşayıp öteki hayatınızın güçlü temellerini atmanızdır temennim. Dini farklı olan insanların bile aynı olan tek birşeyi vardır. Aydınlık yolu. Kiminin farklıdır ama yol aynıdır. Oradan ayrılmayın ve huzur ile yaşayın. :)

striker

Kayıtlı Üye
Yanlış anlamayın arkadaşlar ama ben kendi inancıma göre açıklayacağım.Benim inancıma göre şeytan diye bir şey yok.Aynı karanlık gibi birşeyin olmaması gibi.Karanlık sadece ışığın bulunmadığı yerdir.

senin inancını çok merak ettim,
bilime inanıyorsun gibime geldi,
ama bu karanlık örneği, sade senin inancında yer edinmiş değil ki,
gerek fizikçiler, gerekse felsefeciler de böyle bakış açısıyla yaklaşıp,
teoriler yada fikirler üretiyorlar.

angra meyu

Kayıtlı Üye
adama öğüt değil akıl verin? burası bilgi paylaşma yeri. diğer sitelerden farklı. pazardan geçer gibi ''geeeel benim inancıma'' diye seslenmeyin. bilen cevap versin. bilmeyen yorum kalabalığı yapmasın.

.Demeter.

Kayıtlı Üye
İş
Dövmeci ve Ressam
adama öğüt değil akıl verin? burası bilgi paylaşma yeri. diğer sitelerden farklı. pazardan geçer gibi ''geeeel benim inancıma'' diye seslenmeyin. bilen cevap versin. bilmeyen yorum kalabalığı yapmasın.

Yanılıyorsunuz. Burası düşünebilen insanların buluştuğu bir yer ve kimse geeeel benim dinime falan demiyor. Her cümlemizin altında deneyim ve bilgelik yatıyor. Ve yeterince açık konuşan insan var fakat anlamak için düşünmesi gerekir insanların.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Mümkün, gerek Dînî gerek insanı yakışmayacak aklına gelecekleri basamak basamak yap belki şeytan bile olursun...

striker

Kayıtlı Üye
hiç şeytanla anlaşan birini görmediğim için, mantık kullanarak bir fikir yürütmek istedim,
sıradan , normal bir insan istedese de şeytanla anlaşamaz.
ilim, irfan sahibi bir kişi ise insanlara yararlı bilgiler sunma gayretine girer,
bu iki kısımda şeytanla bağlantı kurmazlar.
şöyle bir dünya geneline bakacak olursak, şeytanlaşmış insanları göz önüne getirip,
onlar gibi bir hayat sürmen gerekecek,
uykudan uyanıp güne şeytanla anlaşma yapayım dersen öyle bir sonuç alamazssın.
belkide senelerce uğraşacak , ona tapacak, her işini şeytana göre ayarlayarak yöneteceksin.
bu süreç zarfında , eğer istediğin güç, kariyer ve zenginlik ise muhtemelen vakıf olursun.
o zaman senin görüntün insan ama kalbin bir canavar olacaktır.
kalbinde sevgi nin yerini nefret alacak, iyilik ve iyi olan senin için hiçbir anlam ifade etmeyecek.
bu şekilde senelerce yaşayacaksın belki,
gücün yavaş yavaş azalacak ve yatağında ölümü bekleyeceksin,
kıvranacaksın belki,
çok acıda çekebilirsin,
ama pilin bittiği için artık şeytana tapsanda tapmasanda şeytan seni şutlamış olacak.
sen misyonunu tamamlamış kuklalar zincirindeki yerini alacak , şeytan ise senin gibi düşünen zihinlere yönelmeye devam edecek.
bu süreç böyle devam edecek.
sonu ölüm olan bir dünyada , geri dönüşü olmayan yola girmek bu olsa gerek.

zenithmx

Kayıtlı Üye
Yeryüzünde dolaşan iblis değil dostlarıdır.
Bu sen bile olabilirsin. Belkide çoktan anlaşma yapmışsındır bile. Bu sana bildirilecek. Farkında olmayabilirsin. Lakin bu amaçsız ve sonu olan bir iş için yeltenmek bence seni bekleyen sonsuzluğa veda etmek demektir. Umarım seçimlerinizin sonuçlarına katlanabilirsiniz. Bazen hiçbirşeye aldırış etmemek, hiçbirşeye karışmamak dahi seçimdir. Sonucunu bildiğiniz şeylere yönelin. İnandığınız.

Saprohil

Kayıtlı Üye
bende şunu merak ediyorum. anlaşma yapılınca artık sen istemesende sana birçok şey yaptırabilirmi?? artık anlaşmayı bozmak istesen şeytan ne yapar?? bence direk o kişiyi öldürür

Öldürmez.Ölmekten beter eder.Dünya'da azap çekersin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...