Şifa Vermek İçin Enokyan Dili (Melek Dili)

BayMajiÖğrencisi

Kayıtlı Üye
Ya yazldığı gibi okuyacağızda ben c leri s olarak bazlarnıda k olarak okudum sorun olur mu yoksa onlarıda c diyemi okumam gerekiyor?

xDeat

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
işe yarıyor baş ağrısını hemen geçirdi

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ya yazldığı gibi okuyacağızda ben c leri s olarak bazlarnıda k olarak okudum sorun olur mu yoksa onlarıda c diyemi okumam gerekiyor?

Nasıl okunması gerekiyorsa o şekilde okumalısınız. Bir kısımda s, başka kısım da k olarak okunmaz.
Forumda Enokyan alfabesinin nasıl okunması gerektiği ile ilgili konular mevcut. Araştırmalısınız. :)

Sevgiyle Kalın..

Kara Şaman

Banlı Kullanıcı
İş
Åžamanizm&Paganizm
Merhabalar, Enochian Sistem'ini tahrip etmiş olan kişi ''Lavey'' çoğu saf Enochian anahtarlarını değiştirip, Satanik kelimeler eklemiştir, Örnek; ''IAD'' o yüzden nasıl bir sonuç alacağımız belli değil, revize edilmiş Enochian Metinleri bulabilmemiz mümkün müdür ? Teşekkürler...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Merhabalar, Enochian Sistem'ini tahrip etmiş olan kişi ''Lavey'' çoğu saf Enochian anahtarlarını değiştirip, Satanik kelimeler eklemiştir, Örnek; ''IAD'' o yüzden nasıl bir sonuç alacağımız belli değil, revize edilmiş Enochian Metinleri bulabilmemiz mümkün müdür ? Teşekkürler...

-Enochian Sistemi zaten Satanizmin bir koludur. Lavey, Enochian Sistemini tahrip eden birisi değil, tam tersine Enochian sistemini günümüze uyarlayan bir nevi geliştiren bir kişidir diyebiliriz. Bu uyarlama sürecinde yeni kelimeler eklenmiş olabilir, bu normal bir durum.

-Satanizm inancına mensup olmayan bir kişi o inancın bir kolu olan Enochian dili sistemini hiç bir şekilde benimseyemez. Bu durumu daha anlaşılır bir şekilde şekilde izah edeyim Hristiyan olan bir kişi İslam dininin majikal sistemi olan Havas ilmini benimseyebilir mi? Tabi ki de Hayır. :)

Kara Şaman

Banlı Kullanıcı
İş
Åžamanizm&Paganizm
Yorum için teşekkürler... Ne kadar çelişkili de olsa... Enochian zaten Satanizm'in bir koluysa neden saf halini bozup bir sürü Satanik kelime ekliyor saf hali de Satanizm'e varmıyor mu ne için zahmet etmiş ? Kabala kullananların da, Havas'ı kullandıklarını duymuştum... Eğer saf halini bilen varsa ( Satanik kelimeler olmadan ) yardımcı olursa sevinirim... Teşekkürler...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Yorum için teşekkürler... Ne kadar çelişkili de olsa... Enochian zaten Satanizm'in bir koluysa neden saf halini bozup bir sürü Satanik kelime ekliyor saf hali de Satanizm'e varmıyor mu ne için zahmet etmiş ? Kabala kullananların da, Havas'ı kullandıklarını duymuştum... Eğer saf halini bilen varsa ( Satanik kelimeler olmadan ) yardımcı olursa sevinirim... Teşekkürler...
Enokyan melek dili deniyor ha hani, onlara göre bunlar düşmüş melekler. Düşmüş melek tanımına ben bir Müslüman olarak inanmıyorum. Bizde düşmüş melek tanımına en uyan varlık Şeytan, o da melek değil. Kısaca bu Şeytani veya gözden düşmüş ve bir zamanlar güçlü olan varlıkların kanalıyla gelen bir ekol. Satanik kelimelerin olması da doğal oluyor.
Kabala kullananların Havass ile ilgilenmeleri de doğaldır zira Havass ekolü Kabalistik mantık ve sistematiği ile harmanlanan İslami bir ekoldür. Hatta çoğu zaman İslamiyetle alakası da yoktur.

Kara Şaman

Banlı Kullanıcı
İş
Åžamanizm&Paganizm
Bilgelik yolunda ilerleyen pek değerli arkadaşlarım; Demek istediğim neden saf halini değiştiriyor her türlü Satanizm'e çıkmıyor mu yolu ? Neden saf halini bozmuş bunu merak ediyorum, Enochian varlıklarının, İblis veya Melek olmasını sormuyorum, kelime ekleme sebebini soruyorum eklemeden önceki saf halini ne için bozduğunu soruyorum, ve o saf hallerini bulabilir miyim ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bilgelik yolunda ilerleyen pek değerli arkadaşlarım; Demek istediğim neden saf halini değiştiriyor her türlü Satanizm'e çıkmıyor mu yolu ? Neden saf halini bozmuş bunu merak ediyorum, Enochian varlıklarının, İblis veya Melek olmasını sormuyorum, kelime ekleme sebebini soruyorum eklemeden önceki saf halini ne için bozduğunu soruyorum, ve o saf hallerini bulabilir miyim ?
Kimin neyi neden yaptığını gerçekten bilmek zor. Ekleme çıkarma her konuda var. Saf hali dediğinizi de eğer eski İngilizce okuyup anlayabiliyorsanız elbette bulabilirsiniz, Edward Kelley ve John Dee / Original Enochian olarak araştırmalarınızı genişletiniz.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Çok eski bir yorum okumuştum bir sitede birisi bu harfler ile bir maji uygulamaya başlamış aşk maisi idi sanırım dediği şey gece bişeyler gelip bayağı fiziksel zarar verip gitmişler tabi bu maiyi yapan arkadaş müslümanmış sanırım bu ekolden olmadığı için başına bu işler geldi,herkez kendi mensup olduğu ekol ile uğraşmalı gerçekte bu işler fantastik filmlerdeki olaylara benzemez

Kara Şaman

Banlı Kullanıcı
İş
Åžamanizm&Paganizm
Siz böyle bir yorum yazdıktan sonra zarar alma gibi bir durum olmasa bile piskolojik olarak olur, daha öncelerde Enochian ile ilgili çalışmalara yöneldim, hala da devam ediyorum hiç bir fiziksel zarara maruz kalmadım, en fazla kabustur yani onuda Kızılderili Şaman inancında ki ''DreamCatcher'' ( Kabus Kapanı ) ile gideriyorum... Korkuyu azaltıp, sakinliği koruduktan sonra bir şey olacağını sanmıyorum... Bu konuyu okuyan kişilerin bilinç altına da fiziksel zarar yazdığınız için bir tedirginlik gitmiştir. Buradaki pek değerli üyelerimize korku vermektense güzel ve aydınlatıcı bir şekilde cevap vermek daha uygundur diye düşünüyorum... Teşekkürler...

codzombi

Kayıtlı Üye
-Enochian Sistemi zaten Satanizmin bir koludur. Lavey, Enochian Sistemini tahrip eden birisi değil, tam tersine Enochian sistemini günümüze uyarlayan bir nevi geliştiren bir kişidir diyebiliriz. Bu uyarlama sürecinde yeni kelimeler eklenmiş olabilir, bu normal bir durum.

-Satanizm inancına mensup olmayan bir kişi o inancın bir kolu olan Enochian dili sistemini hiç bir şekilde benimseyemez. Bu durumu daha anlaşılır bir şekilde şekilde izah edeyim Hristiyan olan bir kişi İslam dininin majikal sistemi olan Havas ilmini benimseyebilir mi? Tabi ki de Hayır. :)

enochian satanizm kolu değildir. asıl özenti olanlar satanistlerdir. John dee satanist değil ve anton lavey gibi sapkın ateist satanistlerin bu tarz şeyleri sahiplenmeye çalışması onların oldugu anlamına gelmiyor. tıpkı masonların hermetizm i kabalayı sahiplenmeye çalışmaları gibi.

Ayrıca maji rol yapmaktır. Bülent kısa satanist, ama havass çalışmaları ve koskoca havass kitabı yazdı. nasıl oluyor da satanist biri havass ekolü ile çalışıyor. bu bir. ikincisi hiç bi şekilde benimseyerek değil. maji rol oynamaktır, örnek veriyorum çalışma yapıyorsun set tanrısal forma bürünürken, set oldun, bu khmet dinine mensup oldugun manasına mı geliyor, bunda herhangi bir konuda ne çalışma yapacaksan ona niyet edersin yaparsın. maji sistemdir, sistemi kullanmayı bilen biri uygular. tabi demiyoruz gidip evliya olacaksın tasavvuf yapacaksın. Ve ayrıca majisyen büyücü din kalıplarına girmez. o dillerinde üstünde bakar olaya.

Kara Şaman

Banlı Kullanıcı
İş
Åžamanizm&Paganizm
Öncelikle iki yanıtınız için teşekkür eder, aydınlattığınız için saygılarımı sunarım... Enochian'ı, ne yaptığını bilmeyen sapkın kişilere bırakmamak gerek... fikrimden taviz vermiyor ve hala Lavey'in Enochian'ı tahrip edip saf halini bozduğunu düşünüyorum... uzun süredir de saf hallerini arıyorum... tekrar yanıtlarınız için teşekkürler saygılar!

codzombi

Kayıtlı Üye
saf halini bilmiyorum nasıl bir şey, eski basım kitaplarına internette detaylı araştırmak gerekiyor, bazı siteler var referansla üyelik alan veya parayla. hatta ve hatta bunun için altın şafak hermetik cemiyetiyle resmi sayfası var internette kabak gibi bellidir, contact ile mesaj at görüşünü sorunu söyle geri dönüş yapıyorlar.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ayrıca maji rol yapmaktır. Bülent kısa satanist, ama havass çalışmaları ve koskoca havass kitabı yazdı. nasıl oluyor da satanist biri havass ekolü ile çalışıyor. bu bir. ikincisi hiç bi şekilde benimseyerek değil. maji rol oynamaktır, örnek veriyorum çalışma yapıyorsun set tanrısal forma bürünürken, set oldun, bu khmet dinine mensup oldugun manasına mı geliyor, bunda herhangi bir konuda ne çalışma yapacaksan ona niyet edersin yaparsın. maji sistemdir, sistemi kullanmayı bilen biri uygular. tabi demiyoruz gidip evliya olacaksın tasavvuf yapacaksın. Ve ayrıca majisyen büyücü din kalıplarına girmez. o dillerinde üstünde bakar olaya.
Bazı İslami uygulamalarda rol yapamazsınız orada bir fark var. Bazı kapılar niyetin açabileceği kilitlere sahiptir. Bu kilitlerden sorumlu olan varlıklar sizin ne kadar iyi rol yaptığınızla ilgilenmez, sizin gerçekte ne olduğunuz ve neyi ne için yaptığınızla ilgilenirler. Bazı durumlarda işler katılaşabiliyor. Bir harfin hadiminin hizmetinden belki rol yaparak yararlanılabilir, işte özel vefkler, sayısal kodlar vs. ile. Ancak bunda bile o hadimler yeri geliyor size mecbur kaldığından hiç istemediği halde hizmet ettiğini size çok açık biçimde gösterebiliyor, en ufak bir hatada da gerçekten kötü sonuçlar da çıkabiliyor.
Şimdi bazı majikal kilitler veya tesirler rol yaparak olabilse de, özel yetkili alanlar, özel kilitlerde bu işlemiyor.

codzombi

Kayıtlı Üye
Bazı İslami uygulamalarda rol yapamazsınız orada bir fark var. Bazı kapılar niyetin açabileceği kilitlere sahiptir. Bu kilitlerden sorumlu olan varlıklar sizin ne kadar iyi rol yaptığınızla ilgilenmez, sizin gerçekte ne olduğunuz ve neyi ne için yaptığınızla ilgilenirler. Bazı durumlarda işler katılaşabiliyor. Bir harfin hadiminin hizmetinden belki rol yaparak yararlanılabilir, işte özel vefkler, sayısal kodlar vs. ile. Ancak bunda bile o hadimler yeri geliyor size mecbur kaldığından hiç istemediği halde hizmet ettiğini size çok açık biçimde gösterebiliyor, en ufak bir hatada da gerçekten kötü sonuçlar da çıkabiliyor.
Şimdi bazı majikal kilitler veya tesirler rol yaparak olabilse de, özel yetkili alanlar, özel kilitlerde bu işlemiyor.

evet sayın chillout, ne demek istediğinzi anladım, haklısınız, sorumluluklar almak çok çok önemli bir mevzu tabi. ilerleyebilmek için bu sorumluluğa layık olabilmek taşıyabilmek en mühim şeylerden biri. sorumluluk alamayan birinin majide ne kadar ilerleyebilmesi beklenebilir. şeytana tapınmaya kadar giden birinin zaten tanrı katında ilahi sırlara vakıf olmasını beklemiyorum, tanrı tek ve tek tanrı inancına sahip olmak yeterli gelmeyebilir, gerek zorlu kurallar gerek ekolü getirdiği kısıtlamalara tabi bir şey demiyorum. sonuçta ekolün kendine göre bir kuralı var. burada bi de derviş, savaşçı yolunu da tartışabiliriz. tabi bir Muhiddin İbn Arabi veya bi abdulkadir geylani gibi üst düzey evliya makamına ulaşan kişileri tartışamam o konuda size hak veriyorum.

BaLam

Kayıtlı Üye
Yazıldığı gibi mi okumalıyız?

AronArcher

Banlı Kullanıcı
benimde aklıma takılan bir kaç soru var sorayım bakalım.. enochian dili nasıl oluşmuş, kimden öğrenilmiş? satanizm nedir ? hani 3 semavi din var, satan tanrıysa bu şekilde farklı dinler oluşmuş mu, yani satanizmin içinde de farklı kollar var mı? islami maji olur mu ? eğer oluyorsa birbirine ters düşen bir sistemde bu olay paradox veya bug değil mi? havas ilmi denilen sistemin kabala ile bağlantısı var mı, varsa ne kadar var? hadim denilen varlıklar nedir, koruyucu mudur, neyi korur, nasıl korur? bu varlıkların bir amacı ve görevi varsa, bu görev, amaç daha üstün bir güç tarafından verildiyse(kim verdi) neden insanlar tarafından hükmediliyor, sistemde bir bug mu var? kaç çeşit kapı vardır, bu kapılar neden vardır, nereye açılır? kişinin iç dünyasına mı? astral seviyeler ile benzerliği nedir? astral sistemde farklı yollar ile aynı kapıları açmak mümkün mü? sistemin dayattığı inanca bağlı olmayan kişiler veya genel ahlak kuralları çerçevesinde düşünürsek örneğin müslüman olmayan birisi havasta başarılı oluyorsa nasıl başarılı oluyor? (başarılı olanların örnekleri çok araştırın) bu varlıklar bu kişinin inancını bilmiyor mu? rol yapılarak sonuca başarılı şekilde ulaşılıyorsa, bu varlıklar ne kadar bilinçli ? bilinç demişken, enerjiler bilinçli hale getirilebilir mi veya teknik düşünürsek kodlanabilir mi? yüzlerce yıl aynı enerjilerin kodlanması sonucu belirli bir amacı olan bir enerji ortaya çıkabilir mi? bu enerjiler belirli sistemler ile kullanılabilir mi? eğer evet kodlanabilir veya bilinçli hale getirilebilir ise bu tür enerjilerin şuan bazı sistemlerde işleyen varlıklar olması mümkün mü? örneğin hadim olabilir mi veya cin yada başka sistemde iletişime geçilen pagan tanrılar yada tılsımlarda, vefklerde kullanılan enerji ? neyse daha çok sorum varda bu kadar yeterli? farklı başlıklarda cevap verirseniz yada verdiyseniz haber verin okuyayım..
Beynim yandı.Biraz insaf :D

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
benimde aklıma takılan bir kaç soru var sorayım bakalım.. enochian dili nasıl oluşmuş, kimden öğrenilmiş? satanizm nedir ? hani 3 semavi din var, satan tanrıysa bu şekilde farklı dinler oluşmuş mu, yani satanizmin içinde de farklı kollar var mı? islami maji olur mu ? eğer oluyorsa birbirine ters düşen bir sistemde bu olay paradox veya bug değil mi? havas ilmi denilen sistemin kabala ile bağlantısı var mı, varsa ne kadar var? hadim denilen varlıklar nedir, koruyucu mudur, neyi korur, nasıl korur? bu varlıkların bir amacı ve görevi varsa, bu görev, amaç daha üstün bir güç tarafından verildiyse(kim verdi) neden insanlar tarafından hükmediliyor, sistemde bir bug mu var? kaç çeşit kapı vardır, bu kapılar neden vardır, nereye açılır? kişinin iç dünyasına mı? astral seviyeler ile benzerliği nedir? astral sistemde farklı yollar ile aynı kapıları açmak mümkün mü? sistemin dayattığı inanca bağlı olmayan kişiler veya genel ahlak kuralları çerçevesinde düşünürsek örneğin müslüman olmayan birisi havasta başarılı oluyorsa nasıl başarılı oluyor? (başarılı olanların örnekleri çok araştırın) bu varlıklar bu kişinin inancını bilmiyor mu? rol yapılarak sonuca başarılı şekilde ulaşılıyorsa, bu varlıklar ne kadar bilinçli ? bilinç demişken, enerjiler bilinçli hale getirilebilir mi veya teknik düşünürsek kodlanabilir mi? yüzlerce yıl aynı enerjilerin kodlanması sonucu belirli bir amacı olan bir enerji ortaya çıkabilir mi? bu enerjiler belirli sistemler ile kullanılabilir mi? eğer evet kodlanabilir veya bilinçli hale getirilebilir ise bu tür enerjilerin şuan bazı sistemlerde işleyen varlıklar olması mümkün mü? örneğin hadim olabilir mi veya cin yada başka sistemde iletişime geçilen pagan tanrılar yada tılsımlarda, vefklerde kullanılan enerji ? neyse daha çok sorum varda bu kadar yeterli? farklı başlıklarda cevap verirseniz yada verdiyseniz haber verin okuyayım..
-Enochian dilinin hangi kanaldan ve ne niyetle verildiğini kimse kanıtlayamaz, kesin bir veri sunamaz. Kişisel olarak emin olabileceği şeyler varsa da çoğunluğa bunu kanıtlarıyla veremez.
-Semavi dinler dışında doğup ölen, varlık veya insan yönlendirmeli yüzlerce din olmuş ve olacak da. Kolları vs. olmuş olmamış çok da mühim değil.
-Maji derken kastımız ne o da ayrı bir mesele. Malzemelerle, okumalarla (okunan şeyin amacı dışında kullanılması gibi) büyü yapmak ise kastımız, İslamiyette yasak olduğundan İslamiyet içinde yeri olamaz. Bu konu uzun bir konu.
-Havass ilmi Kabala dahil, bir çok farklı ekolün, İslami enerji sistemlerine entegrasyonundan gelir. Yani İslami değildir. İslamiyet içinde bazı dualar vardır bazı şeyler bundan öteye gitmez. Yahudilerin de zamanında kendi kutsal kitaplarında ''şunu şöyle yap, bunu kodla bunu çıkar'' gibi bir şey olmamasına rağmen, Mısır medeniyeti, eski Arap kültürü ve eski Yunan medeniyetlerinin günlük etkilerinden kopamayanların oluşturduğu Kabala gibi. Ki zaten Kabala ''gelenek-görenek'' anlamında olup, Kabala'nın dayandığı Zohar da, Tevrat'ın bu geleneklerden kopamamış insanlar tarafından yorumlanmış halidir. Farz edin ki birileri bugün çıkıp hurafe vs. ile bir Kuran yorumu ortaya çıkartsın. (sonra da işid gibi şeyler ortaya çıksın)
-Sistem bir yazılımlar bütünüyse bu yazılımlarda ara kodlar ve kaynaklar da mevcuttur. İslamiyete göre, ki Kuran'da belirtilenlere göre, bu ''buglar'' tıpkı insanın günah/sevap seçme hakkı olduğu gibi açık kapılardır. Büyü yapamazsın denmez, yaparsan cezalandırılırsın der. Zaten ortada bir seçme kapısı olmalıdır ki, insan bunları eleyip, temiz malzemelerle rüyadan çıkışa uzanan bir merdiven yapabilsindir. Ya da tam tersi. İslamiyet üstünden sorduğunuz için bu şekilde yanıtladım.
-Hadim demek hizmetli demektir. Bu hizmetliler çeşitli mertebe ve yetkilere göre değişir. Genel olarak kutsal metinlerin her biri için bir hizmetli olduğuna inanılır. Bu hizmetler o kutsal metnin korunması ve/veya sisteme genel etkisi gibi çeşitli bir yelpazededir. Koruma dahi kendi arasında ayrılır. Tıpkı bir ülkeyi koruyan farklı unsurlar gibi. Türkiye'de geçici süreli piyade er de, genel kurmay başkanı da, polis de, istihbarat görevlisi de teknik olarak ülkenin refahı ve koruması için vardır ama aralarında da ciddi farklar vardır. Melek, cin, insan, yaratılmış her tür varlık da günü gelip hadim olabilir bu kapsamda bakınca. Melekler asli unsurlardır onların hadimliği çok başkadır. Gelelim insanın bir hizmetlinin hizmetinden istifade etmesine. Bu işte Havass ilminin de, Kabalanın da temel ögelerindendir. Bu günah mı sevap mı, sisteme ters mi değil mi bunu sistemi yaratan bilir. Çünkü bir çocuk dua edince de hadim aktiftir, bir majisyen bir şey yaparken de. Burada sanıyorum ki yine niyet ve gidişat önem kazanmaktadır. Bu sebeple sistemi yaratan doğrusunu bilir. Hepimizde akıl, vicdan, bilinç vs. var, belki herkesi kandırırız ama kendimizi kandıramayız. Bu konudaki ''bug'' ifadenizi yukarıdaki maddede açıklamıştım. Önünde seçimler var, önünde her şey var, bunlarla ne yapacağın sana kalmış diyor sistem.
-Müslüman olmayan biri rol yaptığını ve bir şeyleri kandırdığını zannediyor olabilir. Başarıya da ulaşsa hah kandırdım diye bir kanıya da varabilir. Yukarıda sanırım ne demek istediğimi gayet net anlattım. Kazanılanın kaybedilene oranını acaba o rol yapan hesaplayabilecek güce ve üst akla sahip midir? Sistemin her kodunu, her bucağına vakıf mıdır? Yoksa sadece güvendiği üç beş cin, demonun ona verdiği bilgileri kainatın tüm bilgisi mi sanmaktadır? Hatta ve hatta bir meleğin bilgisine müracaat edecek bir muvaffakiyete ulaştığında, meleğin ona ne tür bilgiler verdiğinden emin midir? Tabii ki değildir. Melekler açık açık ''benim verdiğim bilgilere uyma, ben bir fitneyim şuan, görevim bu, ey insan lütfen dikkat et, bak bunun fitne olduğunu bile bile ısrar edersen bu bilgileri vereceğim'' diye açıkça uyarsa bile insan dinlemiş midir? Hayır dinlememiştir, bu uyarıya rağmen bir şey başardığını sanmıştır. Bkz: Harut ve Marut. Burada bilinç dediğiniz sınırlı bir insan terimidir, bu terimden yola çıkılarak ne varlıklar tanımlanabilir ne de insan. Bu çok dar çerçeveli bir tanım olduğundan, bütün sisteme dayatamayız bu ''bilinç'' terimini.

Bu soruları bilmediğiniz için mi sordunuz yoksa başka bir amaçla mı tam bilmiyorum. Ancak gördüğünüz üzere sorduğunuz sorular çok az bir mantık ve bilgi kırıntısıyla zaten cevaplanmış biçimde ortada, yaptığım şey ortada olan cevapları hatırlatmak. Düşünme enerjisini farklı yerlere yönelndiren bir akıl için de keskin ve provakatif sorular. Bir kaç yazınıza baktım. Demonoloji, tılsımlar vs. gibi konularda oturup kitap çevirecek kadar zahmete girişen, araştırmacı bir zihniniz varken, bu soruları sorma amacınızın bilgilenmek olduğunu zannetmiyorum. Hayırlısı.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Herşeyin hayırlısı tabiki.. Öncelikle teşekkür ederim verdiğin cevaplar için.. Sorduğum sorular kafamdaki sorular.. Net kesin cevaplamak mümkün mü herhangi bir inanç sistemine dahil olmadan, ispatlanabilir ve gözlemlenebilir şekilde.. Majide veya büyü sistemlerinde yada paranormal olaylarda şöyle bir şey vardır; gerçek olan sadece majisyenin kendi deneyimleridir veya bu tür fenomenleri yaşan kişi için gerçektir ve sadece ona özeldir.. Yani başka kişilerin deneyimleri, denenemediği ve gözlemlenemediği sürece gerçek veya değil bilemeyiz.. Benim inancım bu yönde. Bu yüzden sizlerin düşüncelerini öğrenmek istedim.. Farklı inançlardan farklı düşünceler.. Dediğin gibi kimisi içinde farklı ufuklar açmak, benim göremediğim farklı bir bakış açısı ile belki özgür düşünebilip mantıklı cevaplar bulabilmek için.. Kimseyi proveke etmek için değil ama..

Lemegeton ve Rune kitabına gelirsek öyle çok zamanımı aldığını söyleyemem.. Ortada kitaba dair yalan yanlış bilgiler, bir eksiklik vardı bende doldurdum..İlgi alanıma çok fazla girmez.. Deneyimlemediğim içinde gerçekliğini hiçbir zaman tartışmam.. Maksat genel kültür olsun..
Aslında bir de gerçek grupların bilgileri vardır. Yani insan olarak ve ulaşabildiğimiz boyutlarda etkileşime girdiklerimiz olarak bilmemiz gereken ana amaçlar, yollar ve bazı gerçeklikler (bu boyutta geçerli gerçeklikler)vardır. Bunlara göre uzun zamandır süren iki taraflı bir mücadele de var(kainatın her yeri için geçerli olmayan). Sizin bazı bilgilere benim bilgilendiğim ve beslendiğim tam tersi olan kaynaklardan bilgilendiğinizi ve beslendiğinizi düşünüyorum. Ne derecede bilemiyorum. Benim kadar veya benden daha fazla derecede besleniyorsanız, en azından aynı bilgileri bildiğimizi ve aslında bütün bu konuşmaların ötesindekileri de bildiğinizi düşünüyorum.
Karşıtlık önce aynı şeyi bilip, o şey üstündeki mücadele ile başlar. Kim ne demiş, hangi ekol nedir, hangi kitap ne yazmış bunların aslında hiç bir önemi olmadığının farkında olduğunuzu, zira gerçekliğin zaman ve mekandan bağımsız olarak geçmiş,şimdi ve gelecek durumundan uzak aynı yerde durduğunu bildiğinizi de düşünüyorum.
Örnekle; Dünya üstünde kimse bilmezken, atom enerjisinin ne olduğunu bilen iki ülkenin, uranyum peşindeki taktiklerinin, bu uğurdaki savaşlarının, mücadelelerinin gerçek sebebini sadece o iki ülkenin bilmesi gibi bir şey. Biri bu enerjiyi silah yapmak için, biri bu enerjiyi elektrik enerjisi üretmek için istiyor. Çok tehlikeli bir konu olduğu için ve bir birlerinden farklı sebeplerle de, diğer insanlara bu konunun bütün sırlarını vermeden şifreli biçimde hareket ediyorlar. Biri ''ya başkası da öğrenip silah yaparsa ya da silah yapmama karşı çıkarsa'' derken, diğeri de ''ya biri bunun silah için yapıldığı fikrini benimserse ya da nükleer enerjinin radyoaktif zararlarını baskılayamazsa'' der. Gerçekliğin farkında olmayan insanlar da zamanla, ortada mantıklı bir sebep olmaksızın savaşan bu iki ülkenin kaynaklarından faydalanarak bir mantık ortaya çıkarmaya çalışırlar ve sorular sorarlar.

Bana göre siz atom enerjisinin ne olduğunu, o iki ülkeden birinin mühendislerinden alt, orta veya üst düzeyde öğrenmiş olmalısınız çoktan. Eğitim düzeyi aktif karşılaşma olmadan önem arz etmeksizin, hangi ülkenin olursa olsun, birinin mühendisinden alt,orta veya üst eğitim alan, diğerinin de bu eğitime benzer bir eğitim aldığını anlayabiliyor.

Kalın sağlıcakla..