Rüyada geleceği görmek...

Persefone

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar sizlere danışmak istediğim bir konu var. Ben değilim ancak çok yakın bir tanıdığım rüyalarında geleceği görebiliyor. Örneğin; araba almışlardı ancak arabayı hiç görmemişlerdi, arabanın bazı yerlerinde hasarlar vardı araba gelmeden önce bunları rüyasında görmüş ve bir kaç gün sonra araba geldiğinde aynı yerlerde hasarlar vardı ya da başka bir örnek daha verebilirim dedesinin ölümünü rüyasında görmüş sabah kalktığında hiç bir şey duymamış olmasına rağmen babasına dedem oldu dimi diye sormuş ve bunun gibi bildiğim bazı olaylar daha var. Bu rüyalar nasıl rüyalardır ya da bu sadece ona ait bir yetenek mi. Bu konudan biraz bilgilenmek istiyorum ve bana en iyi bilgiyi sizlerin verebileceğini düşündüm bu yüzden buraya yazdım. Bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Benzer bir konu daha vardı rüyada gelecek ile ilgili. Öncelikle şunu bilmek gerek geleceği elbetteki Allah Tealâ'dan başka kimse bilmez, hatta Peygamber'e bile sorulduğunda ğaybı sadece Allah bilir diyor. Bu rüya da geleceği görmek, gösterilmek bazı kişilerde olur. Fakat vesilesi Allah'tandır. Yani Allah dilediği kuluna bir perdede gösterir. Gün, saat, yer gibi gösterilmese de yaşayacağı olay görülebilir... Bende de olur bu ama yaşadıktan sonra hatırlarım rüyamı. Uzun lâfın kısası, gelecek ile ilgili mesajlar geleceğe dair bazı şeyler Hak Tealâ'nın izniyle görülebilir. Ben Ya-Evvel ve Ya-Bâsir Esma'larını sürekli olarak kendi planlarım içerisinde Zikr ederim. Anlamları ise Evvel, O geleceği bilendir, Bâsir ise, O her şeyi görendir demek. Bu Esma'ların da etkisi vardır bu tip rüyalarda...

Persefone

Kayıtlı Üye
Bence bu özel bir yetenek ancak arkadaşım bunu engellemek istiyor yani bu yeteneğinin onda olmasını istemiyor bunu istemediği için engellenmesi gibi bir durum oluyor mu bazı durumlarda olduğunu duymuştum bunda da öyle midir aceba

Ayrıca verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

YasinLY

Kayıtlı Üye
Peki yeteneği ona kim vesile ediyor...

Persefone

Kayıtlı Üye
Yeterince açıklayıcı oldu. Çok teşekkür ederim.

Hakan Şenol

Kayıtlı Üye
Allah, istediği insana geleceği gösterebilir. Her insan rüyasında geleceği görecek diye bir kural yoktur.