İnsanlıktan çok önce üretilmiş bu topları kim yaptı?

aris

Kayıtlı Üye
Güney Afrika’daki Wonderstone Gümüş Madeni’nde 200 adet doğal olarak oluşmamış 6-7 cm. çapında nikel-çelik alaşımlı toplar bulundu. Bazı toplar çeyrek santimlik kabukla kaplı. İçerisinde süngerimsi garip bir madde olan toplar kırıldığında havayla temas eden bu madde hemen toza dönüşüyor.
Bulunan toplar, Güney Afrika Klerksdorp Müzesi’nde topları dış titreşimlerden uzak tutan özel bir sunum kutusu içinde sergilenmeye başlamış. Müze yetkilisi Roelf Marx toplar için “gerçek bir gizem” diyor.

3 milyar senelik...

Üretim eseri olan bu metal toplar profillit bir kayanın tabakasından çıkarılmış. Çeşitli radyo-izotop tarih belirleme testlerinden geçen toplar 2.8-3 milyar yıllık olarak çıkıyor. İnsanlığın varoluşundan çok öncesine ait bu tarih herkesi şaşkına çeviriyor.

Müze yetkilisi bu topların Nasa’nın da kafasını çok karıştırdığını söylüyor. Besbelli ki primitif insanlardan çok önceleri de birileri bizim buralardaymış.

alıntı...

sferoid3mk.jpg

BLOTKHAYSER

Banlı Kullanıcı
İş
?
Muhiddin Arabi hazretlerinin bahsettiği ırk bu ırk olabilir.

Evrende bir kapı açıp, başka bir boyuta geçmişler. O kavimden kalmış olması yüksek bir ihtimal.

Hayalet

Kayıtlı Üye
Aman Allahım ne enteresan yazılar okuyorum. Kim bilir daha bilmediğimiz ne gizemli olaylar vardır.

Teşekkür ederim

nora22

Kayıtlı Üye
İş
matematikci
İlginç gerçekten..:euro:

sutdisi

Kayıtlı Üye
Daha bilmediğimiz o kadar çok şey var ki.. Hepsini keşfetmeye insanoğlunun ömrü yeter mi bilinmez...

Cool_35_5

Kayıtlı Üye
Bunu anlayamayacak ne var bende onu anlamıyorum.

CEVAP: Demek ki insanlık tarihi bu zamana kadar bilinen tarihten daha eskiymiş,bu bunun kanıtıdır :)

Yoksa çok çok üstün zeki varlıklar başka başka gezegenlerden onca ışık yılını geride bırakıp dünyayı ziyaret edip iki tane taş delip geri dönecek değiller ya.

Günümüzde malum UFO modası var, uzaylılar onlarca ışık yılı uzaklıktan gelip gökyüzünde garip garip ışıklar saçıp, Meksika'da öküzleri kesip, bir ikide insanla pisişik yaparak insanları korkutup tekrar güle eğlene gezegenlerine geri dönüyorlarmış... Çok masraflı bir eğlence şekli oluyordur onlar için :)))))

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bunu anlayamıycak ne var bende onu anlamıyorum.

CEVAP: Demekki insanlık tarihi buzamana kadar bilinen tarihten daha eskiymiş,bu bunun kanıtır :)

Yoksa çok çok üstün zeki varlıklar başka başka gezegenlerden onca ışık yılını geride bırakıp dünyayı ziyaret edip iki tane taş delip geri döncek değiller ya.

Günümüzde malum UFO modası var, uzaylılar 10 larca ışık yılı uzaklıkdan gelip gökyüzünde garip garip ışıklar saçıp, meksikada öküzleri kesip, bir ikide insanla pisişik yaparak insanları korkutup tekrar güle eğlene gezegenlerine geri dönüyolarmış... Çok masraflı bir eğlence şekli oluyodur onlar için :)))))
Doğrudur tarih çok daha eskidir.Arkeoloji dünyasında ne yazık ki saçma işler de dönüyor.Birçok arkeolog ve bilimadamı birbirine düşüyor.Günümüzdeki UFO modası olarak tabir edilen akım birçok saçmalığı ve paranoyayı barındırdığından da insanların aklı,zihni bulanıyor.Ama UFO denilen belirlenemeyen uçan cisimler bu kadar basit bir mesele değil.Gerek birkaç sapığın,gerekse de ordu yollu çarpıtmalar bu işe gerektiği gibi bir bilinçle yaklaşılmasını önlüyor.Devletler bu meseleyi söz birliği etmişçesine saklamayı uygun görüyor ve meydan sapıklara kalıyor.Zaten gizlenmek istenen bir avuç bilginin üstüne de bu sapıklar konuşunca kamuoyunda bu işler saçmalık gibi görülüyor.

[KarBeyaZ]

Kayıtlı Üye
Gerçekten şimdi belki de bilmediğimiz kullanmadığınız o kadar çok yeteneğimiz var olduğuna inanmaya basladım kim bilir belki insanların kullanma kılavuzu vardır ve bunu bilseydik :) kendimizle bizler de dalga geçer kendimizi şekilden şekile koyardık, ufolar ziyaret eder bizde dalga geçerdik, garip saçma ama gerçek olabilecek çok sey var dünyada.

godlove

Banlı Kullanıcı
İş
survivor
İnanıyorum ki tarih boyunca çok defa kavimler helak edilmiş. Tarih sürekli ilerler fakat teknoloji helak olaylarıyla sıfırlanıp sıfırdan başlamaya devam eder...
Kıyamet de son helak olacak. Son sıfırlanmanın eşiğindeyiz.

yaren81

Kayıtlı Üye
Daha duymadığım neler cıkacak bakalım..Emeğine sağlık arkadaşım.Güzel paylaşım olmuş

tahta

Kayıtlı Üye
güzel paylaşım emeğine sağlık:hurray:

mecra

Kayıtlı Üye
Bunu anlayamıycak ne var bende onu anlamıyorum.

CEVAP: Demekki insanlık tarihi buzamana kadar bilinen tarihten daha eskiymiş,bu bunun kanıtır :)

Yoksa çok çok üstün zeki varlıklar başka başka gezegenlerden onca ışık yılını geride bırakıp dünyayı ziyaret edip iki tane taş delip geri döncek değiller ya.

Günümüzde malum UFO modası var, uzaylılar 10 larca ışık yılı uzaklıkdan gelip gökyüzünde garip garip ışıklar saçıp, meksikada öküzleri kesip, bir ikide insanla pisişik yaparak insanları korkutup tekrar güle eğlene gezegenlerine geri dönüyolarmış... Çok masraflı bir eğlence şekli oluyodur onlar için :)))))

çok güldüm yaa ama haklısın çok masraflı oluyordur öyle:p

SanGlade

Banlı Kullanıcı
Hakikaten çok ilginç, daha neler duyacağız bakalım.

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
meraklı arkadaşlarım sizlerle aynı fikirde olmak beni mutlu ediyor :) herşeyi öğrenmek istiyoruz ama hızlı olmazsak ömrümüz yetmeyecek maalesef.. bir de ya çok duyuyoruz önüne gelen şu boyutları evlerinin kapısı açıp kapatıyo :D oraya buraya zıplıyolar :D bi biz öğrenemedik.. sorumluları bu gü kendini dünyanın diktatörleri sanan ABD dir...