Gizlimabet Kuralları (Herkes okumalı.)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Evet oyuna başvururlar doğru ama origanum u kandıramazlar :) En iyisi en baştan dürüst olmak.
Birde insan nasıl başka ad soyad verir ya...???Kendine yabancılaşır insan.Kolay mı öyle?Hayır bide ne gerek var,madem atıp tutucaklar üye olmasınlar.Doğru değil bu kadar küçülmek.Kendine saygısı kalmaz insanın.

damned

Kayıtlı Üye
Birde insan nasıl başka ad soyad verir ya...???Kendine yabancılaşır insan.Kolay mı öyle?Hayır bide ne gerek var,madem atıp tutucaklar üye olmasınlar.Doğru değil bu kadar küçülmek.Kendine saygısı kalmaz insanın.

Oldukları gibi davranmak yerine uydurma bir kimlik yaratıp onda yaşamak daha cazip geliyor bazı insanlara.

origanum

Yönetici
Çoğu bilinmeyenden duyduğu korku yüzünden. Birazı sanal dünyaya gerçek kimliğini yansıtmamak için. Bir miktar da uydurmayı sevdiğinden.

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
Yaş sınırı olsa ve yaşım tutmuyor olsa, foruma üyeliğimin zaruri olduğunu düşünüyorsam ben de yanlış bilgi veririm. Dürüstlük elbette güzel bir erdem, ancak bazı özel durumlarda es geçmek kişiye daha çok şey kazandırabilir.

origanum

Yönetici
İşte tam böyle yapıyorlar. Melez genlerin hayatta kalma mücadelesinin sonuçları. Safkan ırklardan ayıran yegane özellik.

Madmen

Kayıtlı Üye
Yaş sınırı , dürüstlük , İyi ve belirleyici şeylerde . İmaj ve görüntü ile oynamak , hayatın estetik zevkleri arasındandır aynı zamanda diğer benlikler ile ilişki kurmanın sembolize araçlarındandır . Burada dürüstlükten bahsediyorsunuz lakin kim yeterince doğal? . Makyaj yapmadığınızı , Gösterişten sürekli kaçındığınızı , hayatınızda hiçbir torpülin ve önceliğinizin olmadığını , falan itiraf edebilirmisiniz ? . Doğal ve dürüstlük bu sözcükleri kavram karmaşasına sokmayalım . Doğanın kendisi bize görüntü oyunu oynar sürekli çünkü ( Tohumlaşma ve Yenilenme , Başkalaşma ve Rejenere olma , Çürüme ve Transformasyon evrelerini göz önüne alacaksak eğer )

Şahsi düşüncem ; Başkaları hakkında daha az . Kendimiz ve Fikirler hakkında da daha meraklı olmalıyız . Sizin bu sohbeti ettiğinizden dolayı cesaret alarak yazdım ( Forum başlığının dışına çok çıktıysam özür dilerim ) . :)

gizemlikiz999

Kayıtlı Üye
. Foruma uzun süre girmeyip herhangi bir konuda mesaj yazmayanların üyelikleri silinebilir bunda itiraz hakkınız yoktur.

mesela, bazı sorunlarımızdan dolayı bir süre giremesek. üyelikten atılır mıyız ?

fransula

Kayıtlı Üye
Şimdi konuyu okuyunca profilime bakayım dedim doğum tarihimi 6 yıl fazla yazmışım 1986 yazacağıma. Mesela ben bunu bilerek yapmadım nasıl oldu bilmiyorum. İlginç :D Ad soyad konusunda da tabi ki bazı insanlar başka kişiler olarak rol yapmayı matah bir şey sanıyor ama ben mesela her yerde gerçek adımı özellikle soyadımı kullanmam güvenlik açısından. Neticede sanal ortam ve herkesin beni tanımasına gerek duymam. Bu siteye güvenmeseydim buraya da gerçek kimliğimi vermezdim. Dürüstlük güzel bir şey ama sorun tamamen güvenmemekle alakalı :)

4

43887

Güncelleme.
Özelden mesaj yazmadan önce kurallarımızı okumak, aklımızda ki takılı kalmış soruları da çözecektir.İyi forumlar.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bu aralar sormak istediğim bir soru var, yeri gelmisken sorayım. Şikayet butonu sadece huzursuzluk ve şiddet, cinsel içerikli mesajları bildirmek için mi kullanılıyor? Mesela ben yazım yanlışlarına biraz takıntılıyımdır, başkasının mesajını bu yüzden hiç şikayet etmedim ama kendi mesajlarımı hep ediyorum. Ve bunun düzeltilmesini istiyorum. Ama çoğusu düzeltilmiyor. Bir keresinde de şahsıma yapılan bir yorum beni rahatsız etmişti, ve gerçekten rahatsızlik vericiydi. Yorumu şikayet ettim ama kaldırılmadı. Bir kere çok basit bir yazım yanlışımın düzeltilmesini istemiştim düzeltildi ve çok mutlu oldum. Her zaman farklı oluyor. Yoğunluktan oluyor olabilir tabi de benim asıl sorum benim şikayet ettiğim durumlar normal mi, yazım yanlışı gibi?

Az önce de bir yorumumun kaldırıldığını gördüm, hiçbir huzursuzluk verici ifade yoktu sadece konuya görüşümü belirtmiştim. Ondan dolayı yazacaktım sonra asıl konuyu unutmuşum:)

4

43887

Üye yazım yanlışlarını da isterse şikayet butonuna basarak mesajında dile getirebilir.Şikayetler incelenir, yazıda ki içerik gerekli görülen yerlerde düzeltilir. Uygun değilse, konuyla bağlantısızsa mesaj içerikleri silinir yada silinmez.Daha önce de dile getirdiğim üzere her üye bizim için aynı değerdedir.Kurallar herkes için geçerlidir. İyi forumlar.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Arada okumayanlar okusun diye güncellemek gerek anlaşılan

SadeS

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aşağıdaki kurallarde yenilenme yapılmıştır ve herkes bu kuralları okumuş sayılacaktır. 3 dk'lık bir yazıdır. Lütfen okuyunuz.

FORUM KURALLARI

1. Forumumuz herhangi bir Dijital TV, şifre kırma, key verme sitesi değildir. Forumumuzda müstehcen yazılar yazmak müstehcen resimler vermek ya da Link vermek kesinlikle yasaktır aksini yapanların derhal yazı yazma yetkileri alınacaktır. Ve üyelikleri sonlandırılıcaktır.

2. Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz.

3. Yöneticiler her yazılan mesaji göremeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere ya da moderatörlere bildiriniz.

4. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamina geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Konu başliklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekiyor. Konu ile alakalı olmayan başliklar silinebilir. Buna yapılan itirazlar gözönüne alınmaz. Ayrıca renkli harf kullanımı sadece yöneticilere aittir. Standart renk kullanmanızı rica ediyoruz.

5. Alıntı olarak açılan ve size özel olmayan tüm konuların altına "ALINTI" yazılması zorunludur. Ya da bir kaynaktan alındı ise o kaynağın belirtilmesi gerekir. Bu kaynak site vs... ise sadece alıntı yazılır. İnsanların emeğine olan sayıgımızdan ve telif hakları nedeni ile bunun yapılması şarttır.

6. Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara siyasi amaçlı yazılar yazmak, reklam yapmak yasaktir. Resim olarak kesinlikle ********************grafik ya da politika ilgili bir resim olmamalı ve kesinlikle bir partinin simgesi olan logolar kullanılmamalıdır. Aksi halde üyeliğiniz silinebilir. !!! Bu ilk defa olmuş olsa bile, bu sadece Yöneticilerin takdirine kalmış birşeydir.

7. Foruma uzun süre girmeyip herhangi bir konuda mesaj yazmayanların üyelikleri silinebilir bunda itiraz hakkınız yoktur.

8. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.

9. Forum Yönetimi tarafindan, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farkli kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlari silinir ve foruma girişi yasaklanır.Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla E-Mail adresi ile başvurarak farklı isimler ile giriş yaptığının tespit edilmesi durumunda o üyenin üyeliği derhal silinir ya da sınırsız süre ile yasakalanır.

10. Bu forumda gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla fikir alışverişinde bulunulması, dostluk ve kardeşlik ile paylaşım yapilabileceği bir mekan olması için kurulmuştur. Amac dışı kullanılmamasi gerekmektedir ve ayni zamanda yasaktır.

11. Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek forumun veya moderatörlerin ya da yöneticilerin görevi değildir. Katilimcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

12. Hic bir forum hakkında karalayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, aşağılayıcı kelimeler kullanılamaz. Böyle bir yanılgıya düşen üyelerin üyelikleri hic bir ihtar verilmeksizin derhal silinecektir!

13. Başka bir üye icin ağza alinmayacak laflar yada aşağılayıcı cümleler kullanan, yada her türlü forumun huzurunu kacirmak isteyen kullanıcılar hakkinda derhal 1. ihtar verilir, aynı hatayı ikinci defa yaptığında derhal forumumuzdan uzaklaştırılır.

14. Dini kısımda bilmek ve öğrenmek isteyen üyelerimiz için gerekli her şey mevcuttur. Ancak forumumuzun bu hizmetini kötüye kullanmak isteyen, ve din bölümünde herhangi bir dini karalayici aşağılayici yazılar yazılamaz, yazılması da son derece sakıncalı ve yasaktır. Bir üye orada bir soru sorarsa bilgi sahibi üyelerimiz ve yöneticilerimiz derhal yardımına koşabilirler. Ama kesinlikle açtığı konu hakkinda üyemizin kişiliğini ve dini bilgisini eleştiremezler.

15. Konulara yazdığınız cevaplar sadece cevap yazmak için "teşekkür etme" şeklinde olmamalıdır. Teşekkür etmek istiyorsanız rep sistemini kullanarak kişiye + rep verirsiniz açıklamasına da teşekkür ettiğinizi yazarsınız. Forum Kurallarina uymayan katılımcıların foruma yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir.

16. Üyeler kendi isim ve soy isimleri ile üyelik adı alamaz.

17. Üyeler kendi resimlerini, profil resmi, avatar olarak ekleyemez, albüm yapamaz ve üye imzasına ekleyemez.

18. Adminler ve moderatörler tarafından sitemizin genel yapısına uymayan, forum kirliliği oluşturacağı düşülmüş, daha önceden açılmış tüm konular ve mesajlar silinecektir. Mesajların değerlendirilmesi adminlerimizin inisiyatifine kalmıştır. Silinen mesaj ve konular mesaj ve konu sahibine bildirilmeyecektir.

19. Ruhsal tekamül bölümü üyelere kapatılmıştır. Yeni konuyu üyeler açamaz ve yeni mesaj atamaz.

20. Üyeler site içinde özel mesajlar ile iletişim bilgilerini paylaşamaz.

21. İmzalarınız da çok büyük yazı ve resim kullanmayınız.

22. Sırf mesaj yazmış olmak için mesaj yazmak, sadece "teşekkür ederim, katılıyorum, deneyen oldu mu, gibi mesajlar yazarak flood halinde mesaj ve ya konu paylaşımı yapmak yasaktır.

25. Sitemizde varlık davetleri fiziki ve ruhsal sorunların oluşma ihtimalinden dolayı, tehlike arz ettiği için paylaşmak yasaktır.

24. Telif hakları nedeniyle eser sahiplerinin kendi izinleri dışında indirme bölümleri kapatılmıştır. Lütfen talep etmeyiniz ve ekleme yapmaya çalışmayınız

26. İlimünati ve masonluk hakkında sitemizde yeteri kadar bilgi mevcuttur. bu konular açıldığında her defasında büyük tartışmalar oluşmakta ve kişiler saygı sınırlarını aşmamaktadır bu nedenle bu konuların açılması yasaklanmıştır.

27. Sitemizde melek davetleri dışında her türlü ruhsal varlıkla ilgili davet verilmemektedir. Tehlikelerinden dolayı site olarak bu tür bir sorumluluk almak istemiyoruz. Bu konuların açılması yasaklanmıştır.

28. Konulara değil, üyelere tartışma yaratacak şekilde mesaj yazmak yasaktır.

Forum Kuralları her zaman değiştirebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir. O Zaman öyle bir kural yoktu diye itiraz edilemez.

Foruma üye olan her üye, üyelik kurallarını tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmiyordum yada görmedim gibi bir beyanat kabul edilmez.

22. Kuralı çiğnedim. ;( atılacak mıyım... Ağlayacağım. Sabahın verdiği dalgınlık, dünkü sınavımın berbat ötesi geçmesi, bugün 2.saat olacak sınavıma henüz çalışmamam bunun suçu galiba. Neyse iyi yanından bakacak olursak benim gibi bir müminin parapsikolojik merakları yüzünden bir büyü sitesinde heba olması önlenmiş oldu. :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
22. Kuralı çiğnedim. ;( atılacak mıyım... Ağlayacağım. Sabahın verdiği dalgınlık, dünkü sınavımın berbat ötesi geçmesi, bugün 2.saat olacak sınavıma henüz çalışmamam bunun suçu galiba. Neyse iyi yanından bakacak olursak benim gibi bir müminin parapsikolojik merakları yüzünden bir büyü sitesinde heba olması önlenmiş oldu. :)
Burada mümin olmadığını nereden çıkardınız? Bu sitede 7/24 büyü ile uğraşıldığını veya yapıldığı fikrine nereden kapıldınız? :)
Bu sitenin kuruluş amacı; parapsikolojinin kapsadığı her alanda insanları bilinçlendirmek, doğruyu yanlışı elden geldiğince şeffaf biçimde, ''bilgi paylaştıkça çoğalır'' düsturuyla vermekti. Ülkemizde parapsikoloji denince, coğrafi ve tarihi niteliği gereği akla sadece büyü geldiğinden ilk adı Gizlimabet Büyü Okulu idi, daha sonra ise amaca daha uygun olan ''Gizlimabet Parapsikoloji Platformu'' olarak düzenlendi.
Hayatımda bir kaç konu dışında standart anlamda büyü yapmadım diyebilirim ama bir çok kültür ve ekole ait de çok sayıda büyünün a,b,c'sini çalışmalarımda ve günlük hayatımda gerçekten gerekli olacağı için de öğrendim ve bilirim. Ben bir parapsikoloğum, medyumum, majisyenim ve bu anlamda öğrendiklerim, bilgi hazneme kattıklarım Müslüman olmama da dinimi yaşamama da engel değil. Sen nasıl bir çiçeği koklama duyunu doğuştan aldıysan, ben de duru görüyü, telepatiyi, varlık iletişimini doğuştan aldım bu beni kafir mi yapar? Çiçek koklamayacaksın demem saçma olmaz mı sen ne yaparsan yap bir rüzgar gelir o kokuyu burnuna getirir. Peki bir sitede kokladığın çiçeklerin tipini, kokusunu, kökünü, toprağını, ekimini, bakımını anlatman kendini heba etmek mi olur?
Cehalet bağnazlık getirir, bağnazlık ise küfür. Dinin imanın kimde olduğunu kimse bilemez.
İnsanların öğrenip bildikleri ayağını kaydıracaksa bu zaten başlı başına bir sorundur. Kısacası rahat olun, meraklanın, öğrenin, bilin tabii kendinizden eminseniz.

Keira

Moderator

1. Bütün kuralları alıntı yaparken hiç mi üşenmediniz?
2. Bunları yazarken düşündünüz mü yoksa dikkat çekip sivrileyim mi dediniz?
3. Site kurallarını buraya alıntı yapacağınıza daha dikkatli okusaydınız keşke. Böylece konuların altına bu şekilde saçma sapan mesajlar yazmazdınız.
4. Eğer bu şekilde tavırlarınıza devam ederseniz, siteden uzaklaştırılacaksınız.

Müstemi

Kayıtlı Üye
İş
Ön Muhasebe & Raporlama
SadeS, sizin gibi bir müminin henüz edep kavramını dahi öğrenememiş olması, sınavlarınız her ne kadar iyi geçerse geçsin toplum içinde bir yer edinemeyeceğinizin göstergesidir diye düşünüyorum. Ben bile şu an yazdığım satırların faydalı anlamlar içermediğinden dolayı gereksiz olduğu kanaatini taşırken, kendime hakim olamayıp cevap verdiğim için özür diliyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Güncel!...

-Teşekkür mesajı yazmak yasaktır. Sitede Teşekkür butonu bu amaçla bulunuyor.

-Konu başlıklarına dikkat çekme amaçlı çok önemli, lütfen yardım edin, önemli içeri girin vb. gibi şeyler yazmak yasaktır. Konu başlığı konunun içeriğini ifade etmelidir.

pin9

Kayıtlı Üye
yahu dünden beri açtığım konular neden siliniyor? bari nedenini söyleyin ya ? o kadar zaman ayırıp yazıyorum, üyelerde cevaplar yazıyor bi baktım pat diye konu silinmiş?

romeo713

Kayıtlı Üye
30 tane konu açıyorum hepsi de mantıklı ilgi çekici konular bir tanesi yayınlanmıyor ? moderatörlere bu sorun için mesaj atıyorum hepsinin mesaj yerleri dolu olduğu için mesaj gitmiyor ? anlamıyorum bir sürü boş gerek siz konu açılmış ama benim bir tane konum açılmıyor ? bu kısma bakan moderatör bana uyuz olmuş galiba başka açıklaması yok :) :( :( :(

Ori

Kayıtlı Üye
30 tane konu açıyorum hepsi de mantıklı ilgi çekici konular bir tanesi yayınlanmıyor ? moderatörlere bu sorun için mesaj atıyorum hepsinin mesaj yerleri dolu olduğu için mesaj gitmiyor ? anlamıyorum bir sürü boş gerek siz konu açılmış ama benim bir tane konum açılmıyor ? bu kısma bakan moderatör bana uyuz olmuş galiba başka açıklaması yok :) :( :( :(

Öyle düşünmeyın lutfen neden sıze ınat yapsınlar :) :) Belkı bır sıkıntı soz konusudur. Mesela benım bır zamanlar butun attıgım konular ve mesajlar dahı onay kutusuna dusuyordu. Yule bıle ılk defa oldugunu soyledı. Belkı sızede boyle bırsey oluyordur.