Sivilce ve Siyah noktalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HeLga

Kayıtlı Üye
Yardım edermisiniz sivilceler ve siyah noktalardan nasıl kurtulabilirim :( bu aralar çok çıkıyolar moralim bozuluyor ilgilenirseniz çok sevinirim basit bi konu olabilir sizlere göre ama benim gibi olanlar anlar bence :( sitenin en küçüğüyüm sanırım siz geçirdiniz bende hala var :D

origanum

Yönetici
Bunun tedavisi neden kaynaklandığına göre değişir. Önce bunun kökeni bulunması lazım. Ona göre bir formül veririm. Ama ortak noktayı söyleyeyim, beslenmeye dikkat edilmelidir. Yağ ve şekerli gıdalar kesinlikle yasak. Kızartma, kola vs de dahil. Kısaca herşey yasak diyebilirim. Serbest olanlar ise sebze ve meyvalar.

YasinLY

Kayıtlı Üye
"Nefertiti :)" bir konu açmıştı bununla ilgili sitede ki konulara bir göz at istersen...

Berinha

Kayıtlı Üye
Ufak bir doğal peeling; türk kahvesini içtikten sonra telveye 1kaşık toz şeker ekleyin
Pratik bir tonik hazırlama yöntemi; adaçayı yada normal siyah çayı buz poşetlerine doldurup dondurun.
Uygulama; hazırladığınız peelingi içindeki şeker erimeden cildinize sürüp masaj yapar gibi peelinginizi yapın ve yüzünüzde fazla tutmadan yıkayın. ardından kullandığınız cilt temizleyicinizle cildinizi temizleyin ve kurulayın. hazırladığınız buz toniklerden bir tanesini alıp yüzünüzün her yerine sürün ve atın. cildinizde kalan nemi kurulamayın bırakın cildiniz emsin. Ardından hafif bir nemlendirici mutlaka kullanın cildinizdeki yağ seviyesi düşer ve cildinizin şihtiyacı olan nem kalır.

Başarılar

snoopy

Kayıtlı Üye
yanlış birşey söylemek istemem ben yüzümü iyice temizledikten sonra limon sürüyorum yüzüme ve yatıyorum sabah kalktığımda hem yumuşacık oluyor hemde sivilce ve siyah noktalarıma iyi geliyor..

Berinha

Kayıtlı Üye
Limon asit içeriği yüzünden tek başına kullanımda sakıncalıdır, uzun vadede cilde zarar verir bunun yerine haftada 1 peeling ve maske yapmayı alışkanlık haline getirirsek ve cildimizi sabah ve akşam olmak üzre günde 2 kez temizleyip tonik ve nemlendirici kullanırsak genel cilt sorunlarından(sivilce, siyah nokta, ciltte aşırı kuruluk yada yağlanma v.b.) kurtulabiliriz. Yeterki cilt tipimizi bilip doğru temizleyici ve nemlendiricileri kullanalım.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Kendim düzenli olarak yaptığım ve faydasını gördüğüm bir yöntem söyleyeyim. Akşam yatmadan önce büyük bir çaydanlığa suyu koy kaynat iyice kaynasın sonra leğene koy ve havlu yada başka bir şeyle kapat yüzüne buhar yap başta yanabilirsin... :D Nefes al arada bir çünkü nefessiz kalırsın. Sonra yüzünü kükürt sabunuyla yıka. Son olarakta Sivex adlı güzel bir krem var onu kullan. Onu da kükürt sabunuyla yıkadıktan sonra yüzünü kurut Sivex'i sür yüzüne doğru yatağa git ve yat. :D Bunu düzenli olarak yap asla yüzüne elleme. Kaşıma normal sabun ile hele hele hiç yıkama... Sabah kalktıktan sonra kükürt sabunuyla yüzünü yıkayabilirsin. Zararı olmaz bu anlattıklarımın. Ayrıca kükürt sabunu fondeten gibi yüze güzellik veriyor. Hemde yüzdeki o bakteri, yağ vs. temizliyor. Eğer akne varsa yüzünde basit bir yöntem daha var. Çocuk aspirini azcık ısla akneli olan yere dağıt ve sür... Kendi dilimce anlatmaya çalıştım... :D

HeLga

Kayıtlı Üye
Hepinize Çok ama çok teşekkür ederimm :) ilgilendiğiniz için tavsiyelerinize uyucam

ermanakca

Banlı Kullanıcı
sana bir şey tavsiye ediyim kime söylediysem çok memnun kaldı dove marka sabun kullan ama mavi kürecikli olanını kesinlikle bir iki güne sivilcelerin kurumaya başladıklarını göreceksin

zxaswe

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Yatırımlarınızı bedene değil, gerçek varlık olam ruha yapın derim ben
ama yine de siz bilirsiniz,

benim önerim yüzünüzü 1 hafta boyunca hatay sabunu ile yıkayın sivilcelerin hepsi kurur ve dökülür.

haniel

Kayıtlı Üye
ben şahsen normaderm diye bir krem kullanıyorum ve çok memnunum ama bunu kullanırken solecrin gibi kaliteli bir güneş kremide kullanmak lazım

sunny077

Kayıtlı Üye
İş
TERAPÄ°ST
slm ben spa da çalışıyorum , estetisyenlerimiz var biz 3 ayda bir estetisyenlerimize temizletiyoruz. 1 saat sürüyo en sağlıklısı bu daha sonra temizlik jeli, arındırıcı jel , peeling kullanırsın hemen dolmazlar temiz olurlar.güzellik merkezleri yapıyor büyük şehirlerde fiyatıda 60- 90 tl arasında değişir.

İnanc1

Banlı Kullanıcı
Kardeşim şimdi siyah nokta ama ne oldugunu bilmyırosun cild doktoruna gitmen lazım ... ilk önce gerekenı yapar

N_efertiti

Kayıtlı Üye
Öncelikle bir dermatolog'a giderek sorununun sebebini öğrenmen ve önerilecek tedaviye göre bir süreç izlemenin daha doğru olacağını, aynı sorundan muzdarip birisi olarak her insanın cildi kendisine göre özellikler taşıdığını her cildin sorunu ve çözümünün farklı olduğunu düşünüyorum. Uzun süredir bende bu sorunla uğraşıyorum ve kendi başıma kulaktan doğma çözümlerle yaptığım hiçbir işlem sonuç vermedi malesef. Şu anda bir hastane tarafından uygulanan bir yöntem deneyeceğim. Dilerim bu sefer sorunum çözülür ve sizlere de yardımcı olması açısından tavsiye ederim. Sivilcesiz günler :)

ByTopraK

Kayıtlı Üye
Aynı Sorun Bende de Var Yardımlarınızdan Dolayı Teşekür ederim Arkadaşlar. :)

gümüş

Kayıtlı Üye
Ev alışkanlıklarınızı bilmiyorum ama özellikle ergenlik sivilceleriyle savaşta havlu da önemli Yukarıdaki önerilenlerin herhangibirini uygularken veya sonrasında kullanacağınız havlunun sadece ve sadece sizin kullandığınız havlu olmasına da özen gösterin gösterin arkadaşlar :)

N_efertiti

Kayıtlı Üye
Sivilce sorunu olan kişilerin havlularını günlük olarak değiştirmesi gerektiği ile ilgili bir yazı okumuştum bende.

gümüş

Kayıtlı Üye
Tıpçılar gibi neden açıklayamam ama kendi deneyimlerime dayanarak bu havlu meselesinin ciddiye alınması gerekiyor diye düşünüyorum :) Benim sivilce sorun hiç yok ama ezkaza başkasının kullandığı havlu ile yüzümü kurulamak zorunda kalayım hemen bir köşeden bir iki sivilce pörtler ,) Kağıt havlu, peçete kullanın acil durumlarda.

Aynı şekilde sivilce sizin ise aynı havlu başkasına iletken oluyor ve tekrar siz kullanınca ya da siz başkasının kullandığı havlu kullanınca sizin sivilceler iyice tavan yapıyor. Bu da kötü ve kardeşim bu konuda sağlam referans :) O yüzden şimdi çok dikkatli havluda ve sonuç çok iyi :)

sunny077

Kayıtlı Üye
İş
TERAPÄ°ST
slm konu tekrar sivilce olunca tekrar yazmam gerektiğini düşündüm. estetisyenlerimizin garantili tavsiyesi arkadaşlar ciddiye alın denenmiştir tarif geliyor : kükürtlü sabunla sabah yıkayıp gülsuyu ile sileceksiniz, akşam tekrar kükürtlü sabunla yıkayıp elma sirkesi ile sileceksiniz. bu kadar basit bir haftada ipek gibi bir cildiniz olacak :) sizi çok seviyorum

HeLga

Kayıtlı Üye
Peki hepinize tekrar teşekkür ediyorum. :)
Yediklerimize'de dikkat etmemiz gerekiyor, bunuda sayın origanumdan öğrendim.
Havlu konusunu bilmiyordum, öğrenmiş oldum sağolun. Doktora gittim birşey olmadı krem verdi ismini unuttum ama bütün suratımı soymuştu. :( kötü olmuştum.
O yüzden doktora gitmiyorum. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...