Bilinen Tüm Peygamberlerin Tek Tek Mucizeleri

Furking

Kayıtlı Üye
Ben kendi fikirlerimi yazmadim yalniz :)

Muhammed'in Adem toplumundan önce peygamber olmasi mantik disi zira ortalikta bir toplum yok demissiniz. Iyi güzel de Adem ilk peygamber ilk INSAN bu kim icin peygamber oldu bir toplummu vardi??

Peygamberligin secilmis ve özel oldugunu ben söylemiyorum yalniz Allah ayette bildiriyor, resullerimi sectim diyor, secilmis kul yani.Secilmis oldugu icinde ümmetten ona itat etmesini emir ediyor.. napacagiz simdi ? Sevgili furking yukaridaki yazida zerre kendi fikrim yok.Ben size ayet yazdim.

Isa'nin alpha omega meselesi Incilden bir ayettir :) Öyle demis yani yapacak bir sey yok hatta kuran da desteklemis biz onu ruhul kudus ile destekledik diyor. Ruhul kudus yani kutsal ruh tek bir olgudur HERSEY'in ruhudur..Cümleyi ters cevirelim, Isa'yi destekleyen ruh herseyin ruhu.
Elbette yüceltilmesi gereken tek sey Allah'tir fakat o yüce Allah'ta Isa kuluna böyle muamele yapmis iman etmeyelimmi :)

Sevgili mabedist,

Ben dag'a ay düstü demedim, o mevzu semada seyir edilen bir sey. Ay semada ikiye ayriliyor düsmüyor.
Ben bu mevzuyu öyle sizin kabul ettiginiz gibi görsel bir sölen olarak algilamadim. Ben Allah'in zamansiz ve mekansiz oldugunun altini ciziyorum. Kiyamette o son saate yildizlar ay vs yerle bir olmayacakmi? Kiyamet sizin benim icin uzakta cünki biz zamana bagliyiz Allah öyle degil onun nazarinda kiyamet gelecekte olusacak olan bir mevzu degildir simdi anda mevcuttur. Allah bir kac adama kiyamet sahnesinden bir olayi göstertemez mi? Bu mevzuyu hic zahiren görülen herkez icin müsahede edilen bir mevzu olarak düsünmemistim acikcasi.

Adem ilk insan değil, ilk uygar insandır. Burada işin içine evrim giriyor. Dilerseniz bu konuyu başka bir zaman daha detaylı konuşalım. Çünkü biraz uzun bir konu :) Ben de zaten sizi değil, bahsedilen mantığı eleştiriyorum sevgili La-edri. Incil konusuna girmeye bile gerek yok aslında. Caner Taslaman Tv8 programında hıristiyanlık ve incil konusunu delillerle, en ince ayrıntısına kadar başka bir profesör ile deyatlica açıkladılar. Fakat elbette hâlâ sayılı olsa da örnekler alınması gerekilen ayetler mevcut.

Seçilmiş kul konusuna gelirsek tekamül hedefiyle Sıratı Mustakim'de bilinç evrimini tamamlamış kişiler, bir sondaki yaşamlarında Ilahi sistemde görevli olarak yer alıyor ve Allah'tan gelen ilahi mesajları insanlara açıklamak-aktarmak ile görevlendiriliyorlar. Bu önemli kişiler elbette sevgi duyulabilecek kisiler fakat hıristiyanların sevgili peygamberimiz Isa'ya yaptığı gibi, günümüz mezhepci zihniyeti de sevgili peygamberimiz Muhammed'i ilahlaştırıyorlar (farkında olmasalar bile..). Ümmetin peygambere itaat etmesi: Peygamberin gitti yolda, "Allah yolunda" gitmesidir. Onu yüceltmek değildir. Ve Hz. Isa'nın herşeyin ruhu olduğu hakkında kuran da tek bir ayet görmedim. Eğer incil diyecekseniz, bahsettiğim programı tekrar izlemenizi tavsiye ediyorum.