Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
21 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Bilinen Tüm Peygamberlerin Tek Tek Mucizeleri

Rep Puanı : 87
    Ettiği Teşekkür
    58
    34 mesaja 43 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    7

"1-Gökteki Ay´i ikiye bölmüs iki parca da Hira Dagi`nin iki yanina düsmüs. "
    Yani çevresi 10.000 km uzunluğunda olan ay Hira Dağı'nın iki yanına "düşüyor" mu? Çok gerçekçiymiş
    Ayın çapı yaklaşık 2.000 kilometre. Ay Hira Dağına düşerse dünya yok olur zaten
    Yoksa benim anlamadığım başka bir anlamı mı var?

Yer
    Araf
    Rep Puanı : 3470
    Ettiği Teşekkür
    1.221
    780 mesaja 1.703 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    43

Alıntı mabedist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani çevresi 10.000 km uzunluğunda olan ay Hira Dağı'nın iki yanına "düşüyor" mu? Çok gerçekçiymiş
    Evet maalesef başka bir anlamı var. Kuran'da ay 'yarıldı' olarak geçiyor. Aslında bir yere düşüp düşmediği konusunda hiçbir ayet yok. Bölününce nerede durduğu hakkında da bilgi yok. Diğer hepsi hadislerden gelen bilgiler. Düşmek derken "senin mekanın şurası, sen şuraya düştün" manasında.

Çok şükür ki gökyüzü henüz aptallığa maruz kalmıyor.

3. pembe pelerin Üyemize teşekkür edenler:
    Tai Chi Chuan (16.06.2017)

Yer
    Gayb Âlemi
    Rep Puanı : 1049
    Ettiği Teşekkür
    440
    313 mesaja 519 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    16

Saat yaklaştı, Ay yarıldı. Her ne zaman bir işaret (ve/veya mucize) görseler yüz çevirip, ”Bu süregelen bir sihirdir” derler.****(Kamer Suresi, 1-2)

Dünyanın sonunun yaklaştığını bildiren alametlerden biridir ayın yarılması. Kuran, gelecek zaman ile ilgili haberleri genellikle geçmiş zaman kipi ile bildirir. Gelecekte o olayın mutlaka olacağını ve Allah’ın bunu bildiğini vurgulayan bir anlatım biçimidir ve pek çok ayette örneği mevcuttur. 39-68, 75-8/9, 25-30, 7-44/48, 6-128, 20-125/126, 23-112/114

Burada kullanılan ‘Ay yarıldı ‘ deyimi, arapçada çok kullanılan ve ‘artık herşey günyüzüne çıktı’ şeklinde tercüme edebileceğimiz bir deyimdir. türkçede çok kullanılan ‘ takke düştü kel görüdndü’ deyimine de çok benzer…. Bu açıklamaların ışığında ayetin meali de aşağıdaki gibi olur:

1- O saat/kıyâmetin kopuş anı yaklaştırıldı. Ve her şey açığa çıkarıldı.
    2- Onlar ise bir alâmet/gösterge görseler hemen yüz çeviriyorlar ve “Devam edip giden bir büyüdür” diyorlar..

Yani fiziken ‘ Ayın Hz.Muhammed tarafından ikiye bölünmesi ‘ gibi bir durum yoktur. Zaten bu açıkca Sünnetullah’a da tarihsel gerçekliğe de aykırı bir durumdur.

Ben bir aynayım; bana bakan kendini görür.

5. Furking Üyemize teşekkür edenler:
    Ori (16.06.2017)

Ettiği Teşekkür
    58
    Tecrübe Puanı
    7

Alıntı pembe pelerin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet maalesef başka bir anlamı var. Kuran'da ay 'yarıldı' olarak geçiyor. Aslında bir yere düşüp düşmediği konusunda hiçbir ayet yok. Bölününce nerede durduğu hakkında da bilgi yok. Diğer hepsi hadislerden gelen bilgiler. Düşmek derken "senin mekanın şurası, sen şuraya düştün" manasında.
    Ama hadislere bakmayınca böyle bir mucize iddiasında da bulunamıyoruz. Bazı tefsirlerde sayın Furking'in yazdığı gibi geçiyor(muş) mesela. Peygamberin ayı yardığı gibi bir iddia kesin olarak çıkarılamıyor hadisler olmadan. Bunu bütün dünyada sadece bir avuç Mekkelinin görmesi de cabası. Sonuç olarak böyle bir iddia varsa hadislere dayanan yönünün komik olduğu kesin. Belki de Hira Dağı'nın iki tarafına düştü değil de Hira Dağı'nın iki yanında göründü gibi bir anlamı vardır diye düşündüm, o yüzden sormuştum.

7. mabedist Üyemize teşekkür edenler:
    Ori (16.06.2017)

Rep Puanı : 11903
    Ettiği Teşekkür
    1.515
    1.010 mesaja 2.929 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    103

Fiziken hazreti Musa'nin asasinin yilana dönüsmesi mümkün degildir.Hangisi daha muhtemeldir ayin ikiye parcalanmasi mi yoksa kuru tahtanin canli bir yilana dönüsmesi mi?
    Fiziken hazreti Isa'nin ölüyü diriltmesi mümkün degildir. Kundakta bebekken konusmasi mumkun degildir.
    Fiziken hazreti Ibrahim'in dagitip da bir cok daga biraktigi kus parcalarininin yeniden birlesip canlanmasi da mümkün degildir( bu mevzuya zaten kendisinden baska birisi taniklik etmiyor)
    Birde Süleyman var öyle degilmi? Fizik kanunlarina bakarsak..
    Fizik hazreti Muhammed'in mirac meselesine ne der acaba, 7 kat semayi geciyor, havasiz vasitasiz nasil olacak o is?(Bu mevzuya kendisinden baskasi tanik degildir)

Mucize olaganüstü seyler demektir, yani doga üstü seyler "imkansiz" kavramini sorgulatan seylerdir. Inanmak yada kabul etmek icin isbata ihtiyac duyulmayan ancak iman edilen seylerdir.

Ay düsmüyor Nur daginin iki yanina gececek sekilde ikiye ayrilip yeniden birlesiyor.
    Bu bir mucizedir ve bu mucizeye dünya komple sehadet etmiyor gerek yok zaten.Peygamberlerin mucizeleri bu sekilde olusmuyor hic birisi öyle olusmamistir.
    Ibrahim kus mevzusuna tek basina sahiddir, isbati yok.
    Musa asanin yilana dönüseceginden kendisi süphe etti buna ragmen sahid oldu, sahid oldugu seyi komple dünya yada konu disindakiler görmedi ki mevzunun olusum sebebi var buna sebeb olanlarin disinda kimse yilana sahid degildir.Saadece o meclistekiler.
    Isa sabah aksam ölü diriltmiyordu, O Ben Allah'in kelamiyim nefesiyim ruhuyum diyen bir peygamberdir.. iddaya bakarmisiniz? Bunun bir iddadan daha fazlasi oldugunu millete isabtlamak icin Allah öyle yapiyor. Yapan Allah ise ne mumkunatin disinda kalabilir ki?Bu mucizeler ile peygamberler desteklenir.

Ayin ikiye yarilma olayi neden ve nasil olustu? Rasulun rasullugu sorgulaniyor. Bir "adam" bir seyler idda ediyor herhangi bir delinin idda edebilecegi türden ben peygamberim diyor. Peygamber isbatlamak durumunda kaliyor nasil isbatlanilir ki peygaberlik ? Insan acizdir bundan peygamber olsa bile bu yuzden mucizeler olusur Allah'in uygun gördügü anda ve sekilde. BU parcalanan ay öyle herkezin musahede ettigi bir sey degildir ki, zaman icinde zaman vardir o ay öyle bir anda ikiye ayrilirki saadece mevzuya muhatab olanlar sehadet eder digerleri o anki olusan zamanin akisina bile yetisemez.Muhammed mirac sahibi ise mirac zaman ve mekan üstü bir olay ise o ay olayini olusturamaz mii? Neyin zamani neyin mekani..Zamani mekani asmis bir zattan bahsediyoruz ay mekan ister ayrilis zaman ister.Ay evvel ve ahir degildir ebedi degildir onunda bir olusumu var, ama peygamberler Allah iledir bundan dolayi evvel ve ahir.Muhammed diyorki ben Adem balcik iken peygamberdim.Adem diyor ki ben cennetten indirildim, Isa ben alpha ve omega yim (Evvel ve ahir ,ben herseyim) diyor.... Siz neyin isbatina düstünüz bu zatlara kendi dönemlerinde mecnun diyorlardi yani deli.Iman isbat istemez.

Ruhumu eritip de kalipda dondurmuslar
    Onu Istanbul diye topraga kondurmuslar..

Yer
    Araf
    Rep Puanı : 3470
    Ettiği Teşekkür
    1.221
    780 mesaja 1.703 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    43

Aslında bu konuda keskin bir yorum yapmaktan kaçınıyorum. Mana olarak sordunuz, ona cevap verdim. Düşme gibi bir olay yok yani.
    Ancak bu konuda nasa'nın araştırmaları olmuş, sonuçlara göre ayın ikiye ayrıldığı yazıyor. Tabi kaynak internet, nasanın sitesine girip bakmadım siz daha güvenilir kaynaklardan arastirabilirsiniz.
    Her iki ihtimalde de ayın ayrılıp ayrılmaması benim açımdan çok büyük bir önem arzetmiyor, aydedeciğin muhtevası hakkında dünyanın yüzde doksan dokuzu bir fikir sahibi değilken yorum yapmak da anlamsızlaşıyor.

Çok şükür ki gökyüzü henüz aptallığa maruz kalmıyor.

10. pembe pelerin Üyemize teşekkür edenler:
    Tai Chi Chuan (16.06.2017)

Yer
    Gayb Âlemi
    Ettiği Teşekkür
    440
    Tecrübe Puanı
    16

Ama hadislere bakmayınca böyle bir mucize iddiasında da bulunamıyoruz. Bazı tefsirlerde sayın Furking'in yazdığı gibi geçiyor(muş) mesela. Peygamberin ayı yardığı gibi bir iddia kesin olarak çıkarılamıyor hadisler olmadan. Bunu bütün dünyada sadece bir avuç Mekkelinin görmesi de cabası. Sonuç olarak böyle bir iddia varsa hadislere dayanan yönünün komik olduğu kesin. Belki de Hira Dağı'nın iki tarafına düştü değil de Hira Dağı'nın iki yanında göründü gibi bir anlamı vardır diye düşündüm, o yüzden sormuştum.
    Hadislere inanmıyorum. Yani kur'an' ile çelişen hadislere inanmıyorum diyeyim ki bu hadislerin sayısı çok fazla. Zaten genelde ateistlerin veya deistlerin eleştirileri hadisler üzerinde oluyordu. Son zamanlarda "akılcı müslüman" akımı ile hadislerin durumu da ortaya koyuldu. Neyse konu bu değil pek detaya girmeyeyim.
    Ha bu arada gerçekten derin anlamlar içeren ve kur'an ile çelişmeyen hadisler de mevcut onları kabul ediyorum.

Yer
    Gayb Âlemi
    Ettiği Teşekkür
    440
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı La-edri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiziken hazreti Musa'nin asasinin yilana dönüsmesi mümkün degildir.Hangisi daha muhtemeldir ayin ikiye parcalanmasi mi yoksa kuru tahtanin canli bir yilana dönüsmesi mi?
    Fiziken hazreti Isa'nin ölüyü diriltmesi mümkün degildir. Kundakta bebekken konusmasi mumkun degildir.
    Fiziken hazreti Ibrahim'in dagitip da bir cok daga biraktigi kus parcalarininin yeniden birlesip canlanmasi da mümkün degildir( bu mevzuya zaten kendisinden baska birisi taniklik etmiyor)
    Birde Süleyman var öyle degilmi? Fizik kanunlarina bakarsak..
    Fizik hazreti Muhammed'in mirac meselesine ne der acaba, 7 kat semayi geciyor, havasiz vasitasiz nasil olacak o is?(Bu mevzuya kendisinden baskasi tanik degildir)

Mucize olaganüstü seyler demektir, yani doga üstü seyler "imkansiz" kavramini sorgulatan seylerdir. Inanmak yada kabul etmek icin isbata ihtiyac duyulmayan ancak iman edilen seylerdir.

Ay düsmüyor Nur daginin iki yanina gececek sekilde ikiye ayrilip yeniden birlesiyor.
    Bu bir mucizedir ve bu mucizeye dünya komple sehadet etmiyor gerek yok zaten.Peygamberlerin mucizeleri bu sekilde olusmuyor hic birisi öyle olusmamistir.
    Ibrahim kus mevzusuna tek basina sahiddir, isbati yok.
    Musa asanin yilana dönüseceginden kendisi süphe etti buna ragmen sahid oldu, sahid oldugu seyi komple dünya yada konu disindakiler görmedi ki mevzunun olusum sebebi var buna sebeb olanlarin disinda kimse yilana sahid degildir.Saadece o meclistekiler.
    Isa sabah aksam ölü diriltmiyordu, O Ben Allah'in kelamiyim nefesiyim ruhuyum diyen bir peygamberdir.. iddaya bakarmisiniz? Bunun bir iddadan daha fazlasi oldugunu millete isabtlamak icin Allah öyle yapiyor. Yapan Allah ise ne mumkunatin disinda kalabilir ki?Bu mucizeler ile peygamberler desteklenir.

Ayin ikiye yarilma olayi neden ve nasil olustu? Rasulun rasullugu sorgulaniyor. Bir "adam" bir seyler idda ediyor herhangi bir delinin idda edebilecegi türden ben peygamberim diyor. Peygamber isbatlamak durumunda kaliyor nasil isbatlanilir ki peygaberlik ? Insan acizdir bundan peygamber olsa bile bu yuzden mucizeler olusur Allah'in uygun gördügü anda ve sekilde. BU parcalanan ay öyle herkezin musahede ettigi bir sey degildir ki, zaman icinde zaman vardir o ay öyle bir anda ikiye ayrilirki saadece mevzuya muhatab olanlar sehadet eder digerleri o anki olusan zamanin akisina bile yetisemez.Muhammed mirac sahibi ise mirac zaman ve mekan üstü bir olay ise o ay olayini olusturamaz mii? Neyin zamani neyin mekani..Zamani mekani asmis bir zattan bahsediyoruz ay mekan ister ayrilis zaman ister.Ay evvel ve ahir degildir ebedi degildir onunda bir olusumu var, ama peygamberler Allah iledir bundan dolayi evvel ve ahir.Muhammed diyorki ben Adem balcik iken peygamberdim.Adem diyor ki ben cennetten indirildim, Isa ben alpha ve omega yim (Evvel ve ahir ,ben herseyim) diyor.... Siz neyin isbatina düstünüz bu zatlara kendi dönemlerinde mecnun diyorlardi yani deli.Iman isbat istemez.
    Muhammed peygamberin Adem topluluğunun varlığından önce peygamber olması mantık dışı. Henüz vahyi iletmesi gereken bir toplum bile yokken neyin peygamberliği ?
    İsa peygamberin "ben herşeyim" demesi de sünnetullah'a ters bir söyleyiştir. Bir peygamberin bunu söyleyeceğini sanmıyorum. Zira "ben apaçık bir uyarıcıyım" diyen ve sadece ilahi sistemdeki yeri uyarıcı olan peygamberlerin, " ben herşeyim, ben Allah'ın parçasıyım, ben Allah'ın sevgilisiyim (özel kulu) " diyeceğini düşünmek ve buna inanmak, O peygamberlere yapılabilecek en büyük kötülüktür. *Yüceltilmesi gerekilen tek şey Allah'tır.* Peygamberlerin görevi ise insanlara bunu bildirmektir.

13. Furking Üyemize teşekkür edenler:
    La-edri (17.06.2017)

Ettiği Teşekkür
    58
    Tecrübe Puanı
    7

Alıntı La-edri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz neyin isbatina düstünüz bu zatlara kendi dönemlerinde mecnun diyorlardi yani deli.Iman isbat istemez.
    Ayın bir dağın üstüne düştüğüne inanıyorsanız inancınız komiktir. Ama inanabilirsiniz tabi. Yoksa ispat derdim yok, dediğiniz gibi inanç ispat istemez, isteyen de istediğine inanır. Fakat çok kötü bir şey bu. IŞİD vb. radikaller de düşünmeden inanıyor. Sorgulanmayan ideolojiler ve inançlar her zaman tehlike barındırır. Yani inancın içinde akıl faktörü olmayınca sorun çıkıyor, yoksa beni ilgilendirmez tabiki. Yani iman sadece imanla değil akılla da olmalı demek istiyorum.

Alıntı pembe pelerin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bu konuda keskin bir yorum yapmaktan kaçınıyorum. Mana olarak sordunuz, ona cevap verdim. Düşme gibi bir olay yok yani.
    Ancak bu konuda nasa'nın araştırmaları olmuş, sonuçlara göre ayın ikiye ayrıldığı yazıyor. Tabi kaynak internet, nasanın sitesine girip bakmadım siz daha güvenilir kaynaklardan arastirabilirsiniz.
    Her iki ihtimalde de ayın ayrılıp ayrılmaması benim açımdan çok büyük bir önem arzetmiyor, aydedeciğin muhtevası hakkında dünyanın yüzde doksan dokuzu bir fikir sahibi değilken yorum yapmak da anlamsızlaşıyor.
    NASA nın böyle bir sonuç çıkarmadığına sizi temin edebilirim Ben genelde İngilizce aratıyorum, Türkçe aratınca bol kinayeli bir mizah sitesi çıktı ilk linkte. Orayı görmüş olabilirsiniz Ama şaka kısmı haricinde bir fotoğraf var, ayın yüzeyinde 240 km lik bir çatlak var. Bu olaya inanan kişiler bunu kanıt olarak gösteriyor. Sonuç olarak çevresi 10.000 km olan ayın yüzeyindeki 240 kmlik çatlak ikiye ayrıldığını kanıtlayamayacağından mantıklı insanlar bunu kabul etmiyor tabiki.

15. 2 kişi mabedist üyemize teşekkür etti:
    Furking (16.06.2017), La-edri (17.06.2017)

Rep Puanı : 11903
    Ettiği Teşekkür
    1.515
    1.010 mesaja 2.929 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    103

Alıntı Furking Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhammed peygamberin Adem topluluğunun varlığından önce peygamber olması mantık dışı. Henüz vahyi iletmesi gereken bir toplum bile yokken neyin peygamberliği ?
    İsa peygamberin "ben herşeyim" demesi de sünnetullah'a ters bir söyleyiştir. Bir peygamberin bunu söyleyeceğini sanmıyorum. Zira "ben apaçık bir uyarıcıyım" diyen ve sadece ilahi sistemdeki yeri uyarıcı olan peygamberlerin, " ben herşeyim, ben Allah'ın parçasıyım, ben Allah'ın sevgilisiyim (özel kulu) " diyeceğini düşünmek ve buna inanmak, O peygamberlere yapılabilecek en büyük kötülüktür. *Yüceltilmesi gerekilen tek şey Allah'tır.* Peygamberlerin görevi ise insanlara bunu bildirmektir.
    Ben kendi fikirlerimi yazmadim yalniz

Muhammed'in Adem toplumundan önce peygamber olmasi mantik disi zira ortalikta bir toplum yok demissiniz. Iyi güzel de Adem ilk peygamber ilk INSAN bu kim icin peygamber oldu bir toplummu vardi??

Peygamberligin secilmis ve özel oldugunu ben söylemiyorum yalniz Allah ayette bildiriyor, resullerimi sectim diyor, secilmis kul yani.Secilmis oldugu icinde ümmetten ona itat etmesini emir ediyor.. napacagiz simdi ? Sevgili furking yukaridaki yazida zerre kendi fikrim yok.Ben size ayet yazdim.

Isa'nin alpha omega meselesi Incilden bir ayettir Öyle demis yani yapacak bir sey yok hatta kuran da desteklemis biz onu ruhul kudus ile destekledik diyor. Ruhul kudus yani kutsal ruh tek bir olgudur HERSEY'in ruhudur..Cümleyi ters cevirelim, Isa'yi destekleyen ruh herseyin ruhu.
    Elbette yüceltilmesi gereken tek sey Allah'tir fakat o yüce Allah'ta Isa kuluna böyle muamele yapmis iman etmeyelimmi

Sevgili mabedist,

Ben dag'a ay düstü demedim, o mevzu semada seyir edilen bir sey. Ay semada ikiye ayriliyor düsmüyor.
    Ben bu mevzuyu öyle sizin kabul ettiginiz gibi görsel bir sölen olarak algilamadim. Ben Allah'in zamansiz ve mekansiz oldugunun altini ciziyorum. Kiyamette o son saate yildizlar ay vs yerle bir olmayacakmi? Kiyamet sizin benim icin uzakta cünki biz zamana bagliyiz Allah öyle degil onun nazarinda kiyamet gelecekte olusacak olan bir mevzu degildir simdi anda mevcuttur. Allah bir kac adama kiyamet sahnesinden bir olayi göstertemez mi? Bu mevzuyu hic zahiren görülen herkez icin müsahede edilen bir mevzu olarak düsünmemistim acikcasi.

Ruhumu eritip de kalipda dondurmuslar
    Onu Istanbul diye topraga kondurmuslar..

17. La-edri Üyemize teşekkür edenler:
    Furking (17.06.2017)

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)