Kabala - Kullanma Kılavuzu -

aris

Kayıtlı Üye

Kabala Nedir?

Kabala, bu dünyadaki bir insana, Yaratan’ı ifşa eden metodun adıdır. Yaşamın amacını ve bu amaca ulaşmanın yolunu anlatır. Kabala, hayat boyu başımızdan geçen olaylara ışık tutar. Ayrıca, bu dünyadaki yaşam sona erdiğinde, ruha ne olduğunu da açıklar.

Kabalist Kimdir?

Kabalistler, tüm gerçekliği –dünyamızı ve Üst Dünya’yı- bütünüyle keşfetmiş ve anlamış kişilerdir. Kişinin, halen bu dünyada yaşarken, ebediyeti nasıl edinebileceğini anlatırlar.

Kabala – Neden Şimdi?

Mutlu ve huzurlu yaşamı edinme metodu olan Kabala ilmini keşfedebilmek için, insanlık, bir takım gelişimsel evreleri tamamlamak durumunda idi. Kabalistlere göre, zamanımızda insanoğlu, evriminin son safhasına ulaştı. Bizim neslimiz, Kabala ile Yaratan’ı herkese ifşa etmeye yetecek olgunluğa ulaştı.

Sıkça Sorulan Sorular

Tarot, astroloji ve numerolojinin Kabala ile ilgisi var mı?

Hayır. Tarot falı, astroloji ve numeroloji; son yüz yıl içinde, Kabala ile ilişkilendirilmiş mistik uygulamalardır. Aslen, Kabala ile ilgileri yoktur.

Kabalistik Meditasyon Nedir?

Kabalada meditasyon diye bir şey yoktur. Kabala, kişiye; diğer insanlara karşı duyduğu nefreti, sevgiye dönüştürmesi için gerekli içsel değişimi nasıl yapacağını öğretir.

Kabalistik Tılsımlar Var mı?

Hayır. Bizim dünyamızda, manevi içeriği olan herhangi bir fiziksel obje yoktur. Tılsımlar, kişiye psikolojik destek sağlamaktan öteye gidemezler.

Kabala ile Kırmızı Bileklikler ve Kutsal Su Arasındaki Bağlantı Nedir?

Hiçbir bağlantı yoktur. Kırmızı bileklikler, kutsal su ve diğer ürünler, geçtiğimiz yirmi yıl içinde ortaya atılmış kar amaçlı ticari icatlardır.

Yanlış Bilinenler

Yanlış: Kabala bir dindir.

Doğru: Kabala bir bilimdir. Tüm gerçekliğin fiziği de diyebiliriz... Normalde, beş duyumuzla algılayamadığımız gerçekliği, bütün ayrıntılarıyla açıklığa kavuşturan ilimdir.

Yanlış: Sadece 40 yaşını geçmiş erkeklerin Kabala öğrenmesine izin veriliyor.

Doğru: Sürgün döneminde, Kabala, yalnızca seçilmiş birkaç kişi tarafından çalışılıyordu. Ancak, Ari’nin zamanından beri (16. yüzyıl), Kabala ilmi herkese açık.

Yanlış: Kabala, sihir ve büyücülükle uğraşıyor.

Doğru: Kabala, sihir ya da büyünün herhangi bir çeşidi ile değil, hakikatin araştırılması ve pratik bir yolla edinimiyle ilgileniyor.

Yanlış: Kabala bir mezheptir.

Doğru: Kabala bir bilimdir ve istisnasız, her insana açıktır.

Yanlış: Kabala, güncel ve geçici bir akımdır.

Doğru: Kabala, insanlık tarihinin en eski ilmidir. 5000 yıllık bir geçmişi var.

alıntı

blackangel85

Banlı Kullanıcı
ben bu ara salmış durumdayım, beni çok yeniliyor

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
tarot'a fal denilmesine karşıyım. ortaköy tarotundan bahsetmiyorum... tarot gerçek anlamda bir bilinçaltı çalışmasıdır...
kabala'nın genel anlaşıldığı anlamda olmasa da astrolojiyle ilgisi vardır. her sefirot bir gezegeni temsil eder."yukarıyla" evrenle bir ilgisi vardır tabii ki...
numeroloji ile de ilgisi vardır kesinlikle...
benim naçizane görüşüm :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master

Doğru: Kabala bir bilimdir ve istisnasız, her insana açıktır.

alıntı

Kabala her insana açıktır ama ne zamandan beri ve kimler tarafından, hangi sebeple açılmıştır? Havass ile uğraşmak için namaz kılmak, oruç tutmak ve Kuran kullanmak gerekir (Havass ilmi Müslümanlıkla birleştirildiği için). Kabala içinde de bir yere varmak istiyorsanız Musevi şartlarına uyacaksınız. En basit ifade ile o dindeki gibi tanrı adlarını bileceksiniz ve öyle kullanacaksınız. Ha diyorsanız ben Madonna tarzında ileleyeceğim kolay gelsin. Kabalist belki olursunuz. :)