gnome(cüce varlıklar)

dreamy

Kayıtlı Üye
arkadaşlar aranızda gnome gören varmı ? ben hayatımda sadece 1 kez gördüm .. 11 yaşındaydım ve hayal olmadığından eminim .. öncelikle açıklayalım ..

gnome : toprak ruhlari olarak adlandirabilecegimiz,zamaninda ozellikle alman madencilerin ,madenlerdeki patlama ve sarsintilardan sorumlu tutugu canlilar.grekce de "yerin icinde yasayanlar"anlamina gelen genomos sozcugunden turemistir.

gnome.jpg

gnomes

Kayıtlı Üye
arkadaşlar aranızda gnome gören varmı ? ben hayatımda sadece 1 kez gördüm .. 11 yaşındaydım ve hayal olmadığından eminim .. öncelikle açıklayalım ..

gnome : toprak ruhlari olarak adlandirabilecegimiz,zamaninda ozellikle alman madencilerin ,madenlerdeki patlama ve sarsintilardan sorumlu tutugu canlilar.grekce de "yerin icinde yasayanlar"anlamina gelen genomos sozcugunden turemistir.

gnome.jpg

Dreamy, ben 5 yasindayken bunlari gordum.Asagi yukari senin uste verdigin resimdeki varliga benziyorlardi.

BİRTSEN

Kayıtlı Üye
Ben yıllar önce cüce şeklinde iki varlık gördüm ama gnome mi nedir bilmiyorum çünkü uzun sivri kulakları vardı beni rahatsız ediyorlardı Subhaneke duasını okuduğum zaman okuma Yanıyoruz diye yalvarıyorlardı..

janet

Kayıtlı Üye
"Gnome"lar yeraltında yaşayan agartalılar olabilir mi acaba? Çünki örneğin biz "kiraz" deriz, ingilizler "cherry" der ama kiraz aynı kiraz..

dewil66

Kayıtlı Üye
Benim böyle bir varlıktan bile haberim yoktu açıkçası.
Size göründüğünü yazmışsınız;nerede göründüler,ne yapıyorlardı?
Biraz daha açıklarsanız sevinirim :)

gnomes

Kayıtlı Üye
Ya Dreamy rumuzlu arkadas bir kaç siteye daha mesaj atmis, kendinden baska bu "gnome" leri goren olup olmadigini soruyordu.Ben de kendi kendime benden baska bu yaratiklari goren olmusmudur ya da gordugum gerçekmiydi ruya miydi diye sorular soruyordum.

5-6 yaslarinda falan, evimizin bahçesinde oynuyordum ve o sirada annem evdeydi.Tam hatirlamiyorum ama 3 veya 4 cuce yaratik (gnome) birden yanimda belirdiler.Kendi kendilerine konusuyorlardi ama ben bir sey anlamiyordum.Ses çikmiyordu agiz hareketlerinden konustuklarini anliyordum.Bir tanesi beni sirtina aldi ve hep beraber evin arkasina kadar gittik.Daha sonra beni orada biraktilar,kendi aralarinda biraz daha konusup gittiler.Hemen kosup olayi annneme anlattim veya anlatmaya çalistim(yasim kuçuktu) ama annem beni tersledi ve boyle seyler soylememi istedi.Ya cin min olayindan korktu ya da beni ciddiye almadi.

dewil66

Kayıtlı Üye
Yaşadığınız olay gerçekten şaşırtıcı.Eğer bu varlıklar size göründülerse bence bir anlamı olmalı.Benim bu konuda pek fazla bilgim olmadığı için yardımcı olamayacağım,umarım forumdan bilen birileri çıkarda aydınlatır bizi,bende merak ettim :D

gnomes

Kayıtlı Üye
Evet çok sasirtici.Dreamy'nin anlattiklarini okuyunca, koydugu resmi de gorune hiç suphem kalmadi.Bu olayi hiç unutamadim, hep gerçekmiydi hayalmiydi diye kendime sorardim.Annem de niye o olayi ciddiye almadigi konusunda bir açiklama yapamiyor.
Sunu da belirteyim, ben asiri rasyonel biriyim ,cin peri masallarina da inanmam.Ama bu olayi yasadim.Dediginiz gibi bunun bir anlami olmali...

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Ben bu cüceleri hemen hemen almanyada her bahcede görüyorum.Hatta komsularin bu cüceler yüzünden mahkemeye düsenleri dahi var.:sifone:Ama canlisini görmedim,fakat bir cok kisi olduklarini iddia eder,Cogu bahce sahipleri aksamlari yemek dahi birakirlar,Tek bahceye zarar vermesinler diye:biggrinjester:

DarkAnqeL

Kayıtlı Üye
harbi gerçkemi bunlar :D çok şirinlermiş :)) karşılaşmak ,istermiydim bilimorum doğrusu ..

andrah

Kayıtlı Üye
Böyle ufak tefek şirin şeyler bana denk gelmez zaten :D

gnomes

Kayıtlı Üye
Bu forumda iki kisi gorduklerini beyan ediyor, bazilari hala olup olmadiklarini Allah bilir diyor, ya da isi girgira aliyor.Herhalde biz de gozumuzle gormesek sizin gibi dusunurduk.

Foras

Kayıtlı Üye
Cizgi filmlerde yabancilarin bahcelerine koydugu cücelere benziyor.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Bu forumda iki kisi gorduklerini beyan ediyor, bazilari hala olup olmadiklarini Allah bilir diyor, ya da isi girgira aliyor.Herhalde biz de gozumuzle gormesek sizin gibi dusunurduk.

Peki sevgili gnomes ne dememizi isterdin??Görmedigimiz halde gördükmü diyelim?? Kücük yaslarda böyle seyleri görmek cok normaldir,cocuklarin kalpleri ve vijdanlari piril pirildir tertemizdir.Ve her cocuk elbet bir seyler görür bunu kimse inkar etmiyor ki zaten,Herneyse umarim istedigin cevabi verebilecek bir arkadas vardir mutlaka.Sevgiyle kal :nopity::nopity:

NicktenyoxuN

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
7-8 yaşında kuşkonmaz tplarken çalı arasında gördüm ama taş atıp kaçmıştım :D anneme anlattım annemde sen çok çizgi film izliyosun demişti

gnomes

Kayıtlı Üye
Peki sevgili gnomes ne dememizi isterdin??Görmedigimiz halde gördükmü diyelim?? Kücük yaslarda böyle seyleri görmek cok normaldir,cocuklarin kalpleri ve vijdanlari piril pirildir tertemizdir.Ve her cocuk elbet bir seyler görür bunu kimse inkar etmiyor ki zaten,Herneyse umarim istedigin cevabi verebilecek bir arkadas vardir mutlaka.Sevgiyle kal :nopity::nopity:

Hadi benim yasim kuçuktu diyelim obur arkadas 11 yasinda gormus, o yasta fazla kuçuk sayilmaz zannedersem.Arkadas tutmus gnome'nin resmini de koymus.Ve ne tesadufse benim de gordugum ayni o resimdekine benziyordu.Neyse canim biz kimsenin inanmasini beklemiyoruz.O arkadasin benden baska bu olayi goren varmi sorusuna cevap verdim.

NicktenyoxuN

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
şimdide hala kuşkonmaz toplarken bazen rastlıyorum ama tırsıyolar elimde sopayla geldiğimden(sopaları kılıç mızrak şeklinde yontuyorum) galiba ama çok şekerler