gnome(cüce varlıklar)

NicktenyoxuN

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
zeytin silkerkende görüyorum galiba yiyecek su vb. şeylerin fazla olduğu yerde yaşıyorlar

albus

Kayıtlı Üye
Ben görmedim..
Ama atomlarıda görmedik değil mi?

Frigg

Kayıtlı Üye
Bazı gnomelerin mücevherlerle ve değerli taşlarla çalışıp bunlara bekçilik yaptığını okumuştum. Kaynağı hatırlamıyorum ama eski zamanlarda yaşadıkları söyleniyordu.

ufukalper

Kayıtlı Üye
Allah Allah cok ilginç daha önce hiç görmedim ama görmek isterdim :)

Symbol.

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire
Teyzem böyle sivri kulaklı cüceler görürdü biri bi kolundan biri bi kolundan çekermiş. Hocaya gitiğinde hoca yapılan bir büyü sonucu korkutmak amaçlı yaptıklarını söylemiş. Dua okuyunca kayboluyorlarmış tabi. Başıma gelse kafayı yerdim iyi dayanmış kadın :O

La-edri

Kayıtlı Üye
Gartenzwerge, bunlar almanlarin bahcesini süslerler yani bir cesit bahce süsü biblo gibi.

AJA

Elit Üye
Evet bahçe cüceleri adı biblo :D

Fakat kısa boylu uzun kulaklı eli ayagi farklı olanlar büyük ihtimal cinlerin bir türü..Hep aynı tarif var çünki..Kardeşim de görmüş bunlardan üzerine oturup gözlerini bastırmışlar ve evde kovalamış resmen ..Evde bebegi olduğu için o an güçlü savunmam gerektiginden kalkıp kovaladım dedi.Gecelerce rahatsız etmiş kapı kollarınla ooynarayarak..Sonunda evde 8 tane muska bulunca anladık durumu..Dedigim gibi büyük ihtimal bu boyutlarda yaşayan bi tür..
Konu nerden nereye geldi ama bahsetmeden edemeyecegim arkadaşımın kızı (15 yaşında) geec fenalaşıyor bizi aradılar araba var diye hastaneye gidelim dediler gece 2 gibiydi.Yolda giderken anne ayağımın üzerinde diye kız çığlık atıyordu..Sabaha kadar sakinleştiricelerle rahatlattılar.Sonradan anne anlattı bana.Eltisiyle aynı evde yaşıyralrmış ve onların evden gitmeelrını istediği için büyü yaptırıp eve koymuş..
Malesef hastanelerin acillerine bu tür vakalar çok geliyor bir tane de ben şahit oldum yine ..Genç bir kız sedyeyle acile girdiler gece on gibiydi kızı en az 3-4 erkek zor tuturuyordu baktım önce sara krizi geçiriyor sandım.Kızı içeri aldilar koridorda bir adam telefonla konuşuyor dolanıyordu , dayanamadım sordum aklıma geldi bu durumlar ,neyi var hastamı dedim bilmiyoruz bacım dedi .Kız yatılı yurtta kalıyormuş fenalaşmış beni korkutuyorlar cinler diyormuş.Etmediğim dua kalmadı kardeşim ne yapıcagımızı şaşırdık dedi, adam yurdun ögretmenlerinden..Geçmiş olsun dedim o şaşkınlıkla öteye gittim..
Aman diyorum bilmediginiz hacıya hocaya muska büyü yaptırmayın..Hem kendi başınıza iş hemde yakınlarınıza zarar verebilirsiniz..

Leyli Mira

Kayıtlı Üye
Konuyu saptırmak istemem ama çok sevecen geldi bunlar bana :D

Salaman

Banlı Kullanıcı
gördüğünüz bu şey sadece cinlerin istediği şekilde görünmesiyle oluşuyor veya bir cin ırkı türü veya kabilesindendir kesin.

AğLan

Kayıtlı Üye
banada çok şirin geldiler.içimden bir ses zararsız ama biraz çocuksu oldukları için yaramaz olduklarını söylüyor:)
katılıyorum size zararsız ama çok yaramaz ve dalga geçiyorlar bide gören kişiler genelde uykuda görür gıdıkladıkları ve erizekalı fln dedikleri olur bazende 10 15 kişi geziolar toplu olarak :D tam resimdeki gibi deil ama benzior çok yaramazlar :D çokta komikler

67890

Banlı Kullanıcı
ağlan sen gördünmü bunları boyları ne kadar(yazılanları tam okumadımda)
bizim bir komşumuz vardı duvarlarda küçük cocuk el izleri oluştuğundan bahsediyordu.
bunlarmıdır acaba.

AğLan

Kayıtlı Üye
gördünmü boş verde bunlar bazen evlere gidip gölge şeklinde grup olarak insanları korkutmayı severler dans bile ederler evde insanlarla alay etmek için yaptıkları çok şey vardır ayakları palet gibi ördek gibi hepsinin bunların benim bilgim kadarıyla kulakları sivri zayıf elleri var up uzun sakallılarda nokta nokta büyük tel tel bunlar genelde büyük varlıkların yanında olurlar kabile gibi mesela bi kabilede nerden baksan 20 25tane oluyor bu cücelerden insanlarla ençok dalga geçen bunlar çok ta komikler

gümüş

Kayıtlı Üye
Kafkas mitolojisinde dev insanlar (belki kastedilen titanlardır) olan nartlarla yaşayan cüce atzan kabilelerinden bahsedilir. hatta dağlarda atzanlardan kalma olduğunu inanılan yaşam yerleri bulunmuş falan notu da vardır. Gnome,cüce,atzan hepsi belki aynı düşünüyorum tür olarak (Bknz:nart efsaneleri ve atzanlar)

67890

Banlı Kullanıcı
gördünmü boş verde bunlar bazen evlere gidip gölge şeklinde grup olarak insanları korkutmayı severler dans bile ederler evde insanlarla alay etmek için yaptıkları çok şey vardır ayakları palet gibi ördek gibi hepsinin bunların benim bilgim kadarıyla kulakları sivri zayıf elleri var up uzun sakallılarda nokta nokta büyük tel tel bunlar genelde büyük varlıkların yanında olurlar kabile gibi mesela bi kabilede nerden baksan 20 25tane oluyor bu cücelerden insanlarla ençok dalga geçen bunlar çok ta komikler
hmm boşver he:) görmüşsün belli.seninde komik ve neşeli biri olduğun belli.:)
karakterlerimize huylarımıza göre aynı huylardan hislerden varlıklar etrafımızda olur.

xDeat

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
eğer iyi bir çocuk olabilirsen onları görebilirsin arkadaşım :)

Bence cüce diye birşey yok :)))

BROWNEAGLE

Banlı Kullanıcı
Küçükler Toprak köklerinde ağacların köklerinde yaşadıkları söylenir. 1 cmden daha ufak boyutlarda oldukları söylenir . Toğrağın varlıklarıdır.
Hayali de olabilir gerçekte.