GMPP Fikirlerinizi Bekliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
GMPP 'nin amacı Parapsikoloji'yi tanıtma ve sitemizin ulaştığı her yerde, ulaştığı herkesle bir etkileşim alanı oluşturmaktır. Bu yöndeki bütün fikirlerinizi buradan bildirebilirsiniz. Sizin ilettiğiniz fikirlerinizi buradan diğer üyelerimizin de fikirleriyle harmanlayıp, yönetim olarak değerlendirmek isteriz.
Bu fikirlerden birini daha önce hayata geçirip bir Parapsikoloji Grubu oluşturmuştuk.

GMPP Yönetim

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Kitap okuma grubu oluşturabilirseniz hoş olur aslında... Mesela 2-3 haftada bir yöneticilerin önereceği bir kitap isteyen üyeler tarafından okunur ve bir süre sonra bu kitabın başlığı altında okuyan kişiler fikirlerini falan yazarlar. Böylelikle çeşit çeşit fikir olur elimizde. Düşünecek bir şeyler daha çıkar. :) Böyle bir fikir alışverişinin uygun ve eğlenceli olabileceğini düşündüm. :)

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Olabilir aslında güzel bir düşünce gibi görünüyor.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Evet güzel bir fikir. Bu konuyu yönetim olarak değerlendirip uygun bir başlık açarak aktiviteyi başlatabiliriz.

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Niyet Deneyi Grubu bayramdan sonra ya da eylül ayı içerisinde mi açılacak ?

zxaswe

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Chat bölümü ve msn grubu açılsa güzel olur.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
chat bölümü ve msn grubu açılsa güzel olur
MSN grubu ne yazık ki söz konusu değil. Sadece yönetimin kendine özel iletişim ağı mevcut. Chat konusunda da çalışmalarımız var. Bu konu çalışmalarımız arasındadır, değerlendirmeye alınan ve üstünde şu sıralar çalıştığımız bir konudur.

zxaswe

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Bazı konulara yorum yazarken yazdığımız yorumlarda imla hataları olabiliyor.
Yazdığımız mesajı tekrardan düzeltebileceğimiz bir bölüm olsa güzel olur.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
bazı konulara yorum yazarken yazdığımız yorumlarda imla hataları olabiliyor
yazdığımız mesajı tekrardan düzeltebileceğimiz bir bölüm olsa güzel olur
Çok büyük ve ciddi imla hataları olmadıkça sorun etmiyoruz ve düzeltiyoruz. Başka sebeplerden dolayı üyelerin düzenleme yetkisini kaldırdık.

isabet

Kayıtlı Üye
Mabette çok değerli ve yetkin insanlar var...Gizlimabet ''Akademi'' Olabilir...bu akademide herkes kendi alanında eğitim verebilir...Birden fazla bölümü olabilir...Hepsini okumak isteyen olabilir.Mezun olana diploma verilir..vs.vs...

Jasminum

Kayıtlı Üye
Bu tarz eğitimler zaman zaman veriliyor zaten. Eğitmen arkadaşlarımız uygun olduklarında yine tekrarlayacaklardır. Forum takip edildiğinde eğitimlere de denk gelip katılmak mümkün.

Belladona

Banlı Kullanıcı
Eskiden Ghost busters (hayalet avcıları) diye bir dizi film vardı. Bir ekip hayalet görülen evlere gidip hayaletleri yokediyordu. GM böyle bir ekip kursa ve gerektiği zaman insanlara yardımcı olsalar Türkiye'de bir ilk olurdu. Ayrıca yapılan çalışmalar bilimsel açıdan da değerlendirilirdi. Acaba çok mu uçtum?:Angel_anim:

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Eskiden Ghost busters (hayalet avcıları) diye bir dizi film vardı. Bir ekip hayalet görülen evlere gidip hayaletleri yokediyordu. GM böyle bir ekip kursa ve gerektiği zaman insanlara yardımcı olsalar Türkiye'de bir ilk olurdu. Ayrıca yapılan çalışmalar bilimsel açıdan da değerlendirilirdi. Acaba çok mu uçtum?:Angel_anim:
Öncelikle sınıflandırmayı halledelim. :)
Hayalet yoktur, başka bir çok varlık vardır. Bu varlıklar da istemedikleri takdirde, günümüz teknolojisiyle saptanamıyor. Bu dediğiniz tarzda çalışmaları (bilimsel kanıt değil) yani temizlikleri o evlere gitmeden uzaktan da yapabiliyor uzmanlar. Biz de bu çalışmaları zaten uzaktan yapıyoruz hali hazırda.
Elektrik süpürgesine benzer aletler de fena olmazdı hani. :hurray:

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
mabette çok değerli ve yetkin insanlar var...Gizlimabet ''Akademi'' Olabilir...bu akademide herkes kendi alanında eğitim verebilir...birden fazla bölümü olabilir...hepsini okumak isteyen olabilir.mezun olana diploma verilir..vs.vs...
Sn. İsabet, eğitimler ve konuları bir okyanus niteliği taşıyor. Bazıları yüz yüze, bazıları ise dijital ortamdan sağlanabilecek nitelekte oluyor. Bunlar arasında, dijital ortamda verebileceğimiz eğitimleri veriyoruz elbette. Bazıları takdir edersiniz ki ücretli, bazıları da ücretsizdir. Sizin de aklınızda, bizim vermediğimiz fakat özellikle olması iyi olur dediğiniz bir eğitim konusu fikiriniz varsa lütfen paylaşınız. Biz de böylece değerlendirebiliriz.

kajmer

Kayıtlı Üye
Ben de fikrimi sunmak istiyorum... Mümkünse aynı ilde olan arkadaşlarımız buluşsa birbirimize parapisikoloji konusunda daha fazla yardımcı olamaz mıyız ?İlleri grublara ayırsak herkes kendi ilini seçip oradaki arkadaşlarla tanışıp bir birlerine yardımcı olabilirler aslında. Parapisikolojide biraz acemiyim ve kendimi geliştirmeyi çok istiyorum. Lütfennnn..

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Benim de bi bir fikrim önerim isteğim var. :) Bazı siteler var uzman kişiler uzman oldukları konular hakkında part part video halinde ders veriyorlar. GMPP'de böyle görsel eğitim bölümü açılabilir mi?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
bende fikrimi sunmak istiyorum... mümkünse aynı ilde olan arkadaşlarımız buluşsa birbirimize parapisikoloji konusunda daha fazla yardım olamazmıyız;illeri grublara ayırsak herkes kendi ilini seçip ordaki arkadaşlarla tanışıp bir birlerine yardım olabilirler aslında. parapisikolojide biraz acemiyim ve kendimi geliştirmeyi çok istiyorum. lütfennnn

Sn. Kajmer,
Yönetimden biri olmadan bu tür buluşmalar mümkün olmamaktadır. Bu sebeple yönetimin olabildiği her yerde zaten bu tür etkinlikler yapılıyor. Eğitim ve gelişme konusunda da siteden elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışmaktayız. Bu konuda da fikirleriniz varsa belirtebilirsiniz.

Benim de bi bir fikrim önerim isteğim var. :) Bazı siteler var uzman kişiler uzman oldukları konular hakkında part part video halinde ders veriyorlar. GMPP'de böyle görsel eğitim bölümü açılabilir mi?

Sn. Erlkonig,
Bu konuyu daha önce düşünmüştük ve biraz daha fazlasını düşünerek canlı yayınla belli saatlerde bazı dersler ve anlatımlar yapmayı tasarlamıştık. Bunu da şifreli bölümlerde yapmayı uygun görmüştük. Örneğin ''olumlama eğitimi'' 2 saatlik bir çekimdir. Bu siteye yüklendiğinde database şişecek ve daha büyük alana ihtiyacımız olacak. Bu da maddi külfet olacaktır. Bunlardan 10 tane olduğunu düşünün. Bunun dışında kaliteli bir iş çıkarmak için profesyonel ses ve görüntü kaydediciler, profesyonel ışıklar da ayrı bir maddi külfettir. Yani bu işi bir web-cam ile yapamayız. Bir sponsor var ise bu sistemleri kurabiliriz. :) Bir de bu maddi külfiyet dışında bazı teknik sorunlar sebebiyle de bu konuyu ertelemek zorunda kaldık. Öneriniz planlarımız arasındaki bir konu lakin bir de bu saydıklarım var. :)

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Haklısınız belli bir ücretlendirme karşılığı yapılsa bile kazancınız masrafınızdan az olur sanırım :)

Belladona

Banlı Kullanıcı
Sitenizin görsel açıdan zenginleşmesi bence de ancak videolar sayesinde olabilir. Günümüzde insanlar okuma güçlüğü çekiyorlar, izlemek daha kolay geliyor. Videolar ücretsiz sitelerde (vimeo, youtube vs) barındırılabilir. Mutlaka stüdyo çekimi yapmak zorunda değilsiniz. Çeşitli resim, video ve kayıtları ekleyerek mükemmel belgeseller oluşturulabiliyor artık. Hem de windows içinde gelen moviemaker programıyla bile yapılabilir. Videolara banner ekleyerek telif hakkını da koruyablirsiniz. (yazılar çeşitli sitelerde kaynak gösterilmeden yayınlanıyor ya o bakımdan)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...