Element Kontrolu Yapilabilir mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

whaki

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar,
Ben kendi araştırmalarıma göre element kontrolünün yapılabileceğini buldum, fakat nasıl yapabileceğim hakkında hiç bi fikrim yok. Konuya şöle başlarsam, şuan elimde Element üzerine yazılmış bi kitap bulunuyor ve bu kitap, elementler, elementaller, element perileriyle ilgili bilgiler veriyor. Kitabı çok fazla kurcalayamadım, ama sanırsam element kontrolü nasıl yapıcağımızı anlatmıyor. Bu konuyu daha yeni yeni araştırmaya başlıyorum ve sanırsam olumlu sonuçlarda alıyorum. Bu element kontrolü dediğim telekineziden farklı, yani aero - pro - hydro kineziler yapmıyoruz. Tek bildiğim şey, kontrol edeceğimiz elementi bilmeden önce kendimizi bilmeliyiz. Yani kendimizle barışık, kendi hatallarımızı bilen biri olmalıyız, içimiz dışımız bir olmalıdır, iyi bi insan olmalıyız. Ondan sonrada farkındalık, imaje gibi şeylerle kendimizi buna hazırlamalıyız. En sonundada elementle çalışmaya başlarız, çalıştığımız elementin perisiyle karşılaşabilir ve bu konuda dikkatli olmamız gerekir, bazıları adamı öldürür bile

Bu element kontrolüyle ilgili bilgisi olanlar lütfen paylaşsınlar saolun

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar,
Ben kendi araştırmalarıma göre element kontrolünün yapılabileceğini buldum, fakat nasıl yapabileceğim hakkında hiç bi fikrim yok. Konuya şöle başlarsam, şuan elimde Element üzerine yazılmış bi kitap bulunuyor ve bu kitap, elementler, elementaller, element perileriyle ilgili bilgiler veriyor. Kitabı çok fazla kurcalayamadım, ama sanırsam element kontrolü nasıl yapıcağımızı anlatmıyor. Bu konuyu daha yeni yeni araştırmaya başlıyorum ve sanırsam olumlu sonuçlarda alıyorum. Bu element kontrolü dediğim telekineziden farklı, yani aero - pro - hydro kineziler yapmıyoruz. Tek bildiğim şey, kontrol edeceğimiz elementi bilmeden önce kendimizi bilmeliyiz. Yani kendimizle barışık, kendi hatallarımızı bilen biri olmalıyız, içimiz dışımız bir olmalıdır, iyi bi insan olmalıyız. Ondan sonrada farkındalık, imaje gibi şeylerle kendimizi buna hazırlamalıyız. En sonundada elementle çalışmaya başlarız, çalıştığımız elementin perisiyle karşılaşabilir ve bu konuda dikkatli olmamız gerekir, bazıları adamı öldürür bile

Bu element kontrolüyle ilgili bilgisi olanlar lütfen paylaşsınlar saolun
Element kontrolü yapılabilir . Ancak önce kendi ilgili elementinizin hangisi olduğunu bulmanız ve ona göre çalışmalısınız . Çünkü her zaman kendi elementinizde diğer elementlerden daha başarılı çalışmalar gerçekleştirirsiniz . Tabi ki bunlar için konsantrasyon ve sabrınızı geliştirmeniz gerekir . Bu ikisini meditasyon ve kendi çalışmalarınız (yalnız) ile geliştirebilirsiniz . Yalnız çalışmak demek güvendiğiniz kişinin kendiniz olması demektir . Kendinize karşı güveninizde artacaktır meditasyonlarla . Yani konsantrasyon , sabır , korkuları kabullenmek ve onlardan kurtulmak , kendinize güven = MEDİTASYON .

whaki

Kayıtlı Üye
Benim elementimin su olduğunu düşünüyorum çünkü burcum balık ve kendimi suyun içindeyken çok rahat hissediyorum. Sanki ben oraların adamıyım gibi. Bu konudaki bütün bilgilerinizi benimle paylaşırsanız memnun olurum ve bu bilgiler için de teşekkür ederim.

Sindarin Elf

Banlı Kullanıcı
Evet. Bu konuları baya araştırdığını görüyorum whaki. Bu forum dışında da başka yerlerde de gördüm seni. Fakat bir soru sorabilir miyim? Bu bahsettiğiniz kitabın adı nedir?

whaki

Kayıtlı Üye
"Hermesci Bilimlere Giris" kitabidir, malesef ben kitabı bir hatadan dolayı kaybettim ve bulamıyorum da tek çarem satın almak fakat yurt dışından mümkün olmuyor bu. Yine de arastırmaya devam edeceğim.

...WiccaN...

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
O kitabı ben okudum, uygulamalara da başladım. Çok güzel bir kitap.

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
"Hermesci Bilimlere Giris" kitabidir, malesef ben kitabi bi hatadan dolayi kaybettim ve bulamiyorumda, tek carem satin almak fakat yurtdisindan mumkun olmuyor bu. Yinede arastirmaya devam edecegim
Kitabı internetten sipariş edebilirsiniz. Sizlerin tavsiyesiyle bende alacağım kitabı. Umarım kaparım bir şeyler. :D

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Pyrokinezi, Hidrokinezi, Aerokinezi, Terrakinezi.. bıdı bıdı -kinezi türlerinin anlattığınız olaydan bir farkı yoktur. Okuduğunuz kitap daha okült bir şekilde işin özünü anlatırken, New Age modelli kitapları ve makaleleri takip ettiğinizde bu sadece kendi psişik enerjinizi kanalize etme şeklinde anlatılır.

Majikal yolu takip ediyorsanız elementler ve elementaller ile uyum halini almadan ya da agresif enerjiler biriktirip onları kontrolünüz altında almadan elementi kontrol edemezsiniz.

New age yolunu takip ediyorsanız psişik merkezlerinizi uyandırmadan ve basit telekinetik etkiler yaratmadan elementleri kontrol edemezsiniz.

Bunların dışında zaten düzenli meditatif çalışmalar yapmadan hiç bir şeyi kontrol edemezsiniz.

qAntLy

Kayıtlı Üye
Hermesci Bilimlere Giris Bu kitabi nerede bulabilirim ? Veya kimde varsa bana mesaj atabilir mi?

logii

Kayıtlı Üye
Bu kitap majisyen olma yolunda kişiye çok güzel teknikler ve bilgiler sunuyor. Uygulamalı derslerle Hermesçi bilimleri öğretmektedir. Majikal olarak insana '' Zihinsel, Psişik ve Fiziksel '' yönden eğitiyor ve sonunda alıştırmalarını veriyor. Güzel bir kitap tavsiye ederim..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...