onların varlığına inanıyorum ama korkmak istemiyorum yardım edin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
İşin ilginci bizde ruhani varlıklarız sadece titreşimimizi düşürüp fiziki bedenlerde yaşıyoruz.Yani ölünce sende bedensizleşiceksin hatta ölmedende bedensizleşebilirsin.Ee ruhani varlıklarsak neden korkarız şu cinnilerden ben bu anlamıyorum...

VenusDavis

Kayıtlı Üye
bende varlıklarına inanıyorum korkmamak istiyorum ama olmuyor bazen keske gelse cok iyi arkadas oluruz şöyle olur böyle olur diye düşünüyorum,hayal ediyorum ama ya iyi olmazsa diye de düşünüyorum ve korkuyorum.bazen gece aynamın önünden falan gecerken sanki birisi ben burdayım aynaya bakarsan görüceksin diyo bakamıyorum aynanın önünden hızla kosarak geciyorum ya da bazen tüm cesaretimi toplayıp bakıyorum,hiçbir şey olmuyor.Mesela bir keresinde bu konuyla şimdi oldugundan daha cok ilgileniyordum ve gece duvarımda 3 tane yuvarlak gölge gördüm etrafıma bakyıorum kimse yok.cok kötü korkmustum hemen yatağımdan kalkıp baska odaya gitmistim.ama o anlar bana kabus gibi gelmisti içimden nas ve felak okuyup duruyordum ve bu olayla ilgilenirken her gece nas ve felak okuyordum sanki korunuyormusum gibi hissediyorum ve hala da okurum.ama bazen öyle korkuyorum ki duaları okuyamıyorum , yarım kalıyor , birbirine giriyor.sil baştan tekrar okuyorum 3.cü okuyuşmda ancak tam olarak okuyabiliyorum.bu da böyle kötü bir durum.korkumu nasıl yenecegim hakkında tek bir fikrim yok.bunları yazarken bile huzursuz oldum

Hiç böylesine korkmadım ama belki önerilerim işine yarar.. Öncelikle korkmanın sebebi nedir onu düşün. Neden korkuyorsun? Seni öldürmesinden mi, yaralamasından mı, yoksa iğrenç görüntüde bir şey beklediğin için mi? 1.si seni öldüremez, yaralayamaz çünkü sen daha üstünsün! 2.si görüntüsünü hayal ediyorsan ve gerçekten görebileceğin şeyin çok korkunç olduğunu düşünüyorsan bunu unut, görüntüsü o kadarda önemli değildir. Önemli olan onun ne olduğu, görüntü her şey demek değil.
Kendine güven, hiç bir varlık senden üstün olamaz. Senden zeki de olamaz, kurnaz da olamaz!
Bir diğer düşünmen gerekende; durduk yere sana neden zarar versinler? Eh hep şu korku filmleri yüzünden böyle düşünüyor insanlar!
Onlar hakkında yeterince bilgim yok ama yazabildiğim kadar yazmaya çalıştım.

fb_ugur07

Kayıtlı Üye
Hiç böylesine korkmadım ama belki önerilerim işine yarar.. Öncelikle korkmanın sebebi nedir onu düşün. Neden korkuyorsun? Seni öldürmesinden mi, yaralamasından mı, yoksa iğrenç görüntüde bir şey beklediğin için mi? 1.si seni öldüremez, yaralayamaz çünkü sen daha üstünsün! 2.si görüntüsünü hayal ediyorsan ve gerçekten görebileceğin şeyin çok korkunç olduğunu düşünüyorsan bunu unut, görüntüsü o kadarda önemli değildir. Önemli olan onun ne olduğu, görüntü her şey demek değil.
Kendine güven, hiç bir varlık senden üstün olamaz. Senden zeki de olamaz, kurnaz da olamaz!
Bir diğer düşünmen gerekende; durduk yere sana neden zarar versinler? Eh hep şu korku filmleri yüzünden böyle düşünüyor insanlar!
Onlar hakkında yeterince bilgim yok ama yazabildiğim kadar yazmaya çalıştım.

Mantıklı...

Cem

Kayıtlı Üye
Yeni mi inanmaya başladiniz arkadaşlar ifrite denk geldinmi duvardan duvara vurur yatagiyla kaldirir allah korusun fazla takilmayin bu işlere siz bol bol zikir çekin çok faydasi olur la ilahe illallah çok önemli bir zikirdir gönülden kalpten günde 1 kere söyleseniz allah o kimsenin 4000 büyük günahini affedermiş zaman kaybetmeyin derim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...