Karabasan Konusunda Araştırma

aris

Kayıtlı Üye
Karabasan Nedir?

Uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz.

Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde, hareket edemez, ses çıkaramaz ve göğsümüzün üzerinde bir ağırlık varmış gibi hissederiz.

Bunu herkes hayatının bir döneminde en az bir kez yaşamıştır. Korku verici bir durumdur. Ama saniyeler içinde kendiliğinden düzelir. Karabasanın olma nedeni; uykudan uyanmamıza rağmen REM uykusundaki fizyolojik felç halinin, uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlıdır.

Bilimsel yönü dışında...

Karabasanın,insanın uyanışı esnasında fiziksel,eterik ve astral bedeninin aynı zamanda biraraya gelmediklerini ve birinin dışardayken(tam olarak bedene girmemiş halde) diğerinin bedene dönmüş olduğunu biliyorum. Odayı hisseder,görürsünüz,hatta dokunduğunuzu da hissedersiniz,yatakta olduğunuzu da...

Fakat bağırsanız sesiniz çıkmaz,çünkü astral bedeninizle bağırıyorsunuz,fiziksel bedeninize aynı uyarıyı gönderemiyorsunuz. Aynı şekilde bu sebepten ötürü fiziksel bedeninizi hareket ettiremezsiniz.
alıntı

aris

Kayıtlı Üye
Uyandiginiz halde yataktan kalkamamaniz, bir guc tarafindan hareketlerinizin engellenmesi, kipirdayamamaniz yada konusamamaniz, bagirmaya calistiginiz halde sesinizin tum cabalamalariniza ragmen cikmamasi, bu sure zarfinda cesitli sesler ve halusunasyonlar gormeniz yani, halk arasinda Karabasan diye tabir edilen olay.
19 yasindaydim. O zamana kadar karabasanin ne adini ne sanini duymustum. Ilk yillar sesli ve goruntulu yogun bir sekilde yasadim. Ailecek panik icerisindeydik. Caresizlikten herkezin verdigi akli uygulamaya koyulduk.Bu arada cok komik olaylar da yasadim. Dortyol agizlarina sekerli sular doktum, yatagimin altinda kuranla uyudum o olmadi bicakla uyudum o olmadi makasla uyudum o da olmadi hocaya gittik bana muska yazdi. O olaydan sonra yogunluk azaldiysa da tam olarak kesilmedi.Cahil insanlar da degiliz ama nedense o zamanlar hic aklimiza bir psikologa danismak gelmedi . Cunku birazdan anlatacagim seyler cok mistik doga ustu olaylardi.

Her olay sonrasinda yataga oturup '' Neden Ben?'' diye aglardim. Ne yapmistim acaba.Neden boyle korkunc olaylar beni bulmustu.Bu konuyu her ne kadar arastirdiysam da bir sonuca ulasamamistim. Gorduklerim ruya miydi acaba? Kendimi cok tahlil ettim .Her defasinda gozlerim acik bulundugum mekani cok iyi gorebiliyordum. Fakat bir turlu ne hareket ediyor ne de bagirabiliyordum.Hadi hareket edip bagiramiyorum tamam ama o anda duydugum sesler ya da gordugum goruntuler beni zivanadan cikariyordu . Yasadiklarimi arkadaslarima anlattigimda pek inanan olmadi.Benim gibi karabasanlar tarafindan basilanina da rastlayamamistim. Bulundugum mekani degistirirsem belki yarari olur deyip yurtdisina ciktim olmadi evlendim yine olmadi. Dindar bir teyzemize bu konuyu anlattim. Teyze bana Kuran dan bazi ayetler okudu. O gunden sonra olaylar kesildi.Arasira yine bu olayi yasasamda eskisi gibi degil artik..

Basimdan gecenleri bir internet sitesinde 4-5 satirla ozetledim.Bu konuda yuzlerce mesaj aldim.Bir kismi cinlerle ilintili oldugunu soylerken, diger kismi beyinsel fonksiyonlarla iniltili oldugundan bahsettiler. Buyuk cogunluk ise basindan bu tarz olaylar gecen insanlardan aldigim mesajlardi. Hepsi de benden bu konuda yardim istiyordu. Hal boyle olunca kayitsiz kalamadim ve bu siteyi yapmaya karar verdim.Benim yasadiklarim korkunctu hic bir yerde cevap bulamamistim daha da kotusu bu olayin yalnizca benim basima geldigini saniyordum.Ama simdi biliyorum ki bu olayi bir cok insan yasiyor .Turkiye'de bu konuyla ilgili ne bilimsel ne de dinsel bir bulguya rastlayamadim. Tahmin edersinizki bu olay yalnizca Turk insanin basina gelmiyor. Amerika'da bu olaya SLEEP PARALAYSIS adi verilmis.

Bir grup insan bu olayin cinler tarafindan yapildigini, diger bir grupsa bu konunun beyinle ilgili olup adinin uyku felci oldugunu savundular.Ben her iki grubun da aciklamalarina yer verecegim. Bu konuda bilgisi olanlarin bilgilerini bizimle paylasmalarini da isteyecegim.Ayrica basinizdan gecen deneyimlerinizi de bana yazabilirsiniz.Yalniz bildigimiz bir sey var ki her ne ise, Dunyanin her yerinde bu olayi insanlar yasiyorlar. Eger bu olaylar surekli basiniza geliyor ise benim size tavsiyem hastahanelerin neurology klinigine gidip bir beyin filmi cektirmeniz.Hepinize karabasansiz gunler dilerim.
alıntı

Bloody_mary

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Ben eskiden sadece Müslüman aleminde olan bişey sanırdım karabasanı.Zamanla araştırınca herkesin başına gelebilecek bişey olduğunu öğrendim.Aynen yazında belirttiğin gibi.
Benim sadece birkez başıma geldi karabsan olayı.Doğruluğu ne kadar doğru bilemem ama o varlık gelince onu tutarsan bi daha gelmez diyorlar.
Ben de öyle yaptım bir daha da gelmedi.

BLOTKHAYSER

Banlı Kullanıcı
İş
?
Arkadasim bu olay dubletin dunya ve ust boyut arasinda kalmasindan kaynaklanir her gece en az bir kez yasiyorum

en cok oldugu geceyi hic unutamam bilincim acik tam 12 adet saydim ardi ardina

eger beden tam ölü durumda ise cikis basarilidir

zaten bu hal oldugunda gorulen varliklar yani cinler o boyuta ait varliklar

bir cin bedenin yanina geldiginde insan kendini korumak icin bilinc altindaki cevap budur ama biz bilemeyiz nedensiz sanariz ki dublet olarak bedenden cikar

sonra karabasan diye tabir edilir sabah

ha ha ha diyorum

bu olay sadece bi cikis asamasi boyutlar arasi

bu konu kapanmistir

orenkayali

Kayıtlı Üye
Karabasan halindeyken dilim dönmedigi halde zihnimden yasin,fetih ve mülk surelerini öyle bir hizla okudum ama kurtulamadim,daha sonrakilerde aklima ezan okumak geldi ve inanin simdi artik karabasandan korkmuyorum,o hal geldigi zaman ezan okuyorum agzim dilim hemen cözülüyor.tavsiye ederim.

BLOTKHAYSER

Banlı Kullanıcı
İş
?
Karabasan halindeyken dilim dönmedigi halde zihnimden yasin,fetih ve mülk surelerini öyle bir hizla okudum ama kurtulamadim,daha sonrakilerde aklima ezan okumak geldi ve inanin simdi artik karabasandan korkmuyorum,o hal geldigi zaman ezan okuyorum agzim dilim hemen cözülüyor.tavsiye ederim.

bız o hal gelsın dıye bakıyoruz sen gıtsın dıyorsun ama :D

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
Bu olay çok sarsıcı izler insanda bırakıyor ben uykudan uyandım kıpırdıyamadım ayaklarımın ucunda bana bakarken o çirkin cüceye gözlerim dikili kaldım ve mekan dalgalanıyordu sanki yarı rüya gibi idi ve yalnızdım birde sonra kontrolumu kazandım ayağımı onun yüzüne doğru salladım kaybolup gitti ve işin ilginç yanı hemen o andan sonra uyudum hiç bişey olmamış gibi ve buna benzer şeyler çok yasadım evde küçük olan kırıla bilir ne varsa kendiliğinden düşüp kırılıyor bazan bardaklar kırılıyor ve tavandan tıkırtılar geliyor ve işin en fenası gölgeler görüyom bazan hızla yanımdan geçiyor ve ürperiyorum elektiriklenmeyi hissedebiliyorum bunlar hoş deil :(

leyla

Kayıtlı Üye
Bunu ben de çok yaşıyorum. O cüceyi ben de gördüm. Baş ucuma geldi ve beni uyandırmaya çalıştı. Kafamı çevirdim sonra beni bastırdı ve hareket edemedim o anda onun beni ayaklarımdan tavana kadar kaldırdığını gördüm. Aslında imkansız küçücük bi cüce 1.75 birisini tavana kaldırıyor ama ben bunu yaşadım ve sonra hiç bişi olmamış gibi uykuma devam ettim. Fakat sabah uyandığımda gerçek gibi hatırlıyordum. Hala da hatırlıyorum zaman zamn görmesem de bastırıldığımı hareket edemediğimi biliyorum.

*BLaiR

Kayıtlı Üye
Bizim din öğretmenimiz, uykumuzda en savunmasız halde olduğumuz için karabasının geldiğini söylemişti. Sağ tarafına yatıp bildiğiniz duaları okursanız gelmez dedi ama bana karabasan olduğunda bunları yapmama rağmen o kabus diyim artık devam etti. Çok kötü bir şey gerçekten.. Çok yorgun olduğunda oluyor sanırım.. Rüyamı gerçek mi bende bilmiyorum.. Ama dehşet korkunç onun rüya olduğunu bildiğim halde korkmaya devam ediyorum.. Kurtulmanın bir yolu olsa keşke..

peril

Kayıtlı Üye
kuzenimde her qece oluyor peki bunun olmaması için ne yapması gerek:S:S:D

medusa

Kayıtlı Üye
banada herdeyse her gece oluyo kurtulmak gerçekten çok zor...

darkkesh

Kayıtlı Üye
bakın bu direkt olarak başka varlıklarla iletişime geçme durumu odamda bunu her gece yaşıyorum bana birşeyler anlatıyorlar onları seyderiyorum ama engel olup kıpırdayamıorum eğer beyinsel bir şey olsaydı gündüz de olurdu neden hep gece ve neden hep siyah gölgeler oluyor konuşan başucumda

bu kesinlikle bir boyut ve geçmek için uyku haline gerek yok uzanmanız yeterli gelmeleri için

Hayalet

Kayıtlı Üye
Bu olayı yaşayanlardan biriyim. Yüzlerce kez yaşadım ve yaşamaya da devam ediyorum. Benim için çok korkunçtu ama alıştım sanırım. Yorgan üzerimde havalanıp katlanıyordu Kilitlenip kıpırdıyamamaksa çok daha kötü. Ayetel Kürsi, felak ve nas sureleri dilimden hiç eksik olmadığı halde. Musibetlerden hala kurtulamadım :(

ceren1

Kayıtlı Üye
Cin mektubunu asın evinize yastığın altına koyun sararak.

darkkesh

Kayıtlı Üye
ben pentagram çiziyorum yatağımın altına çok sıkıştığımda uyumak için her gece konuşamam ya onlarla :D

sleepless

Kayıtlı Üye
bana sadece odamda pencerem açıkken veya perde açıkken oluyor ..tam olarak bir kaç kez gördüm diyebilirim..uyandığımda ya sadece ses duyuyorum yada hiçbişey olmuyor sadece kasılmış bi vazieyette yatıyorum .. bir de tek yatınca oluyormuş olayları filan çok saçma bence yanımda kaç kişi olursa olsun yaşadığım bir olay bu benim...

Narastor

Kayıtlı Üye
Benim başıma da sık gelir hatta geleceği geceyi bilirim. Bu gece gelecek diye içimden geçirdim gece gelir önce kulaklarım sanki sağırlaşır gibi bi uğultu sonrasında da bir kere gözümü açmayı başardım, karartıyı gördüm güçlüydü. Bir kere ışıklar açıkken yorgan üzerinizde olur hani ısığı görürsünüz o bir çöktü ısık felan yok sonra kalkıyor bir daha çöküyor canlı canlı da gördüm arkadasımın ve lisedeki hocamın kılığına girmisti.... İlk baslarda korksam da zamanla alıstım.. Daha sonra kendi kendime düsündüm neden geliyor bana diye... Bunun cevabını en iyisi ona sormak dedim ve sordum bana rüya seklinde gösterdi :) Sonra o rüyadaki seyi tekrarlamayınca bir süre gelmedi ama şimdi gene gelmeye basladı yumruğumu sıkıp vurmaya çalıstım ama basaramadım.. Hemen gitmesini istersem eğer kelimeyi şehadet getiriyorum gidiyor.. Gitmesini istemezsem kendi kendime testler yapmaya calısıyorum kendimi zorluyorum gücümü sınıyor vb yani korkmam anlamsız zarar verecek olsa çoktan verirdi. Sağlıcakla kalın...

Hayalet

Kayıtlı Üye
Uyanıkken bazen ismimle sesleniyor. Korkmamaya çalışıyorum. Korkarsam geleceğini biliyorum çünkü. Yorganın üzerine çengelli iğneleri açarak diktim. Üzerime yüklenmesin diye. İşte o akşam yorgan üzerimde havalanarak, iğneleri içine alacak şekilde katlandı. Rüya görüyorum sandım ama gerçekti. Yataktan fırlayıp annemi ve babamı uyandırdım. Onlarda hayretler içinde kaldı. Yorgan o kadar intizamlı katlanmıştı ki, kağıt gibi ütülenmişti sanki. O günü unutamıyorum. Bir daha bu şekilde olmadı. Fakat çok daha beterini yaşadım.
cin mektubu nedir? Sitede var mı?

xmahmutx

Kayıtlı Üye
Arkadasim bu olay dubletin dunya ve ust boyut arasinda kalmasindan kaynaklanir her gece en az bir kez yasiyorum

en cok oldugu geceyi hic unutamam bilincim acik tam 12 adet saydim ardi ardina

eger beden tam ölü durumda ise cikis basarilidir

zaten bu hal oldugunda gorulen varliklar yani cinler o boyuta ait varliklar

bir cin bedenin yanina geldiginde insan kendini korumak icin bilinc altindaki cevap budur ama biz bilemeyiz nedensiz sanariz ki dublet olarak bedenden cikar

sonra karabasan die tabir edilir sabah

ha ha ha diyorum

bu olay sadece bi cikis asamasi boyutlar arasi

bu konu kapanmistir
Söylediklerini Tastikliyorum!...
Biz bu boyuta astral alem diyoruz. Ve isteyerek o boyuta çıkıyoruz.
Ama her insan o boyutta hareket edemez.
Hareket etmeyi öğrenmeniz gerekecek.
Astral Seyahat olarak arayın biraz araştırın.
Eğer korkmayıpta hayallerde bulunursanız hareket edersiniz ve ruhunuz ile istediğiniz yere gidersiniz.
Örneğin; "Şuan TV'nin Karşısındayım" gibi hayaller. Bir bakmışsınız TV'nin karşısındasınız
;)