Oruç İle İlgili...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YasinLY

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Hepimizin bildiği gibi oruç yaklaşıyor. Benim için zor olsa da oruç tutuyorum. Fakat aç kalmamak için veya açlığı hissetmemek için bir uygulama var mı yapmak istiyorum, iyi forumlar...

arkhe93

Kayıtlı Üye
Zorluğunun nedeni ne acaba. Rahatsızlığınız falan mı var ?

Angel777

Kayıtlı Üye
Var mı bunu en iyi işinin ehli bilir ama, orucun amacı zaten açlığa dayanıp, yemeğe parası olmayanları anlamak değil midir? Eğer aç kalmadan oruç tutacaksanız, neden tutuyorsunuz?

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Oruç tutmak, nefsine hakim olmayı öğrenmek, sağlık ve bazı şeylerin de şükrünü bilmek içindir.

Belladona

Banlı Kullanıcı
Arkadaş haklı. Yaz aylarında ciddi su ve tuz kaybı yaşandığından bilinçli oruç tutmak gerekir. Açlık neyse ama su ihtiyacı sıkıntı doğurur. Sıcaklığın 40 C civarında seyrettiği şu günlerde "önlem almadan" oruç tutanların büyük kısmında fenalaşma vs görülecektir.
Kendi önerim: sahurda aşırı susatan gıdalar yemeyiniz (sucuklu yumurta gibi) mideyi yemekle doldurmayınız, bol bol su içiniz. İftardan hemen sonra bir kahve ya da çay için; ilerleyen zamanlarda da mutlaka meyva tercih edin (tatlı yerine) Vücudunuza tuz açısından yardımcı olması için bir vitamin hapı ya da beslenme takviyesi alın.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim Sn. Belladona cevap alındı :) Uygulama derken Maji Vs. gibi şeyler demek istemedim. :)

YasinLY

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim... Allah herkesin orucun da kolaylık versin...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...