Cinlerden Korunmak için hangi dualar ?Ne yapmalıyım ?

kullanıcı11

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yaklaşık 4 sene önce bir rahatsızlık yaşadım kısmi yüz felci,korku ve cin musallatında olan herşey vardı tıbbi bir durum değildi sağolsun mekanı cennet olsun bir hocanın duaları ve tılsımı ile 1 yıl sonra toparladım kendimi o zamanlar bana musallat olan 3 cin olduğunu 1 tanesi hristiyan diger ikisi müslüman olduğunu hristiyan olanından kurtuldugumu yaktıgını ama digerlerinin hala olduğunu söylemişti , zamanla ben yaşadığım bir çok olayda bunu kendimde anladım , yasananlar,ruyalar,gorduklerim vs..... simdi arkadaşlar üzerimdeki unutkanlık,tembellik,sinirlilik,karşı cinsle anlasamama vs bi cok sorun kaldı ve onlarda benimle beraberler , yapmak gereken nedir ? okumam gereken dua , onlarla birlikte yasamak gormek anlamak icin yapılacak bir sey yada tamamen kurtulmak için yapmam gereken nedir ?

ntflx

Banlı Kullanıcı
yanlız sana bir şey söyleyeyim nasıl oluyorda "müslüman" olanları sana felç geçirtecek kadar kötü bir şey yapıyorlar.

Sen görmek için yada kurtulmak için demişsin. Görürsen bir daha kurtulamazsın.
Zaten müslümanları sana boş yere yada onlara bir şey yapmadıkça bir şey yapmaz.

Ama çok korunmak istersen ve istanbul'da isen

Hilmi Tunahan hazrelerinin mezarına git.
Çok kalabalık olur orası ama yapman gereken sadece şu

7 Nas
7 Felak
18 Ayetel Kürsi
3 İhlas
1 Fatiha.
Ardından dua et.

bu arada bu cinlerden kurtulmazsın ama korunursun ve daha ferah olursun.

kolay gelsin.

bendeniz

Kayıtlı Üye
ntflx Mezarina gidip medet umacagimiza 3Ihlas 1 fatiha ukuyup Peygamberlere Alimlere Hizir aleyselama ve Hilmi Tunahan Hazretlerine göndersek olmazmi Birkisinin mezarini gidip medet ummak müslümanlikta yoktur. Gittigin zaman ruhuna okumak daha sevabtir bence karsilik beklemeden.

ntflx

Banlı Kullanıcı
Alimlerin ruhuna dua edersin ve o alim ruhu şerifine ALLAH'tan şifa dilersin yada bir şey olur. benim demek istediğim zaten o idi. bu uygulamayı zaten kendin için yapmış gibi gözükürsün sadece okuduğun kişinin ruhuna hediye edersin.

bnedeniz bence yazdığımı daha dikkatli okuman lazım ben medet ummakla alakalı hiçbir şey demedim ve demem. alim,şeyh,evliya olsa bile biz sadece ALLAH'tan diler ve dilerklerimiz için Ondan umarız bazı şeyleri.

Bu yazımı yanlış anlama seni kötülemek için yazmıyorum ama sadece senden

ntflx

Banlı Kullanıcı
Alimlerin ruhuna dua edersin ve o alim ruhu şerifine ALLAH'tan şifa dilersin yada bir şey olur. benim demek istediğim zaten o idi. bu uygulamayı zaten kendin için yapmış gibi gözükürsün sadece okuduğun kişinin ruhuna hediye edersin.

bnedeniz bence yazdığımı daha dikkatli okuman lazım ben medet ummakla alakalı hiçbir şey demedim ve demem. alim,şeyh,evliya olsa bile biz sadece ALLAH'tan diler ve dilerklerimiz için Ondan umarız bazı şeyleri.

Bu yazımı yanlış anlama seni kötülemek için yazmıyorum ama sadece senden

ntflx

Banlı Kullanıcı
fare ile başka yere tıklamışım. şimdi tamamlayayım.

sadece senden daha objektif bakmanı ve yazmadın içinden geçirmeden önce 3 kere derin nefes alıp vermeni öneriyorum.

Dediğim gibi beni yanlış anlama kin tut diye demiyorum bu sözleri.

bendeniz

Kayıtlı Üye
Ben kinci veyahut bir kisiyi hor görmüyorum. Sadece o sekilde yapildigi zaman veya cogumuzun bayramlarda yatirlara gidip medet ummaya benzettim. Sende yanlis anlasilmamasi icin yazdigini iyi oku ne mesaji vermek istedigini iyi anlat böyle olumsuz görüslerle kalmazsin. Korunmak icin Hayati hifz var onu oku biraz sahmetlidir ama her halukarda koruyucudur.

ntflx

Banlı Kullanıcı
Hayır benim ne demek iistediğimi hala anlamadın. Bende kini sevmem çünkü müslüman müslümanın kardeşidir. Benim demek istediğim şey sadece oo evliyalarına ruhlarına hediye gönderip Yaratandan o evliyasının yüzü suyu hürmeti için istenir yoksa sende haklısın. medet umanlar çok var. Hele hele bayanlar dediğim mekana gidip medet ummayı geçmişler resmen başka başka şeyler bekliyorlar. Yani ben bana göre haklıyım sende medet umma konusunda haklısın.

Bence müslümanız boş verelim tartışmak bile güzel değildir.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Neyi tartışıyorsunuz? Ha birisinin mezarı başına gitmiş medet beklemişsiniz ha filanın yüzü suyu hürmetine demişsiniz.. Zaten bu yüzü suyu konusunuda yıllarca anlamadım! Allah'ım filanın yüzü suyu hürmeti??? Bu nedir Allah aşkına? Filanın salih amellerinin hakkına diyin bari çok daha münasip olacaktır.. Ayrıca Sülayman Hilmi Tunahan demişsiniz, iyi tanıyormusunuz? Size o Zatı kim anlattı? O Zatın anlattıkları ile Kuran'da Allah'ın anlattıklarını hiç karşılaştırma geregi duydunuz mu? Mesela ben size örnek vereyim bir araştırın İskat-ı Salah olayını.. Kuran yeryüzüne ilk inişinde İkra-h dedi yani OKU... Arkadaşlar okuyun, okuyun okuyun, takıldıgınız gittiginiz dinlediginiz teslim oldugunuz inandıgınız insanlar Rab degil, farkına varın Rab gibi hüküm veriyorlar mı Vermiyolar mı? Ben kimseyi eleştirmiyorum sadece Kuran'ı tavsiye ediyorum.. Birilerinin ögrettikleri ile yaşarsanız Allah'ın ögrettiginden saparsınız işte bu yüzden dikkat çekmek istedim.. Bakın Allah boş yere indirmedi, er bir ayette öyle manalar yüklü ki anlatamam Al-i İmran suresi 103.ayet belki sizi düşündürür;

Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı tutunun, ayrılığa düşmeyin ve Allah'ın üzerinizdeki nimetini düşünün..

ntflx

Banlı Kullanıcı
Haklısın Kontejyan. Sadece biz bizim cin tutan arkadaşlarımızı oraya götürürdük. Kısa zamanda iyileşirlerdi.

Tabi ki rab zannedemeyiz haşa dinden oluruz sonra.

Yani bu şuna benzer Mihr vakfı ve tarikatının kurucusuna gerçekten mehdi demek olur.

Allah bizi affetsin.
İyi örnek verdin Konteyan.

Bizim 'Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı tutunun, ayrılığa düşmeyin ve Allah'ın üzerinizdeki nimetini düşününmemiz lazım.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Haklısın Kontejyan. Sadece biz bizim cin tutan arkadaşlarımızı oraya götürürdük. Kısa zamanda iyileşirlerdi.

Tabi ki rab zannedemeyiz haşa dinden oluruz sonra.

Yani bu şuna benzer Mihr vakfı ve tarikatının kurucusuna gerçekten mehdi demek olur.

Allah bizi affetsin.
İyi örnek verdin Konteyan.

Bizim 'Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı tutunun, ayrılığa düşmeyin ve Allah'ın üzerinizdeki nimetini düşününmemiz lazım.
O Evrenesoğlun'dan zaten aman bahsetme :) Aklıma Hulki Cevizoğlu'nun onu canlı yayında bozdugu an aklıma geliyor...:):)

alican77

Kayıtlı Üye
Neyi tartışıyorsunuz? Ha birisinin mezarı başına gitmiş medet beklemişsiniz ha filanın yüzü suyu hürmetine demişsiniz.. Zaten bu yüzü suyu konusunuda yıllarca anlamadım! Allah'ım filanın yüzü suyu hürmeti??? Bu nedir Allah aşkına? Filanın salih amellerinin hakkına diyin bari çok daha münasip olacaktır.. Ayrıca Sülayman Hilmi Tunahan demişsiniz, iyi tanıyormusunuz? Size o Zatı kim anlattı? O Zatın anlattıkları ile Kuran'da Allah'ın anlattıklarını hiç karşılaştırma geregi duydunuz mu? Mesela ben size örnek vereyim bir araştırın İskat-ı Salah olayını.. Kuran yeryüzüne ilk inişinde İkra-h dedi yani OKU... Arkadaşlar okuyun, okuyun okuyun, takıldıgınız gittiginiz dinlediginiz teslim oldugunuz inandıgınız insanlar Rab degil, farkına varın Rab gibi hüküm veriyorlar mı Vermiyolar mı? Ben kimseyi eleştirmiyorum sadece Kuran'ı tavsiye ediyorum.. Birilerinin ögrettikleri ile yaşarsanız Allah'ın ögrettiginden saparsınız işte bu yüzden dikkat çekmek istedim.. Bakın Allah boş yere indirmedi, er bir ayette öyle manalar yüklü ki anlatamam Al-i İmran suresi 103.ayet belki sizi düşündürür;

Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı tutunun, ayrılığa düşmeyin ve Allah'ın üzerinizdeki nimetini düşünün..

Süleyman Hilmi Tunahan Hz. tanıyıp tanımadığımızı sormuşsunuz. İlk önce gayet iyi tanıdığımı söyleyebilirim. Kendisi 1919 senesinde Medresetü'l-Mütehassisîn'den birincilikle mezûn oldu. Aynı yıllarda Medresetü'l-Kuzâti 'Hukuk Fakültesini' üstün bir derece ile bitirdi.
Yani kişi Osmanlı medreselerinden iki diploma sahibi. O yıllarda mezuniyetinin ardından dersiamlık yaptı. Ardından okumamızı istediğiniz Hz. Kur'an-ı Kerim'in unutulduğu bir dönemde tüm yurtta öğretilmesi seferberliğine başlamış ve bütün hayatını bu işe vakfetmiştir. Başlatmış olduğu bu yol bağlıları tarafından bugün dahi ilerletilmiş olup, bütün dünyada okuma hizmetleri yayılmıştır. Bu işi maddiyat beklentisi olmadan başlatmış olan bu Zat'ın tüm yurtta ve dünyada bağlıları bulunmaktadır. Zannedersem bu kişiler bağlı olmadan önce yeterince Zat-ı araştırma yapmışlardır. Ayrıca bu Zat Silsile-i Saadat'ın 33. ve son halkasıdır. Bu da tasavvufla alakalı bir ifadedir. Zaten tasavvuf inancı olmayan kişiler bu Zaatları anlamazlar ve kabul etmezler.Sadece saygı duyulması gereken alimler olarak bilirler.

Ayrıca belirttiğiniz Iskât, üzerindeki borcu düşünmek demektir. Iskât-ı salât ise, ölmüş bir insanın üzerinden, kazâya kalmış farz namazlarıyla vitir namazları borçlarını düşürmek ve affettirmek ümidiyle yapılan bir tasadduk muamelesidir.

Ölünün üzerinden, sağlığında mazereti sebebiyle tutamadığı oruç borçlarının düşürülmesi için fidye verilmesi hususu, hem âyet, hem de hadîs ile sâbittir. Resûlüllah Efendimiz: "Bir kimse üzerinde bir aylık Ramazan orucu borcu varken ölürse, onun her günü için bir yoksul doyurulsun" buyurmuştur. Ayrıca Iskât-ı salâtı, yani, ölünün namaz borçlarını düşürmek için fidye vermeyi, Hanefî müctehidleri bir ihtiyat eseri olarak müstahsen görmüşler, güzel bir muamele olarak kabûl etmişlerdir. Aslında namaz için verilen fidyeler, kazaya kalmış namazın yerine geçmez.

İsyenler konunun daha iyi anlaşılması için Hanefi alimlerinin yazdığı Fıkıh kitaplarını okuyabilirler; özellikle Molla Hüsrev'in Gurer ve Dürer ile Ömer Nasuhi Bilmen'in Büyük İslam İlmihalini.