Sevdiğinizin yüz vermesi için

asilbey

Kayıtlı Üye
"SÜBHANEKE LAİLAHE İLLA ENTE YA RABBE KÜLLİ ŞEY,İN VE VARİSÜHÜ" Manası: Ortağ ve benzeri olmayan ey sübhanım Allah, Bütün noksanlıkdan ve acizlikden münessehsin.Şanına layık olan kemal sıfatlarınla mevsuf ve hakkıyla mabud olan ancak Cenab-ı İzzetindir.Hevai nefsimle ikameti ubudiyetden firar atmiş zulmeti beşeriyet ile zayıf ,naçar,zelili serkerdan (hakir ve serseri) ve bimecal (güçsüz takatsiz) kaldım.Ey Alemlerin Rabbi elimden tutanım sensin.Nice yüzbin alemi var eyledin.Celal sıfatına mazhar olanları kahr, celal ve azametinle terbiye eden sensin.Cemal sıfatına mazhar olanları umum lütuf , rahmet ve inayetinle terbiye eden sensin.Hicabı zulmaniyetden (karanlık perdelerden) aciz ,naciz kalbimi halas edip envarı lütufu hakkaniyetine mazhar eden ve Rahmet nazar ettiren sensin. Ya Rabbi, Bütün alemler mahv ve yok olmağa mahküm, Sen ise bakisin. "Esmai ilahiyeden bir ismi şerifde "Ya Rabb" dır. Yani "Ey terbiye eden" Eger bir gönül hacetin olsa sevdiginiz kimse size yüz vermezse Pazar günü gusül edip 121 defa bir yenir taam üzerine okuyup ona yedirirse hemen onun hayaline düşer, sevgi ve onsuz karar kılamaz. -------------------- Yorumsuz 1 dost 1000 düşmana bedeldir. Hakiki gizli ilimler hazinesi Seyyid Süleyman El Huseyni Cemiyet Kütüpanesi Tarihi.1332 Bendeki baskısı.1976

deliomer23

Kayıtlı Üye
kardeş neyin üzerine okuyup yediraceğiz anlatırmısın lütfen

Athena55

Kayıtlı Üye
bu büyüye girer ve büyü yapmak Allah'a karşı gelmektir . Cehennem azabını göze alıyorsanız yapın

kıvep

Banlı Kullanıcı
bu büyüye girer ve büyü yapmak Allah'a karşı gelmektir . Cehennem azabını göze alıyorsanız yapın

Arkadaşım kendi düşünce ve inançlarını böyle ortaya yazman hiç hoş olmasada en azından bi konuyu okusaydın.Bak konuyu yazan ne demiş:
Alemlerin Rabbi elimden tutanım sensin.Nice yüzbin alemi var eyledin.Celal sıfatına mazhar olanları kahr, celal ve azametinle terbiye eden sensin.Cemal sıfatına mazhar olanları umum lütuf , rahmet ve inayetinle terbiye eden sensin.
Konunun hepsini okumak zor gelmişsede en azından bu kadarlık kısmını okusaydın neyin kimden istendiğini anlardın.Hangi konuya ne yazdığını farketmeyecek kadar ön yargılımısın?Hadi diyelim arkadaş büyü verdi.Hoşuna gitmiyorsa insanlara saygı göster baskı kurma isteyen istediğini yapabilir.

Athena55

Kayıtlı Üye
" Pazar günü gusül edip 121 defa bir yenir taam üzerine okuyup ona yedirirse hemen onun hayaline düşer, sevgi ve onsuz karar kılamaz. -------------------- Yorumsuz 1 dost 1000 düşmana bedeldir. Hakiki gizli ilimler hazinesi Seyyid Süleyman El Huseyni Cemiyet Kütüpanesi Tarihi.1332 Bendeki baskısı.1976

Peki konunun bu tarafını okudunuzmu ?

La-edri

Kayıtlı Üye

Bu yazidan sonraki yorumlari okuyunca,sanki her an infaz emri duyacakmis gibi oldum.. nedir arkadaslar sizin derdiniz ? SANANE nasil bir cevabtir, kaldiki arkadas kötü birsey dememis, yanlis birsey dememis,
Bu sitede yasi resit olmayanlar var, yada Müslüman olupta tam manada dini hakkinda ilmi olmayanlar var,Belki birisi okur ve vazgecer Allah icin vazgecer...Isteyen yine istedigini yapacktir..
Sananne diyen üye sizi özellikle kiniyorum...

kıvep

Banlı Kullanıcı
Peki konunun bu tarafını okudunuzmu ?

Konunun her tarafı sana göre yanlış olsa başkasına göre güzel belki.Kim bilebilir.Sitede her üç konuda bir bu günahtır diyen ve hemen ardından anlatılmaya çalışılan bir şey var.Konunun hemen altında bu yanlıştır denilmesi konuyu açan için ne kadar kötü.Herkesin inancı kendine Eğer bilmeyenlere kendi bildiklerinizi öğretmek istiyorsanız ayrı bir konu açabilirsiniz mesela bi öneri olarak...Yoksa konu uzar gider konudan da çıkar...

Athena55

Kayıtlı Üye
Konunun her tarafı sana göre yanlış olsa başkasına göre güzel belki.Kim bilebilir.Sitede her üç konuda bir bu günahtır diyen ve hemen ardından anlatılmaya çalışılan bir şey var.Konunun hemen altında bu yanlıştır denilmesi konuyu açan için ne kadar kötü.Herkesin inancı kendine Eğer bilmeyenlere kendi bildiklerinizi öğretmek istiyorsanız ayrı bir konu açabilirsiniz mesela bi öneri olarak...Yoksa konu uzar gider konudan da çıkar...

ohh valla ne kadar basit bi sözcük herkesin inancı kendineymiş iyi o zaman ben müslümanım diyip tüm yasakları çiğneyelim istediğimiz gibi yaşayalım diğer tarafta Allah sana sorduğunda , herkesin inancı kendine diyebilecekmi o dilin çok merak ediyorum.

Neyse ben doğrusunu söyleyimde belki bi kardeşim duyar ve günahtan döner.

Athena55

Kayıtlı Üye
Bu yazidan sonraki yorumlari okuyunca,sanki her an infaz emri duyacakmis gibi oldum.. nedir arkadaslar sizin derdiniz ? SANANE nasil bir cevabtir, kaldiki arkadas kötü birsey dememis, yanlis birsey dememis,
Bu sitede yasi resit olmayanlar var, yada Müslüman olupta tam manada dini hakkinda ilmi olmayanlar var,Belki birisi okur ve vazgecer Allah icin vazgecer...Isteyen yine istedigini yapacktir..

Size bu mesajınız için çok teşekkür ediyorum. Biz elimizden geleni yapalımda öteki tarafta bize sorulmasın , görüpte neden söylemedin diye.

zxaswe

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci

forumda maji bölümü var maji büyü demektir. eğer büyünün günah olduğunu düşünüyorsan müslümansan yapmazsın yapana da hoşgörü ile yaklaşırsın. ama bir çok konu altında büyü günah, Allah'a karşı gelmeyin tarzı mesajlar var. bu tarz mesajlar büyüye olan inancın azalmasına neden olur. bu ne kadar doğru islam hoşgörü dini değil mi?

kaldı ki aramızda müslüman olmayan birçok kişi var.Tanrı'ya inanmayanlar olabilir buna saygı göstermek zorundasın.

günahsa girme maji bölümüne olur biter...

bir tane örnek bunun gibi birçok konu var:açıklama yapmaktan bıktım usandım artık:

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?p=76955#post76955

Athena55

Kayıtlı Üye
sana katılmıyorum çünkü büyü olması için kötü niyet olması gerek ama bu sadece allahtan yardım istemektir yani allaha karşı gelip büyü yapmak deil..

iyi niyetle bile olsa bir insanın iradesini bozacak herhangi bir şekilde büyüsel aktivite yapan insanlar allah'ın yazdığı kadaeri değiştirdiğinden dolayı bizzat Allah'a karşı gelmiş oluyor . Büyünün iyi niyetlisi kötü niyetlisi olmaz .

Diğer arkadaşlara gelince siz artık inanmak istediğiniz şeye inanmışsınız , biz ise size hatırlatıyoruz , doğruya ulaşmak istersen ulaşırsın istemiyorsan karar senin kader senin hayat senin hayatın. Şunuda unutma dikkat ette bigün o yaptıkların geri sana dönmesin , yoksa sana en iyi büyücü bile yardımcı olamaz :)

nalper

Kayıtlı Üye
iyi niyetle bile olsa bir insanın iradesini bozacak herhangi bir şekilde büyüsel aktivite yapan insanlar allah'ın yazdığı kadaeri değiştirdiğinden dolayı bizzat Allah'a karşı gelmiş oluyor . Büyünün iyi niyetlisi kötü niyetlisi olmaz .

Diğer arkadaşlara gelince siz artık inanmak istediğiniz şeye inanmışsınız , biz ise size hatırlatıyoruz , doğruya ulaşmak istersen ulaşırsın istemiyorsan karar senin kader senin hayat senin hayatın. Şunuda unutma dikkat ette bigün o yaptıkların geri sana dönmesin , yoksa sana en iyi büyücü bile yardımcı olamaz :)

afedersin ben oraya birşey koymayı unutmuşum kaderi ve iradeyi etkilemediği sürece yapılan büyü olmaz.

La-edri

Kayıtlı Üye
forumda maji bölümü var maji büyü demektir. eğer büyünün günah olduğunu düşünüyorsan müslümansan yapmazsın yapana da hoşgörü ile yaklaşırsın. ama bir çok konu altında büyü günah, Allah'a karşı gelmeyin tarzı mesajlar var. bu tarz mesajlar büyüye olan inancın azalmasına neden olur. bu ne kadar doğru islam hoşgörü dini değil mi?

kaldı ki aramızda müslüman olmayan birçok kişi var.Tanrı'ya inanmayanlar olabilir buna saygı göstermek zorundasın.

günahsa girme maji bölümüne olur biter...

bir tane örnek bunun gibi birçok konu var:açıklama yapmaktan bıktım usandım artık:

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?p=76955#post76955

Bak güzel kardesim, ister büyü yap ister yapma beni zerre kadar ilgilendirmez.. Ben zaten büyü bölümlerinde fazla paylasimda bulunmam..
Size cevapda vermeyecektim ama,cok enteresan birsey dediniz, bunu cevapsiz birakmak istemem.. Islam hosgörüdür evet,Ama Allah'in emirlerini yada Ayetlerinin üstünü örtmek, ne hosgörü katagorisine girer nede bir müslümana yakisir...
Velhasil,isteyen istedigini yapar, ben niye olaya "nane" oldum yazmistim zaten,Sitede yasi tutmayan kardeslerimiz var,ve dini bilgileri zayif olanlar var..cok sonra büyünün haram oldugunu ögrenipde manevi sykintilar yasayacaksa,arada bir haram oldugunu dile getirmenin hic bir sakincasi yok,Nasilsa dileyen diledigini yapacaktir....

zenithmx

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar inançlarınızı paylaşacağınızı dağıtacağınız bir bölüm yok maalesef o yüzden sadece konuyla ilgili sormak istediğiniz birşey varsa sorun. Herkes neyin ne olduğunu biliyor zaten kendinizi kandırmayın. Ayrıca inanç mezhep vb. konularda tartışılması forumlarımızda yasaktır. Defalarca uyardık herkes inanç konusunda özgürdür.

zxaswe

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Bak güzel kardesim, ister büyü yap ister yapma beni zerre kadar ilgilendirmez.. Ben zaten büyü bölümlerinde fazla paylasimda bulunmam..
Size cevapda vermeyecektim ama,cok enteresan birsey dediniz, bunu cevapsiz birakmak istemem.. Islam hosgörüdür evet,Ama Allah'in emirlerini yada Ayetlerinin üstünü örtmek, ne hosgörü katagorisine girer nede bir müslümana yakisir...
Velhasil,isteyen istedigini yapar, ben niye olaya "nane" oldum yazmistim zaten,Sitede yasi tutmayan kardeslerimiz var,ve dini bilgileri zayif olanlar var..cok sonra büyünün haram oldugunu ögrenipde manevi sykintilar yasayacaksa,arada bir haram oldugunu dile getirmenin hic bir sakincasi yok,Nasilsa dileyen diledigini yapacaktir....

büyünün gerçekleşmesi için inanman gerek olacağından şüphe duymaman gerek ancak bu tarz yorumlar büyüye olan inancı zedeler...

fazla uzatıp forum kirliliği yapmayalım.....
iyi forumlar sana