Ruh ve beden arasında bir köprü epifiz

Furking

Kayıtlı Üye
Flörür'ün epifiz bezine ciddi zararlar verdiğini okumuştum. Özellikle diş macunu kullanmamanızı tavsiye ederim. 1 senedir diş macunu ile sürekli beyazlikta yapamadığım dişlerim son birkaç aydır kullandığım misvak ve haftada 1 karbonat-limonsuyu karışımı ile temiz ve beyaz durumda. Şehir şebeke sularında da arıtma için galiba, kullanılıdığını duymuştum. Rengarenk hayatı grileştirmek.. . Hayal gücümüzü istiyorlar, hayallere sahip çıkalım. :)

Ü

Üye silindi 56746

Flörür'ün epifiz bezine ciddi zararlar verdiğini okumuştum. Özellikle diş macunu kullanmamanızı tavsiye ederim. 1 senedir diş macunu ile sürekli beyazlikta yapamadığım dişlerim son birkaç aydır kullandığım misvak ve haftada 1 karbonat-limonsuyu karışımı ile temiz ve beyaz durumda. Şehir şebeke sularında da arıtma için galiba, kullanılıdığını duymuştum. Rengarenk hayatı grileştirmek.. . Hayal gücümüzü istiyorlar, hayallere sahip çıkalım. :)
Misvağı nasıl kullanıyorsunuz? Benim diş etlerimi acıtıyor.

Furking

Kayıtlı Üye
Misvağı nasıl kullanıyorsunuz? Benim diş etlerimi acıtıyor.

Kimi misvaklar çok kuru oluyor. Bu yuzden de dediğiniz gibi hem diş etlerini acıtıyor hemde kullanımı zor oluyor. Daha yaş olanindan alın. Ucundan hafiften kabuğunu sıyırın ve dişinizle bastırarak bile tel tel haline getirebilirsiniz. Diş etine vurmadan sadece dişler üzerinde ovuşturabilirsiniz. Kullanım sonrası yıkayıp temiz bir yerde muhafaza edebilirsiniz ama suyun içinde bırakmayın. Macunu içinde bir temizleyici olduğu için bu yapılan üzerinde macun olan fırçayı yıkamak gibi oluyor. Bunlar bildiğimiz konular. Yine de bir hatirlatma olmuş olsun :)

Ü

Üye silindi 58480

Esasinda 3. gozu acmak biraz da beynin fizik gozlere olan meylini kirmakla mumkun olur. bu da zifiri karanlikta kalmakla baslar.
Gozleriniz, odanin kaba hatlarini bile kestirememeyecek kadar karanlikta olduguna ikna olmalidir. Goz bebekleri odaklama yapamadigi icin iflas etmelidir.
Boylece beyin, gozlerin aama(kor) olduguna ikna olacagi icin hemen vucudun sirlarla dolu olan 3. gozune basvurup onu gelistirme surecine baslayacaktir.

Coktandir yapmadigimiz bi isi yapmaya baslayinca zayiflamis olan belli bolgesel kaslarinizin yeniden duruma uyum saglayacak hale gelmesi gibidir.

%0 isikta %100 Karanlikta kalmak ayni zamanda gozlerin omrunu uzatir ve zamanla cok iyi gece gorusu de saglar. Elektrikler gittiginde herkez oldugu yerde kalakalirken siz mutfaga gider mum alirsiniz etrafi cok iyi bir gecegorusu ile gorursunuz cunku zifiri karanlikta kalmaya alisan gozbebegi isik kaynagina o kadar duyarli hale gelir ki %0.001 lik bir gokyuzu isigindan gelen fotonlarla kediler gibi dogal hareket edebilir.

tuanadolunay

Kayıtlı Üye
Florür içermeyen dişmacunu satılmaktadır. Bu konuda hassas olduğum için o ürünü buldum ve çok memnunum. Florür gerçekten insan beynine ve epifiz bezine zararlıdır. Özellikle florür içeren diş macunu kullanacaksanız. Gece uyumadan önce kullanmayınız. Epifiz bezi karanlıkta yani gece aktiftir.

Melusinee

Kayıtlı Üye
Epifiz bezinin melatonin hormonu ürettiği saatler gece 23:00 ile 05:00 saatleri arasındadır. Bu hormonunun en yüksek salınımını gerçekleştirdiği saat aralığı ise 02:00 ile 04:00 zaman aralığıdır. Yani bu saatler arasında uyuyor olmak veya uyuyamıyorsak bile ''tam anlamıyla'' karanlık bir ortamda bulunmak bu hormonun sağlıklı bir biçimde salınımı için çok önemlidir. Diş macunlarının florürsüz olanları mevcut bunları hayatımıza sokabiliriz. Ama malesef içme suları, paketli ve işlenmiş gıdaların büyük bir kısmı, bazı antidepresan ilaçlar, sigara hatta bebek mamalarında bile değişen oranlarda bulunuyor.Bu konuda hassassanız eğer tükettiğiniz şeylerin içerisindekiler kısmına bakmadan almamanızı tavsiye ederim. Malesef farkında olmasak bile sistem kaçış noktalarını minimuma indirgeyecek şekilde bu konunun üzerinde duruyor. Bu yüzden farkına varmaya başlamak ve bunu çevremize de yayabilmek çok önemli.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
yok denecek kadar az değil gratiste himalaya diye bir şey varmış önerenler var da deneyen var mı aramızda

Melusinee

Kayıtlı Üye
Himalayanın florürsüz diş macununu internette görmüştüm ama kullanmadım. Parodontax Original, Splat Blackwood, R.O.C.S bunlar benim kullandıklarımdı. Çok sayıda var aslında ama araştırmak arkasına bakmak gerekiyor ve en bilindik markalar hala yoğun florürlü diş macunu üretiyor. Ayrıca organik diş macunlarının çoğu da florür içermiyor.

Rapİ

Kayıtlı Üye
İlk defa Descartes tarafından ruh ile bedenin irtibat noktası olarak tarif edilen epifizin, ruh-zihin-beden üçlüsünden oluşan insan alt sistemlerinin kavşak noktasını oluşturduğu, hormonların kontrol edilmesinde vazifelendirilmiş komutan mesabesinde bir salgı bezi olduğu hususundaki deliller giderek artmaktadır. Günümüzde kritik bir içsalgı bezi olarak kabul edilen epifizden salınan melatonin, pinolin ve dimetiltriptamin (DMT) gibi nöro-hormonlar üzerinde yoğun araştırmalar yapılmaktadır. DMT; insanda mistik zevk ve halleri, metafizikî âleme geçişi tetikler.

Teşekkürler. Merak edilen ve aydınlatıcı bilgiler.

Ü

Üye silindi 58480

Epifiz bezi, kozmik evrenin küçük bir tam teşekküllü numunesi olarak zipli bir dosya gibi sıkıştırılmış bir halde beynin tam ortasında bulunmaktadır.

Beyin bir labaratuardır aslında ve epifizin değişik katmanlardan getirdiği hakikatları sorgular.
Epifizi ölmüş bir beyin androittir. Canlılığının idrak leveli kayıptır.

dem0n

Kayıtlı Üye
Florür içermeyen dişmacunu satılmaktadır. Bu konuda hassas olduğum için o ürünü buldum ve çok memnunum. Florür gerçekten insan beynine ve epifiz bezine zararlıdır. Özellikle florür içeren diş macunu kullanacaksanız. Gece uyumadan önce kullanmayınız. Epifiz bezi karanlıkta yani gece aktiftir.

Florürsüz macunlar var evet ama sadece macunlarda yokki florür. İçtiğimiz sularda bile var onu ne yapıcaz?

Ü

Üye silindi 58480

Florürsüz macunlar var evet ama sadece macunlarda yokki florür. İçtiğimiz sularda bile var onu ne yapıcaz?

Açlık yapacaksınız. Ter atacaksınız. Yan etkisi olmayan bir besin zaten tabiatta saf halde bulunmaz. Onu siz detox ile içten arindiracaksiniz.

Florür aynı zamanda rahmettir. Epifizin full açık olmasini engeller. Cabalayarak ihtiyaç oranında açmak en doğrusudur. Kaldı ki Florür insanı zombi de yapmaz. Sadece sprituel konularda daha fazla sağduyulu olması gerekir insanın o kadar. Alkol ve sigara daha zararlıdır mesela.