tarot

Atelia

Banlı Kullanıcı
Merhabalar arkadaşlar,

aranıza yeni katıldım. tarotla ilgili internette araştırma yaparken gizlimabede denk geldim, iyi de oldu. bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar var gördüğüm kadarıyla. tarota yeni başlayan biri olarak her ne kadar kitabçığını defalarca okuduysamda her zaman sanki eksik bir şeyler var gibi hissettim. o yüzden bilgi sahibi arkadaşar bu ilk aşamada yanımda olur beni sorularımla ilgili bilgilendirirse çok sevinirim. sorularım şöyle:

1. tarot kartlarını karıştırdıktan sonra kesme işlemi en doğru nasıl yapılabilir?

2. kesme işleminden sonra, kartlar dizilip içlerinden rastgele bi seçim yapılması mı yoksa en üstteki karttan başlayarak sırasıyla 10 kartın seçilmesi mi uygundur?

3. diyelimki 10 kartı seçtik, elimizde kartlar üst üsteduruyor. bir zemine mesela masanın üstüne sıralarken (10 kartı) en alttan başlıyoruz değil mi?

cevaplarınızı dört gözle bekliyorum :)

Angel777

Kayıtlı Üye
Hoşgeldiniz öncelikle.
Ben kendi usulumu anlatayım. Desteyi bölmem ama çok geniş bir yelpaze gibi masaya açarım. Kartları tersli düzlü karıştırırım. Sonra da yelpazeden 10 kart çekerim. 10 kartı alıp yeniden karıştırırım. Sonra da içerisinden birer birer çıkartırım.

Atelia

Banlı Kullanıcı
Hoşbuldum teşekkür ederim. Enterans bir stilmiş anlattığınız. Tarot kartlarıyla verilen bilgi içerikli kitaplarda başka türlü anlatılıyor, biliyorsunuzdur. O zaman herkes kendi stilini yaratabilir diyebilir miyiz?

Angel777

Kayıtlı Üye
Stil değil de teknik diyelim. Evet öyle de olmalı. Kurallar çerçevesinde her kes kendi yöntemini yaratabilir. Fakat çıkılmaması gereken kurallar vardır:
Siyah mendil
Kartlara başkası elini bile sürmesin
Kartları yanınızda tutun gece yastık altında olsun
Bir de benim kullandığım yöntem çok da farklı değil, bir çok kişi tarafından kullanılır. Burada amaç elinizin o yelpazeden doğru kartı hissederek çekmeye alışmasıdır.

Atelia

Banlı Kullanıcı
hmm anlıyorum. Kartları sahibinden başkası kullanamaz, ama biz iki kişi kullanabiliyoruz mesela :) Bu yanlış olmalı tabiki. Siyah mendili ilk sizden duyuyorum. Kırmızı kadife diye biliyordum, bu da değişecektir o zaman.
Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Angel777

Kayıtlı Üye
Kırmızı kadife Katina destesi için uygundur. Tarot için siyah ipek tecih ediniz. İki kişi kullanılır mı? Kullanılır, ama üçüncü kişi dokunmayacak o zaman.

gulchn

Kayıtlı Üye
Bende yelpaze gibi açtıktan sora sırayla 4 4 4 kart çektiririm genelde baktığım kişiye çektirim o an kendi enerjisiyle içinde bulunduğu durumu daha rahat görebilmek için ama eğer baktıran kişi başka bir kişinin şuanda ne durumda olduğunu ne düşünüğünü merak ediyorsa kartları kendim çekerim.

Atelia

Banlı Kullanıcı
İşte ben hep kitabın yönlendirmesine göre yapıyordum. Ama doğru da çıkıyor, beni şimdiye dek pek yanıltmadı. Sadece yorumlamak biraz yetenek istiyor.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bende kendi yöntemimi söyleyeyim. Eğer kendi mbilgilenme kiçin kart açıyorsam 5 tane kart açarım peşpeşe ve o kartlar bvana söyler. Yok başkasına bakım yapıyorsam. Ne hissedersem ona göre davranırım. Yani kişiye göre ya kartları kendim bölerim yada kişiye böldürürüm. Ama asıl usul şöyledir. Sol elle kartı bir kere böldürürsünüz. sonra böldüğü desteyi bir defa daha böldürüp üst üste koyup kartı çektirirsiniz. Kartları üst üste koymaya başlarsınız. En üstten başlayarak 1 2 3 ... diye sıralarsınız. Kişinin en son çektiği kart ilk karttır yani. Ve kişide sol eliyle çeker kartları.

Şiran

Kayıtlı Üye
Ben de tarot bakıyorum fakat bütün kartları hep olumsuz yorumluyorum olumlu yorumladğım kart çok az oluyor. Acemiliğimden olsa gerek fakat normalde kartlarımın beni seçmesi gerekirken ben üstünde çok durmadığım için benden hep uzaklaşıyorlar. Onlarla aramdaki ilişkiyi yoğulaştırmak için ne yapmalıyım?

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Ben de tarot bakıyorum fakat bütün kartları hep olumsuz yorumluyorum olumlu yorumladğım kart çok az oluyor. Acemiliğimden olsa gerek fakat normalde kartlarımın beni seçmesi gerekirken ben üstünde çok durmadığım için benden hep uzaklaşıyorlar. Onlarla aramdaki ilişkiyi yoğulaştırmak için ne yapmalıyım?

Bu başlığın altında yazılan tüm yorumları okursanız , neler yapmanız gerek öğrenebilirsiniz .

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ben bir yerde okumuştum hep o yöntemle bakıyorum. Kartları baktığım kişiye karıştırtıp sonra ondan sol eliyle sola doğru 3 parça halinde kesmesini istiyorum. Açılımda da en üstten kaç kart gerekiyosa o kadar kart alıyorum. :)

Atelia

Banlı Kullanıcı
Ben bir yerde okumuştum hep o yöntemle bakıyorum. Kartları baktığım kişiye karıştırtıp sonra ondan sol eliyle sola doğru 3 parça halinde kesmesini istiyorum. Açılımda da en üstten kaç kart gerekiyosa o kadar kart alıyorum. :)
Tarot destesiyle beraber yanında verilen kitapçıkta öyle yazmıyor mu zaten? Ben de bölme işleminden sonra üstte duran kartları sırasıyla yorumlamayı denedim. Bunun dışında karıştırma ve bölmeden sonra kartları zemine düzgün bir biçimde sıralayıp rasgele aralarından seçerek açmayı da denedim. Sanırım en doğru diye bir şey yok, herkesin kendi doğrusu var yöntem olarak.

Bende kendi yöntemimi söyleyeyim. Eğer kendi mbilgilenme kiçin kart açıyorsam 5 tane kart açarım peşpeşe ve o kartlar bvana söyler. Yok başkasına bakım yapıyorsam. Ne hissedersem ona göre davranırım. Yani kişiye göre ya kartları kendim bölerim yada kişiye böldürürüm. Ama asıl usul şöyledir. Sol elle kartı bir kere böldürürsünüz. sonra böldüğü desteyi bir defa daha böldürüp üst üste koyup kartı çektirirsiniz. Kartları üst üste koymaya başlarsınız. En üstten başlayarak 1 2 3 ... diye sıralarsınız. Kişinin en son çektiği kart ilk karttır yani. Ve kişide sol eliyle çeker kartları.
Buna çok şaşırdım doğrusu. Çünkü Ben tam tersini yapıyorum. Yani şöyle düşünüyorum: Desteden çektiğim ilk kart aynı zamanda yorumlamada kullanacağım ilk karttır. Son kart ise sondur gibi bir doğru orantıyla fal bakıyorum. Acaba ben mi yanlış anladım sizi? Çok dikkatimi çekti şu yazdığınız "Kişinin en son çektiği kart ilk karttır yani". Benim ilk çektiğim kart aynı zamanda yorumlarkenki ilk kartım oluyor.

Umarım flood yapıyorsunuz diye bir uyarı almam:) ama cevaplamak istediğim birkaç mesaj var burada...Şiran arkadaşım çok emin olmamakla beraber böyle durumlarda desteyi yakmamız öneriliyor. Yani kartların artık sana olumsuz etki ettiğini hissederseniz onları yakın diyorlar ama bilgi sahibi arkadaşlar daha iyi aydınlatacaktır.

Angel777

Kayıtlı Üye
Atelia, soru cevaplarken bir kaç alıntı şeklinde aynı mesajda yazınız. :)

hira

Kayıtlı Üye
Ben 7 kart seçiyorum.Çok sık bakmıyorum aslında korkutuyor tarot beni.Kişinin kaderini yönlendirebilir kanımca.

hira

Kayıtlı Üye
Evet haklısın gerçekten de.Bu yonuyle bakmadım hiç.

akhyls19

Kayıtlı Üye
ben nerdeyse 2 seneye yakındır tarot bakıyorum ancak bir problemim var.baktığım çoğu insan bugün ve geçmişe dair normalden çok daha fazla şey bildiğimi söylüyor gelecek konusunda böyle çok bariz yorumlar almasamda(ki bunuda kahve falında alıyorum.uzun vadede söylediklerimin gerçekleştiğini söylüyorlar) nezaman çok yoğunlaşarak fal baksam gece huzursuzluk biryana gördüğüm acaip şeyler oluyor.karabasan gibi oluyor ilk önce vücudumdan elektirğin geçip beni adeta hareketsiz bıraktığını hissediyorum ancak o biyana biseferinde gözümün önünde psiball 3 sefer ise bembeyaz bedensiz varlıklar vardı.bunun nedeni ya da önerebiliceğiniz birşey var mı acaba?

dedeman

Kayıtlı Üye
tarot baktırmak istiyorum mümkünse inandığınız güvendiğiniz bir adres verebilirmisiniz il olarak farketmez neresi olursa gidebilirim yardımınız için şimdiden tşk ederim