Büyü İle ilgili Ayetler

zenithmx

Kayıtlı Üye
Bismilleahirrahmeanirrahiym

(cok detay olan ve boğaz yapısıyla söylenen bazı harflerin tam latin karşılığındaki ses harfi yoktur. Bazı yerlerde e'ler e ile a arasında okunan bir harftir. mim harfi ince olduğu için e okutur fakat sonraki harf kalınlaştığı için e den a ya geçermiş gibi değişir. Besmeledeki "e" ler bu yüzdendir nacizane bilgilerimi paylaşmak istedim. üstadlarım daha iyi bilirler. yanlışım varsa düzeltilsin. Rabbimin kelamini yanlış seslendirmekten korkarım.)

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

Ve onlar, Süleyman'ın mülkü (nübüvveti) hakkında şeytanların anlattıklarına uydular. Süleyman inkâr etmedi; ancak şeytanlar inkâr etti. Onlar, insanlara sihri ve Babil'deki iki meleğe Harut'a ve Marut'a indirileni öğretiyorlardı. Oysa o ikisi: "Biz, yalnızca bir fitneyiz, sakın inkâr etme" demedikçe hiç kimseye (bir şey) öğretmezlerdi. Fakat onlardan erkekle karısının arasını açan şeyi öğreniyorlardı. Oysa onunla Allah'ın izni olmadıkça hiç kimseye zarar veremezlerdi. Buna rağmen kendilerine zarar verecek ve yarar sağlamayacak şeyi öğreniyorlardı. Andolsun onlar, bunu satın alanın, ahiretten hiç bir payı olmadığını bildiler; kendi nefislerini karşılığında sattıkları şey ne kötü; bir bilselerdi.
(BAKARA SURESİ / 102)

Musa: "Size hak geldiğinde (böyle) mi söylersiniz? Bu bir büyü müdür? Oysa büyücüler, kurtuluşa ermezler" dedi.
(YUNUS SURESİ / 77)

Dedi ki: "Hayır, siz atın." Sonra hemen (ne görsün), sihirlerinden dolayı, onların ipleri ve asaları kendisine gerçekten koşuyormuş gibi göründü.
(TAHA SURESİ / 66)

"Sağ elindekini atıver, onların yaptıklarını yutacaktır; çünkü onların yaptıkları yalnızca bir büyücü hilesidir. Büyücü ise nereye varsa kurtulamaz."
(TAHA SURESİ / 69)

Bunun üzerine büyücüler, secdeye kapandılar: "Harun'un ve Musa'nın Rabbine iman ettik" dediler.
(TAHA SURESİ / 70)

"Gerçekten biz Rabbimize iman ettik; günahlarımızı ve sihir dolayısıyla bizi kendisine karşı zorlayarak-sürüklediğin (suçumuzu) bağışlasın. Allah, daha hayırlıdır ve daha süreklidir."
(TAHA SURESİ / 73)

bu ayetler arasındaki bi önceki ve sonraki ayetlerin okunmasında daha iyi anlaşılması için fayda vardır. Selametle.

Sultan Mirza

Kayıtlı Üye
Sayınn zenithmx harbiden bunu paylaşmanız iyi olmuş. Ben başlıktakini görünce aslında ayetlerle nasıl büyü yapılacağını anlatmışsınız sandım. Ben aratırken o niyetle yazdım çünkü.

Paylaşım için teşekkürler.