..::Gök Yüzünün Gözleri::.

zenithmx

Kayıtlı Üye
Bende yüzde 2 sini kullandığımıza inanmıyorum. Durum şöyle olabilir; günlük yaşantımızda konuşmak için veya fikir alışverişi yaparken bu durum elbette %2 yada %5 lik gibi kısımlara tekabül ediyor olabilir. Ama biz günlük yaşantımızda sıragelen yaptığımız şeyler dışında da birçok şey yapıyoruz. Hayal kuruyoruz, birşeyi imgeliyoruz yada bir konu üzerine çok fazla yoğunlaşarak çözüm arıyoruz ve daha ötesinide yapanlar var Yaratan boşuna yaratmamıştır diye düşünüyorum. Madem %2 lik kısmını kullanacaktık neden bu kadar büyük kapasitede yaratıldı. Madem ki yaratılmış demekki kullanıyoruz.

Ben yerine ve durumuna göre farklı farklı kısımlarını kullandığımıza inanıyorum. Çünkü konuşma yeteneğimiz var hatta birden fazla dil bilen insanlar var. Onlarca kişiyi isimleriyle birlikte hafızamızda tutuyoruz, yolları sokakları aklımızda tutuyoruz, mesleğimizle ilgili konuları ve sayamadığım birçok şey var hepimiz biliyoruz. Yerleri geldiğinde bunları belki saniseler içinde hatırlayıp uyguluyoruz. Bütün bunlar ve sayamadıklarım %2 yada %5 lik kısımlarla olabilecek şeyler değil diye düşünüyorum.