Reenkarnasyon Hakkındaki Düşünceleriniz Neler

CreedMG

Kayıtlı Üye
Kastettiğiniz ayet şu; Şüphesiz ayetlerimizi inkar edenleri biz ateşe atacağız.Derileri yanıp döküldükçe, azabı tatmaları için onların derilerini yenileyeceğiz.Şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.(Nisa,56)
Teşekkür ederim ayeti paylaştığın için tam olarka hangi ayet olduğunu bilmediğim için yazamamıştım ben

ruhmin

Kayıtlı Üye
İş
Memur
Reankarnasyon konusunda; dünya var olalıdan beri günümüze kadar sayısız insan ruhu tekamül etmiş.tanrının berzah aleminde yarattığı ruhların sayısı tükenince kıyamet kopacağına dair tüm dinler hem fikir.ortada sayısı bilinen bir ruh miktarı varsa insanın bir kere yaşayıp ölmesi çok mantıklı değil.

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
Enkarne olduğunu idda eden çok sayıda insan ve bu insanların kendilerinin önceki hayatı ile ilişkili bilgilerindede tutarlılık gözlemlendiğini açıklayan belgeseller izledim internette . Çocukken yada çocuk hali ile kendimi gördüğüm rüya gibi bir şey hatırlıyorum halamın kızının evinin önünde ve çatısında bir düğün var kalabalığın içinde dolaşıyorum bir kaç küçük çocuk daha vardı hatta birinin yüzü yanıktı ondan korktuğumu ve öz annemin yanına gittiğimi hatırlıyorum annem o zaman hamile idi ve bu düğünü anneme sorduğumda benim o zamanda doğmamış olduğumu bilmemin imkansız olduğunu söyledi abim ile benim aramda bir düşük ve birde aldırılmış bebek vardı sizce bu ne olabilir ?

67890

Banlı Kullanıcı
dinlerin açıklamamasının nedeni din şeriat makamıdır.şeriat makamı bunu açıklamaz.herkes bu makamdan geçer.boyut bilinç atlar.

hz muhammedin bir sözü var ben bunu reenkarnasyona bağlıyorum.yinede bu sözün kaynağı nedir söylenmişmidir bilemiyorum.
eğer doğruysa sözü şu

insan nasıl yaşarsa öyle ölür nasıl ölürse öyle DOĞAR

reenkarnasyon araştırmalarında bilinirki örneğin bir insan başından vurulmuşsa bir dahaki yaşamında başında bir izle dünyaya gelebilir.
veya neden ve nasıl ölmüşse ölümüne sebep olan şeyden korkar

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Reankarnasyon eski çağlarda durağan evren modeline göre oluşturulmuş bir inanıştır
aslında durağan evren modeli olduğuna inanan bir toplumun reankarnasyondan başka bir çaresi pek yoktu
ama günümüzde evrenin durağan olmadığı anlaşılmıştır
reankarnasyonun hangi temeller üzerine oluşturulduğunu bilmeyenler ( durağan evren modeli ) bugün hala reankarnasyone inanıyor

Reankarnasyon durağan evren modeli olduğu inanılan bir dönemde ve buna göre oluştuğuna göre, evrenin durağan olmadığı anlaşıldığı günümüz dünyasında reankarnasyona inanmanın geçerliliği yoktur bence
reankarnasyon hangi temeller üzerine oluşturulmuştu bu detaylıca anlatılsa herkez gerçeği görebilir

KimolaKibu

Kayıtlı Üye
İş
YaÅŸamak
Kuranda bile biz sizi dirilttik diyor. Yani cansız duruma getirdik ve gene can verdik diye anlıyorum. Ruhun evrimi için normal insan yaşamının çok az olduğunu görüyoruz, örnekse hayvanlardan kaplumbağa, ağaçlardan çınar . Güçlü bir Reiki master inisiyasyonundan sonra yaşadığım kendi deneyimime göre bu, bu dünyaya beşinci gelişimmiş...bu durumda reenkarnasyona inanıyorum. Amma her kez aynı kimlikte gelmediğimi görünce re-enkarne denilmeyeceğini de düşünüyorum. Herşeyin cevabını tez zamanda bildiren evren elbet bizim meraklı gönüllerimize cevap olacak neşeli bir kurguyu gösterir.
sevgi ve umutla

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Ben reenkarnasyona % 100 inanıyorum. Şimdi inanmak için daha net şeylerim olsa da,
önceden de his olarak inanırdım.
Reenkarnasyon cennet- cehennem olgularını çürüten birşey değildir.
Bir hayatta yapılan kötülükler, sonraki hayatta ceza olarak verilir. Onda bitmediyse ve yeni
cezalar sonraki hayatta verilebilir.
En son ölümünde de kıyametten sonra tüm sevaplar ve tüm günahlar ölçülebilir.
Çıkan sonuca göre insan cennet cehenneme gidebilir.
Bir yaratıcı için bunu planlamak da yapmak da zor değildir.
Reenkarnasyona inanmayanların en sıkı nedeni cennet cehennemdir. O yüzden yazdım.
Bir hayatı ölçen şey neyse - terazi diye geçer bazı dinlerde- 10 hayatı da 100 hayatı da ölçebilir.

Kıyametteki o günde tüm hayatları yaşayan tek ruh olduğu için hepsini hatırlıcak,
hepsine öyle böyle izah yapacak şekilde bir akıl olabilir.

Ayrıca hayatımızda yeni başlangıçlar oluyor.
15 yaşındaki olduğumuzla 30 yaşında olduğumuz farklıdır.
Fiziken az da olsa, karakter,akıl olarak da değişiyoruz.

Belki de bazı kaynaklarda anlatılan reenkarnasyon bu şekildedir.
Somut birşeyi soyutlama, mecaz, örtülü anlatım gibi nedenlerle olabilir.
Yeni beden kısmı o kadar da önemli bir ayrıntı değil bence.
Özellikle evlilik, anne- baba olmak hayatınızda bir dönemi kapatır. Başka dönemi başlatır.

Reenkarnasyona inanmanın güzel yanları da vardır.
Bu hayatınızda elde edemeyeceğiniz birşeyin başka bir hayatta sizin olabilmesi güzeldir.
Başkalarını kıskanmayı veya kendini yıpratmayı azaltıcı etkisi var.

Ölümden de eskisi kadar korkulmuyor.
Bir yerlerde tekrar doğacak olmak, hayat şanslarının olduğunu bilmek psikolojik olarak rahatlatıcı.

Ben bir hayatın insan için yeterli olmadığı görüşündeyim.
İnsan en azından bir kez kadın, bir kez de erkek olarak birer kere yaşamalı.
Hele de genç yaşta ölenler var. Bebekken ölenler de sanki haksızlığa uğramış oluyor.
Tek bir hayat vardı. 5 ay yaşadın ve hiçbişey anlamadan öldün.
Bize karşı da haksızlık. Hiçbirşey yapmadan cennete girecek olmaları haksızlık olur.

veli219

Kayıtlı Üye
Reenkarnasyon asil tibetlerden gelir yani büdda dininden mesela bir insan hasta dogmussa onlar bidaki seferde saglam insan olacam mesela simdi fakir ise bidaki hayatinda zengin olacaksin kötüysen iyi olacaksin iyisen kötü olacaksin diyor hep bidaki hayatinda tam tersiyle gelir diye dsünür o yüzden biri ölürse topraga gömmez yada yakmaz ellerini baglar ayaklarini baglar süsler direk ormana yada dagdan atar bonun nedeni ölüsünü kuslar yerse ucacakmis yok bidaha hayata gelirse özgür olacakmis öyle düsünürler . o attiklari ölüler bazan diriliyormus ama kafasi calismaz düsünemezmis o ayaklarindaki kollarindaki baglari cözemeden sektire sektire geziyormus bu cinin oyunumu yoksa gercekten öylemi bende bilmiyorum , o yüzden bir cok evler özelikle köylerdeki evlerin kapisi kapisi cok alcak olurmus onlar giremesin diye .
bu konuda china da bir cok filimde yapildi gercektede öylemi ben görmedim ama bir kac büdda din murdi dindar tibetlerden duymusumdur .
ama ben inanmam :)

cassiopaea

Kayıtlı Üye
İş
Kasyopya Celseleri
Reenkarnasyon var mıdır ?
Reenkarnasyon varsa bir insan kaç beden daha dünyaya gelebilir ?

Varsa binlerce kez bile olabilir;

Reenkarnasyon var mıdır ?Reenkarnasyonda önceki hayat, sonraki hayata etkileme gibi bir durum söz konusu mudur? Evet bu konuya bakış açınız neler, düşüncelerimizi paylaşalım.
:Angel_anim:

Tüm hayatlar birbiriyle etkileşimli ve ilişik olacaktır, Karma anlayışı içinde düşünüldüğünde hayatlar birbirinin tamamlayıcısı ve bütünleyicisi gibi olacaktır; Ya da ruh için öğrenme ve gelişim bütün olacaktır;

Gecegezen

Kayıtlı Üye
Walk – in’ler – Ruh paylaşımı
Şimdi, size vermek üzere olduğum şey birbirine bağlı olma algınızı maksimuma zorlayacak. Ruh paylaşımı konusunu getiriyoruz. Bundan hoşlanmayacaksınız, sevgililer, çünkü bu geleneksel düşünme paradigmanızı yıkar.
Basit başlayacağız, sonra karmaşık olacağız. Ruh paylaşımı: Hiç walk – in’i duydunuz mu? Birçok insan duydu. Bunun ne olduğundan, sizin bunun ne olduğunu düşündüğünüzden, size öğretilen şeyden konuşalım ve sonra bundan dolayı var olan mantık ve tekillik problemlerinden konuşalım. İşte size sıkça anlatılan şey: Bir İnsan varlığı ölüp geçiş yapar ve sonra geri gelir. Ama çabucak geri gelmek ve 7 – 15 yıllık büyüme periyodunu atlamak için, “walk – in” olurlar. Spiritüel şeyleri daha hızlı gerçekleştirmek için, anlaşma ile ruhu paylaşırlar ve yaklaşık 8 – 13 yaşlarında bir başka var olan İnsan yaşamına “giriverirler.” Bu bir walk – in’dir. Öyleyse şimdi, sözüm ona, bir bedende iki ruhunuz var. Şimdiye dek beni izlediniz mi?
Walk – in’in sormak zorunda olduğunuz bir özelliği var. “İlk ruha ne oluyor? Boyun eğen bir pozisyon mu alıyor? Eğer ilk İnsanın ismi Sally ise ve ikinci ruh gelip Henry ismini kullanıyorsa, bu nasıl işler?” Bu kafa karıştırıcı. “Henry Sally ile başka bir cinsiyette olmak ile ilgili ne düşünüyor? Birlikte var olabilirler mi? Biri geri planda mı yer alıyor? Biri öne mi çıkıyor? Biri sadece terk edip geri mi gidiyor? Bunun süreci nedir?”
Ezoterik olan İnsan Varlıkları ellerini oğuşturuyor ve çekiştikleri yerde tartışma yapıyorlar ve şöyle diyorlar, “Bu nasıl olabilir ve bunu anlamak için ne yaparız?” Ve oturup buna bakıyoruz ve size ‘Neden söz ediyorsun? Sorun nedir’ diyoruz
Süregiden bir 3B tartışmanız var ve mantığınızın tüm entrikaları tekil eğiliminizi ortaya çıkarıyor. Henry ve Sally tüm bunlarla iyiler! Görüyorsunuz, bilmediğiniz ve henüz anlayamadığınız şey o bedende iki ruhun olmadığıdır! Sadece tek bir ruh vardır ve buna Tanrı adı verilir. Henry ve Sally ayrılığı sadece sizin anlam çıkardığınız şeydir. Diğerine katılan bir ruh ve ruh paylaşımı Tanrı ile olan Tanrıya benzer. O sizinle olan sizdir. Sadece daha büyürsünüz. Bir çorba diğerine katılmıştır ve şimdi daha büyük bir çorba vardır.
Şöyle tartışmalar olacaktır, “Pekala, Akash’ın hangi özellikleri Sally’e ait, Akash’ın hangi özellikleri Henry’e ait?” Onların bunları birleştirdiklerini söyleseydim ne olurdu? Wailk – in ile şeylerin daha büyüdüğünü söyleseydim ne olurdu? Bu tamam olur muydu? Walk – in’in tüm amacının birleşik Akash olduğunu söyleseydim ne olurdu? Bu, bir çok yaşamın deneyimlerinin başka bir İnsan Varlığına tek olarak birleşebilmesidir. Bu kafa karıştırıcıdır, çünkü onların sadece tek olmasını istersiniz. Görüyorsunuz, bu düşündüğünüzden daha büyük.
Tanrı’nın ihtişamını çözmek için bulmacalar yoktur. Walk – in’ler çok yaygındır, özellikle ölen ve daha önce biyolojik olarak büyümüş birine hızla geri delen yaşlı bir ruh ile. Bu şeylerin daha iyi olmasını sağlayan ve daha az zaman alan iyiliksever ve hızlı izleme sistemidir. Bu kolaydı. Ama zaten kafanız karıştıysa, bu açıklamalar daha da kafa karıştırıcı olacak.
Ruh eşleri/Ruh paylaşımı
Sonraki konu ruh eşleridir. Bu her zaman düşündüğünüz şey değildir. İşte bir örnek: Bir insan başka bir insan ile tanışır ve bir bağlantıları olur. Bunun gerçekten şeyleri karıştırması için romantizmin dışında olup olmaması önemli değildir. Bir kardeş, anne veya baba olarak geçmiş yaşamdan olabilir, ama onlar birbirlerini tanırlar. Tek bir insan gibi düşünürler. Birbirlerinin gözlerine bakarak konuşmalar yapabilirler ve hayrete düşerler. Bu düşünce benzerliğine, fikirleri düşünme benzerliğine ve tutku benzerliğine sahip olmak için birlikte yaşamlar geçirmiş olmalıdırlar. O kişiyle olmak, o kişinin yanında kalmak için çekim vardır, çünkü onlar çok özel bir şeyi temsil ederler – ve siz buna ruh eşi dersiniz.
Kendinizin bir parçası ile karşılaştığınızı söylesem ne olurdu? Bunun acayipleşeceğini söyledim, sevgililer. Ya ruh paylaşımı sadece başka bir İnsan Varlığında kendinizin parçası ile buluştuğunuz bir nitelik ise? Bu, birçoğunun bu bilgiyi küçümseyeceği, odadan çekip gideceği ve “Bu benim için değil. Bu benim için olamaz” diyeceği yerdir. Sevgili İnsan, tam şu anda ayırt etmenizi ve spiritüel mantığınızı kullanmanızı istiyorum. Eğer Tanrı tekil (bireysel) değilse, siz bütünün parçası iseniz ve herkes içinizdeyse ve siz herkeste iseniz, o zaman bu neden bu kadar acayip? Başka bir İnsan Varlığında kendinizin parçasını gördüğünüz zaman, bu neden o kadar olağandışı olsun? Bu sadece ruh paylaşımının işleme şeklinin parçasıdır. O kişide Tanrıyı görmek yerine, siz onlardakendinizi görüyorsunuz! Bu şekilde hissettiriyor, öyle değil mi? Belki geçmişte, tek bir İnsan bedenini paylaşarak bir walk – in olarak birlikteydiniz. Şimdi tekrar iki bedendesiniz. Ruh eşi budur. Onlara çekilmeniz ve onların size çekilmesi hiç garip değil!
Ruh paylaşımı herhangi tek – dijit boyutlu İnsan varlığına tatmin edici bir şekilde açıklanamaz ve şimdi yaptığım her şey sadece bunu çok karmaşık hale getirecek.
Reenkarnasyon/Ruh paylaşımı
Size en karmaşık olanı anlatayım ve sonra bir örnek vermek istiyorum. Aileyi onurlandıran bir reenkarnasyon sistemi olduğunu anlatmıştım ve en azından, sistem bir aile içinde reenkarnasyon için bir nesil atlar. Zamanın çoğunda bu iki nesildir, ama çoğunlukla bu iki nesilde bir kez olur. Bu yeni ruhların öğrenmek için gelmelerini ve yaşlı ruhların yeni ruhların çocukları ve onların anne babaları olarak gelmelerini sağlar. Bu karmakarışık hale gelir ve her iki ruh içinde yararlıdır. Örneğin, yaşlı ruh, çocukların muhtemelen yaşlı ruh değildir, ama torunun yaşlı ruhtur (veya olacaktır). Her bir nesli veya iki nesli atlamak çok yaygındır. Bu çocukların gözlerinde anne babalarınızı görmek çok yaygındır.
Bazılarınız ne demek istediğimi biliyorsunuz, çünkü genelde en iyi çocuklarınızı tanıdığınızı söylersiniz, ama torunlarınız geldiği zaman, onlardan olağandışı olarak fark ettiğiniz bir şeyleri görürsünüz. Bunu çok netleştirmek istiyorum, yine de kolayca yapamam. Büyükanne ve büyükbabalar gittiği (vefat ettiği) sürece, reenkarnasyon ve nesilleri atlamak ile ilgili tüm bu konuşmalar sizin için çok anlaşılabilirdir ve iyidir. Ama eğer onlar hala hayatta ise, bir problem var. Eğer hala hayattalarsa, yaşayan anne babalarınız nasıl sizin torunlarınız olabilir? Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz? Çocukların gözlerine bakıyorsunuz ve kim olduklarını biliyorsunuz, ama olamazlar! Yoksa olabilirler mi?
Yanıt, olabilirler ve bu ruh paylaşımıdır. Anne babalarınız vefat ettiyse karmaşık değildir, ama hala etrafta iseler çok karmaşıktır. Bunun İnsan lineerlik bulmacası olduğunu anlıyor musunuz? Bu Tanrı için bulmaca değildir. Bunu kuantum fiziğinde duydunuz mu, ışığın aynı anda iki yerde olabileceğini? Yeni gerçekliğe hoşgeldiniz! Bunu 3B kutunuzdan çıkardığınız zaman, o kadar karmaşık değildir.
Dahası var ve yarın Akaşik ve kimyasal olan arasındaki fark olan kalıtım hakkında konuşacağım. Gerçekten hepsini karmakarışık yapacağız. Şimdi size anlatılan şeye bir sopa sokmalı ve bunu karıştırmalıyım, kimsiniz? Birbirinizi daha iyi tanıdıkça, hepinizde aynı Tanrıyı daha fazla görmek olası mı? Birbirine bağlı olma, İnsan çeşitliliğinin problemlerini çözen şeydir.
Sevgililer, eğer diğer gezegenlerde sizden öncekilerin sahip olduğu aynı gelişmeleri izlerseniz, önce tüm İnsanlarda benzer Tanrıyı ve sonra sizdeki kişilik farklılıklarını tanıyacağınız bir zaman gelecek. Bu, Dünyada barışın sırrıdır.
Diğer İnsanlara bakıp onların arzularının sizinkiler gibi olduğunu fark etmek bir tür şefkattir. Bu en sonunda cömertlik yaratır, zorbalık ve fethetme değil. Ortak sahip olduklarınıza bakmaya başlarsınız, farklılıklarınıza değil. Birçoğu sizi gözlemler ve günden güne nasıl yaşadığınızdaki cana yakınlığı ve olgunluğu gözlemlerler. Bu, diğer İnsan Varlıklarına Tanrı hakkında öğretmeniz gereken tek araçtır. Bırakın onlar içinizdeki Tanrının vasıflarını görsünler.

----KRYON----

acem kızı

Kayıtlı Üye
merhaba.ben inançlı bi müslümanım ama bazen buraya ait değilmişim,yabancıymışım sonradan şu anki hayatıma dahil olmuşum gibi hislere kapılıyorum açıkcası cok ötelerde eski bi yasamımın oldugunu da hiisediyo gibiyim ama ne bir anı ne bir rüya ne bir dejavu kesinlikle hiçbirşey hatırlamıyorum.en azından varsa eski yaşamıma dair bi ayrıntı mesela ''ne zaman nerede yaşadığım gibi''öğrenmem mümkün mü kendi imkanlarımla? nasıl hatırlayabilirim varsa seans istemiyorum acıkcası kandırılmaktan da korkuyorum yardımcı olursanız sevinirim..

B.M.SECRET

Kayıtlı Üye
Ben hep reenkarnasyona inanmışımdır. Şöyle söylemek gerekirse bir ruhun farklı zaman dilimlerinde farklı formlarda var olabileceğine inanıyorum. Ve açıkcası kendimi hep kopuk hissediyorum. Orta çağ avrp.daymışıım gibi, şövalye olarak varolmuşum gibi.. Tabi bunlar benim düşüncelerim ve hissettiklerim. İyi forumlar..

asterix

Kayıtlı Üye
Bir insanın bir kere dünyaya gelip bu hayatındada sınırlı koşullarda,sınırlı zekası vs ile dar bir ortamda sınava sokup bundan çıkacak sonuca göre sonsuza dek cennete yada cehennme gideceği inancı kadar saçma bir şey olamaz,reenkarnasyon fikri son derece sağlıklıdır ve mantıklıdır bir çok hipnoz vakalrındada gösterilmiştir,ruh saysısz zamanarda ve mekanlarda eğitimlerden geçer tekamül eder ve bu ilerlemenin sonucunda ilahi birliği deneyimler varoluşun amacı budur .İlahi ceza diyede bir şey yoktur etki tepki prensibi gereği her ruh ektiğini biçer,yaptığın herşey bumerang gibi seni bulacaktır bu ne cezadır nede ödül.

dexter

Elit Üye
merhaba.ben inançlı bi müslümanım ama bazen buraya ait değilmişim,yabancıymışım sonradan şu anki hayatıma dahil olmuşum gibi hislere kapılıyorum açıkcası cok ötelerde eski bi yasamımın oldugunu da hiisediyo gibiyim ama ne bir anı ne bir rüya ne bir dejavu kesinlikle hiçbirşey hatırlamıyorum.en azından varsa eski yaşamıma dair bi ayrıntı mesela ''ne zaman nerede yaşadığım gibi''öğrenmem mümkün mü kendi imkanlarımla? nasıl hatırlayabilirim varsa seans istemiyorum acıkcası kandırılmaktan da korkuyorum yardımcı olursanız sevinirim..

Kuantum hipnoz tekniği ile önceki yaşama inerek, oradan bilgiler almak mümkündür. Fakat bu yöntem yalnız başınıza yapılmıyor, önceki yaşantınız hakkındaki bilgiler sizin önyargı süzgecinizi kaldırarak öğrenilebildiği için de zaten tek başına yapılmaması gereken bir uygulamadır.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Reenkarnasyon var mı yok mu bilmem de bir zamanlar bir şey duymuştum. Gecmiş yaşamlarında kendilerinin Mimar Sinan ve Leonardo da Vinci olduğunu düşünen veya iddia eden (ama gizli saklı... Kendi aralarında) bazı gençler varmış. Bunların hepsi bugün hayatta ve 4'ü Mimar Sinan 6'sı Leonardo olduğunu iddia ediyor diyelim.. yani ruh bölünmesi diye bir şey mi var ki da Vinci'nin ruhu 6 parçaya bölünsün de aynı anda her birinin bedenine hayat versin? Bir de bunlar cahil kimseler de değil hepsi okumuş dokumuş meslek sahibi felan ama işte insan hayretler ediyor nasıl böyle şeyler iddia edebildiklerine. Bir de yok efendim hipnozla mı astral seyahatle mi ne eski çağlara dönüyorlarmış da... Gecmiş yaşamlarına yani. Yok birisi Selimiye camiini ben yaptım diyormuş, öbürü Mona Lisa'yı çizmiş felan...

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Tam olarak şu tarz cümleler kullanıyorlarmıs. "Şu ünlü tarihi x yapısını BEN YAPTIM" "Şunu BEN İCAT ETTİM" vs..

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Ve iddia ettiklerine göre aynı anda hem geçmişte hem günümüzde yaşıyorlarmış. Yani aynı anda hem geçmişte Mimar Sinan'ın hayatını hem günümüzde kendi hayatını sürüyormuş. Çift zamanlılarmış, Zülkarneyn as gibi.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Normalde reenkarnasyona inanmazdım fakat aldığım bir görü sayesinde uzun zamandır sorguluyorum. Gördüğüm gerçekten ben miydim ? Atalarım mıydı ? Hadi diyelim ki atalarımı gördüm, öyleyse neden günümüzü son yaşam döngüm olarak gösterdiler ?

İnsan ne reddedebiliyor ne de kabul edebiliyor. Reenkarnasyon lanetli konu. Çok ciddiyim. Sorular bitmiyor. Kafayı yememek imkansız.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Ben olduğunu savunuyorum. Şahsen Mısıra ve inançlarına ilgi duyuyorum ve inanıyorum. Bedenden ayrılan ruhların belirli bir yerden sonra geri geldiklerine yani. Çok azı eski bilgisini hatırlıyor. Günümüzde ise bu tarz olayların çoğu örtpas ediliyor. Tarihte de çok hikayesi var. Türklerden ise bakınız Barış Manço. =)
Eski Mısırlılar reenkarnasyona inanıyorduysa bedenleri niye mumlayadılar acaba...

cathrine

Kayıtlı Üye
Normalde reenkarnasyona inanmazdım fakat aldığım bir görü sayesinde uzun zamandır sorguluyorum. Gördüğüm gerçekten ben miydim ? Atalarım mıydı ? Hadi diyelim ki atalarımı gördüm, öyleyse neden günümüzü son yaşam döngüm olarak gösterdiler ?

İnsan ne reddedebiliyor ne de kabul edebiliyor. Reenkarnasyon lanetli konu. Çok ciddiyim. Sorular bitmiyor. Kafayı yememek imkansız.
Bence bu görüler aşama aşama gösteriliyordur...Siz hazır oldukça açılımları yaşıyorsunuzdur...Yok diyemiyorsunuz var da diyemiyorsunuz,çünkü Osho'nun dediği gibi hayatı hiçbir zaman tam anlamıyla çözemeyeceğiz ama sır da burada işte...Dünya her zaman biraz gizemli kalacak bütün bilimsel araştırmalara rağmen açıklayamadığımız ruhsal gizler de olacak,güzelliği de burada:)