Tarot Kartlarının Laneti

canmert196

Kayıtlı Üye
Yasak olup olmadığını bilmiyorum mod.lara sorup öyle yapalım yasak değilse:)
Düşünmeniz bile yetti aslında teşekkürler :)

onemli degil eger tarotda ilerlemenizi saglicaksa ne mutlu siz modlara sorun isterseniz kart oldu mu bilmediginiz yollayin bana sayin yulenin konusu var orayada yazabilirsiniz :)

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Beni üzen bazi yorumlar oldu,gercelten inanamadim ve bir kac kere okumak zorunda kaldim.Bu konuyu acan arkadasimizin amacini anlamadim,ve bir mana veremedim.benim 2006 senesinden beri tarot kartlarim var,su anda 3 deste,bazi arkadaslarima bunlari her zaman verdim,ne yapmalari gerektiginide anlattim.ve geri aldigimda tekrar kendi enerjimi onlara yükledim,ve hic bir sey olmadi,Yok öyle bir lanet,

Bir arkadasta dinimiz ile kiyaslamaya kalkmis,peki tmm bu günahsa,neden bazi kisiler,orada burada bulunan mezarlara giderek el sürüp,parmak sokup,veya bez koparip,dilek tutarlar,veya orada burada olan malum agaclara bez,ip ve don baglarlar.Bunlar günah degilmi??kendilerine bir es arayan malum bayanlar onlardan medet umarlar,veya bebek isteyenler oralara giderler??Bunlari neden Allahtan dilemek yerine,böyle ivir zivira inanirlar,bunlar günah degilmi??Günah olan bir tek tarotmu var??

Bir arkadasimiz ise,bir türlü almak istedigi halde illaki bir engel ciktigini yazmis.Bu dogrudur,o kartlarda hic kimsenin cözemedigi tek sir budur.cünkü ben ilk aldigim günü asla unutmam,Tarotla tanismami söyle bir örnekle anlatayim,hani insan yolda giderken birini görüpte hemen kalbi yerinden cikcakmis gibi atarya??ve gelecek icin hayallere dalinir yaa??iste bende o oldu,Ben hic borc yapmayi sevmeyen insan,borc bulup aldim,ki hic param yoktu.o günden beride biz kartlarimla gercekten cok mutluyuz,

Onun icin,almak istedigi halde illaki bir engel cikiyorsa eger?? sakin üzülmeyin,bu lanetli olduklari icin degil,sizin onlara ihtiyaciniz olmadigi icin engel cikar.
Simdi beni bu yorumum yüzünden;elestirenlerin olacagini cok iyi biliyorum ve onlara saygi duyuyorum,o yüzden bir örnek daha verecegim.Hani bir insanin candan bir dostu olur ve ona her derdini,üzüntüsünü,dilegini anlatir ya??ve o dostta o kisiye akil verir ve yol gösterir yaa??? Iste benim tarot kartlarim da,o dostlarimdan dir.hic bir zaman Dinimle kiyaslamam.eger tarot bakmak günahsa?? yol gösteren,akil veren dostlardami günah??? Hersey gönlünüzce olsun:nopity::nopity:

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Konuyu baştan sona okumadım kendimle ilgili kısımlara baktım daha çok. Fakat günah-sevap, doğru-yanlış, iman-inanç hepsi kişinin kendi içindedir.
Hiç kimse kimseyi yargılayamaz bu yaptığın yanlış, günah vs. ithamlarda bulunamaz. Hepimiz belirli bir yaşa gelmiş bilinçli insanlarız. Din sorgulanamayacak ve yargılanamayacak bir kavramdır. Kiminin vardır kiminin yoktur hepsine saygılı olmalıyız. Ki bu site günahın sevabın en son tartışılacağı bir yerdir.
Günahı sevabı tartışacaksak bunu o konuları içeren sitelerde yapmalıyız.

canmert196

Kayıtlı Üye
Beni üzen bazi yorumlar oldu,gercelten inanamadim ve bir kac kere okumak zorunda kaldim.Bu konuyu acan arkadasimizin amacini anlamadim,ve bir mana veremedim.benim 2006 senesinden beri tarot kartlarim var,su anda 3 deste,bazi arkadaslarima bunlari her zaman verdim,ne yapmalari gerektiginide anlattim.ve geri aldigimda tekrar kendi enerjimi onlara yükledim,ve hic bir sey olmadi,Yok öyle bir lanet,

Bir arkadasta dinimiz ile kiyaslamaya kalkmis,peki tmm bu günahsa,neden bazi kisiler,orada burada bulunan mezarlara giderek el sürüp,parmak sokup,veya bez koparip,dilek tutarlar,veya orada burada olan malum agaclara bez,ip ve don baglarlar.Bunlar günah degilmi??kendilerine bir es arayan malum bayanlar onlardan medet umarlar,veya bebek isteyenler oralara giderler??Bunlari neden Allahtan dilemek yerine,böyle ivir zivira inanirlar,bunlar günah degilmi??Günah olan bir tek tarotmu var??

Bir arkadasimiz ise,bir türlü almak istedigi halde illaki bir engel ciktigini yazmis.Bu dogrudur,o kartlarda hic kimsenin cözemedigi tek sir budur.cünkü ben ilk aldigim günü asla unutmam,Tarotla tanismami söyle bir örnekle anlatayim,hani insan yolda giderken birini görüpte hemen kalbi yerinden cikcakmis gibi atarya??ve gelecek icin hayallere dalinir yaa??iste bende o oldu,Ben hic borc yapmayi sevmeyen insan,borc bulup aldim,ki hic param yoktu.o günden beride biz kartlarimla gercekten cok mutluyuz,

Onun icin,almak istedigi halde illaki bir engel cikiyorsa eger?? sakin üzülmeyin,bu lanetli olduklari icin degil,sizin onlara ihtiyaciniz olmadigi icin engel cikar.
Simdi beni bu yorumum yüzünden;elestirenlerin olacagini cok iyi biliyorum ve onlara saygi duyuyorum,o yüzden bir örnek daha verecegim.Hani bir insanin candan bir dostu olur ve ona her derdini,üzüntüsünü,dilegini anlatir ya??ve o dostta o kisiye akil verir ve yol gösterir yaa??? Iste benim tarot kartlarim da,o dostlarimdan dir.hic bir zaman Dinimle kiyaslamam.eger tarot bakmak günahsa?? yol gösteren,akil veren dostlardami günah??? Hersey gönlünüzce olsun:nopity::nopity:

Sizin soylediklerinize ek olarak ben soyle dusunuyorum varliklarla yapilan bakimlar gunahtir bana gore ve o kisiye aittir secim benim yaptigim tarot bakiminda ben de mevcut olan potansiyeli disa daha iyi yansitmaktir amacim tarot kartlari sadece aracidir hammadde bizizdir ben tarotsuzda bakim yaparim sadece sorulari uzerinden giderim ama tarotla daha zevkli olur o bakim benim icin ve daha kolay olur :) tarot arac oldugu icin ben gunah olmadigini dusunuyorum bu benim fikrim :)

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Biz arkadaş ortamında birbirimizin kartlarını kullanıyoruz zaman zaman... İkincisi ben bunun eğitimini Türkiyenin sayılı isimlerinden birinden aldım ki bunu kendisi bile yapıyor...
Bu yanlış bir düşünce. Beklersek Janet açıklamasını yapacak ayrıca :)
Ve Sevgili Janet'ın da dediği gibi Tarot fal değil bir tür bilinçaltı çalışmasıdır. Bu bakımdan ciddiye alınmalı ve herkese baktırılmamalıdır.

Sevgili Marla tarot fal değilse fal hangisidir?

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Sevgili Marla tarot fal değilse fal hangisidir?

Degerli edna,siz galiba tarotla ilgilenmiyorsunuz,fal olup olmadigini anlamaniz icin kendiniz denimelisiniz.Cünkü tarot fal degil,,Ve bunu bir cok kisi savunuyor.Neden???arastirip,tecrübe edebilirsiniz.inaniyorum ki bir süre sonra sizde bizim gibi düsüneceksiniz.:biggrinjester:sevgi ve saygilar.:nopity:

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
" Tarot fal değil kehanettir "

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Sevgili arzuhal çok sık fala giderim. Ben de zaman zaman tarotun bilinçdışı analiz olduğunu düşünmüşümdür. Benim sorduğum şu gelecek ya da şu anda bilmediğimiz bir şeyi öğrenmek istersek ne baktıralım? Şu anda ki ya da geleckle ilgili bir olayın bilgisini veren yöntem tarot değilse nedir onu soruyorum.

Fakat bazı tarot falcılarının söylediklerinin çıktığını daha somut olaylarla ilgili nokta atışı yaptıklarını görmüşlüğüm de vardır.

tahita

Kayıtlı Üye
Sayın arzuhal;
Size tamamen katılıyorum. Tarot bir fal değil, bilgi ve tecrübesi pek fazla olan bir rehberdir. Uygulayıcı (ki tercuman demeyi tercih ediyorum) için yakın bir dosttur. Tarotu fal gurubundan ayıran genel amaçlı kullanılmamasıdır. Belirli ve net bir soru yöneltilir. Kartlar da o konuda bilgi verir,tavsiyede bulunur ve yol gösterir.
1992'de ilk deste/kitabımı aldım. Hiç profesyonel olmadım. Anlamları kitaptan okur ve yorumlardım. Kaç kişi/defa açtım bilmiyorum. Bazen aktardığım cevapla alay edildi, sonrasında doğru söylemişsin denildi.Hiç negatif geri bildirim almadım. Sadece Tarot için özel bir defterim vardı; Tarih, yer, soru, çıkan kartlar ve kısaca yorum/cevap. Orada sanırım 2 kez hata buldum. Ama kartlarda değil, benim yaptığım yorumda. Bu sebeble Tarot'ta, gelecekle ilgili söylenmişin olmamasının 3 sebebi vardır: 1- Yanlış soru. 2) Yanlış yorum. 3) Yanlış danışan yani kendimiz. Eğer Tarot'un verdiği tavsiyelere uyulursa ya da doğru/uygun soru sorulursa cevap neyse onunla karşılaşma ihtimali çok yüksektir.
Selamlar.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Tarotu faldan ayiran bir özellik daha var.Hic kimse öteki fallarda kendisi icin yorumlayamaz (iskambil,kahve fali ) ve soru sormaz.ama tarotta kendime her sabah bir kart cekerim,Haftalik ve aylik,yada 6 aylikta aciyorum ve not ediyorum.simdiye kadar hic yanilmadim,:nopity:

striker

Kayıtlı Üye
kişilerin işlediği günahı , hemen ortaya çıkarıyoruz , yüzüne vuruyoruz, hatta rencide ediyoruz
peki sevap işleyen birkişiyi , güzel işler yapanları , kelime kelime övüyormuyuz, uzun uzun açıklamalarla detaylarına kadar analiz ediyormuyuz, yapmış olduğu sevabın kişinin kendisine kazandıracağı şeyleri uzun uzun detaylıca açıklıyormuyuz.
sanırım adil olan herkes hayır diyecektir.
en fazla tşk ediyoruz , kücük bir gülücük, takdire şayan bir hareket diyenlerimizde çıkabilir.
ama kişi yanlış bir hareket yapmaya görsün, kaldıki yanlış olup olmadığının bir hükmüde yok, tamamen kendi gelenek ve göreneklerimize göre değerlendirip,
karar verdiğimiz konularda yerden yere vurup dururuz.
hani sevgi nerede , insanlara saygı nerede, birbirimize bukadarmı tahammul edemiyoruz.

jaxquel

Kayıtlı Üye
İş
-
sadece kartlarınıza inanmaktan öte , onların sizin ruhunuzda bıraktığı anıları düşündüğünz anda söylerek birşeyler elde edebilirsiniz =)

benmuneccim

Kayıtlı Üye
benim destem rider-waite destesi bi kutu içinde aldım 56 arkana minör ve 22 arkana majör kartla birlikte kehanet kitabı vardı ufak fakat açıklayıcı kitap nezih yıldırımın kehanet kitabı bi yerden başlamak istiyorsan tavsiye ederim

anaksunamun

Kayıtlı Üye
Piyasada satılan Tarot Kartlarının yaldızlı albenili kutularında yazmayan bir tehlikesi vardır , burada özellikle Tarot Kartı almak isteyen veya bir Tarot Kartı destesine sahip olmuş kişilere seslenmekteyiz. Bu Tarot konusunda uzman olan kişilerin bildiği ve Tarot öğreten kitapların çoğunda yazılmayan bir Tarot Laneti bulunmaktadır. Eğer sahip olduğunuz Tarot Kartlarını sadece bir seferlik bile olsa Tarot bakması için bir arkadaşınıza vermeniz durumunda ertesi gün başınıza büyük bir bela ve kötülük gelecektir. Tarot Kartlarınız ile sadece siz fal bakabilirsiniz , kartlarınızı sizden başka birine , ki bu kardeşiniz bile olsa ödünç veremezsiniz , bu kuralı unutmanız ve çiğnemeniz durumunda ise Tarot Kartlarının Laneti yasası devreye girer ve ertesi gün başınıza büyük bir bela gelir. Daha iyi anlamanız için konuyu örnekleyelim. Ülkemizde ve yurtdışında kitapları yayınlanan bay C.S.?nun bir Tarot Kartları destesi vardı. Bir akşam evinde arkadaşıyla sohbet ettiği bir sırada arkadaşı sadece bir seferlik bir fal bakmak için Tarot Kartlarını istedi. Bay C.S. Tarot Kartlarının Lanetini bilmesine rağmen dalgınlıkla desteyi arkadaşına uzattı. Arkadaşı ilk Tarot açılışını yaptıktan sonra bay C.S. yaptığı hatanın farkına vardı , kendi Tarot Kartlarını bir başkasının ellerine vermişti. Yaptığı hatadan pişman olarak başına gelecekleri beklemeye başladı , çok beklemesi gerekmeyecekti çünkü hemen ertesi sabah Tarot Laneti Yasası işledi ve bay C.S. yatağından kalkamadı çünkü vücudunun sol kısmını felç olmuştu. Bu nedenle eğer Tarot Kartlarınız var ise onları çok iyi koruyun ve asla bir başkasına fal bakması için vermeyin. Eğer bir Tarot Kartı destesi almak istiyorsanız , bunu iyice düşünün , Tarot Kartlarının Laneti vardır ve gerçektir bu konuda yaşanmış bir çok olay ve örnek bulunmaktadır. Eğer Tarot Kartlarını koruyabileceğinize inanıyorsanız , kendinize güveniyorsanız bir Tarot Kartı destesi alın. Tarot Laneti o kadar gerçek ve bilinen bir tehlikedir ki , eskiden beri gelenek olduğu üzere Tarot çalışmalarını bırakmaya karar veren kişi , kartların başkalarının eline geçmemesi için kimsenin görmediği bir yerden denize atardı. Tarot kartlarını denize atarak kendisini ve ailesini , kartların bir başkasının eline geçerek oluşturacağı büyük tehlikeden korumaya çalışırdı.

saçmalık.. bende tarot destesi vardı sağa sola dağıttım zamanla yırtıldı filan elden ele geçti yani bende lanet filan olmadı. Allahın koruduğu kişiye böyle saçmalıklar tesir etmez

mitos

Kayıtlı Üye
Izinsiz alınması sonucunda ise lanet oldugunuda düşünmüyorum çünkü tamamiyle bizim dışımızda gelişen birşey bu..

Bendeki destenin kitabında bu durumda kartları koruyamadığınız için yine bu lanetin ortaya çıkacağını yazıyordu.

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
Ben bir desteyi kaybettim, birini hediye ettim, üçüncü aldığım desteyi de sattım. Nalet manet gelmedi. Zaten bugüne kadar bana bakılan ne bir tarot ne de başka çeşit bir fal doğru çıktı. O yüzden vazgeçtim artık, bakmıyorum ve baktırmıyorum. Galiba ben doğuştan lanetliyim. :)