telapatik olarak bilgi almak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

labonheur

Kayıtlı Üye
okul,dersane vs.'de ki ders hocalarının kendi istekleriyle öğrencilerine telapatik olarak bilgi aktarması gibi bir şey olabilir mi?
daha net olarak toplu bilgi yüklemesi diyebilirim.
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

labonheur

Kayıtlı Üye
öğretmen ve öğrenciyim :)
birilerii olumlu veya olumsuz bilgi verse çok daha iyi olacak ama gören olmadı sanırım konuyu :)

gulchn

Kayıtlı Üye
Olabilir tabikide neden olmasın ama bilgisayara veri yükler gibi sayfalarca şey yükleyemezsiniz ama telepatik olarak çocukların dersi dinlemesini yada ödevlerini verilen konuları çalışmalarını sağlayabilirsiniz tabiki de neden olması çalışmak lazım.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bu imkansız degil ancak zorluk derecesi imkansıza yakındır, Verici kanallarının çok yüksek olması gerekmekte tek bir kişiden degil bir sınıftan bahsediyoruz, bu benim ihtisas alanım degil daha dogru bilgiyi size arkadaşlarımız sunacaktır..

gulchn

Kayıtlı Üye
Bu konuda sitede bilgi var isterseniz araştırın hatta Sayın Chillout'un hazırladığı yazı dizisi var.

Mermaid

Kayıtlı Üye
okul,dersane vs.'de ki ders hocalarının kendi istekleriyle öğrencilerine telapatik olarak bilgi aktarması gibi bir şey olabilir mi?
daha net olarak toplu bilgi yüklemesi diyebilirim.
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

Böyle bir öğretme yöntemi için öğretmenin telepati yeteneğinin çok ileri düzeye gelmiş ve öğrencileri ile tam bir rezonans sağlamış olması gerekmektedir diye düşünüyorum. Okuduğum bir yazıda hızlı ve etkili öğrenmenin yolunun beynin her iki lobunu da etkin kullanmaktan geçtiğinden bahsediyordu. Çünkü "sol lob, bilgiyi mantıksal ve doğrusal olarak işlerken, sağ lob artistik tarafı oluşturmakta, detaydan çok resmin bütünüyle ilgilenmekte ve bilgiyi şekil ve hayal gücüyle işlemektedir." Buradan yola çıkarak, telepatik eğitim veren öğretmenin öğrencilerin beynine sadece bilgiyi iletmesi değil, aynı zamanda, bilgiyle ilgili görselleri de göndermesi gerektiği sonucuna varıyorum. Yani, öncelikle öğretmenin kendini bu anlamda çok iyi eğitmesi gerekmektedir. Yapılamaz diye düşünmüyorum ama çok çalışma, çok zaman gerektiren bir konu.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bahsettiğiniz aktarım uygulamaları eskiden zaten yapılıyordu. Ancak veri transferi matrix filmindeki gibi değildi elbette. Belli başlı mabet, tapınak, dergah vs. vs. de vardı. Toplu olarak sıkı kurallar ve disiplinle yoğurulan, uzun ve dış dünyadan bağımsız bir süreçtir bu. İmkansız değildir. Bir de şu yol var ki (yasalar ile korunmuştur) toplu hipnoz ve trans haliyle, bilinç altı düzeyinde öğretim (eski yöntemler de bu ve buna benzer şeylerin toplu kullanımıdır) durumudur. Bunu eğitim almadan, belli izinlere sahip olmadan yapmak, hem çok çok zor, hem de tehlikeli ve yasaktır.

reidikonto

Kayıtlı Üye
Olmayacak birşey degil ama epeyce ugraşmak lazım kolay işde degil.

origanum

Yönetici
Bu mümkündür. Hipnoz eğitimi alınması gerekmektedir önce. Bazı dil kalıpları kullanılıyor ve belli bir ses tonu ile öğrenciler hipnoza sokuluyor ve topluca öğrenmeleri daha doğrusu dediklerinizi yapmaları sağlanıyor. Bunu yapabilmeniz için bir dizi eğitimden geçmeli ve çok pratik çalışması yapmanız gerekmektedir. Kişiler tüm dikkatini bana verdiği anda ben de uyguluyorum ama kalabalık bir kitlede uygulamak daha zor. Çaktırmadan yapmak yani:biggrinjester:

labonheur

Kayıtlı Üye
ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim az çok bilgi sahibi oldum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...