Azizenin Sırrı Açılımı

Angel777

Kayıtlı Üye
TAROT AZİZE'NİN SIRRI AÇILIMI
Rider-Waite-Kartları'nda gösterilen Azize kartından esinlenerek oluşturulanbu Tarot açılım sisteminin en ilginç yanı kişiyi asıl rahatsız eden nedenin bulunup ortaya çıkarılmasıdır.
57f003983aef.jpg
Tarot açılımının bilgi verdiği konular = Trent gelişimi ve bir şeyin içyüzü
Zorluk Derecesi = 3 Kart Adedi = 9
Tipik Sorular = Niyetim nasıl gelişecek? (Meslek olarak) geleceğim nasıl görünüyor?
Bu açılım sistemini, Rider-Waite-Kartları'nda gösterilen Azize kartından esinlenerek oluşturdum. Bu oyunun ilginç yanı yalnızca beklenen gelişimi göstermesi değil, aynı zamanda bizi son derece rahatsız eden «Neden?» sorusuna da bir yanıt bulmasıdır. "Neden başıma böyle bir şey geldi?", "Bu neden böyle oldu?"

Ay Tanrıçası'nm sırrı dokuz kartta gizlidir. Bu kartlar yansıttıkları ana sembollere göre açılırlar.
1+2 Azize' nin göğsündeki haç, birbirlerini hem güçlendi-rebilen, hem de engelleyen iki ana şevk biçiminde, konunun ne olduğunu gösterir. (Konu budur.) 4+3+5 Azize' nin tacının üzerinde görülen, ayın üç evresi bu konu üzerinde etkili olan etkileyici güçleri göstermek¬tedir:
3 Dolunay, karşıt etiyi yansıtır.
4 Doğmakta olan ay, etkisi artan gücü yansıtır,
5 Batmakta olan ay, etkisi azalmakta olan gücü yansıtır.
Her iki yandaki sütunların anlamları ise şöyledir:
6 Karanlıkta olan. Yani var olmakla birlikte, henüz bilinçli olarak algılanmayan, ama hissedilen ya da korkulan şey.
7 Aydınlıkta olan. Yani, açık olarak algılanan ve değerlendirilen şey.
Azize' nin ayaklarının dibindeki ay kartı ise,
8 Yolculuğun nereye gittiğini, bundan sonra neler olacağını gösterir.
9. kart, en sonda, Azize' nin kucağında bulunan gizli bilginin kitabı, başlangıçta sırtı dönük olarak yerleştirilir. Ancak bütün diğer kartlar yorumlandıktan sonra, bu karta bakmak mümkündür. Eğer bu bir koz kartıysa, Azize sırrını bu kartta taşıyor demektir. Kart açılır. Bu kart bize «Neden?» ve «Niçin»in arkasındaki derin noktaları gösterir. Eğer koz kartı değilse, kart açılmaz. Bu, Azize' nin sırrını gizli tutmaya karar verdiğini gösterir. Diğer bütün kartlar normal anlamlarını yansıtırlar.
Yorum aşamaları
l ve 2. konumda bulunan ana şevklerle başlayın. Daha sonra kronolojik sıraya göre 5,3,4 etkilerini yorumlayın. Daha sonra, bilinçsiz yan (6) ve olanaklar kartına (8) geçmeden önce, bilinçli yanı (7) değerlendirin. 9. ve son tarot kartını açıp yorumlamaya başlamadan önce, 4 (gelecek etkileri), 6 (henüz bilinç dışı olmakla birlikte yavaş yavaş belirginleşmeye başlayan) ve 8 (yeni olanaklar) numaralı kartlarda gösterilen gelecekle ilgili özellikleri biraraya toplayın.
Alıntıdır.

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Çok anlamlı ...Bence hesap gecesinde uygulanması gerek bir açılım :)

blueblure

Kayıtlı Üye
Bu açılımı uygulayan biri daha ayrıntılı ve anlaşılır açıklayabilir mi? Tarota yeni başladım da :D

Keira

Moderator
Tarota yeni başlayanlar önce basit açılımları kullanarak kendini geliştirmeli, kartları okumayı öğrenmelidir. Bunları gerçekleştirince bu açılımı daha rahat anlayabilir, kartlar arasında bağ kurarak kartları okur, bakım yapabilirsiniz. Şu an size bu açılım defalarca anlatılsa da, öğretilse de yukarıda söylediklerimi gerçekleştirmezseniz, bu açılıma bakamazsınız. Sevgiler..

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
Bir defa bu açılımı denedim inanılmaz çelişkili sonuç verdi. Herhalde yanlış zamanda yaptım.

Keira

Moderator
Bakımı yaparken başka bir şeylere odaklandıysanız, aklınızdan sürekli farklı düşünceler geçtiyse çelişkili sonuçlar çıkabilir. Her deste için bu geçerlidir.

ERBEHILM

Kayıtlı Üye
Özellikle destelerinizde niyetinize odaklanırken aklınızdan farklı şeylerin geçmesi yorumlamanızda çelişkili sonuçların çıkmasına neden olur.Bir diğer neden ise eğer kartlarınızla bakımınızda enerji düzeyiniz,bakma isteğiniz yeterli değilse de bu tipte sonuçlar ortaya çıkabilir.

hashikio

Kayıtlı Üye
Eğer bu bir koz kartıysa, Azize sırrını bu kartta taşıyor demektir. Kart açılır. Bu kart bize «Neden?» ve «Niçin»in arkasındaki derin noktaları gösterir. Eğer koz kartı değilse, kart açılmaz. Bu, Azize' nin sırrını gizli tutmaya karar verdiğini gösterir.

Burada koz kartından kasıt ne acaba?Büyük arkana mı?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Eğer bu bir koz kartıysa, Azize sırrını bu kartta taşıyor demektir. Kart açılır. Bu kart bize «Neden?» ve «Niçin»in arkasındaki derin noktaları gösterir. Eğer koz kartı değilse, kart açılmaz. Bu, Azize' nin sırrını gizli tutmaya karar verdiğini gösterir.

Burada koz kartından kasıt ne acaba?Büyük arkana mı?
Bu açılımı yapmıştım ve benim bildiğim dediğin gibi .Eğer 9.kart büyük arkana kartlarından biri çıkarsa ,Azize sırrını açmış sonucu göstermiş demektir.Yok eğer küçük arkana kartı çıkarsa 9.kart, sır devam eder.Ben kendi açtıklarımda böyle değerlendirmiştim.

-Ayrıca son kart büyük arkana çıktığında sonuç hep öyle oldu,hiç yanıltmadı,bunuda eklemek isterim.