Cadılık enerjisi 11 hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Necromancer

Kayıtlı Üye
Bir arkadaşımız cadılık enerjisi 11 deneyimleri konusu altında neden KA PTAH zikrediyoruz diye sormuş.Konu kilit olmasa bir kaç yazacağım vardı.Her neyse.

Satan, Tanrılar ın en görkemlisidir. Mısır ı ayrıca PTAH adı altında yönetmiştir. ENKİ Yeryüzü nün Efendisi/ Hakimi anlamına gelir. Zodyak ın 11. burcu, Kova nın Su Taşıyıcısı sembolüyle tasvir edilir. Kova, insanlığın, teknoloji ve dehanın burcudur. Satan ın sayılarından biri 11 dir. Satan, Yılan Camiası olarak da bilinen Antik Mısır Yılan Düzenini kurmuştur. Geçmiş bin yılda, öğretiler çarpıtılmıştır ve artık orijinal doktrinleri yansıtmazlar. Bu düzen, insanoğluna tanrısal bilgi ve güç getirmek amaçlıydı. Bu bilgi birkaç kişinin elinde tutulmuş ve bizi bozarak düşman tanrıların yolunda birleştirmek üzere suiistimal edilmiştir. İnsanlara; kendilerine bu güç verilse suiistimal edecekleri anlatılmıştır. Bu; bu güçleri, Yahova olarak bilen varlık ve yandaşları yolunda kasıtlı olarak sınırına kadar kullananların uydurduğu yalanlardan biridir. Bu iyi saklanmış sırları sıradan insanlara açıklamak kontrol sahiplerinin güçlerine artık sahip olmamalarının garantisi olacaktır.

Benim anlayamadığım satanizmle alakası olan bi mantranın neden arkadaşlara verilmesi onuda geçtim neden bilgi verilmiyor?

Necromancer

Kayıtlı Üye
Bu arada alıntı yaptığım ikinci paragrafla alakam yoktur sadece ne demek istediğimi anlatabilmek amaçlı.

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Şimdi öncelikle mesajınızı tahlil edelim hep beraber, içindeki bilgiler ne kadar doğru ne kadar yanlış ya da ne kadar mantığa yatkın.

Satan, Tanrılar ın en görkemlisidir.

Satan, ya da bilinen ismiyle Şeytan, bir Tanrı değildir, hiçbir zaman bu statüde değerlendirilmemiştir ve hiçbir zaman öyle bir statü kazanamayacaktır. Şeytan, isyankarlığın ve isyanın, kıskançlığın ve kötülüğün bir sembolü olmuştur tarih boyunca. Bu bilgiyi yazan her kim ise yazısının güvenilirliğini bu cümlede sarsmış bile.

Satan, Yılan Camiası olarak da bilinen Antik Mısır Yılan Düzenini kurmuştur.

Yılan sadece Mısır'da değil, Maya, Aztek, Aborjin gibi onlarca kadim uygarlığın da sembolüdür. Ayrıca Eski Yunan döneminin çok bilindik sembollerinden biri olan bir asaya dolanmış iki yılan sağlık sektörünün şimdilerde adeta simgesidir. Bu nedenle yılanın astral ve sembolik anlamları göz önüne alınarak, benim daha önce Antik Mısır tarihine göz atarken karşılaşmadığım Yılan Düzeni oluşmuş olabilir ve düzene bu isim verilmiş olabilir. Bu nedenle bu konuya da göz atma gereği duyuyorum. Ayrıca iyiliğin ve sağlığın sembolü yılan olduğu kadar, her gün gün doğumunu engellemek adına Ra ile çarpışan yılan tanrı Apep de kötü anlamda tasvir edilmiş bir yılandır. Bu nedenle Yılan ile Satan'ın bir arada düşünülmesi bana Agarta(BİR'in oğulları) ve Şamballa (Yılan oğulları) hikayesini anımsattı biraz. Kara büyücülerin ve karanlık ruhların Şamballa'dan yani Yılanoğullarından yükselmesi olayını çok andırıyor ki son zamanlarda Şamballa'nın da insan tekamülünde ''iyi anlamda'' rol aldığı idaalar arasında. Ne kadar doğru ne kadar değil bilinmez.

Bunların yanında zikirde geçen kelimelere göz atmak gerekirse,
Ka, Ruh anlamına gelmektedir. Cadılar 4 element ile birleşmelerini, doğa ile uyumlarını tamamladıktan sonra 5. element olan ruh ile birleşirler. Bu da cadılığın zirvesi olur.
Ptah, evrenleri yaratan anlamına gelir. Ki yine cadılıkta ruh ile birleştikten sonra evren ile birleşim gerçekleşilir. Bu da yaratıcı potansiyelin açığa çıkmasıdır.

Genel olarak iki kelimeye bakılınca Satanist alakayı ben çözemedim. Bir yazının Satan tarih boyunca Ptah olup biyerleri yönetmiştir, Zeus olup başka yerleri yönetmiştir dediğinde 'Hımmm bize satanist çalışma yaptırıldı.'' diye düşünmez ve biraz daha araştırırdım.

***Ayrıca, kendisi bir zamanlar sadece Memphis ve Heliopolis'e Tanrı'lık ederken, bu iki şehrin öneminin ve etkisinin artmasıyla bütün Mısır'a hükmeder olmuştur. Buradan anlaşılabilecek olan şey, Ptah kültünü takip edenlerin kendisini daha bilinir hale getirmiş olmasıdır. Mısır hiçbir zaman ama hiçbir zaman sadece 1 Tanrı'nın emrinde olmamıştır. Eğer öyle olacak olsaydı, bu en çok bilinen ve itimat edilen Tanrıları, ilk ölü ve yeraltının hakimi Osiris ya da Güneş'in kendisi olup Dünya'ya hayat veren Ra olurdu.

Necromancer

Kayıtlı Üye
Siz beni yanlış anladınız.Zaten ben ikinci paragrafla alakam olmadığını söyledim.Sadece araştırırken Satanistlerin tanrısının mısırda Ptah adlı tanrı olarak varlığını sürdürdüğünü gördüm.Ve böyle bir konu açtım.Anlattığınız mitolojideki tanrılara zaten inanmıyorum.Tanrılarında şeytanın oyununun ve ifritlerin bir parçası olduğuna inanıyorum.Bu yüzden Ptah mantrasınıda uygun bulmadığımı söylüyorum...

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Tamam ben de yukarıdaki mesaja hitaben bildiğim kadarıyla doğrulayıcı bilgiler verdim ve mantrada kullanılan iki kelimenin cadılıkla bağlantısını da açıkladım. Geri kalan kısımları ekstra bilgidir ve oradaki yazıya hitaben yazdım. Yani özellikle size cevaben değil, ayrıca bu iki kelimenin anlamını ve cadılıkla bağlantısını merak eden herkes için genel bir mesaj yazdım. Merak edenler bir nebze de olsa rahatlasın diye.

Saygılar.

...WiccaN...

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Şeytanın varlığına inanmıyorum. ve cadılıkla şeytan arasında uçurumlar var. kafam karıştı

Necromancer

Kayıtlı Üye
Eğer islam doğruysa ki bana göre doğru cadılıkta yüzde yüz şeytanın parmağı var.Nasıl açıklayabiliriz şeytanın parmağının olduğunu derseniz biraz düşünmeniz yeterli.Doğu majisinde geçen varlıklar büyü yapımına yardım etmiyor mu?Onları inkar edebilir miyiz?Elbette hayır.Neden Batı majisinde ki büyü yapımına yardım eden varlıklar aynı İfritler olmasın?Batı majisi sadece Doğu majisinin değişik kelimelere bürünmüş halidir.Çoğu mitolojide ve paganizmde adı geçen tanrılar İfritlerdir.Bunu detaylı şekilde araştırırsanız ne demek istediğimi anlarsınız.Dediğim gibi bunlar sadece işin ballandırılarak anlatılan kısımları.Cadılık, enokyan, ruhani satanizm, hepsi dolaylı yoldan Şeytana gider inanmak size kalmış.Bu arada druid rahiplerinide unuttum onlarda bir nevi ifrit.Eski dönemlerde yardım ettikleri rahiplerin adını kullanarak sizi kandırıyorlar.Söylediklerime karşı cevabı olan varsa buyrun yazsın...

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Druid rahipleri bir nevi ifrit derken ne demek istediğinizi önce açıklayın. Daha sonra doğu majisinde yardım eden varlıkların ifrit olduğu fikrine nerden kapıldığınızı ve batı majisindekilerin de aynı varlıklar olduğu fikrine nereden kapıldığınızı açıklayın.

İfrit sadece ve sadece 1 varlık grubunun adıdır, şu koskoca yaradılış içerisinde ifrit, cin, nymph, slyph, golem... gibi uzayan devasa bir liste varken hangi akla hizmet sadece ifritleri büyülerin yardımcısı olarak düşünebildiniz? Ayrıca ifritin güçlü ve yüksek rütbeli bir varlık olduğunu düşününce basit büyülere itimat etmeyecek varlıklar olduğunu da çıkartabiliriz. Dinleri benimseyen cin gibi varlıkların, hele ki koyu bir şekilde benimsemişse sadece kendi dininden ve ekolünden olan çalışmalara katıldığı da ayrı bir iddaadır ki bunu da değerlendirmek lazım.

Eee hangi akla hizmet doğu ve batı majisine yardımcı olan varlıkları bir tuttunuz bilgi kaynağınızı alabilir miyim?

Necromancer

Kayıtlı Üye
Doğu ve batı kültür farkı olabilir ama benim dinime göre büyü yapmak için önce sizin adınıza çalışan bir varlık olması şart.Ve bu varlıklar yine benim dinime göre cinler ifritler vs vs.Yani anlatmak istediğim druid rahipleri ölmüş insanlardan öteye geçmez.Kendi hesabını verdide gelipde bize büyü hakkında mı yardım edecekler?Bu arada hangi listeden söz ediyorsunuz?Uzaylılarında cinlerin oyunundan öteye geçmeyeceğini söylüyorum.Kanıtlayabiliyorsanız kanıtlayın...

toprak

Kayıtlı Üye
cadılıkla ılgılıyım cadılıkta seytanın parmagı yok arkadasım.
cadılar doganın guclerını kullanır seytanın degıl.druıd rahıplerı ıyılık yapmıslar.seytan bunun neresınde.su gözluklerı bı cıkarın artık

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Önünüze elimde bir lamba ile gelip de ''İşte bu cin, haydi cin söyle sen uzaylı taklidi mi yapıyorsun?'' diyebileceğim gibi bir olay söz konusu olmadığı gibi, metafizikte ''Ben var diyorum sen yok diyorsun, kanıtlayamazsan ben haklıyım.'' gibi bir cümle de bu kadar imkansızdır. Ben şu anda burada bir yaratıcı yok dersem bana varlığını kanıtlayabilir misiniz? Ya da Druid rahipler gerçekten öldükten sonra geri gelen insanlardır desem bunun tersini kanıtlayabilir misiniz elle tutulur gözle görülür bir şekilde?

Böyle bir şeyin mümkün olmayacağı aşikar. O nedenle.
''Sizin dininiz size, benim dinim banadır.'' İnançlarınız sizin, inançlarım benimdir. Kimseye kanıtlamaya ihtiyacım olmadığı gibi, kimsenin de kanıtına ihtiyacım yoktur. Kanıtım, inancımdır. İnancım deneyimimdendir.

...WiccaN...

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Eğer islam doğruysa ki bana göre doğru cadılıkta yüzde yüz şeytanın parmağı var.Nasıl açıklayabiliriz şeytanın parmağının olduğunu derseniz biraz düşünmeniz yeterli.Doğu majisinde geçen varlıklar büyü yapımına yardım etmiyor mu?Onları inkar edebilir miyiz?Elbette hayır.Neden Batı majisinde ki büyü yapımına yardım eden varlıklar aynı İfritler olmasın?Batı majisi sadece Doğu majisinin değişik kelimelere bürünmüş halidir.Çoğu mitolojide ve paganizmde adı geçen tanrılar İfritlerdir.Bunu detaylı şekilde araştırırsanız ne demek istediğimi anlarsınız.Dediğim gibi bunlar sadece işin ballandırılarak anlatılan kısımları.Cadılık, enokyan, ruhani satanizm, hepsi dolaylı yoldan Şeytana gider inanmak size kalmış.Bu arada druid rahiplerinide unuttum onlarda bir nevi ifrit.Eski dönemlerde yardım ettikleri rahiplerin adını kullanarak sizi kandırıyorlar.Söylediklerime karşı cevabı olan varsa buyrun yazsın...

daha neler...

SabnocK

Kayıtlı Üye

Konu saçma sapan yerlere gelmiş..Wiccan-Şeytan bağlantısını nerden kurdunuz merak ediyorum..ayrıca madem Satanla ilgili yazdığınız şeylere inanmıyorsunuz neden bunu kanıt olarak öne sürüp bazı şeyleri çürütme amacına giriyorsunuz..Ayrıca sayın ''GrizzlyBear'' Satanla ilgili söyledikleriniz Kurandan aldığınız düşüncelerdir..zaten Kurana inanmayan birine Kuranı veya onun içinde yazan şeyleri kaynak olarak göstermek bana biraz saçma geliyor..Bu tip konularda uzlaşamama nedenimiz de bu..genel olarak konuşuyorum..yoksa sizinle karşılıklı bir konuşmamız zaten olmadı..

...WiccaN...

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
sevgili sabnock sanırsam spirtüel satanzim savunucularındansınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...