Bilgisi Olan Var mı ?

Voy

Kayıtlı Üye
................

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Tansiyonla alakalı olarak bazen görüntülerde küçük zerrecikler görülebiliyor, gözünüzü hangi yöne çevirseniz görüyorsunuz, bunu defalarca yaşamıştım, ani hareket sonrasında dahi olabiliyor ancak 1 saat sürmesi olasılıgı düşürüyor bilemicem...

Voy

Kayıtlı Üye
Bilmiyorum bende anlamadım havanın kararmasını bekliyorum tekrar bakmak için kafamı bilgisayardan kaldırıp hala görüyormuyum diye ,görüyorsam ve böyle birşey yoksa doktora gidicem :) Yada gitmeyebilirim çok güzel bir görüntü oluştu çünkü.

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Uçak ile seyahat ederken sürekli başıma gelen bir olaydır. Başımı çevirip camdan dışarı bakar bakmaz binlerce küçük ışık zerreciğinin durmaksızın her yöne hareketini izlerim ben de ve bu olay saniyelik değil baktığım her an süren bir aktivitedir. Işık oyunu mu yoksa başka bir şey mi olup olmadığını sürekli merak etmişimdir, bu başlığa gelecek açıklamalar bana da yarayacak doğruyu söylemek gerekirse. :)

aswang

Kayıtlı Üye
Duyduğum göre anlattıklarınız gözdeki vitreus jelinin zamanla büzülüp retinadan ayrılmasından dolayı oluyor.Özellikle miyop hastalarında daha sık görülüyor.Migrendende kaynaklı olabiliyormuş.Siz gözünüzü hareket ettirdikçe onlarda hareket ediyormuş.

Göz gerçekten çok dikkat edilmesi gereken bir organ.Bunu ciddi bir göz ameliyatından çıktıktan sonra çok daha iyi anladım.Bence üstünde durun ve doktara gözükün.

Adramelech

Kayıtlı Üye
Çok sevdiyseniz elerinizle gözlerinize bir süre baskı yapıp tekrar görebilirsiniz.

Voy

Kayıtlı Üye
Çok sevdiyseniz elerinizle gözlerinize bir süre baskı yapıp tekrar görebilirsiniz.

McScream ;Ellerimle gözlerime baskı yapıp görmeme gerek yok boşluğa bakınca görüyorum zaten.O karlanmadan bahsetmiyorum birde onu biliyorum.

Bu arada baktım gece görmedim ışıktan kaynaklı birşey galiba GrizzlyBear.Demmek ki gündüzleri boşluğa bakarak görsel şölen yaşayabiliriz:).

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Gözlerle ilgili olabilir. Göz sıvısıyla ilgili etrafta beyaz uçuşan noktacıklar görülmesi ufak bir rahatsızlık diye hatırlıyorum. Bazen benimde olur ama çok kısa sürer hemen geçer ve o kadar tüm etrafı kapladığı hissine kapılmam. Etrafta olurlar ve geçerler Bu normalde olan bir olay. Ama uzun süreli olması ve sürekli tekrar etmesi durumunda bence doktora kontrol olunmasında fayda var.
Bu kontrollerden sonra konuyu tekrar konuşmak gerekir sanırım. Tabiat-evrensel kaynaklı bir şeyler (şey diyorum çünkü ne diyeceğimi bilemedim) de olabilir elbette. Işık oyunları, enerji yoğunlukları vb. diye düşünüyorum. Yüksek irtifa dağcılarında yüksek rakımlarda yağmurlu havalarda elektrik kaynaklı (atmosferik durum) bu tip olaylar rapor edilmiştir.
Syg.

Adramelech

Kayıtlı Üye
McScream ;Ellerimle gözlerime baskı yapıp görmeme gerek yok boşluğa bakınca görüyorum zaten.O karlanmadan bahsetmiyorum birde onu biliyorum.

Bu arada baktım gece görmedim ışıktan kaynaklı birşey galiba GrizzlyBear.Demmek ki gündüzleri boşluğa bakarak görsel şölen yaşayabiliriz:).

Karlanma dediğiniz şey benim bahsettiğim şeyse bir doktora görünmeniz iyi olur bence de.

Voy

Kayıtlı Üye
Yok normalde olan birşey değil o karlanma dediğiniz gibi gözlere baskı yapınca oluyor birde çok yorgun olunca sabahlayınca falan oluyor neyseki sağlıklı gözlerim var :).Sağolun.

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Yok normalde olan birşey değil o karlanma dediğiniz gibi gözlere baskı yapınca oluyor birde çok yorgun olunca sabahlayınca falan oluyor neyseki sağlıklı gözlerim var :).Sağolun.

Hayır bahsettiğim şey karlanma veya gözlere baskı yapınca olan bir olay değil.
Bence yine de bir doktora anlatın. Gözleriniz sağlıksız demedim yardım isteğinize karşılık sadece öneri.

Syg.

Voy

Kayıtlı Üye
Hayır bahsettiğim şey karlanma veya gözlere baskı yapınca olan bir olay değil.
Bence yine de bir doktora anlatın. Gözleriniz sağlıksız demedim yardım isteğinize karşılık sadece öneri.

Syg.

Ben sizin mesajınıza karşılık olarak yazmamıştım onu yalnış anladıysanız kusura bakmayın lütfen,McScream'in gözlere baskı yapınca olan karlanma normalde varsa doktora görünmeniz iyi olur önerisine yazdım.Hem sağlıksız derseniz ne olacak sinirlenmiycem tabiki de hayır benim gözlerim sağlıklı işte diye :).Sizin önerinizi gördüm ayrıca teşekkür ederim öneriniz için:).Gündemi çok meşgul etti bu göz olayım susayım artık.