Kurşun Dökme

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
[color=red:309903a6]kurşun dökme ile ilgili adetten kesilmiş el geçmiş kadının yapabileceğine dair inanç vardır ama ben katılmıyorum

gerekli malzemeler

1.geniş bir tepsi
2.içi su dolu metal bir kap
3.emek parcası
4.iğne
5.iplik
6.kan değmemiş sadece bu iş için kullanılacak bıçak
7.azı acık şekilde koymak üzere makas
8.tuz
9.kurşun
1o.kepçe
11.örtü yazma vs vs
bazı yerlerde bunlara ne ek olarak şeker çocuk ayakkabısı toprak taş gibi meteryallerde koyulmaktadır

bu artları yani yularıda yazan malzemeler tepsiye dizilir ortaya su tolu metal kap konur
kurşun kepçede eritilir kişi oturtulur üzerine yazma -örtü örtülür tepsi baına değmeyecek şekilde yaklaştırlır ve eriyen mum su dolu metal kaba dökülür

kurşun erirken

nas felan ve nazar duası okunur

3 kez aynı işlemler gercekleştirilir son olarak ayatel hürsi nas felak nazar duası okunur kişiye doüğru üflenir ve tuzdan biraz ağzına alması istenir

kuşun 4 kez eritilir ve kapı eşiğine dökülür dular yeniden okunur ve yere dökülen parcadan bir tane kişiye verilir yanında taşınması istenir

kurşun dökme aynı zamnda kahenet içinde kullanılır

suya döktükten sonra şekiller alınır bu şekiller yorumlanır

uzun çubuk gibi şekiller çıkarsa erkek nazarı değğmiştir

top top şekiller çıkarsa kadın nazarıdır

çivişler oluşursa dedikodudur

kurşun parçalanmaz tüm kalırsa nazar aynı yerdendir parca pparca olursa farklı farklı yerdendir

büyük yuvarlak bir şekil çıkarsa para gelecek detemktir

delinirse nazarın hasta ettiği anlamı çıkar

çok ses çıkarsa. kurşun gec erirse ve dışarı kurşun sıçrarsa çok nazar var demktir

şekiller düzellir se nazar gecmiş demektir ama yukardaki yazdıklarım devam ederse ses gec erime çok şekil vs vs 7 kere dökülür

kehanet için yorumlar artık siz kalmış

ve yere dökülünce çicek melek erkek kupa gibi şeliller oluşur kişiye kısmet acması için kadın yada erkek

duası kabul olması için çiçek

korunması için meelek

para ve başarı için kupa şelki yada kupa kaldıran kişi şekli verilir daha bir çok şekil var[/color:309903a6]

dido06

Banlı Kullanıcı
Kursunu herkez dökebilrmi mesala anadoluda el vermek gerkiyo derrler yapan biri ögretk elimi verdim diyo annem öyle aldi

leyla

Kayıtlı Üye
benim çok yakın bi tanıdığımda kurşun döküyo fakat kurşun dökmek için el vermek gerekiyo kurşun döken kişi tabi bunun bi duası var ben bilmiyorum onu el vereceği kişiye okuması lazım

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu konu enteresan.Bu bir çeşit dalga boyunun kurşun ve suyun ısı alışverişi sırasında fotoğraflanması gibi birşey sanırım.Kusura bakmayın biraz bilimsel yaklaşıp tadı kaçırıyorum bazen :) Ama bence herşeyin bir açıklaması vardır.Birşeyleri açıklayabilirsek daha ileri taşıyabiliriz bence.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Bir tanıdığım kurşun döktürdükten sonra ailesindeki her bireyin 3 gün arayla başına kötü şeyler geldi kazalar .Bunun kurşunla alakası var mıdır bilmiyorum ama tesadüfe de hiç inanmam hayatta.. Ne bileyim paylaşmak istedim.

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Bir tanıdığım kurşun döktürdükten sonra ailesindeki her bireyin 3 gün arayla başına kötü şeyler geldi kazalar .Bunun kurşunla alakası var mıdır bilmiyorum ama tesadüfe de hiç inanmam hayatta.. Ne bileyim paylaşmak istedim.

Kurşun döktürmek negatif enerjilerden arınmak için yapılır. Negatif enerjileri çekmek için değil. Başlarına negatif bir şey gelmesi başka bir evrensel konuyla ilgili büyük bir ihtimalle. Konuyu iredelemeleri gerekli. Belki kurşun döktürdüler bu olayları daha netametle karşıladılar kurşun döktürmeselerdi daha zayıf olacaklardı. Olaya her açıdan bakmak lazım. Yani kurşun döktürdüler kötü oldu değil, kurşun döktürdüler olacak olayları daha iyi karşılayabildiler gibi.

Kurşun radyasyondan korur. X-ray cihazları ve nükleer reaktörlerin radyasyondan korumak amacıyla kaplanmasında kurşun kullanılır. Bu nedenle radyolog doktorların önlüklerinde kullanılır yada bu tip odaların kaplanmasında kullanılır. Korozyona dayanıklı olmasından dolayı aşındırıcı sıvıların depolanmasında kullanılır. Elektrik iletkenliği de düşüktür.

iremmm

Kayıtlı Üye
eskiden çok vardı ama artık pek kullanılmıo sanırım ya el vermede varmı bilmiorum ama hatırladığım kadarıyla önüüne gelen döküodu eskiden sanki..:S

greengrass

Kayıtlı Üye
"ocağı" adı verilen bir aileden geliyorum. "ocağı" daha çok olan kişi kızına ve kız torunlarına el verebilir. bu kişiler kurşun döker, derisel yaralara okur ve krem yapar , ağrıyan sızlayan yere okur, nazar değmiş olan kişiye okur, kötü düşünceli insanların ağırlığından hastalanır ve buna benzer bir çok şey.... anneannem bana ve ablama el vermişti. el verme yönetimi açıklamak istemiyorum çünkü çok alışılagelmiş bir yöntem değil. kurşun cumartesi yada çarşamba günü, gün evine giderken dökülürse etkili olur. ayrıca ağaılık yada nazar olduğuna inanılan kişinin evinde yada iş yerinde yapılmalıdır.

MoNa

Kayıtlı Üye
(Bilimsel Açıdan Kurşun Dökmek)

Kurşun döktürme işlemini yapmak, başımızda birikmiş olan ve bunalım oluşturan statik elektriğin, erimiş haldeki kurşuna aktarılması amacına yöneliktir.
Kurşun döktürmenin bilimsel açısını, çağdaş bilimlerden ve dünyadaki tespitlerden de görebiliriz.
Kurşun döktürme işlemi,diyebiliriz ki beyine detoks yaptırmak gibidir.
Başımızda, beynimizde zaman içinde, yaşamın içinde birikmiş,bizi rahatsız eden negatif, kötü, olumsuz düşüncelerden kurtulmamıza ve biranda rahatlamamıza vesile olur.
Kurşun döktürenler, beyinlerini esir etmiş olumsuz duygularından, kötü düşüncelerinden, iç sıkıntısı veren negatif elektrikten kurtulabilirler....

(Bilimsel Açıdan Kurşun Dökmek)

Daha önceden yapmakta zorlandıkları işlere daha rahat ve olumlu şekilde adapte olur, daha başarılı sonuçlara ulaşırlar.
Günlük yaşamlarını da daha rahat idame ettirirler.

Günümüzde insan sabahtan akşama kadar, işte, evde, yolda v.b. hep yoğun bir stres altında bulunmaktadır.
Bu günlük hayatın stresi yanı sıra çevremizde yaşanan olumsuz olaylarla da birlikte çok yoğun stres altında ezilerek, beynimizde negatif yüklü elektrik biriktirmekteyiz. Biriken bu negatif elektriği vücudumuzdan atmak için, kurşun döktürme işlemi yaptırabiliriz.

Bu olumsuz, negatif biriken elektriği erimiş kurşuna aktararak rahatlayabiliriz.
Veya çıplak ayakla toprakta yürüyerek ayak tabanlarımızdan toprağa aktarabiliriz.
Amaç, bizi olumsuz etkileyen beynimizde biriken negatif enerjiden kurtulmak ve rahatlamaktır.

Çok eski bir işlem olan Kurşun Dökme, nazar ve büyü ile gelen ruh hastalıklarının şifa bulunması için günümüzde bile halen yaygın şekilde kullanılmaktadır.
Kurşun dökülürken yapılan dualar ise halk arasında üç harfliler olarak bilinen cinlerin kovulması işlemini güçlendirmek içindir.
Bu işlemin deneyimli kişiler tarafından yapılması önemlidir.
Kurşun dökme de yaşanabilecek kazalardan dolayı tehlikeli olduğundan bir çok habere konu olmuştur.

Kurşun dökme işlemi, kurşun maddesinin en önemli özelliklerinden biri olan ayrıştırma özelliği sayesinde olumsuz enerjiyi pozitif enerjiye dönüştürebilmektedir.
(alıntı)

Kurşun erimiş halden birden donar hale geçtiği zaman, bir metre çapında bir küre içinde elektromanyetik kuvvetleri yok eder.

cigdemy

Kayıtlı Üye
kurşun döktürmek istiyorum, önerebileceğiniz güvenilir birisi var mı?

NicktenyoxuN

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
bizim buralarda fal,kehanet ve nazar giderme için kullanıyor.
Örnek:-Valla üzerinizde birin gözü var.Sizin küçük çocuk atçı olacak