İskambil falı (Çingene usulu) ve derin açıklamaları

AphraeL

Kayıtlı Üye
Aslında fal faldır diyeceğim, yapıyorsa hepsi yapar. Enerji harcarsınız fal bakarken. Başlarda yorumlarken de yorulabilirsiniz. Ona göre fazla yüklenmeyin kendinize.

İlk kez baktığım için yoruldum sanırım..Normalde diğer fallara bakarken böyle olmam çok zorlamadığım sürece.. Teşekkürler.. İyi forumlar..

gulchn

Kayıtlı Üye
Çok güzel bi paylaşım, ben de eskiden iskanbil kartlarıyla bakım yapardım ama bu kadar ayrıntılı değildi. Sadece sayılara bir anlam yüklemiştim, tarot bakıyorum normalde ama o kadar güzel açıklamışsın ki özendim. Gidip bir deste mi alsam ne :)

repece

Kayıtlı Üye
Teşekkürler Angel777 ne kadar güzel açıklamışsın diğer açıklamalarınıda büyük bir keyfile takip edeceğimizden emin olabilirsin.Yalnız merek ettiğim bir konuyu soracağım ,İskambilde kartların hangi harfleri temsil ettiğinide bize anlatabilir misin? Tekrar teşekkürler.

Angel777

Kayıtlı Üye
Piyasa bulacağınız destedeki harfler:
1. J- Vale
2-Q-Kız
3.K- Papaz
4.A- As

Resimdeki destede harfler rusça, onları da açıklayayım.
1. В- Vale
2. Д- Kız
3. К- Papaz
4. Т- As

Angel777

Kayıtlı Üye
Eğer artık belirli bir seviyye geldiğinizi düşünüyorsanız, size kartların kombinasyon anlamlarını öğretebilirim.
Tarotta İmparator kartı ile imparatoriçe kartının birlikte evliliği ve düöünü simgelemesi gibi, iskanbilde de bir takım kombinasyonlar vardır. En basitlerden anlatmaya başlıyorum:
Peş peşe 4 as dileğinizin ve isteğinizin tutması anlamına gelir. Hatta fala başlarken desteyi ikiye bölünce, eğer ki, Kupa ası ve 9 karo ve ya Kupa ası ve 9 ası bir arada çıkarsa o falı bakmayın çünkü sonuç inanılmamz şekilde iyi olacaktır. Bu da dileğinizin ve hayatınızın iyi olacağı anlamına gelir.
Bunun bir de ters anlamı vardır. 9 maça ve Maça ası birlikte ölüm demektir. Eğer ki, fala başlarken bu iki kart çıkarsa, o falı bırakın. Hatta bir takım inançlar o desteyi yakmanız gerektiğini savunur. Fakat ben destemi bana kötü bir haber verdiği için yakmazdım. Maça asının ters ve ya düz olması burada bir anlam teşkil etmez. Aynı zamanda Maça 7-si(ters) ve Maça ası; Maça 7-si ve Maça dokuzu da uğursuz kombinasyonlardır. Başlarda bu iki kombunasyondan biri çıkarsa, falın negatif süreceğini ve fal baktığınız kişinin başında belaların dolaştığını anlatır.
Maça kızı ve maça dokuzu hastalık büyüsü demektir. Maça dokuzu; maça ası ve maça kızı ölüm büyüsü demektir.
Maça kızı ve kupa dokuzu aşk büyüsü demektir. Maça kızı ve maça yedilisi ayrılık büyüsü demektir.
Üç asın yan yana çıkması hayatta olacak büyük değişiklikleri simgeler. Eğer bu üç asın yanında maça kızı çıkarsa büyünün etkisi ile olan değişiklerdir. Eğer bu üç asın yanında maça valesi çıkarsa, bu değişikliklerin anlamsız olduğu demektir. Yani değişiklikler hayatınıza doğrudan yansımayacak.
Fal bakılan iki kişinin arasında bir kişi kartı ( Sinek valesi, kupa kızı, karo kızı, sinek kızı, kupa papazı, karo papazı, sinek papazı ve maça papazı) çıkarsa, bu çıkan kişinin iki kişinin arasına girdiği anlamına gelir. Eğer iki kişinin arasında bu kişilik kartı ve ya kupa 9-u çıkarsa, o aradakinin iki kişiden birine aşık olduğuna işaretdir.
Kupa 9-u ve ters maça 7-si kara sevda, imkansız aşk demektir. Bu aşka tutulanlar büyük acılar çeker.
Aklıma gelenler şimdilik bunlar, çünkü sayısız kombinasyon yapılabilir. Tanımadığınız kombinasyoonları artık buradan sorabilirsiniz.

repece

Kayıtlı Üye
sevgili angel777 benim harflerden kastım isim çıkarmaya çalışmaktı mesela her kart alfabede bir harfe tekabül ediyormuş ona göre falına bakılan kişiye şu harfleri içeren kimse falan denilebiliyormuş.

okshar

Kayıtlı Üye
sayın angel777 benim bi sorunum var fala bakarken açtıgımız kartları topladıgımda 17 degil 20 kart oluo nerde hata yapıyorum acaba
kişi kartı altına 1 kart üstünü 5 kapalı kart ve onlarında üstüne 1 açık kart daha sonra kiişi kartının sagında solunda altında ve üstünde 3 er kart.toplam 20 yapıyo nerde hata yaptıgıımı sölerseniz çok sevinirim

repece

Kayıtlı Üye
aaaa benimde 20 kart kaldı neden oluyor acaba?nerde hata yaptığımı çözemedim bende.

NeFReT696

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
evet benimde öle oldu ya :( nerede yanlış yapıyorum?

Angel777

Kayıtlı Üye
Her şey doğru fakat ben bir şeyi belirtmeyi unutmuşum. 3 ve ya 5 kart koymak şart değil; eğer sorunuz netse sadece bir kart bile yeter. Bazıları 5 değil 7 koyar vs. Yani her şeyi doğru yapıyorsunuz, merak etmeyin. Çok afedersiniz bu hata için. :(

repece

Kayıtlı Üye
Angel777 nerdesin yeni bilgiler bekliyoruz senden bize açılımlarda yorumlar yapmayı öğretirmisin açıkcası bu kadar bilgi yetmedi bize:)))

Angel777

Kayıtlı Üye
Yazının bu kadar sevildiğini bilmiyordum. :)
Ana teknikler bunlar, istediğiniz konular için farklı yorumlama teknikleri vereyim isterseniz. Ama yani iskanbil falı ve ana yorumlanması budur, gerisi size kalmış, kemdi yorum tekniğinizi kendiniz geliştireceksiniz. Elimde bir kaç tane açılım var, onları da çevirip bugün paylaşmaya çalışacağım.

repece

Kayıtlı Üye
Hergün bakıyorum angel ne ekledi bugün diye.:)evet tabiki takip ediyorum yorumlama stilini çok beğeniyorum.Her zaman takipteyim yazılarını beğeniyorum.

Angel777

Kayıtlı Üye
Takip ettiğiniz için çok teşekkürler. Yazıların devamı gelecektir. :)

repece

Kayıtlı Üye
Asıl ben teşekkür ederim görüşmek üzere sevgiler.

Angel777

Kayıtlı Üye
Açılım: Çingenenin Cevabı
f251f5786aca.jpg

Bu açılım çingenelerin Geçmiş ve geleceğe göz atmak için kullandıkları açılımdır. Resimde gösterildiği şekilde açılımı yapınız. Belirleyici kartı kendiniz seçiniz. Kalan kartları şansa doğaçlama çıkarınız ve sonra bir bir açınız. 1 kısmındaki 4 kart uzak, eski geçmişle, 2 kısmındaki 5 kart sevinç, Gerçek zaman, Yakın geçmiş, Yakın gelecek ve en altta duran kendi seçeceğiniz belirleyici kart. Sağ tarafta ise uzak gelecek, uzun zaman sonrasıdır.
Yorumlanışı: Geçmişten başlıyoruz. Geçmişte çıkan kartları sırayla (üst, sol, sağ, alt) yorumluyoruz. Çıkan sonucun gerçek olması durumunda çingenenin size yalan söylemediğini, ve geçmişi bildiğini anlarız. Şimdi gelelim 2 kısmına. Sevinç kartı bu olayın güzel tarafı ve ya fal baktığınız kişinin sevincidir. Mesela kupa 9 çıkarsa, kişinin hayat sevinci aşktır, ve aşk istiyordur vs. Gerçek zaman kartında şu anda (geniş zaman olarak düşününüz) kişinin ve ya olayın durumu söz konusudur . Hemen altta soldaki kart çok yakın geçmiş, kişinin başına en son gelen olayları temsil eder. Bazen şimdiki zamanla çok alakalıdır. Hemen sağındaki kart yakın geleceği temsil eder. Şimdiki zaman kartıyla nadiren alakalıdır, genelde 3. Bölümdeki 4 kart ile daha çok alakalıdır.
Şimdi geçelim 3. Kart grubuna, gelecek grubuna. Bu grupta gelecek, yani olayın sonu, bitişi anlatılır. Gelişme süreci ile olayın sonunu bu üç kartı yorumlayarak anlayabilirsiniz. Sırasıyla yorumlayın. Ve önceki derslerde de anlattığım gibi 4 kartı da birlikte okuyun. Tek cümle olarak. Burayı da doğru yaptıysanız şimdi asıl sonuç için çingenenin cevabına ihtiyacınız var. Cevabınızı aldınız mı? Almadıysanız bir de bütün kartları bir arada okuyun. Eğer cevabı alamadıysanız, bu fal geçersizdir. Bu konuda bir daha bu açılım ile fal bakmayınız... (en azından uzunca bir süre)
Kartları çıkarırken destenin içinden çıkarın, üstünden değil, bu çok önemli bir ayrıntı, iskanbille yapacağınız her açılımda bu kuralı göz ardı etmeyiniz.

AphraeL

Kayıtlı Üye
Çok teşekkürler Syn angel777 cömert paylaşımlarınız için.. İlgilenmediğimizi sanmayın, hevesle bekliyoruz devamını.. Hatta özellikle tarota geçeceğiniz zamanı iple çekiyorum.. Ellerinize sağlık..

Saygılar,
AphraeL

Angel777

Kayıtlı Üye
Isaknbil konusunda gerekli açılımları paylaştığımı düşünüyorum. Kalan açılımlar yazıyla öğretilmeyecek cinsten oldukları için paylaşamayacağım.
Ama bir kaç iskanbil açılımı paylaştıktan sonra tarota geçeceğim. Hatta talebe göre su falı hakkında da yüzeysel bir ders verebilirim.

repece

Kayıtlı Üye
Angel777 çok teşekkürler iskambil falı için yazdığın her kelimeyi ayrı bir özenle takip ediyorum ve seni bu falı bizlerede öğretme çabandan dolayı tebrik ediyorum ,sorularımız oldukça senden yardım isteriz valla çok şanslıyız:)))