İskambil falı (Çingene usulu) ve derin açıklamaları

repece

Kayıtlı Üye
Angel777 anlamadığım birşey var kendim için sorduğum sorunun cevabı değilde yaşanacak başka şeylerin cevabı çıkıyor hep.Mesela şu kişi beni seviyormu diyorum cevap kişi kartı çıkıyor ve uzun yola gideceksin diyor(bu doğru çünkü haftaya uzun yola gideceğim) ama sorumun cevabı değil bu acaba neden böyle oluyor ?Geçmişle alakalı açılım kartlarındada hep başıma gelecekleri açıklıyor şaştım kaldım neden böyle oluyor?

Angel777

Kayıtlı Üye
Açılım: Mutluluk Çarkı.
Bu açılım yine belirleyici bir kartla yapılır. Geçmiş ve geleceğe bakmak içindir. Burada belirleyici kart kişi değil; sorun ve ya olaydır. Para, aşk, yol, buluşma, haber, ev vs vs. Desteden belirleyici kartı seçelim. Mesela para için bakacağımızı farzedelim. Sinek 10lusunu bir kenara ayıralım. Önce o kartın sol tarafına saat akrebi yönünde 7 kart diziyoruz (resimdeki gibi). Bu 7 kart geçmişi sembolize eder. Ayrıca olay sıralaması 1-den 7-ye doğru ilerler. Okurken ve kartları açarken de saat yönünde açın.
Gelecek için de aynı şekilde saat yönünde sağ tarafta kartları diziniz. Aynı şekilde, saat yönünde okunacak.
b8e1823ec0e7.jpg
Şimdi geçelim yorumlanmasına... Yorumlarken burada biraz farklı. Yani kartları birlikte okumayacaksınız. Her kart bir olayı belirtir. Bu da okurken size bir kolaylık sağlayacak. Bakın size bir örnek:
Para için bakım yapıyorsunuz, soldaki kartlar da bunlar:
6 maça-Uzun yol
8 kupa- İyi bir görüşme ve sohbet
Karo ası- Haber
Ters maça 7- Gözyaşı
9 maça- Hastalık
6 kupa- Kısa yol
Kupa kızı- Evli kadın
Uzun yola çıkılmış para için. Biri ile konuşulmuş ve para talep edilmiş. Haber alınmış para ile ilgili. İyi haber değilmiş ve para için falına bakılan kişi gözyaşına boğulmuş ve hastalanmış. Evli bir kadına kısa bir yolculuk yapılmış.
Bu kadar, hepsini bir arada okumak zorunda değilsiniz. 
Şimdi de gelecek kısmında çıkanlara bakalım:
7 kupa
Ters maça ası
10 karo
Kupa ası
9 karo
9 sinek
10 maça
Okunuşu: Biriyle görüşülmüş. Bir masa başında yemek yenilmiş ve malum kişiden ufak miktarda para alınmış. Bundan sonra ev alınmış ve ya eve para getirilmiş . Ev kiralanmış, ev tamir edilmiş, eve bir şey alınmış da olabilir. Arkadaşlık ve sevgi daha yüksek seviyelere yükselmiş. Evin içindeki saygı ve kişiye saygı artmış. Hayatta büyük değişiklikler olmuş. Şimdi geçmiş ile geleceği birleştirirsek, malum görüşmenin ve masa başındaki yemeğin 7. Kartta çıkan evli kadınla olduğunu anlarız. Yani gerekli yardımları ona evli kadın yapacaktır.
Bu örneğe göre bir kaç kişiye açılım yapın, pratik yapın. Artık gerekli ve genel iskanbil açılımlarını öğrettiğimi düşünüyorum. Diğer açılımlar yazıyla anlatılamayacak kadar karışık ve detaylı oldukları için anlatmıyorum. Gerekli dersleri verdim ve bu haftasonundan itibaren Tarot anlatmaya başlayacağım.
Hepinize iskanbil falında yüksek seviyelere ulaşmanızı dilerim...

Angel777

Kayıtlı Üye
Angel777 anlamadığım birşey var kendim için sorduğum sorunun cevabı değilde yaşanacak başka şeylerin cevabı çıkıyor hep.Mesela şu kişi beni seviyormu diyorum cevap kişi kartı çıkıyor ve uzun yola gideceksin diyor(bu doğru çünkü haftaya uzun yola gideceğim) ama sorumun cevabı değil bu acaba neden böyle oluyor ?Geçmişle alakalı açılım kartlarındada hep başıma gelecekleri açıklıyor şaştım kaldım neden böyle oluyor?
Bazen kartlar bazı şeyleri gizler. Mesela kişiye fal bakıyorsanız, ve kişi kendini kilitlemiş ise göremezsiniz. Kilitlemesi için parapsikoloji ile ilgilenmesi şart değil; bilinçsiz olarak da kilitlenebilir. Cevabı alamadıysanız, 10 kere baksanız bile, cevabı alamazsınız. Fakat kişinin kartının çıkmasını "Evet" olarak, yani "Evet, o" olarak yorumlayabilirsiniz.
Geçmiş kısmında geleceğin çıkması nadiren görülür. Kartlara bol bol enerji yükleyin. Evrensel enerjilere uyumlu iseniz enerji yollayın.
Ay ışığnda da şarj etmek alternatif bir çözümdür ama kendimin yapmadığım için garanti edemem. Zamanla bol bol pratik yaptıkça doğru şeyler çıkacak. Not: Eğer geçmişe bakarken konsantrasyonunuz dağılırsa ve tek bir saniyeliğine de olsa, geleceğiniz aklınıza gelirse anlattığınız olay gayet normaldir. Açılım yaparken konsantre olun ve dikkatinizi hiç bir şeyin dağıtmasına izin vermeyin.

repece

Kayıtlı Üye
Sevgili angel777 yardımların ve paylaşımların için teşekkürler açıklamaların çok güzel ve senden öğreneceğimiz çok şey var tarota geçipte sakın bizi bırkamayasın haa:) herşeyden önce bize yorumlamadakş bilgilerinide aktarman gerekiyor çünlü yardım almadan yorum yapmak klolay bişey gibi görünmüyor mesela bana çıkan kişi kartına kızıp duruyordum dün ''niye beni çıkarıp duruyor bu diye''evet manası taşıyabileceği aklımın ucuna bile gelmedi.

Kartların ana manaları yanında sakladıkları manalarda var ki sanırım bu daha önemli ve sen bu püf noktalarını çok iyi biliyorsun bizlerede öğretmen temennisiyle...teşekkürler sevgiler.
************​
İskambilsever arkadaşlar bir önerim var biz madem bu falı öğrenmeye çalışıyoruz

yardımlaşalım en azından yaptığımız açılımları buraya yazıp yorumumuzuda yapıp

sonrada fikir alışverişi yapsak nasıl olur hem beraber pratik yaparsak daha

verimli olur daha güzel öğreniriz ne dersiniz?

Angel777

Kayıtlı Üye
O nasıl laf, unutur muyum ben hiç sizi. :)
Size daha derinleri öğretmek isterdim ama her kartın her kombinasyonunu yazmak gerçekten imkansız gibi bir şey. Çok fazla anlam çıkabilir çünkü. Tabi, sorabilirsiniz bana da, elimden geldiğince detaylara kadar da öğreteceğim. Çünkü bir çok kişi tarot bakarken iskanbil bakan çok az kişi kaldı (bakanlar var bir kaç kişi ama bu tekniği kullanan başka birini daha görmedim). Evet tabi bir başlık açacağım şimdi, o başlıkta istediğiniz yorumları sorabilirsiniz, yardımcı olacağım.

AphraeL

Kayıtlı Üye
O nasıl laf, unutur muyum ben hiç sizi. :)
Size daha derinleri öğretmek isterdim ama her kartın her kombinasyonunu yazmak gerçekten imkansız gibi bir şey. Çok fazla anlam çıkabilir çünkü. Tabi, sorabilirsiniz bana da, elimden geldiğince detaylara kadar da öğreteceğim. Çünkü bir çok kişi tarot bakarken iskanbil bakan çok az kişi kaldı (bakanlar var bir kaç kişi ama bu tekniği kullanan başka birini daha görmedim). Evet tabi bir başlık açacağım şimdi, o başlıkta istediğiniz yorumları sorabilirsiniz, yardımcı olacağım.

Benim bir süredir gittiğim bir falcım var. İskambille bakıyor dikkat ettim açılımlarına ama çok da benzemiyor sanki burdakilere..

AphraeL

Kayıtlı Üye
Hangi teknik ile baktığını sorunuz. Ben de merak ettim.

Sorarım tabi :) Umarım söyler.. Çok da iyi bakıyor geçmiş konusunda hiç yanılmadı şimdiye kadar, genel cümleler de kurmuyor neden bahsettiğini direk anlıyorsunuz. Gelecek konusunda da 2 yıldır giden bir arkadaşım var 2 yıl önce söyledikleri bugün bir bir çıkıyor diyor.

Angel777

Kayıtlı Üye
İlminde çok başarılı biri demekki. :) Söylemez bence, çünkü açılımlar paylaşılınca, açılımı öğreten kişi bir kaç şeyden fedakarlık etmiş olur.

AphraeL

Kayıtlı Üye
İlminde çok başarılı biri demekki. :) Söylemez bence, çünkü açılımlar paylaşılınca, açılımı öğreten kişi bir kaç şeyden fedakarlık etmiş olur.

Bakalım ben de söyleyeceğini sanmıyorum. Gidince mutlaka soracağım.. Bir daha gitmek için can atıyorum ama şu sıralar hayatımda bariz bir değişiklik olmadığı için gitmiyorum bakmıyor zaten gitsenizde :)

kontessa

Kayıtlı Üye
Bazen kartlar bazı şeyleri gizler. Mesela kişiye fal bakıyorsanız, ve kişi kendini kilitlemiş ise göremezsiniz. Kilitlemesi için parapsikoloji ile ilgilenmesi şart değil; bilinçsiz olarak da kilitlenebilir. Cevabı alamadıysanız, 10 kere baksanız bile, cevabı alamazsınız. Fakat kişinin kartının çıkmasını "Evet" olarak, yani "Evet, o" olarak yorumlayabilirsiniz.
Geçmiş kısmında geleceğin çıkması nadiren görülür. Kartlara bol bol enerji yükleyin. Evrensel enerjilere uyumlu iseniz enerji yollayın.
Ay ışığnda da şarj etmek alternatif bir çözümdür ama kendimin yapmadığım için garanti edemem. Zamanla bol bol pratik yaptıkça doğru şeyler çıkacak. Not: Eğer geçmişe bakarken konsantrasyonunuz dağılırsa ve tek bir saniyeliğine de olsa, geleceğiniz aklınıza gelirse anlattığınız olay gayet normaldir. Açılım yaparken konsantre olun ve dikkatinizi hiç bir şeyin dağıtmasına izin vermeyin.
siz iyi bir iskambil falı bakıcısınız. bende yıllardır bakıyorum nerdeyse 20 senedir ve bu yazıda yazdıklarınız kesinlikle doğru ayrıca açılımınızıda beğendim.bazı kişilerin enerjileri yüzünden fal yani kartlar kişinin düşünceleri yada hayatıyla ilgili şeylere kendini kitliyebiliyor aynen dediğiniz gibi.
açılımınızla ilgili şunu sormak istiyorum;
bakılan kişiyle ilgili seçtiğimiz bir belirleyici kart falda evet var. adamımızı seçtik diyelim peki fal içerisinde bakn kişide tanımlayan bir beliryeci kart sembolik olarak belirliceğimizi birisi olmicak mı ?adamın bizi düşünüp düşünmediği yada sevip sevmediğini bu falda nasıl anlarız,şayet tüm bayanlar başkasını temsil ediyorsa(maça kadını hariç)

Angel777

Kayıtlı Üye
Şöyle ki, faldan önce niyet edersiniz. Mesela karo kızı benim denir bakımadan önce. Kart çekersiniz beni düşünüyor mu ve ya kimi düşünüyor gibi. Karo kızı dışındaki kızlar çıkarsa onu düşünmüyor, kafasında başka biri var demektir. Bu durumda düşündüğü kişinin bekar evli ve ya dul olup olmamasını başka bir açılımla soracaksınız.

kontessa

Kayıtlı Üye

ilminden fedakarlık etmiş olur ne demek?herkes kağıt açılımlarını birilerinden öğreniyor. neticede kağıdı yaratnda üretende insan+fal açılımlarınıda..

emyy

Kayıtlı Üye
emeğinee sağlıkkk çok güsell anlatmışsın. Yeni üyeyim senin için üye oldum ablacımm :)

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
Angel777 sorularla bu kadar ilgilendiğin için çok teşekkür ederiz.Müsade edersen birkaç sorum olacak?
İlk açılım daha detaylı bi açılım ama orada bazı kavramlar var onlara aklım takıldı.Mesela kalbimin altında yada üstünde nedemek bunu nasıl yorumlamalıyız.?
iyi düşünceleri,kötü düşünceleri vs bu gruptaki kartları geçmiş mi gelecek mi neye göre konuşmalıyız.?

Birde ne ileinliyor,sızlıyor vs bunlar da kafamı karıştırdı...

Son olarak da daha önce iskanbil falı baktırdığımda evli yada sevgililer için kız ve vale secilirdi aynı gruptan ve bakılacak kişiye niyet edilmesi söylenirdi.ve bu kartlar destenin içine konurdu. Açılım ise düz bir açılımdı ve üç kez açardı bütün kağıtları. bu konu hakkında bilginiz var mı acaba? yada ben bunu kendime göre ilk açılım geçmiş,2.si şimdiki zmn,3.sü ise gelecek olarak yorumlayabilir miyim?

Çok soru sordum biliyorum lütfen kusura bakmayın... Ama çok güzel anlatıyorsunuz :)

raine

Kayıtlı Üye
İlk olarak paylaşım için teşekkürler : ) Kartların anlamlarını da paylaşmışsınız. Benim bu konuda bir sorum olucak .Acaba kartların anlamlarını baz alarak değil de kendi düşüncelerimi ve kartın benim için ifade ettiklerini baz alarak yorumlamak doğru olur mu?

nimsa

Kayıtlı Üye
merhaba, burda maça kızını büyü veye felaket gibi anlamlarla yorumlamışsınız falda maça kızı çıkma ihtimali çok yüksek her defasında çıkarsa her defa büyü mü var diye yorumlayacaz? bir de kartları açarken üç üç açtığımızda mesela kalbine kendine evine vs. bunlar okunurken geçmiş ya da gelecek nasıl anlayacaz mesela iş arkadaşınla bir yol görünse yola çıkacak mı çıkmış mı nasıl ayırt edecez cvp yazarsanız çok sevinirim

Golden11

Kayıtlı Üye
İyi hoş da bunu paylaşan arkadaş yasaklı... Benim de sorum olacak ama kim cevaplayacak:)) Ben yazayım da belki bu açılımı bilen biri yanıtlar... 17_21 kart alıp içinde çiftleri çıkarıyoruz, onu anladım ama 3 tane as çıktı peki hangi ikisini alacağız.. Yani sıra nasıll.. Çünkü açılımı yaptıktan sonra kartları toplayıp çiftleri çıkar kalanları yorumla diyor... Karışık toplanıyor yerden yani bir sıra vermemiş.. Eee o zaman nasıl olacak..

repece

Kayıtlı Üye
merhaba, burda maça kızını büyü veye felaket gibi anlamlarla yorumlamışsınız falda maça kızı çıkma ihtimali çok yüksek her defasında çıkarsa her defa büyü mü var diye yorumlayacaz? bir de kartları açarken üç üç açtığımızda mesela kalbine kendine evine vs. bunlar okunurken geçmiş ya da gelecek nasıl anlayacaz mesela iş arkadaşınla bir yol görünse yola çıkacak mı çıkmış mı nasıl ayırt edecez cvp yazarsanız çok sevinirim

Maça kızının çıkma ihtimali yüksek diye birşey yoktur ki falınızda varsa vardır yoksa zaten çıkmaz.Çıkıyorsada iyi bir şeye alamet olmadığını söyleyebilrim.Sıralamayı asıl anlayacaksınız kısmına gelince;anlatımın ilk başlarında açıklanmış zaten kalbine diyorsunuz 3 kart açıp kalbinizden düşüncenizden geçenleri açıklıyor.Geçmiş ve gelecek kısmında yine aynı şekilde 3 kart var.mesela ne oldu diyorsunuz 3 kart ne olacak diyorsunuz 3 kart.Zaten ne olacak gelecek zamanın ne oldu geçmişi ifade ediyor.Son çekilen 3 kart ise sonuç yani ilerleyen zaman diliminde neyle meşgul olacağı ve neyle uzun yada kısa zaman uğraşmak zorunda kalacağını ifade ediyor.