İstediğinizi sorun cevabı gelecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Reddlabell07

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
''Bilincini alt plana alıp bilinç altını ortaya çıkaracaksın. Çöplükleri temizleyip evrene o şekilde bakacaksın. O zaman her şeyi görürsün ve bilirsin.'' Bu nasıl olur?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
''Bilincini alt plana alıp bilinç altını ortaya çıkaracaksın. Çöplükleri temizleyip evrene o şekilde bakacaksın. O zaman her şeyi görürsün ve bilirsin.'' Bu nasıl olur?
Çok güzel olur. Bir yerden çıkaracağım bu cümleleri ya neyse, haydi bakalım. :D

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
inş cevablar bir ömür almaz :)
Birilerinden cevabı beklediğinizde ömür alır. Siz kendiniz ararsanız belki bir geceyi alır, bilinmez.
Bu konuda güzel bir örnek vereceğim. Araştırılmış ki sadece üniversite okuyarak bir kişi mimar olacağım derse 34 sene üniversite okuması gerekirmiş. Yani 4 sene okunan o üniversiteyi bitirmek, mimar olmak demek değil, sadece başlangıç yapmak. üniversitelerde derler ki biz size bu işin en kolay %49 luk kısmını öğretiyoruz. Zor olan ve asıl olan %51 lik kısım dışarıda bekliyor. Bir ömürde de alabilirsiniz, bir kaç iş tecrübesinde de. Umarım gerekli açıklama olmuştur bu örnekle.

Reddlabell07

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
hmm galiba anladım %51 lik kısım benim büyüye inanarak yapmam mı büyürler ve sözler %49 luk alanın içerisinde %51 ide benim inancım galiba. ben bunu anladım doğruysa :)

herşey tecrübede gizli yani sözlerle okumakla filan olmuyor birşeyler yaşamak lazım . çok ilginc cevab için teşekkürler.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Daha önce de söylediğim gibi, siz yola çıkın, yolda araç boldur, bulunur. Bunun dışında, yola çıkmadan biz ne tarif edersek edelim o araçları görmeden, içine binmeden, yolu hissetmeden teorik bilgi olur. Bir işe yaramaz.

Reddlabell07

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Daha önce de söylediğim gibi, siz yola çıkın, yolda araç boldur, bulunur. Bunun dışında, yola çıkmadan biz ne tarif edersek edelim o araçları görmeden, içine binmeden, yolu hissetmeden teorik bilgi olur. Bir işe yaramaz.

ilk olarak ne yapmam lazım peki ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
ilk olarak ne yapmam lazım peki ?
Siteyi takip edin. Yani size diyeceklerimiz hep sitedekilerin tekrarı olur zira siteyi biz yazdık. Kolaycılığı bırakacaksınız önce. Yoksa bir şey olmaz. Doğuştan yeteneği olanlar bile zamanla ciddiyetle ve disiplinle çalışmadığında köreliyor. Bol bol okuyun önce. Alakalı alakasız okuyun, öğrenin. Bilgi güçtür. Başka da bir önerim olmayacak. Siteyi didik edin, bilgilenin. Bize bilgiyi anlamadığınızda sorun, bilgi nedir demeyin. Kitap önünüzde, her seferinde sayfa gösteremeyiz.

Reddlabell07

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Siteyi takip edin. Yani size diyeceklerimiz hep sitedekilerin tekrarı olur zira siteyi biz yazdık. Kolaycılığı bırakacaksınız önce. Yoksa bir şey olmaz. Doğuştan yeteneği olanlar bile zamanla ciddiyetle ve disiplinle çalışmadığında köreliyor. Bol bol okuyun önce. Alakalı alakasız okuyun, öğrenin. Bilgi güçtür. Başka da bir önerim olmayacak. Siteyi didik edin, bilgilenin. Bize bilgiyi anlamadığınızda sorun, bilgi nedir demeyin. Kitap önünüzde, her seferinde sayfa gösteremeyiz.

anladım cevablarınız için teşekkür ederim :) anlatılmak isteneni anladım ben .

Reddlabell07

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Herkese hayırlı forumlar acaba duygusallıkdan nasıl kurtulabilirim.. Çok fazla duygusallığım var içimde yaşıyorum çok koyu berbat birşey herşey beni duygulandırır oldu .. bunu nasıl çözebilirim lütfen yardım edin benim için önemli belkide yaşımın etkiside var ama bilmiyorum kurtulmak istiyorum bu duygusallıkdan :/:boat:

zenithmx

Kayıtlı Üye
durumunuz bence kalbi kör olmuş birinden daha iyidir. sadece olaylara fazla empati kurmamaya çalışın diyebiliyorum.

origanum

Yönetici
Herkese hayırlı forumlar acaba duygusallıkdan nasıl kurtulabilirim.. Çok fazla duygusallığım var içimde yaşıyorum çok koyu berbat birşey herşey beni duygulandırır oldu .. bunu nasıl çözebilirim lütfen yardım edin benim için önemli belkide yaşımın etkiside var ama bilmiyorum kurtulmak istiyorum bu duygusallıkdan :/:boat:

Bunu bize sormayacaksınız. Konunun ilk mesajında belirtilen tekniği uygulayarak siz yapacaksınız.

Reddlabell07

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci

origanum

Yönetici
konunun ilk başında teknik nedir bilmiyorum nerde ?

Orayı nasıl göremediğinizi anlamadım. Bu okuduğunuz konunun 1. sayfasına gidip ilk mesajı okuyacaksınız işte. Anlatıyor orda nasıl yapılacağı. Siz sadece en son yazan mesajını mı okuyorsunuz konunun?

Reddlabell07

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
konunun ilk başında teknik nedir bilmiyorum nerde ?

Orayı nasıl göremediğinizi anlamadım. Bu okuduğunuz konunun 1. sayfasına gidip ilk mesajı okuyacaksınız işte. Anlatıyor orda nasıl yapılacağı. Siz sadece en son yazan mesajını mı okuyorsunuz konunun?

zaten onu okumuştum ama sorumla alakası olmadığı için sordum yani sorduğum şeyle bi bağlantı kuramıyorum . Şöyle oalbilir O soruyu evrene sorun cevabını ondan alın burdan cevab beklemeyin diyebilirsiniz..

Ailuros

Banlı Kullanıcı
zaten onu okumuştum ama sorumla alakası olmadığı için sordum yani sorduğum şeyle bi bağlantı kuramıyorum . Şöyle oalbilir O soruyu evrene sorun cevabını ondan alın burdan cevab beklemeyin diyebilirsiniz..

Eğer bu konuyla alakalı bir bağlantınız yoksa yeni bir konu açıp orda bildirebilirsiniz.Bu şekilde konuyuda dağıtmış oluyorsunuz.Lütfen daha dikkatli olalım.
Sevgi ve ışıkla kalın.

Reddlabell07

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci

origanum

Yönetici
teşekkür ederim saolun ama ben konunun başlığına göre hareket ettim .İstediğinizi sorun diyor ya bende istediğimi soruyordum :)pekii.

Evrene soracaksınız zaten. Bize sorduğunuz o duygusallıkla ilgili sıkıntınızı evrene soracaksınız. Nasıl soracağını bilmeyenler için de konu başlığı açılmış zaten, şöyle şöyle sorulur diye. Bu tekniğin uygulanması ile bir paylaşımınız ya da sorunuz varsa buradan söyleyin aksi halde bu konu özel sorunlarınızı dile getirmekle ilgili bir başlık değildir, bu konuyu dağıtmak, amacından saptırmak olur. Özel sorunlarla ilgili talep eden, ilgili başlıkta bunu dile getiren üyelere zaten yardımcı olmaya çalışıyoruz, böyle bir bölüm var. Konuyla ilgili gördüğüm tüm gereksiz yazışmaları sileceğim.

zenithmx

Kayıtlı Üye
küçük bir yanlış anlaşılma olmuş başlıkla ilgili :) şifa ile ilgili sorular diğer başka bir başlıkta arkadaşlar. burda evrene nasıl sorulacağı verilmiş. Ama yinede benim önceki mesajımda söylediğimi uygulamaya çalışın. güneşi buğusuz cam olmadan görebiliyorsanız güneşe fazla bakmayın gözleriniz kızarır ;)

Azize

Kayıtlı Üye
Hep soru sorardım ve bir şekilde yanıtlarını alırdım. Tabi evrene sorduğumu bilmeden. Şimdi daha fazla soru soracağım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...