aynaların gizemi ne?

iremwm

Kayıtlı Üye
aynalar ve cinler arasındaki bağ nedir? Aynaları kırmak neden uğursuzluk getirir ve şu bloody Mary hikayeside nedir bana yardım edebilirmisiniz?Ve aynalar başka bir boyuta açılabilirmiş nasıl olduğunu söylermisiniz?

Elfangel

Kayıtlı Üye
http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=11166&highlight=aynalar
Burada aynalarla ilgili paylaşılmış kısa bir bilgi var, bunun yanında arama bölümünden de ararsanız bazı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Benim siteden edindiğim bilgilere göre aynalar boyut değişimi için araç olarak kullanılıyor ve genelde kötü verlıklar aynaları daha fazla seviyor. Eğer ayna yoluyla bir varlık boyut değiştirmişse ayna kırılınca varlığın geri dönememe durumu sözkonusu olabiliyor. Bir kaç konu başlığında site yönetiminin aynalarla ilgili uyarılar yaptığını okudum, uğraşmak tehlikeli olabiliyormuş, özellikle bu konularda yeni ve acemi olan kişiler için.

cibabu

Kayıtlı Üye
Bloody Mary adında bir kız 150 sene önce yaşamış efsaneye göre.
Bir gün aniden kızın kalbi duruyor ve doktorlar öldüğünü söylüyorlar.Aile yıkılmış bir halde kızı mezarlığa gömüyor,kızın koluna da bir ip bağlıyorlar ipin ucuna da bir çan.Cenazeyi gömdükden sonra tüm aile üzgün bir halde bir barda içki içmeye gidiyorlar.Sonra tekrar bar dönüşü çocuklarının mezarına uğruyorlar ve çanı bıraktıkları yerde değilde yerde buluyorlar.
Hemen mezarı açıp tabutu çıkartıyorlar.Kızın aslında gömdüklerinde yaşadığını bu sebeple tabutun kapağını açmak için kızın tırnakları ile tabutu tırmaladığını ama sonra öldüğünü görüyorlar.
İnanışa göre karanlık bir odada aynanın önüne geçip 13 kere Bloody Mary derseniz, kız kişiye görünürmüş ve kız o kişinin yüzünü tırmalarmış.

AphraeL

Kayıtlı Üye
Bildiğim kadarıyla Bloody Mary'i çağırmak istiyorsanız, herkesten gizlediğiniz bir ciddi bir sırrınızın olması gerekmektedir. Genelde dizi ve filmlerde karakterler birini öldürmüşlerdir ve bundan kimsenin haberi yoktur. Ya da çağırıldığı evde böyle bir sırrı olan biri varsa ona adaletin ne demek olduğunu göstereceğine inanılır.

bloodlife

Kayıtlı Üye
aslında bütün iş düşünce yolunda bitiyor ayna sadece aracı yani ayna değilde bi kagıt olabilir duvar olabilir ates ,su vb hepsinde de kullanılmamaıs olması iyi olur
ayna seçmekteki tercih konsantrasyon daha iyi sağlanmıs olması

reidikonto

Kayıtlı Üye
Bloody Mary hakkında çok efsaneler var hangisi dogru anlayamadım.

AphraeL

Kayıtlı Üye
Adı üstünde efsane :) Hangisi doğru diye sormaya gerek yok bence. Belli ki zaman içinde üzerine birşeyler eklenmiş ve çıkarılmış birinin anlattığı diğerini tutmuyor. Ben şahsen doğruluğuna inanmıyorum. Tabiki geçmişte böyle bir olay yaşanamış ve kız ölmüş olabilir ama bundan sonrasında anlatılanlar, kızın aynada görünmesi falan annelerin çocukları yaramazlık yapmasın diye uydurduğu hikayeden başka birşey değil bence..

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Diğer varlıklarların alemiyle bizimki içiçedir.
Bu aynı hatta giden iki trenin asla birbirine çarpmadığı bir imaje benzerdir.
Bu yüzden kendimizi farkettirmeli bir de geçiş kapısı açılmalıdır.
Ayna bunlardan sadece biridir; ateş, su, üzerinde kapı olan bir tablo, vb .. nesneler olabilir.
Ayna kullanılacaksa gecenin geç saatlerinde kullanılmalı.
Ama sizi uyarmalıyım;
bir geçiş açarsanız kontrolsüz olarak da gelmelerini sağlayabilirsiniz.
(bahsettiğim geçiş kapısı negatif varlıklar içindir)

utopian

Kayıtlı Üye
ayna ile ilgili benim de bir sorum var, bir süre önce bir arkadasımla birlikte yaşadığımız durumu anlatıyorum:

ayna karşısında, üçüncü gözümden kendime bakmaya başladığımda yüzümün her bölgesi birbirinden farklı olarak değişmeye başladı, çenem, alnım, yanaklarım, dudaklarım hepsi parça parça ve cok hızlı bir şekilde değişiyorlardı. arkadasımın yüzü sabit bir sekilde duruyordu, yüzü hafiif ücgenlesmis ve gözleri cok büyümüstü ama o sekilde kalmıstı, benim yüzüm hızla degismekte idi. hatta ben hayretle yüzümdeki değişime bakarken,
arkadasım " yüzünün ne kadar değiştiğinin farkında mısın" dedi şaşırmıştı,
bunu onun da görebilmesi beni cok sasırttı. ben de, onun yüzünün aynı kaldığını, üçgen olduğunu soyledim, o daha once bunu yaptığını ve yüzünün hep bu sekilde olduğunu söyledi.
konusurken bile yüzüm sürekli değişiyordu ve ben bu duruma bir son verme isteği ile, yüzümü aynaya doğru yaklaştırmaya başladım, o kadar cok yaklasmalıydım ki iki gözümden baska birsey göremeyecek hale gelirsem, yani gözlerimi değişmeden görebilirim diye düşündüm.. giderek yaklastığımda gözlerime bakmama cok az kalmısken mor bir ışık/ iten bir güç ile geriye doğru fırladım, daha dogrusu resmen fırlatıldım.

mor ışığın büyücülükle ilişkilendirildiğini okumustum, bunu nasıl anlamalıyım? ayrıca yüzüm neden o kadar cok değişti? yaşlı, genç bir sürü yüz vardı orada, bunu arkadaşımın da görmesi de olan bitenin benim kafamda yarattığım hayaller olmadığını kanıtlıyor.

adige-_-sura

Kayıtlı Üye
ya arkadaşlar ben size bi şey sormak istiyorum.ben normalde aynalarda kötü ruhların,cinlerin falan yaşadığına inanmazdım..hele bloody marry i duyunca çok güldüm.aynanın yanından geçerken 3 kere bloody marry i deyip gülüyodum .bugün ciddi bir şekilde aynanın karşısna geçip 3 kere bloody marry dedim.bekledim...yüzümde bi değişme olmayınca güldüm..sonra ellerimi yıkarken aynaya baktığımda alnımda 3 tane çizgi gördüm... sizce bunun bloody marry ile bi alakası var mı. .. ? :S .

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Gerçekten korkunç aynalardan hep korkmuşumdur şimdi daha da korktum (odamdaki aynayı kırmanın vakti geldi)

VenusDavis

Kayıtlı Üye
Ben auramı görmek için aynada 3. gözümün olduğu bölgeye odaklanmıştım, sonra yüzüm değişmeye başladı.. Önce ağzım yok oldu, sonra gözlerim kırmızılaştı ve yüzüm simsiyah oldu. Bi daha da o kadar odaklanmadım aynaya.. Rüyamda gördüğüm şu şeytanımsı yaratıklar gibi görünüyodum.

demonic

Kayıtlı Üye
ya arkadaşlar ben size bi şey sormak istiyorum.ben normalde aynalarda kötü ruhların,cinlerin falan yaşadığına inanmazdım..hele bloody marry i duyunca çok güldüm.aynanın yanından geçerken 3 kere bloody marry i deyip gülüyodum .bugün ciddi bir şekilde aynanın karşısna geçip 3 kere bloody marry dedim.bekledim...yüzümde bi değişme olmayınca güldüm..sonra ellerimi yıkarken aynaya baktığımda alnımda 3 tane çizgi gördüm... sizce bunun bloody marry ile bi alakası var mı. .. ? :S .
ben senin durumunun psikolojik olduğu kanısındayım.çünkü ölen kişinin ruhları bir perde ile dünyaya ulaşması engellenir.