site içeriğinde hataları düzeltme seçeneği

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cigembay

Kayıtlı Üye
sevgili site yönetimi.9

sizden ricam,forum içerisinde yazı yazdıktan sonra hatalar gözden kaçabiliyor ve düzeltme yapmak istiyorum(şahsım adına) site içeriğinde kendi yazdıklarımızı düzeltme seçeneği olsa moderatörlerin yükünü biraz hafifletmiş oluruz diye düşünüyorum. naçizane fikrim.

sevgiler...

scorpion1

Banlı Kullanıcı
Katılıyorum arkadaşım hatalarımızı kendimiz düzeltebilirsek dediğin gibi mod larımıza fazla yük burakmamış oluruz.

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Takdir edersiniz ki üyeler daha sonradan suçlu bulunmamak için eski yazdıkları mesajları editleyebilir veya konunun anlamsız bir hale gelmesine neden olacak şekilde garip düzeltmelerde bulunabilir. Siz böyle bir yetkiyi yanlış şekilde kullanmayacağınızı belirtebilirsiniz ama a üyesi, b üyesi, x üyesi veya y üyesi tarafından yanlış şekilde kullanılabilir. O nedenle düzenleme yetkisi sadece ve sadece Gizli Mabet Yönetimi elinde bulundurulur.

Saygılar.

AphraeL

Kayıtlı Üye
Belki de belli zaman sınırlamaları ile yapılabilir.. Mesela üye mesajını yolladıktan sonraki ilk 1 dakika içinde editleme yapabilir. Ve o mesajı ancak bir kere editleyebilirsiniz. Bu da en azından imla hatalarını düzenlemek ya da unutulan "alıntıdır" yazılarılarını eklemek için yeterli bir süre olacaktır. Konunun akışına en az müdahaleyle modların üzerindeki yük az da olsa hafifletilmiş olur. Site hazırlama vs. konularında kısıtlı bilgim olduğunu eklemeliyim, belkide bu zor bir iştir, bilemiyorum.. Sadece bir fikir benimkisi, uygulamaya ne kadar müsait ya da suistimale ne kadar açık bilemiyorum.

Saygılar

Angel777

Kayıtlı Üye
Maalesef böyle bir zaman ayarı yapılması imkansız. Eğer mesajı gönderdikten sonra okuyabiliyorsanız, göndermeden okumak daha yararlıdır. Merak etmeyin, modlara "mesajımı editleyin" deyince tabii ki sizi geri çevirmeyeceğiz. :)Yanlış yazdığınız mesajları çekinmeden bölüm modlarına söyleyebilirsiniz. Emin olun, ilgileneceğiz.:)

AphraeL

Kayıtlı Üye
Anladım.. Tabi ki esas yapılması gereken üyelerin mesajlarını göndermeden önce bir kez daha kontrol etme alışkanlığı kazanmalarıdır.. Zaman ayırıp cevaplandırdığınız için teşekkürler..

cigembay

Kayıtlı Üye
kendimi savunmak adına anlamayın ama, site içerisinde bugüne kadar 44-45 mesaj yazmışım. toplasanız bir yada iki imla hatası yapmışımdır. düzeltmeler hakkında bilgilenmek için böyle bir paylaşımda bulundum. bilgilendirme için teşekkür ederim. sevgiler

gecenin_sesi

Kayıtlı Üye
evet bazı forumlarda bu editleme süresi 5 dk ya kadar çıkabiliyor,ama asıl mesele forum yöneticilerinin kuralları içerisinde kalmak.

asterix

Kayıtlı Üye
Gönderilen mesajların düzeltilmesi yapılabilmeli ilk gönderdiği mesaj sistemde kayıtlı olursa bir şekilde bak önce bunu göndermiştin denilebilir.

dexter

Elit Üye
Gönderilen mesajların düzeltilmesi yapılabilmeli ilk gönderdiği mesaj sistemde kayıtlı olursa bir şekilde bak önce bunu göndermiştin denilebilir.

Yorumlardan bahsediyorsanız eğer, düzeltmelk istediğiniz kısım varsa bize bildirebilirsiniz, her mesajın altında şikayet et butonu vardır, oradan düzeltilmesini istediğiniz hatalı kısımları bize raporlarsanız bizler ilgileniriz.
Onun dışında üyelere bu özellik açık değildir, karşıdaki kişinin yorumuna cevap yazıyorsunuz daha sonra o kişi bir önceki yorumunu değiştiriyor, ve sizin yazdığınız yorum havada kalıyor. Bu da forumda ve konularda karmaşaya yol açıyor. Sıkıntılı kısımları bize raporlarsanız ilgileniriz.
İyi Forumlar.

Kutluhan

Banlı Kullanıcı
Sayın dexter konu tekrardan hortlamışken yazayım dedim :) Bir konu açtığımızda küçük hatalarımızı düzeltmek için bir süre olsa en azından bu iyi birşey olurdu. Bu düzeltmeyi konuya yapılan ilk yoruma kadar yapabilme imkanımız olsun, yapıldıktan sonra bir daha düzeltmeye gidemeyelim. Sizce de uygun değil midir? Teşekkürler ve kolay gelsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...