Derse odaklanmak için sübliminal mesaj

Adramelech

Kayıtlı Üye
chill-out benim de çocukluğumda peçete şimdi ise tahta sıralara karşı böyle bir yakınlığım var. Ne zaman başına geçsem mutlaka çizerim birşeyler. Ama bir a4 kağıda hiçbir zaman çizim yapmadım hayatımda. Bunlar bir yana ben burada paylaşılabilecek birşey olup olmadığını öğrenmek istemiştim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
chill-out benim de çocukluğumda peçete şimdi ise tahta sıralara karşı böyle bir yakınlığım var. Ne zaman başına geçsem mutlaka çizerim birşeyler. Ama bir a4 kağıda hiçbir zaman çizim yapmadım hayatımda. Bunlar bir yana ben burada paylaşılabilecek birşey olup olmadığını öğrenmek istemiştim.
Nasıl bir paylaşım? Ben subliminal içerikli bir mp3 kaydı sorduğunuzu düşünerek yanıtladım sizi.

mellek21

Kayıtlı Üye
sıkbogaz ediyomuş gibiyiz ama derse odaklanma subilim mp3 leri biran önce yapılırsa çok iyi olur sınavlara çok ama çok azkaldı finallere sıkı ders çalışıyorum buda ek yardımcı olurdu bazen odaklanma zorluğu olyor malum havalar güzel insanın içind bazen ders çalışmak gelmiyor ama ben genede kendimi zorlayıp çalışıyorum

logii

Kayıtlı Üye
Sınav heyecanı için benim paylaşmış oldugum bir subliminal mp3 var isterseniz onu dinleyebilirsiniz..

aşk1

Banlı Kullanıcı
Ama benım mor kalemim yok :(
Hem morun çok tonları var, uyumsuzluk cıkar alsam bıle :(
En iyisi siyah kalem olsun onun tonları yok :D

YasinLY

Kayıtlı Üye
Mp3 bölümüne eklemiştim 12 tane oradan bakabilirsin.

RenaC

Kayıtlı Üye
Derse odaklanma telkinli mp3.ünü bekliyoruz

silverstone

Kayıtlı Üye
Arkadaslar bu (üstdeki) dua 40 gün kusluk vaktinde 40 defa okunacakmis insan unutmak ne bilmezmis.
Evet denedim cogu seyi hayret ediyorum nezaman ezberledim bunu diyorum fakat namaz abdestimi aksatiyim etkisi gidiyor ben genelikle yataga yatarken okuyorum öyle de uyuyorum.

LÜTFEN kusura bakmayin türkcem pek iyi degil insallah anlamisinizdir ne demek istedigimi.
13082010577.JPG

İLBEY

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar sırf bu konu için siteye üye oldum lütfen şu mp3 yapabilirmisiniz bence siyah kalem herkese uygundur..

Belladona

Banlı Kullanıcı
Sevgili öğrenci üyelerimiz!
Öncelikle sakin olun. Derse odaklanmanızı sağlayacak bir yönteme bu kadar ihtiyaç duyuyorsanız mutlaka onu bulacaksınız. Ben kendi bilgi ve tecrübemi sizlerle paylaşmak isterim. Şöyle ki:
Dış dünyadan bize gelen farklı etkiler; bedenimizin fonksiyonlarında farklı tepkiler doğurur. Örneğin sakin bir müzik gevşeme, sırtüstü uzanmak uyku, kırmızı renk canlılık..gibi. Bu gerçeği "derse odaklanma" şeklinde geliştirecek olursak, şunları deneyin:
1- Temizlik: Öncelikle derse hazırlık yapın. Odanızda çalışacaksanız odanızı ve masanızı derleyip toplayın. Dağınık bir çevre= dağınık bir zihin demektir. Bu size basit gelebilir ama denediğinizde ne kadar farkettiğini göreceksiniz.
2- Müzik: Pek çok müzik türü odaklanmada kullanılabilir ancak Mozart'ın bestelerinin zeka arttırmada ve başarıda kanıtlanmış bir üstünlüğü vardır.
3- Bitki: Masanızda mutlaka bir demet biberiye bulundurun. Ya da esansını edinin.
4- Renk : Sarı rengin zihinsel odaklanmayı arttırdığı söylenir. Sarı bir t-shirt uğurlu kıyafetiniz olsun! Masanızda da sarı renk hakim olsun!
5- Yön: masanızı kuzey yönüne yerleştirin, kuzey kariyer ve başarı demektir.
6- İmgeleme: Zorlandığınız dersi başarıyla geçtiğinizi ve sevinçten uçtuğunuzu imgeleyin. Alacağınız notu bir kenara yazın.

Ayrıca;
7-Eğer dikkatinizi dağıtacak unsurlar varsa hemen ortamdan uzaklaştırın. Bu bir bilgisayarsa ve siz uzak duramıyorsanız hiç olmazsa çalışma alanınızdan çıkarın.
8-Kendinize kısa hedefler seçin: örneğin "yarım saat falanca dersi ve şu konuları çaışacağım" sonra da kendinize ödül verin. Örneğin 15 dakika bir hobinizle uğraşın.
9-Sürekli oturmayın. Kan dolaşımınızı bazen hızlandırmanız ve beslenmenize dikkat etmeniz ayrıca önerilir.

Hepinize başarılar...

Reddlabell07

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
hmm deneyeceğim bu dediklerinizi SN.Belladona ama bu bilincaltı ses dosyasınada ihtiyac var en kısa sürede Derse odaklanmak için mesajı hazırlarsanız iyi olur teşekkkürler.

ucobanoglu

Kayıtlı Üye
Merhaba, öğrenmeyi kolaylaştırıcı çalışmanızı heyecanla bekliyorum. Ders sırasında sürekli olarak öğrencilerime dinletmeyi planlıyorum. Bu yüzden okyanus sesleri tarzında bir çalışma olursa çok memnun olurum.